Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mona777
31. kvě 2011

@andelka ešte ze píšeš - však práve z tej bolo mojmu Davidkovi zle - myslela som, že to preto lebo tam davam UM - ale asi je celkom zla

andelka
31. kvě 2011

@mona777 no, zdá se mi 😖 Já mám nejradši buď Babylove z DM nebo klasické v sáčku ze zdravé výživy. Z těch klasických Sunarka, Hami, Nestlé apod. nekupuju ani jednu. Buď je v nich cukr, nebo aromata, nebo jiné hovadiny, nebo mají divnou konzistenci - ta Nestlé mi nejde ani pořádně rozmíchat. Asi poletí, bo jsem z ní na nervy. A mám jiné s lepkem.

cicimon
31. kvě 2011

@mona777 ja som robila do roka kase len s vodou, ale tie obilninove instantne, nie nestle a spol

@andelka ty uz nemusis riesit kase z lepkom, ved ked je pecivo tak lepok ma porieseny

andelka
31. kvě 2011

@cicimon já vím, ale jsem tak zvyklá, že když má k obědu lepkové, tak k večeři ne. Prostě to střídám, ať je to pestrá strava 🙂 a ať nemá 4x po sobě rýžovou a tak. Takže mám dvě lepkové a zbytek různé kombinace bezlepkových. Ta Nestlé je fakt děsná. Jen s vodou by to byla navíc hrozná břečka. Ty klasické obilninové jsou na tohle lepší. Obden dělám místo z UM z Reisdrinku a pohoda.

cicimon
31. kvě 2011

@andelka ja davam do kasi prevarene KM, a tiez ich striedam, mam asi 4 druhy, ale neriesim, ci lepok ci nie... ved je cez den aj rozok a pod, tak lepok tam ma

mona777
31. kvě 2011

@cicimon aké sú to obilninové instantné - neviem ktoré sú to - vieš mi dať linku na nejaké ? dakujem

mona777
31. kvě 2011

@andelka ty távaš aj na obed kašu?

mona777
31. kvě 2011

@andelka a prosím ta ktorý z tých reisdirnkov je pre 8 mes. babo najlepšie ? či tam je to napísané? našla som tie drinky tu ale ich je tam vela http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/index...

cicimon
31. kvě 2011

@mona777 http://www.poex.cz/zdrava_snidane.html znacka poex alebo otesanek, je to v obyc sackoch cca 200g, kupujem to v kauflande ako je krupica, staci to zaliat vriacou vodou alebo teplym mliekom

andelka
31. kvě 2011

@cicimon já vím, já zas nechci, ať má lepek v každém jídle 😉

@mona777 ne, kaši má na večeři. Oběd má klasika (maso)zelenina a příloha. Kupuju ty jak dávala cicimon, akorát je kupuju ve dzraé výživě - instantní kaše, třeba rýžovokukuřičná, rýžovopohanková, jáhlová, šestizrnná...
Pro 8měsíční Reisdrink Natur a od 1roku Risdrink Calcium, ty sojové ne. Na vaření se může použít i Hafer drink, to je ovesný nápoj. Používají se hlavně když dítě nesmí KM, to rýžové od roka je obohacené o vápník, takže to je super.Malýmu asi KM nevadí, ale já to používám pro pestrost.

stvura
31. kvě 2011

@mona777 🙂 😉 🙂 jej, ja uz davam asi vsetku zeleninu okrem alergennej. Hej, cervenu, lebo ta nema supu a nenaduva. Ale robila som jej uz aj fenikel so zemiakom, to jej tiez velmi chutilo, aj avokado s kukuricnou krupicou a zltkom. Mojej chuti viaczrnna od Hippu, tusim 7 zrnna ci ako to je. Ta je fajn, aj ja som ju ochutnala, chuti dobre. Nestle moc nemusim ani ja 😒 , skor Milupa je fajn. Ked si v Ba, nie je problem odskocit cez hranice a kupis tam a za polovicene ceny {aj mi tam kupujeme v Muelleri}

mona777
31. kvě 2011

@cicimon @andelka dakujem 🙂 velmi pekne

sofhia
31. kvě 2011

ahojte koceny, viete mi niektora poradit : mala bude mat 7 mes. sme len na MM, cize prikrmy davame necely mesiac. uz jedla aj kuriatko, vsetku zeleninku a vyzivku jablkovu. z nicoho nie je extra nadsena. aha a na veceru som skusala dat kasu Sunarku na zaciatok. zo vsetkeho zje max 5-7 lyziciek, a potom si vypyta cecik.
poradte mi, mate nejake typy na extra kombinacie? ci spravi sa to casom? ja uz som trosku zufala...
dakujem

andelka
31. kvě 2011

@sofhia extra kombinace většinou nejsou k ničemu. Malé dítě epotřebuje moc velkou pestrost, spíš naopak, je konzervativní a jídlo je pro ně něco úplně nového. Už tak má vlastně tři příkrmy - zeleninu/maso, ovoce a kaši, to je až nad hlavu. Některým dětem to trvá déle, to je úplně normální.Chce to trpělivost a nabízet a nestřídat moc, ať má čas si zvyknout.

sofhia
31. kvě 2011

@andelka diky za radu, uprimne, ma vacsinou len 1 max 2 prikrmy denne - zeleninku- ci masko a zeleninku na obed,a na veceru, ak stihnem kasu.

