Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sandra81
13. lis 2007

www.kojeni.net (jsem se preklepla sory). Jinak s tou rybou teda nevim, zas vim ze par maminek je od 8 mesicu dava, ze jsou v tom dulezity vitaminy...

slevik
14. lis 2007

Ahojky,
mám ještě jeden dotaz. MOžná se to tu probíralo, ale nezvládám dočíst 😔 .
Musí se jablka vařit?? Díky!

sandra81
14. lis 2007

Slevik: vsechno ovoce (krome bananu a melounu) se musi povarit, jen tak 3 minuty myslim. Zelenina take (vsechna).

cermonca
15. lis 2007

Slevik.Ja ovoce nevarim jen nastrouham,i mudra mi o vareni nic nerekla. 🙂 proc by se to melo varit?

matlahon
15. lis 2007

Ahoj holky mám dotaz, kolik je asi jenda porce zelenino masovýho příkrmu?? Naše malá s tím nemá problémy, vidí lžičku a papá, jen nevím kolik jí mam dát.Jsem celou dobu na UM, takže jsem začali s příkrmem už před měsícem, ted máme pul roku. Díky

zevina
15. lis 2007

holky, vaření ovoce se sice doporučuje, zvlášť při ohrožení alergií a pokud není reakce na vařené, může se zkusit i syrové 😉
ale já, přesto, že jsem byla co se týká zavádění příkrmů a rizikových potravin velice opatrná a dost přísná, jsem ovoce nikdy nevařila, přišlo mi to zbytečný, ale je to na zvážení každé z vás 😉

matlahon, záleží jakého máš jedlíka 😉 asi 150-200g některé děti spucují i 250, ale například náš malý ještě v 15m tu 200g sní celou jen výjmečně, spíš míň 🙂

helllena
15. lis 2007

Ahoj holky, nevim, zda jste to tady uz neprobiraly...kdyztak se omlouvam. potrebuju poradit: mala se mi budi v noci co dve hodiny, dr. mi rekla, ze ji mam davat na noc kasi. v drogerii jsem objevila dva typy kasi: mlecnou a nemlecnou..kterou mam koupit? dcerka je plne kojena a zatim jsme zacali jen s mrkvickou, dekuju.

sandra81
15. lis 2007

Cermonca: o strouhani nic nevim, ja to varim protoze jabko je jinak tvrde stejne jako jine ovoce. A kdyz delam zeleninu tak tu vodu ve ktery jsem zeleninu varila samozrejme taky spotrebuju.
Jinak nase male je 8 mesicu a sni v klidu 200g a kdovi mozna by chtela nekdy i vic ale nechci ji prekrmovat. Nekdy ji pred tim dam trochu mleka, vypije tak 60 a pak sni 200g jidla. Kdybych ji nabidla mleko potom nechtela by to. Preferuje jidlo z lzicky...
Hellena: kasi male zkus dat ale na jeji nocni buzeni to asi stejne nebude mit vliv. Kdyz je mimi vic jak pul roku a budi se vnoci, je to vetsinou ze zvyku. Myslim ze se jinak doporucuje zacit stou mlecnou kasi ale jista si nejsem. Ja to stridam...Vyborna je treba ta od Nestle - Sladke sny.

sandra81
15. lis 2007

Jeste jsem se chtela zeptat, preci jen chci zkusit dat male tunaka se zeleninou a testovinama. Nevite jak mam toho tunaka ale pripravit? Toho z plechovky myslim. Mam to povarit nebo jen to k tomu prihodit a mixovat...???

cermonca
15. lis 2007

Sandra:Strouham to na struhadles takovyma tema dobkama,nevim jak to nazvat,byva to vetsinou na struhadle z boku 😅
S tunakem neporadim,ale mozna bych s nim pockala do roka kdyz je to vlastne ryba 😕

sandra81
15. lis 2007

Cermonca. Aha, no me prijde to povareni jednodussi, kazdy den strouhat...to by se mi nechtelo.
Tunaka jsem ji uz udelala, s testovinama a zeleninou. Moc ji chutnal. Od Hami a i od jinych firem se daji rybi prikrmy normalne koupit - od 8.mesice takze tak spatne to asi nebude. Mozna je to spatne pro deti co maji k alergii nejakou vetsi sanci...???

