Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ratatooy
2. čer 2011

@kazu nenech se splést po kaši ti dítě nebude spát déle spíš naopak

kazu
2. čer 2011

tak holky,vse jsem nakoupila a jako by Terezka tusila,tak se poradne.Takze schovam na priste,teda snad uz zadne priste🙂.

kazu
2. čer 2011

@ratatooy nemyslim,ze by pak jeste spala dele,ale nebudi se hlady,tak jsem to myslela. To jak mi spinka,to je luxusni!!! 🙂 To u syna jsem s kasi zacala pred 6m,protoze se mi v noci budil po hodine na mlicko a to pak kase opravdu vyresila.

pantomima
2. čer 2011

huráá, snědl půl skleničky mrkve s jabkem 😵 , před hodinou měl tedy půl rohlíku. to mu jede pořádně..a nevím, jestli to pomohlo, ale jedli jsme před zrcadlem 😀

ratatooy
2. čer 2011

@kazu jo tak já to neznám mě se malej od půl roku už nebudí v noci vůbec a do 3měsíců vstával 2-3x a pak 1x

kazu
2. čer 2011

@ratatooy tyjo! ,tak to se mas! 🙂 A co pres den?,taky hezky spinka a papa?

ratatooy
2. čer 2011

teď už mu bude 8 měsíců,přes den spí ráno usne kolem půl osmý protože vstává mezi 5-6,pak spí ještě před obědem nebo až po obědě a jednou odpoledne spíš k večeru a večer chodil spát mezi 7-8 a ted si to natáhl až na 9.
no a sjídlem jsme neměli problémy žádný až poslední dobou nechce domácí obídky jen skleničky takže ho musím převést aby to snědl doma uvařené tak mu do toho musím zamíchat lžičku přesnídávky a nebo dát pastinák a hodně mrkev aby to bylo sladší,je fakt že si děti na sledké zvyknou hrozně rychle.
a teď právě nevím jestli už mu můžu začít vařit nějaké omáčky nebo vývarové polívky?jsme na příkrmu od 5měsíce

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ratatooy
3. čer 2011

@em_ka a jake omačky vařiš?určitě bez soli že,ale třeba jako rajskou a tak?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ratatooy
3. čer 2011

@em_ka a tu koprovou jako z normálního mlíka?nebo i smetany?já nevím co mu můžu už dát a co ne,ale v pondělí máme poradnu takže se to určitě dozvíme.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
3. čer 2011

@ratatooy nebo když budeš chtít klasiku (nevím, jestli už dáváš lepek-mouku) tak:
kousek másla, trošku mouky, lehce osmahnout, zalít vodou a nechat povařit, míchat. pak přidáš v trošce teplé vody rozmíchaných pár odměrek odměrek UM - na takovou kašičku, to tam vliješ. je z toho bílá omáčka, do které můžeš dát kopr, nebo jiné bylinky, později trochu sladké papriky. místo vody můžeš dát vývar z hovězího masa. nevím, jestli takové omáčky jíte v osmém měsíci, možná je to brzo, někdo dává, někdo ne...ale později se bude hodit🙂. mrňata to mají rádi, dobře se to krmí i jí, do toho rýži, těstoviny.....jde přidat maso, samozřejmě.

ratatooy
3. čer 2011

berenika39,lepek už pomalu dáváme v piškotách,sem tam žužlá rohlík,těstoviny taky sem tam,právě jsem nevěděla jestli to dělat z UM nebo normálního.jinak polívky zeleninový jsem teď začala dělat rovnou z masíkem takže je to slabší vývar.

berenika39
3. čer 2011

@ratatooy jak kdo, někdo do vaření dává KM, ale to UM jde použít do všeho, když chceš. uděláš jídlo , pak rozmícháš tu kašičku (UM plus troška teplé vody) a to do jídla přidáš. Tak jde vařit i puding, uvaříš ho ve vodě a doplníš takhle UM, nebo kaše z ovesných vloček - uvaříš ve vodě zase přidáš UM:

ratatooy
3. čer 2011

@berenika jo to vyzkoušíme,vím že se nesmí UM vařit

matula321
3. čer 2011

prosím vás, ako často dávate maso, ja som drobcovi zacala davat masko, ale teda neviem ako casto, už si ani nespominam ako som davala starsiemu synovi ???
a ten druhy prikrm ...ovocny po akej dobe ste zacali davat? moj drobec je plne kojeny, necely mesiac dostava zeleninový prikrm na obed ...

