Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jita2
25. dub 2007

mapris,
no vidíš, že to pomaličku půjde 😉 Takový dobrý ptákovinky často zaberou 🙂

raculka
25. dub 2007

zevi- nesmutni,vždyť i ty tři miniporce jsou úspěch 😉
Nám šťáva taky nechutnala,myslela jsem, bůhvíco mu nedám,a on se tvářil,jak když jsem mu dala citron.Přijdou mi hrozně přeslazené a přitom nakyslé.Takže jsem ráda,že mi pije ty sáčkové čaje a vodu 😵

raculka
25. dub 2007

mapris-jestli máš výživu kojenců od Gregory,tak tu mám taky,je fajn 😉 .Ale ne na všechno tam najdu odpověď.Třeba počet příkrmů...akorát na konci jsou dotazy maminek a tam právě radí ty 3-4 příkrmy denně a z toho 1-2x kaši,a to se mi teda moc nelíbí 😕
Jinak informací mám myslím víc než dost,takže jak všude píšou něco jiného,tak v tom mám chaos.Asi je opravdu nejlepší dělat to podle sebe. 😉
My zezačátku taky dělali kašičky hodně řídké,jinak to moc nechtěl.Tak to zkoušej postupně.Jak je teplo a píšeš,že nic jiného nepije,tak to asi vodovější bude potřeba,aby jí nechyběly tekutiny.
Vidíš,nám ty sáčkové čaje z lékarny chutnají.Ale je pravda,že jsou opravdu až od 6.měsíců.S přesnídávkama neporadím,my začali přikrmovat až po 7.měsíci,takže to máme všechno trošku posunuté dozadu.Ale asi bych nepospíchala.Ať si nejprve zvykne na zeleninu,pak až to ovoce.Protože sladké jí může zachutnat a pak ti nemusí chtít ty brambory atd., což bych se ani nedivila ...já taky radši čoko než zeleninu 😀

raculka
25. dub 2007

Holky,taky si trochu myslím(jako Ijet),že 2 příkrmy jsou zase možná už málo(na 9ti měsíční dítě). 😅 . Zatím nám asi nejvíc vyhovují ty 3 příkrmy.Dopol ovocná sváča, obídek a večer kaše.Když dopol jenom kojím,tak je protivnej,a když mu dám ovoce nebo přesnídávku,tak hned ožije a je spokojenej,z toho usuzuju,že už mu to mléko dop prostě nestačí.
Asi je každé dítě jiné,Marušce stačí 2 příkrmy a je pořád hodná,viď Jita? 😎

prochi
25. dub 2007

Mapris gratuluju k další žličce navíc. My už jedeme třetí týden příkrm a je to den ode dne lepší. Začli jsme klasika tři dny mrkev, tři dny brambor s mrkví (i když někde píšou, že ze začátku jenom vždy jednu zeleninu) a taky jsem někde vyčetla, že je lepší hned od začátku pasírovat. Jenomže ten náš to vůbec nechtěl, nedostala jsem do něj první týden ani půl lžičky, už jsem byla zoufalá. Zkoušela jsem to ředit vodou, mlíčkem, nic nezabíralo. Až jsem po týdnu podlehla a koupila první lžičku od Hami - mrkev, brokolici a květák. A ten pacholek mi snědl tý mrkve na posezení skoro půl skleničky! Teď už jsme najeli zase na domácí stravu a jde nám to parádně. Nevim, možná se jenom potřeboval naučit polikat, nebo prostě co s tím v tý pusině má vůbec dělat.
Možná jste to někde slyšely, nebo četly, ale pro ty, co teprve začínají, bych chtěla popsat bezva postup. Navařim si do zásoby několik drůhu zeleniny, každou zvlášť, rozmixuju a dám zmrazit do kostek na led. Pak ty kostky sesypu do sáčku a když ráno vstanem, tak malýmu jenom vyndám tu zeleninku, kterou bude mít k obídku. Mám takhle namraženou momentálně mrkev, brokolici, květák, brambor vařím čerstvý. No a dneska měl třeba tři kostky květáku + tři kostky mrkve. Je mi jasný, že až začnem jíst nějaký větší porce, tak už se s tím nebudu kostkovat, ale takhle na začátky, kdy toho fakt sní pomálu, je to super.
Ovoce chci začít přidávat ca. za dva týdny a příští týden možná zkusim poprvé jeden den maso.
Jinak o nějakým čaji, šťávičce nebo vodě si můžem taky zatím nechat zdát. Má ten nevylévací hrneček, hned si na to přišel, jak z toho pít, ale jak psala myslím Mapris, taky se u toho řehní a spíš si s tím hraje.

zevina
25. dub 2007

mapris, slušnou nabídku mají i v DM drogerii

prochi, to máš dobrý, náš malý na princip nevylévacího hrnečku vůbec nepřišel, krom toho, že se dá to pítko krásně hlodat 😀

jita2
27. dub 2007

raculka,
právě, že je pořád hodná, když má dva příkrmy, já nejsem vůbec odpůrce kaší, ale ty se dávají na zasycení, nee že by byly nějak extra zdravé nebo co, a ona je po mlíčku zasycená dosti, tak proto..a i hlavně proto,že příbýváme až moc dobře 🙂
Ale zkusila jsem ji dát tu pohankovou kaši, ta ji plivala, až jsem jí do ní zamíchala banán, tak ji trošku jedla, ale nic moc, přece jen pohanka má takovou specifickou silnou zvláštní vůni, tak asi proto...ale třeba si postupně zvykne...

