Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kacka.va
6. pro 2008

my začali taky odpoledne, ale jen z důvodu, že odpoledne je víc jídel a tak jsem si to rozvrhla, abych tak nějak přiměřeně vyprazdňovala prsa 🙂.
zlobidlo: jak jsi psala o těch banánech,tak ono často se tu prodavájí jiné odrůdy ovoce, než je běžné v cizině. Např. tady se plno ovoce prodává pod názvem mandarinka, ale ve skutečnosti je to trochu jiný druh a v cizině to mají oddělené. A stejně tak některé odrůdy banánů se jedí zelené, některé úplně hnědé.

cerstvamama
6. pro 2008

Asi blbý dotaz, ale jaký je další příkrm? Vím jen jaký je další krok (ovoce), co bude potom zatím neřeším 🙂 Jsou to jogurty? A zavádí se i když jsme v HA režimu?

andy80
6. pro 2008

cerstvamama: ano, po ovoci nám pediatrička doporučila jogurt. A ovoce dávám odpoledne, dopoledne ho mezi jídlo nenacpu. máme: mlíčko, masozeleninový příkrm, mlíčko, ovocný příkrm s jogurtem, mlíčko. Víc do ní nenacpu.

cerstvamama
6. pro 2008

Jo já myslela, že je zvlášť jogurt a zvlášť ovoce. A i potenciálnímu alergikovi se dává jogurt takhle brzy?

andy80
6. pro 2008

cerstvamama: my teda nejsem potencionální alergici a tobě asi doporučí doktorka od kdy dávat. Jinak já dávám půlku bílého jogurtu vždycky s půlkou nějakého čerstvého ovoce (jablíčko, hruška, bluma, banán... atd.). Musím jí to tak dávat, aby měla za den obojí. Už se nám nevejde další jídlo a vynechávat jedno mlíčko se mi zatím nechce. Až jí bude tak 10 měsíců, tak vypustím odpolední mlíčko a bude ho mít jen ráno a večer, ale zatím, když mlíčko pije, tak jí ho chci dávat.

radka.m.
6. pro 2008

cerstvamama-tak asi každý doktor ti doporučí něco jiného,já dávám na rady na netu kojení a tam se doporučuje potencionálním alergikům začít s jogurtama nejdříve v ukončeným 8měsíci-začátek 9.

cerstvamama
6. pro 2008

radka.m
Myslím, že když počkám do toho 9.m. tak nic nezkazím, naopak 😉

zlobidlo
7. pro 2008

cerstvamama: my jsme taky potencionálení alergici - oba rodiče jsme ☹ a jogurt bílý začneme od 9.měs..takže my za chvíli...ale ještě jsme ani nezačali ovoce...

andy80
7. pro 2008

cerstvamama: pokud jste potencionální alergici, tak klidně počkej do 9. měsíce. Však Adélce (mmch krásné jméno) nic neuteče. Jogurtů se ještě v životě napapá 😵

cerstvamama
7. pro 2008

zlobidlo
My už jsme zvládli všechnu zeleninu i nějaký maso, tak ovoce plánuju během příštího týdne. Za asi 10 dní jdeme k doktorce, tak uvidím co mi na ty jogurty řekne. Ale jsem rozhodnutá s nima počkat co nejdýl, do toho 9. měsíce.

andy80
Díky. Akorát teď zjišťuju, že se takhle jmenuje snad každá druhá holčička. To bude ve škole zmatek 😀

andy80
7. pro 2008

Nj, dřív se to moc nedávalo. Anežku jsem taky neslyšela, ani nepamatuju a po tom, co jsem jí dala malé, tak naproti v ulici je taky Anežka a s Jiříkem do školky chodí taky Anežka, přijde mi to, že všude je samá Anežka 😀

A s jogurtama klidně počkej, určitě ještě kojíš, tak ho Adélka stejně ještě nepotřebuje.

marmazel
8. pro 2008

ahojlky, tak už sme se na oběd dostali na celou dávku zeleninky 150-200g, sní tak 170g, víc nechce, ale po 2 hodinách má asi hlad, není to brzo? nemělka by po obědě vydržet dýl? a od kdy ste jedli v dětské židličce? melá ještě nesedí, tak jíme v autosedačce.

ough
8. pro 2008

Zdravím vespolek,
jdu za váma na radu. Nevíte proč se ovoce dusí? Radši bych dávala nastrouhaný čerstvý.