kalo
15. lis 2007

Holky, možná se to v této diskuzi už psalo, ale nemám čas to číst...
Co dát dítěti jako úplně první příkrm??? Uvařit zeleninu nebo zkusit dát takové ty "hamíky" ve skleničkách-zeleninové????

sandra81
15. lis 2007

Kalo, myslim ze je to jedno, jestli to sama uvaris nebo koupis. Ale kupovana (hlavne zelenina) je teda nic moc, a smrdi....Mimi radsi uvar mrkvicku, kapni tam trochu olivovyho oleje nebo trochu masla a trochu vody a mas to. Z ovoce zacni treba jabkem.
Kdyz das sklenicku tak ono to neni nejlevnejsi a hned ze zacatku ti to mimi jist nebude vsechno takze bys zbytek musela pak vyhodit nebo v lednicce to je mozny uchovat jen myslim 2 dny...
Az ti bude jist plnou porci tak pak je nekdy jednudochy koupit ty sklenicky.

kalo
15. lis 2007

Děkuju sandra...chci začít dávat pomalu už tak nějak příští týden, tak začnu mrkvičkou....doufám, že nebudeme muset doma malovat, jak to bude prskat 😀 😀

akcul
15. lis 2007

kalo:
Já jsem zase ze začátku dávala kupovaný skleničky (od Hami První lžička). Nebyla jsem si jistá, jakou má mít příkrm správnou konzistenci, tak jsem si to vyzkoušela nejdřív na skleničce. A já si nemyslím, že smrdí. To je asi věc názoru. 😉

helllena
16. lis 2007

..kdyz se vam mimi budi v noci hodne casto, chce pit, pochovat..jestli je to ze zvyku, mam nechat malou vyplakat? nebo jak ji to odnaucit? nevim, zda jeji plakani vydrzim...

makelka
16. lis 2007

helllena - jelikož už má půl roku a nemá hlad, je přebalená, je to zvykem a jen chce k tobě, obal si nervy a nech vyplakat, u nás je po 3 dnech pláče už pořád klídek a spinkáme celou noc, max se jednou probudíme 🙂

makelka
16. lis 2007

kalo já myslím, že záleží na tobě, jestli se ti chce vařit, uvař a pak rozmixuj a propasíruj, bude to mít stejnou konzistenci, mrkev doma uvařená je určitě chu´tově lepší než ze skleničky, ale pokud se ti na začátku nebude chtít vařit, určo zkus první lžičku od Hami 😉 Hodně štěstí 😉

sandra81
16. lis 2007

Hellena: ja mela a nekdy jeste i mam presne to same jako ty. Myslim ze u kojenych deti je to dost caste. Ani ja nedokazu nechat malou rvat, navic ona kdyz rve tak spis cim dal tim vic nez aby na rvu ubyvalo...takze dyl jak 10-15 minut ji rvat nenecham ani vnoci. No a kdyz ji neutisi dudlik ani pochovani tak holt prso....uz to radsi moc neresim. Urcite nastane nekdy doba ze bude spat celou noc. Doufam ze se tak stane i u vas.

helllena
16. lis 2007

to jsme na tom, Sandro, podobne :(, nekdy si po ranu pripadam jabo zombie...
zkusim malou nechat si v noci poplakat, ale nevim nevim, jak to ustojim

sandra81
16. lis 2007

Helleno a kolik ze je tve male??? Ja myslela ze ten pulrok zesiilim, budila se nekdy kazdy 3 hodiny proste des. Naivne jsem si myslela ze od pulroka se to automaticky zmeni jelikoz uz nocni jezeni nepotrebujou. No a vstavam k ni furt. Ne kazdou noc tolikrat ale nekdy vic nekdy min. Nekdy spi do pul 6 takze mam radost a dalsi noc se 2-3x za noc vzbudi...Mame to my matky holt nekdy tezke co?

