Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

smardik
30. čer 2009

saska dík 🙂 zítra ji dostane 🙂

zuzik_p
30. čer 2009

holly, uplne normalne, nakrajim ho na kousky a dam do mixeru. Male silene chutna broskev. Tu neredim vodou, ma ji v obe dost. Tak samo jablicko, merunku, cokoliv.
moda a ostatni, co chcete podavat dalsi druhy zeleniny ci ovoce, podivejte se na kojeni.net

moda08
30. čer 2009

saska.t-díky, květák jsem chtěla zkusit,ale nějak nemám odvahu, bojím se, aby ho to moc nenadýmalo. Když byl úplně malý, často trpěl na prdíky. Ještě jsem přemýšlela, že mu vždycky do jídla kápnu trochu oliv.oleje,to by mu taky mohlo pomoct,aby měl lepší stoličku.

saska.t
30. čer 2009

moda - na zaciatok daj iba trosku kvetaku napr. 2 male ruzicky aby si to odsledovala a tak isto aj kedlubnu ak bude ok mozes dat viac, inak mozes zaradit aj maly ruzickovy kel (u vas myslim ruzickova kapusta) 😀 ten nenadyma alebo dynu/tykev tiez nenafukuje
oliv alebo iny olej lisovany za studena sa pridava do kazdej davky prikrmu (malicko) pretoze vitaminy su rozpustne v tukoch a detske telicko ich bez toho nevie spravne prijat takze kludne dotoho 😉

moda08
30. čer 2009

saska.t-nemáš zkušenost s tou lahvičkou se lžící? Danielek neumí pít z láhve a večer se mi kaše po lžičkách nechce dávat,to by bylo na dlouho.
A ještě-kupuješ skleničky nebo doma vaříš? Já jsem dávala hodně skleničky,ale teď se snažím to dávat alespoň půl na půl. Ale skleničky mu chutnají víc 😖

smardik
30. čer 2009

moda mám dobrou zkušenost se skleničkama tommee tippee, jsou podobné prsu a v pohodě mi je chtěl a nedělal mu problém přechod z prsa na lahev a naopak 🙂 tak třeba vyzkoušet jinou, s lahvičkou se lžící zkušenost nemám. Jo i když to nepatřilo ke mě tak střídám skleničky a vaření, sní všechno ale skleničky mu chutnají víc

moda08
30. čer 2009

smardik - díky, já jsem si říkala, jestli ho vůbec na tu láhev mám ještě učit. Doma máme pítko se silikonovou hubičkou, tak z toho trochu čaje vypije,ale bohužel už zjistil, že se do toho dá prskat,takže dělá blbiny 😀
Chtěla jsem koupit nějaký skleničky s masem,ale zatím jsem narazila na samý hrozný složení - rajčatový protlak, celer, cibule, bílý pepř.... Máte někdo nějakou značku, která je fakt dobrá. Zatím jsem kupovala Hami a budeme začínat ovoce - to jsem koupila Sunarku.

laetti
30. čer 2009

Mám dotaz...do 6 měsíců jsem malou kojila, pak jsme začaly s příkrmy. Jíme skleničky a zajímá mě zda mám pořád dodržovat odečtení 2 měsíců. Tzn. že v těch 6 měsících jsme jedly skleničky vhodné od 4. měsíce. Teď máme 9 měsíců a já bych ráda koupila skleničky od 8. měsíce? Co myslíte?

surynka44
30. čer 2009

Ahojky všem... od kdy se můžou dávat těstoviny?? Máme za sebou z příloh brambor, rýži a víc nic 😒

misutovo
30. čer 2009

Ahojte,

dnes sa nam zjavne potvrdilo ze nas mrkva zapeka. Po troch dnoch bez mrkvia sme skusili opat mrkvu a nie a nie sa vykakat.
Co sa stane ked jej tu mrkvu proste vobec nebudem davat? Viem ze obsahuje asi dost vitaminov ale ked ma z toho take problemy, si myslim ze jej to len viac uskodi.
Co si o tom myslite?

moda08
30. čer 2009

misutovo-Ahoj, nezkoušela si jí k tomu kápnout trochu oliv.oleje? Pomohlo by jí to líp vstřebat a taky si myslím, že by se jí líp kakalo.

blandik
30. čer 2009

dotaz - vaříte někdo příkrmy den předtím, než je dáte mimču? Já vařím ráno daný den, šoupnu do ledničky. Ale pořád mě napadá, že je navařím večer na další den. Vím, že můžou být v lednici 48 hodin, ale tak nějak nevím, jestli tím zbytečně nebude jídlo méně hodnotné. Nemůžem nic čerstvého, zatím, takže jen vařené - už tak mi to příjde docela ochuzené o vitamíny. Je nám 8,5M. Do roka asi nic čerstvého nedostane.