andy80
8. pro 2008

marmazel: není to brzo, po zelenince je hlad. Malá mi obědvá v 11:00 a v 13:30 už jí dávám mlíčko. Dýl by nevydržela. Do židličky dávám od té doby, co sedí sama.

ough: dávej ovoce čerství, pokud nejste potencionální alergici. Já dávám čerstvý od začátku a pohoda.

kacka.va
8. pro 2008

my už sedíme, tak jsme koupili židličku.
ough: protože dušené není tak agresivní, jak by mohlo být, kdyby bylo čerstvé. Ale jestli nemáte problém, dávej čerstvé, my taky nic nedusili.

vojtisek2007
8. pro 2008

já vím, že to vyzní asi hloupě, ale jak jste poznali, že už je čas dávat příkrmy - my teda ještě nemáme šest měsíců, ale kojíme co dvě hodiny, když jsme doma i častěji a naopak spící v kočáru vydrží třeba i tři - myslíte že už jí to nestačí, že by jsme měli něco přidat ???

radka.m.
8. pro 2008

vojtíšek-a jak jste na tom s prospíváním,váhově?

motylek
8. pro 2008

Ahoj holky, prosím vás, někde to tu bylo, ale nemůžu to najít. Jak je to s těmi mléčnými kašemi??? Dávám nutrilon 2, ale nemají moc na výběr. Mám nemléčné Hami, ale ty mi nechce jíst. Začal se budit už ve 4 ráno hlady, tak bych to chtěla zkusit. Ale když koupím sunarku, tak po sunaru míval zácpu. A jsou jen mléčné. Může se to kombinovat nebo ne? Díkec

marmazel
8. pro 2008

my máme období kdy máme to samé, příkrmy už dáváme, ale neřekla bych, že to na to má nějaký vliv. pokud teda dobře prospívá. i ti malý tvorečkové mají svá období 🙂 já mám občas taky období, kdy bych pořád jedla a jindy nemám chuť

vojtisek2007
8. pro 2008

radka - tak za měsíc máme přesně půl kila navrch ....stačí to ???

motylek
8. pro 2008

vojtisek, stačí to bohatě 😉 😉 😉

radka.m.
8. pro 2008

tak to máte ještě něco nad,takže bych to vůbec neřešila.i pro tebe bude jednodušší kojit. 🙂

andy80
8. pro 2008

motylek: a co zkusit nemléčnou a do toho nutrilon. Nemléčné kaše jsou i příchutěmi.

kacka.va
8. pro 2008

vojtisku, my kojili co dvě hodiny přes den pořád. A nám těsně než měla 6 měsíců začala pozorovat jak jíme a upřeně na nás koukala, jak přežvykujeme, tak jsem jí zkusila dát bramboru a snědla jí a ještě chtěla, takže od té doby přikrmujeme. jinak podle mě přibíráte dobře, ono čím je dítko starší, tím jsou přírůstky menší, protože se už začíná hýbat 😉.
jinak s kaší mám zkušenosti, že vůbec na noční kojení u nás vliv nemá.

motylek
8. pro 2008

Andy, já vím, ale on rýžovou neche, banánovou taky ne, nutrilon dělá jablečnou a hruškovou, tak zkusíme ty. ale třeba sunarka je čokoládová s pomerančem a hami malinová, atd, ale všechny jsou mléčné.

andy80
8. pro 2008

My jsme měli hami nemléčnou broskvovou a ovocnou a malé moc chutnali. Jinak teď jsme zkusili kaše Baby Love z DMka. Mají tam i sušenkovou. Ta malé moooc chutná. Já už teď kaše dávám jen občas, večeříme už i jiné věci, které zapíjí mlíčkem, ale občas jí tu kaši dopřeju.

motylek
8. pro 2008

Já bych mu nedávala asi vůbec, ale v noci se začal budit hladem. Přes den toho moc nesní, dostanu do něj celkem málo a v noci mu vyhládne. Tak proto kaše. A co večeříte???

andy80
8. pro 2008

motylek IP

petka80
8. pro 2008

Motýlku, ty příchutě bych radši moc dedávala, když teprve s příkrmy začínáte 😖 A čokoládovou s pomerančem bych nedala ani teď, když máme skoro rok 😉

motylek
8. pro 2008

No my už máme za sebou zeleninu i maso a začneme ovoce, ale on mi tu rýžovou bez příchutě nechce, on totiž nechce ani tu s příchutí 😀