Zas máte pravdu, že by mohla zas dostat něco víc na zpestření, jen nevím co, možná v těch 16.30 místo mlíka zase nějaký ovoce, jak dopoledne, nebo jinak nevím, jogurtík dáváme jen bílý a ten by samostatný nejedla, tak já něco vymyslím a pomalu ji začnu něco přidávat 😉

mapris
28. dub 2007

prochi,
ten postup jsem taky nekde cetla, ja si to uvarim do takove umele krabicky a mam to v lednici a staci nam to tak na 2-3 dny, ale ted uz ji vic. Taky jsme meli strasne problemy, nechtela to jist, pak jsem ji to redila mlekem, pak vodou a to uz bylo lepsi. Spis byl problem v tom, ze nevedela co s tim. Dneska jsme jeli vlakem 5 hodin na slovensko, takze jsem nechtela krmit ve vlaku. Tak jsem ji dala prikrm az po druhy hodine a to zdlabla hned. Zitra pridam do zeleniny kure. My musime davat jidlo po tydnu kvuli alergii.

paula
28. dub 2007

ahoj zkusene prikrmovacky! chtela bych se zeptat hlavne tech kojicich, co nemaji dite vubec zvykle na flasku (dudlik) jak diteti davate napoje? Od kdy muze z hrnicku s pitkem? ja jeste plne kojim, ale chtela bych v tech vedrech davat trosku caje. Davam po lzicce, ale to nez do ni vpravim, tak toho moc nevypije...

macu.k
29. dub 2007

Ahoj, ja jsem koupila zacinajici hrnecek s takovym tim mekkym pitkem a delame cajiky, kdyz jdem v horku na dyl ven. Uz sem tam obcas neco i vypije 😀

carodkaa
30. dub 2007

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat kdy si tak myslite ze je dobre pridat 4.prikrm?My to mame totiz tak ze dopoledne jen kojim poledne obidek odpoledne ovoce a vecer kase,mezitim jeste taky kojim.Je uz na to takhle zvyklej,jenze posledni dobou my prijde ze dodpoledne uz mu to mlicko proste nestaci ☹ Jak tady ctu vsechny davate zatim max 3 prikrmy.

carodkaa
30. dub 2007

Jo a jeste neco 😅 Davate vsechny pravidlene ten Infadin?Nam se docela casto stava ze zapomeneme a ted jsme ho na vylete dokonce vytratily tak musim dnes letet k dr pro novy.

zevina
30. dub 2007

čarodka,
taky občas, někdy i často zapomenem 🙄 nepomáhá ani že ho mám na očích... tos mě potěšila, že nemám sama děravou hlavu 😅

ijetka
1. kvě 2007

HOlky i já patřím mezi "zapomětlivé" ☹

S jídlem docela bojujeme, dlouho jsem tu nebyla tak vám písnu co a jak 🙄
Mlíko už dochází 😢 ☹ a Kubík nechce sunar, vůbec nevím co mu mám dávat. V noci se mi budil i 8x ☹ a ceciny prazdný, teď ho kojím tak 2x přes den a 1x v noci a jsem ráda. V noci jsme mu udělali zase kaši, a jednou když byla krize dostal bobíka. Bylo hned jasný že to bylo z hladu páč pak byl v pohodě.
Jsem z toho docela na budku 😢 Už jsem zkoušela, že jsem mu dala potahat cecinku a pak jsem mu do pusy dala lahev, leželi jsme jako při kojení, no holky, nedá se očůrat a já nevím co dál ☹

carodkaa
1. kvě 2007

Ijetka-me se zda ze je taky daleko min mlicka nez driv ☹ Ale zatim to jde,zacala davat dopoledne jogurt,jenze mi po nem zvraci,nevim co stim mozna zkusim nakej slazenej..jinak kojime pres den 3x a v noci 2x

ijetka
1. kvě 2007

No tiše závidím ☹ držím palečky s jiným jogurtem, Kubík s ním problémy nemá ( aspoň tak ☹ )

carodkaa
1. kvě 2007

A jite jen ciste bily nebo ho nejak prislazujes,rikam si jestli to na nej neni moc kysele,jestli proto neblinka..
Drzim palecky s tim kojenim 😉

ijetka
1. kvě 2007

Baští ho jenom tak nic mu do něj nedávám, ani ovoce ne. Taky jsem se divila, že mu jede 😕

carodkaa
1. kvě 2007

tyy jo tak to zavidim!!