Stolice - taky máte stolici ráno tužší, bobky (ale není problém s kakáním) - to tak 3x, pak je měkčí až kašovitá (ale stále ok) a pak třeba nakyslý, nažloutlý skoro průjem? Míváme stoličku i 6x - vše většinou za dopoledne.
Díky.

saska.t
30. čer 2009

moda - na flasu ani neuc je to 1 krok k odstaveniu od kojenia radsej tu flasu s lyzickou 😉 a preco chces na noc davat kasu? myslim mliecnu je zbytocne zatazovat kojene babatko UM ak nemliecnu tak ok ale radsej lyzickou
ja hlavne varim sklenicky len ked ideme prec alebo nestiham 😉
Mam dobre skusenosti so sklenickami hipp ale len s tymi po 4 mes. neobsahuju sajrajty ale vzdy citam zlozenie "kdyby neco" 😀

laetti- ja by som to este robila, mala az teraz obcas dostane sklenicku od 8 mes. a to mame skoro rok

surynka - cestoviny bezvajec. a bezlepkove uz mozes (su ryzove a kukuricne) a len bezvajecne az ked zavedies lepok 😉

misutovo - kludne ju vynechaj daj len obcas a male mnozstvo, ako som uz pisala vzdy treba varit kombinacie "brzda prehanadlo" takze ak mrkva tak aj cuketa alebo spenat, ) atd, alebo ak je obed zapekaci tak olovrant musi byt prehanadlo 😉

blandik varim bezne vecer dopredu na 2 dni aj pre nas aby som sa cez den mohla venovat malej 😉
co sa tyka vasej stolice asi by som sla za Dr je to velke mnozstvo a moze to mat vela pricin, nebezpecne je tym padom aj velke odvodnovanie, preto za vysetrenie nic nedas a aspon budes mat pokoj na dusi

misutovo
30. čer 2009

Moda, olivovy olej som neskusala, som nevedela ze to by uz mohla.?

Saska a co je v Hippkach po 4 mes. zle? Ja mam neake v zasobe keby som nestihla navarit alebo ked ideme na vylet. Sajrajty myslis tie konzervacne latky alebo nieco ine? Inak konecne som zohnala listovy spenat a dnes som davala cuketu a zemiak tak snad to pomoze. 🙂

moda08
30. čer 2009

misutovo-říkají, že stačí kápnout oliv.oleje do jídla a i líp se vstřebávají vitamíny a olej i určitě líp prožene 😀

kacka.va
30. čer 2009

saska: a čím teda zaděláváš nemléčnou kaši??? ta se totiž zadělává převážně umělým mlékem, takže moc nevidím rozdíl v tom, že by zatěžovala dítě méně než ta mléčná, která má kojenecké mléko přímo v sobě a přidáš jen vodu.

pitryska
30. čer 2009

Holky, loupete všechno ovoce? Jablka, hrušky, to je jasné, ale třeba třešně, meruňky, hroznové víno,...?

saska.t
30. čer 2009

misutovo - to co deti vo vasom veku nemozu, rajciny cibula cesnak atd. a samozrejme cukor sol 😉 oliv.alebo iny olej sa pridava do kazdeho jedla od zac. prikrmov aby sa vit. a min. vstrebali spravne 😉
ak das dost cukety alebo spenatu urcite sa pos... az za usami 😀

kackava nerozumiem otazke robim len domace kase a nemliecne teda uvarene vo vode mixnem necham dostatok vody a pridavam struhane ovocie, ak myslis instantne tie davam min. 😉 a inak mala som na mysli dieta ktore pozna len MM nema dovod dostavat kasu s UM a nemliecna kasa sa da predsa zarobit bez problemov s MM

blandik
30. čer 2009

Pitryska - loupu vše - tedy i meru'nky a hroznové víno, u třešn nevím.