ladunka
16. lis 2007

Ahoj, hellleno, já už kojení v noci neřeším vůbec - kojím kdykoli malá chce. Když jsem čilá, vracím ji do postýlky (to spíš jen před půlnocí, když ne, nechám ji u nás v posteli. Na kojení je to ideální a zdaleka to tolik nenarušuje můj spánek.
Zkusili jsme ji kojení v noci odnaučit (to znamená nedat, i když mám a můžu...), ale bylo to strašlivé a docela si vyčítám, že jsem se do toho pustila. Podle mých dosavadních zkušeností je vyhovět pidižvíkovi v kojení zdaleka nejjednodušší a nejméně energeticky náročné. Že to jednou skončí, je bez debat 🙂 a kdo ví, jakou potřebu si tím naše děti uspokojují.

ladunka
16. lis 2007

sandro, to jsi mě pobavila - 2x - 3x za noc jsem kojila novorozeně, pak už to bylo vždycky víckrát 🙂))

sandra81
16. lis 2007

Ladunka, no ja kojila novorozene tak kazdy 2 hodiny, od 3 mesice tak kazdy 3 a od 6.mesice i po 4hodinach - ne vnoci. Ted kdyz musim tak 2-3 vstavat, spis 2x tak jsem ale taky vyrizena. Tobe se budi ted mala vic nez kdyz byla hodne maly miminko???

terezkaaa
16. lis 2007

HOLKY,KTERÉ UŽ NĚJAKOU DOBU PRAKTIKUJETE PŘÍKRMY,krmí se taky vaše mimča samy?Vysvětlím-docela mě to pobavilo,když jsem si toho porvé všimla 😀 Malej vždy, když má hlad, tak naprosto detailně napodobuje krmení lžičkou.Prostě si pořád střídavě davá ručičku od sebe,jako když naberu a pak do pusy.A takhle pořád v kuse,je to hrozná sranda.Je zajímavý,že flašku takhle nenapodobuje.Asi mu to fakt moc chutná 🙂

sandra81
16. lis 2007

Terezko tak to nase mala nedela. Ani sama jeste neji. Spis to co ji do pusy dam to obcas trochu vytahuje zase rukou....ale asi to budu zkouset at se krmi trochu sama. To ze tvuj malej to tak dela to je zajimavy, tak ho v tom podporuj, pry se to ma, ucit brzo mimi aby se krmilo samo.

poupe
21. lis 2007

Blba otazka:co je to ukonceny mesic?zitra nam je 8 mesicu,takze muzem prikrmy od 8 mesice nebo az nam bude 9m?

lucildol
21. lis 2007

poupe: ukončený měsíc je den, kdy jste skončili starý "věk", v tvém případě to znamená, že zítra máte ukončený sedmý měsíc. Takže příkrmy pro ukončený 8. měsíc až od devátýho.
Jen taková poznámka, ke kupovaným příkrmým si vždycky připočti dva měsíce, pokud kojíš. Jídlo se dělá pro děti, který jsou na UM a ty začínají s jídlem o dva měsíce dřív než plně kojené. Takže pokud bys kojila, tak byste měli kupovat jídla od ukončeného pátého měsíce.

poupe
21. lis 2007

My uz jime dyl,ale ted jsme to probirali s pritelem a on tvrdi ze ukonceny mesic ma zitra a ja rikam ze je to blbost,kupovala jsem jsem to tedy dobre.diky

lennis
21. lis 2007

jo jo, Lucildol má pravdu, taky jsem už o tom četla. Holky kdy začínáte s masem, Mudra mi říkala, že od 7. měs, ale on už se mi staví na nohy a je vůbec takovej čilej, tak začnu asi dřív, aby měl výživu, myslím, že to tělo potřebuje. Se zeleninou jsem taky začala už v 5,5 měs. Papá jí líp jak ovoce, což jsem na jednu stranu ráda. Tak mu to chci obohatit. Jo a holky co dětský piškoty či ty sušenky z lékárny??? Dáváte je? Jak je to s lepkem? Asi se to tu už probíralo co? Se ptám blbě, tak když tak mi to napiště, že votravuju 😀 😝