ijetka
1. kvě 2007

A zkoušela jsi třeba dát mu tam banán?? 😉

macu.k
1. kvě 2007

Holky co delat, kdyz zaciname zeleninku a malymu se po tom zveda zaludek a nechce to jist? Uz jsme zkouseli mrkev, brambor, brokolici, ale nic nechce?? 😒

ijetka
1. kvě 2007

No asi jediný: trpělivost, trpělivost a zase trpělivost. Některým prťatům to trvá něž si zvyknou na jinou chuť ☹
Kamarádky holčička baští hned všechno, to jí závidím 😅

carodkaa
1. kvě 2007

zkousela a bylo to to samy ☹

zevina
1. kvě 2007

holky, já mám taky pocit, že posledních pár dnů mám prsa nějaké vycucané ☹ možná má malý větší apetýt, ale rozhodně ne na příkrmy, musíme dokojit každé jídlo, protože Jirka zbaští sotva tak třetinu toho, co by měl, pak zamkne pusu na sedm západů a nemám šanci 😠 ¨

A to mi na něj začal vycházet trik, že mu do ručky dám druhou plastovou lžičku na hraní a jakmile si ji chce strčit do pusy, tak ho předběhnu s tou mojí plnou 😅

ijetka, třeba je to jenom chvilkový nedostatek, tak vydržte 😉

macu.k, chce to opravdu pomalounku, moře trpělivosti a každá lžička je úspěch (pro nás to platí doposud)

prochi
1. kvě 2007

Macu.k mě se malý první dny při příkrmu taky hrozně jakoby dávil a zvedal se mu žaludek. Celý týden to bylo peklo. Nakonec jsem podlehla a koupila První lžičku od Hami mrkvovou. A tý mi najedou z ničehonic zblajznul na posezení přes čtvrt skleničky. Byl to úspěch, protože předtím nesnědl ani čtvrt lžičky. To kupovaný bylo namixovaný úplně do hlaďoučka a asi mu to tam hezky klouzalo. Zatímco já to podle chytrých knížek jenom pasírovala a i když jsem to pak ředila, stejně to nebylo jako to kupovaný. Od tý doby mixuju, najeli jsme zpět na domácí stravu a papá naprosto parádně. Ty to pasíruješ nebo mixuješ? Nezkoušelas to naředit třeba mlíčkem? U nás to teda nebylo nic platný. Malej jen nevěděl, co s tím v tý puse dělat a jak to zajelo do krku, tak se začal dávit.
Držim palce, ať je to jenom lepší.

macu.k
1. kvě 2007

Tak já jsem zatím dávala jen kupovaný Hami první lžička, dneska jsem zkusila uvařit bramboru, ale to taky nechutnalo... I mlíko jsem do toho nastříkala. Tak snad to časem půjde...

prochi
1. kvě 2007

Jejda, tak to naše finta s kupovaným nevyjde 😅 Chjo, uvidíš, že bude brzy líp. Já ten první týden do něj fakt nedostala vůbec nic. Zobáček otevíral, ale jak se mu to posunulo do krku, tak začlo dávení a pak pláč. Bylo to hrozný. A jak se to teď poddalo! Tak držim palce!!

ijetka
1. kvě 2007

Musím se vám pochlubit jak malej hezky papal obídek, no ale já si připadala jak tydýt. Posadila jsem ho do jídelní židličky a zpívala, rozoupavala lustr, a na zácloně mám pověšený ozdobný kolíčky a do těch jsem musela cvrnkat aby byly v pohybu. Spapal celou skleničku.

Jinak s tím kojením, nevím. Hlavně jsem na bednu z toho, že nevím co mu dát místo toho ☹ krizi jsme měli 2x tak uvidíme 😢 každopádně to asi ořvu 😢

Holky zkoušely jste už těstoviny??? Já jsem je teď koupila tak až sní svojí zásobu tak asi navařím a zavařím těstoviny.

jita2
1. kvě 2007

carodkaa,
my taky baštíme jen bílý, ale s banánem, slazené bych určitě nedávala, ani nepřislazovala, maximálně do něj zkusit dát nějaké dobré ovoce, třeba by ho papal 🙂 Rozmixovat třeba s hruškou, ta je dost sladká 😉

ijet,
my měli zrovna dnes poprvé těstoviny, měly by se dávat bezvaječné...jenže, mě se z toho vyvařila voda, už jsem to necedila, páč jsem to vařila se zeleninou a žloutkem, a byla z toho pěkná plpa, tak se ani nedivím, že malá snědla tak 6 lžiček a už to nechtěla ani vidět 🙂 Příště to líp připravím a snad jí to taky pojede. Jinak těstovinky se už pomalu můžou 🙂

ijetka
1. kvě 2007

Já jsem právě koupila bezvaječný, ale myslím že je Kubík dost velkej 😅

Nějak mám pocit že je všechno nastejno 😲 a uvažuju o změně, jenže nevím o jaké. No to jsem vyplodila blbost 😀

Jíťo díky za IP, nespěchá to až budou, tak budou 🙂 díky. Jo i mistryně kuchařka se jednou utne 😀 😀