mirabelluska
3. čer 2011

@matula321 ja budem davat masko 3krat tyzdenne, 1krat tyzdenne zltok, ovocny pridam az tak po troch tyzdnoch, lebo deti casto potom uprednostia sladku chut pred ostatnymi jedlami

udada
3. čer 2011

@matula321 ja dávam mojej malej mäsko (telacie) 3x-4x do týždňa a 1x ho nahrádzam vaječným žĺtkom a ovocný príkrm som začala dávať 3 týždne po zeleninovom 🙂

andelka
4. čer 2011

@matula321 my máme maso 2-3x týdně a 1x žloutek. Ovoce jsme začali 4 týdny od zeleniny. Vždycky jsem po měsíci přidala další příkrm.

mona777
6. čer 2011

@berenika39 prosím ťa píšeš že robíš polievky s UM ale kedy daš to UM - lebo na obale UM je písané, že sa to nesmie prihrievať?
alebo spraviš len kúsok na jeden den čo spapá bábo a do toho UM a na druhý den varíš nové?

berenika39
6. čer 2011

@mona777 kaše (petr měl rád ovesnou docela dlouho) jsem s UM dělala vždycky tu jednu porci. omáčku jsem dělala na dvě jídla, druhý den jsem ji ohřála. je tam toho mléka trochu...navíc takové jídlo jedí už větší děti, nemyslím, že by vadilo ohřát druhý den omáčku nebo polévku s UM.

To ohřívání - to je hlavně kvůli maličkým, aby se třeba nepřipravilo UM, celá dávka, nevypije to, někde to stojí, pak se to zase ohřeje - mohly by se tam rozmnožit nějaké breberky bakterie...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja73
6. čer 2011

@em_ka Moj je velmi dobry papkač,ale dva chody dodnes zjest nevie.To by som mu musela dat polovičnu davku z každeho.Tak radsej davam len jeden chod a ked ma aj polievku aj druhe-tak to druhe ma na večeru.

piacere
6. čer 2011

@em_ka cca mesiac to tak robím, ale len občas, nie každý deň... ale tiež mi to nezje... polievky dám cca 4-5 lyžíc (len pre zvyk).. a potom druhé jedlo...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja73
6. čer 2011

@em_ka ja mu teraz, ako je tak teplo,robim na obed hustejsie polievky-kvoli tekutinam a tak 3-4 krat do tyždna navarim aj druhy chod a dam na večeru.Inak papaval bez polievky rovno druhy chod,ale ako hovorim,teraz su pre nas prvorade tekutiny-mava občas zacpu- a tak som zacala s tymi hustymi polievkami.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
julienka
6. čer 2011

Maminy, prosim, inspirujte ma nejakymi receptikmi pre 10mesacnu dcerku na TEKVICU, FAZULKOVE STRUKY a SOSOVICU.
+ chcem sa spytat, robite niektora svojim detom (menej ako rok) puding? Ak ano, ako? Z coho?

kaja73
6. čer 2011

@em_ka Druhy chod nema len zeleninu-robim napr zemiakove pyre s maskom,plus zelenina,dalej tekvicovo-zemiakove pyre s maskom,cestoviny so spenatom a zemiakmi,zeleninove rizoto atd-zje toho 2 deci a je to fakt syte.Kombinujem vždy aspon 2 druhy zeleniny,plus zemiaky,alebo ryžu a masko k tomu.Polievky na obed robim napr z cervenej sosovice-taku hustu,brokolicovo-zemiakovu,tekvicovu,zeleninovu,masovu atd.A tesne pred spanim vypije 2 deci mlieka.V noci nepapa od cca 13m.Budi sa ked mu idu zubky.