Fakt primitivní dotaz - ale dáváte olej i do ovocných přesnídávek? Jen mě to tak napadlo. Já totiž ne.

saska.t
30. čer 2009

blandik - ani ja nie je mi to proti srsti ale normalne by sa asi malo kedze vit. a min. su rozpustne v tukoch 😀

blandik
30. čer 2009

Rozpustné jsou právě jen některé - napadá mě asi jen vit. A, ale určitě budou i další. Tak budu asi kapat i do ovoce. Ale na druhou stranu mi nejde do hlavy, když mu dám ovoce, zeleninu zapít UM - tam nějaký tuk je, tak proč přidávat. Jen technická poznámka.

misutovo
30. čer 2009

Jaj dobre ak sa po tom oleji po... budem len rada lebo sa chudatko veru trapila. Co sa tyka vstrebatelnosti vitaminov som sa snazila do kazdeho prikrmu primiesat MM, ktore obsahuje tuk. A vraj ked sa mrkev trosku povari uvolni sa vit. A este lepsie ako zo surovej.
Este som sa chcela spytat pseno mixujete tiez alebo len rozvarite?

garfie
30. čer 2009

Holky, spousta dotazů 🙂
Olivový nebo jiný olej se do jídla má přidávat hned od začátku příkrů-lépe se pak vstřebávají vitamíny. Stačí do jednoho jídla denně-je jedno do kterého, klidně i do kaše 🙂
U skleniček je prostě třeba číst složení, mě se hodně osvědčila Alnatura-ale jsou dost drahé. Jinak co se týká masa, v bio prodejnách mají miniaturní skleničky jenom s masem-teď nevím přesně značku a jako naschvál doma žádnou nemám :-/ Vydrží otevřená 48 hodin, dávám ji na dvakrát nebo na třikrát k vlastní zelenině.
Jinak Hipp je fajn, ale obsahuje sůl.
Laeti: já myslím že bys to mohla prubnout-pokud mají dobré složení a neobsahují něco co by malá neměla....

saska.t
30. čer 2009

misutovo - ono sa rozvari samo na take vlocky takze nemixujem 😉

moda08
30. čer 2009

garfie-ahoj,prosím tě kolik tak stojí ta jedna sklenička masa? U nás bohužel žádná bio prodejna není,nedá se to třeba objednat na internetu?
Asi za týden už chci začít dávat ovoce-je lepší jako dopolední svačina nebo odpolední? Mě by se víc líbilo to odpoledne-když někam jedeme, vezmu třeba přesnídávku a je to. Čím je tak nejlepší začít?

oliverkaa
30. čer 2009

ahojte mamicky...maly ma 6 mesiacov,je plne kojeny....my sme zacali s prikrmovanim pred 6dnami,zacali sme mrkvickou,potom po 3 dnoch som zamiesala zemiacik,zajtra chcem primiesat aj cuketku.Prosim vas, co mam dat ako dalsi prikrm,aku dalsiu zeleninku mam primiesat?a ako dlho mu mam toto striedat?Kedy mozem dat aj kasicku?
a aku?mliecnu,nemliecnu?Dakujem vam ze odpovede

moda08
30. čer 2009

Ahoj oliverkoo, zkus třeba brokolici, dýni, špenát. Kaši bych zkusila dát až si trochu víc zvykne na zeleninku,aby toho na něj nebylo najednou moc. 😀

oliverkaa
30. čer 2009

moda08
dakujem ti za odpoved,kasu este nechcem davat,len som chcela vediet kedy asi tak zacat s kasickou 🙂

moda08
30. čer 2009

oliverkaa
my teď skoro měsíc papkáme zeleninku a teď se chystám na ovoce. Původně jsem taky chtěla začít dávat kaši, jestli by po ní v noci lépe spal (ještě stále 2-3x v noci vstáváme a kojíme 🙂 ). Jenže Daneček neumí pít z láhve a dávat mu to po lžičkách se mi nechce-bylo by to na dlouho. Takže kaši zatím nechám.

garfie
1. črc 2009

moda08: už jsem si vzpomněla na název-sunval 🙂
http://www.edenshop.cz/sunval-cat_352.html
stojí 36 Kč, tak když ho mám na třikrát, to vlastně ani není tak moc-na to že je v biokvalitě. Já totiž maso pro nás skoro nepřipravuju, takže jsem ráda že mám takovovu možnost. Mají krůtí a hovězí (ale to je momentálně dočasně nedostupné)
Ovoce je zvykem dávat dopoledne, ale myslím že je to fuk, klidně mu ho dávej odpo. Ideální je jablko, hruška, švestka, meruňka, banán (i když naše malá se po banánu osypala)-viz. www.kojeni.net
Super jsou Frutapury-jsou bez přidaného cukru a dalších přísad.
Jinak, kaše lžičkou je v pohodě, netrvá to dýl než jiný krmení-ale u nás nemá žádný vliv na noční spaní.