andelka
31. kvě 2011

@sofhia tak to jo, to jde. Ale teda znělo to, jakoby už jedla skoro všechno a nic jí nejelo a to vypadalo spíš, že je to prostě na ni moc. Však vydrž tak jak to děláš a uvidíš. Tady už bylo plno dětí co v 8měsících snědly pár lžiček. Nesmí je člověk nutit, no. Každé je jiné a na naše představy většinou kašlou 😅

pantomima
31. kvě 2011

stále nejíme příkrmy, včera pastyňák zase neprošel, dnes jsem po delší době zkusila mrkev abyl to boj, malej ječel, pral se se mnou, já naštvaná, opocená a nepolk vůbec nic, ale po cestě z bruslí dostal rohlík a byl spokojenej jak želva..úříště dostane řízek a hotovo 😀 , alespoň už trochu pije vodu 😵

em_ka
31. kvě 2011

@pantomima Ta moja ma obcas taku naladu, ze nechce lyzicku. Vtedy pridu oblubene kukuricne chrumky, pouzivam ich namiesto lyziciek. Skus to s rohlikom 🙂 Na male kusky rohl. daj trosku zeleniny.

kazu
1. čer 2011

Ahojky,potrebovala bych poradit. V So jsme zacali s mrkvickou. A uz 3dny mala nebyla na velke. Poradite mi nektera co delat? U syna jsem tento problem nemela.diky Katka

pantomima
1. čer 2011

holky, je to boj, zase bitka, ale dostala jsem do něj asi 5 lžiček mrkve s jablkem, včera dojedl večer po malej asi dvě lžičky broskvový přesnídávky, tak jsem si myslela, že mu tohle bude šmakovat, když je to sladký a nic....rohlík si zase odpoledne dal..vypadá to, že kašlu na doporučené postupy, budu mu prostě dávat to, co sní, než abych se s ním každej den prala 😀

@kazu náš malej taky od tý doby co zkoišíme příkrmy chodí tak jednou za 3-4 dny, já mu masíruju bříško pupíkem, někdo doporučuje švestkovou šťávu, přesnídávku, já kojím, tak si dám já něco takovýho a ono to přejde do mlíka
malej byl dneska asi po 4 dnecha hodně důkladně a děsně prdí a smrdí 😀 😀 😀 😀

kazu
1. čer 2011

Hm,tak to mi nenapadlo,ze bych to mohla jist ja🙂. Svestkovou presnidavku ji jeste davat nechci,je to sladke a to by pak nemusela chtit jist zeleninku. Ja ji dneska jen kojila(nedala jsem prikrm) a rikala jsem,ze treba se to zase "naredi" 😀

barchee
1. čer 2011

baby, môžem dať mojmu krpcovi 5,5 mesačnému červený melón?

marlin3
1. čer 2011

holky,bacha na ty "zácpy". my jsme skončili v pondělí večer na pohotovosti...5 dní nekadila,totálně se ucpala,pak tlačila tak,že ji praskla asi žilka nebo co...a stejně to ven nešlo...doktorka (po znecitlivění) jí rekt.rourkou a rukama pomohla,ale byl to teda boj...i té krve tam bylo dost...takže to sledujte 😒 😉 Doufám,že se to nebude opakovat ☹ 😕

weri1
1. čer 2011

@barchee meloun je myslím až od 8 měsíce, i když nevím proč, je to samá voda...vyčetla jsem na kojeni.net
@marlin3 proto jsem malýmu zavedla ovoce 14 dní po zavedení příkrmů, kvůli zácpě

weri1
1. čer 2011

@kazu já dala švestkovou , kvůli kakání, trápil se a to jsem nechtěla, a v poho jedl i zeleninku ...

weri1
1. čer 2011

@kazu já ze začátku to jídlo řešila hodně,ale jen kvůli nějakým tabulkám aby se nemohl vykakat, to mi přijde jako bláznoství 🙂 nic ve zlým. Představ si to u sebe...

ratatooy
2. čer 2011

ahoj holky,malýmu je už 8měsíců,chci se zeptat jestli mu můžu už začít vařit nějaký normálnější polívečky?než jen zeleninu s masem a vodou?

kazu
2. čer 2011

@weri1 hm,tak ja to zkusim. Vis,syn mi desne zlobil s jidlem-teda jeste ted,takze jsem se bala toho,aby neprestala jist zeleninu,kdyz ochutna sladke. Jenze kdyz dneska tooolik plakala,kdyz chtela kakat,takze jdu pro svestkovou stavicku.
Kdy jste zacaly davat kasicku na noc? Ja si rikam,ze kdyz se nakoji v 19hod a vydrzi az do 1hod,ze asi jeste nemusim a taky pri nasi vaze 7300g a 70cm na 6m asi taky neni malo 😀

weri1
2. čer 2011

@kazu my opět bojujeme s jídlem, ale asi to jsou zoubky, rostou mu 3 naráz, takže je opět skoro jen kojenej, ale fakt mi nestojí za tu jeho bolest jet podle tabulek jestli ti pěkně spinká tak je myslím kašička zbytečná. a když ti ochutná sladké ovoce dejme tomu za měsíc, kde máš záruku že ti tu zeleninu bude jíst pak. Nenech ji trápit

em_ka
2. čer 2011

@kazu Ked nechces davat sladke ovocie, tak skus povarit susene slivky a podavaj tu stavu (radsej ako kupovane stavy, tie su vazne sladke). Ten vyvar neni tak sladky a podla mna o 100% ucinnejsi, nehovoriac ani o cene 🙂