Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
6. kvě 2010

brusinka ved nehovorim ze vzdy to zle dopadne..aleviac nejdem pisat napisem to potom sem kem mi aleach odpise a uvidis sama ze to dava zmysel 😉

rimmel
6. kvě 2010

ono vodit za ruky dieta co uz same chodi je v poho..ale ked sa uci tak nie.

rimmel
6. kvě 2010

Za ruce se nemá vodit, protože:
1. při chození se nejvíc zatěžuje pátěř a když to dítě neumí samo chodit, znamená to, že na to není připravené, takže mu vlastně dáváš na páteř větší zátěž než unese

2. když vodíš za ruce, tak se dítě nenaučí držet balanc. někdy si všimni dětí, co je maminky za ruce vodí, tak ty děti se tam tak různě stáčejí a kroutí, t.j. známka toho, že kdyby je rodiče nedrželi, tak padají - to má ve finále vliv na to, že mohou mají špatné držení těla a z toho třeba křivou páteř, plochý nohy, a.p.

3. nenaučí se dobře padat, protože je rodiče pořád jistí. Pak jdou a padnou rovnou na pusu

4. když to dítě ještě stabilně nestojí a nechodí samo, taháš ho za ty ruce a může mít uvolněné vazy v ramenou

5. pro dítě je důležité, co nejdéle lézt, protože si zpevní svaly na břiše a zádech. žádným jiným přirozeným pohybem to tak nejde a dokud tyto svaly nejsou pořádně zpevněné, dítě samo nechodí.

Když tedy začneš dítěti pomáhat, aby dělalo něco, co ještě neumí, začne to dělat špatně a pak z toho může mít nějaké následky. Vše by mělo proběhnout přirozeně tak, aby se stihlo zpevnit, co má a aby dozrála nervová soustava a dítě na to bylo připravené.

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Rimelko vždyť jsem to napsala v jedné větě když to dítko nechce tak ho taháš a né vodíš, a nevodíš dítě dokud samo nestojí pevně. a já vodím a malá umí padat suprově na dupku a né na obličej 😉 Všeho s mírou a s rozumem jak pořád říkám 😉

rimmel
6. kvě 2010

no to ked mojho chytim za ruky tak sa hupe zo strany na stranu, tak hosupnem zase spat nech sa opiera o stolicku aleboco..ale ked on sa furt taka ku mne 😒

latvia
6. kvě 2010

1.ked uz dieta stoji, tak ma asi rovnaku zataz na chrbticu, ci nie?
2.svoje dieta nevlacim po izbe, ruky mam nastavene pod uroven jeho oci, on sa ich drzi, ako ked dieta tlaci choditko pred sebou, balanc teda uci drzat
3. moj syn pada tak opatrne ze sa z neho niekedy smejem 😀 je vidiet ze neurobi ziaden krok bez rozmyslu a pomaly opatrne kuka co robi a ked uz citi ze to s nim padne tak ohne dupku a padne na nu do sedu....zatial pri tom ani nezaplakal ked padol
4.svoje dieta netaham, on sa ma len drzi a sam urobi krok
5.lozi cely den, ale najnovsie uuz nechce, ale pride k posteli, postavi sa a krok-sun-krok obide celu postel....takze nevidim dovod preco mu nepomoct aj smer dopredu

latvia
6. kvě 2010

moj sa nehupe, ten rovno vykroci bez nejakych brutalnych vychylok

rimmel
6. kvě 2010

moj nie 😅 😀

rimmel
6. kvě 2010

myslim to hupanie..tensa huuuupe 🙂

latvia
6. kvě 2010

tak to mate este cas na chodenie 🙂

rimmel
6. kvě 2010

no a co mam robit ked sa maly otoci a chce ist za mnou?? natahuje rucicku

rimmel
6. kvě 2010

no to viem ze mame cas, podla mna este par mesiacov kym zacne chodit 🙂

latvia
6. kvě 2010

nech dolezie 🙂 nepovol

rimmel
6. kvě 2010

aha ok dik 😉

latvia
6. kvě 2010

co dnes navarime? flasku sunarek 😀 idem dat jest...jabko,banan a sunarky piskoty

rimmel
6. kvě 2010

juuj ja nic nemam navarene! aah vlastne mam cestovinky s cukinou a pasatou a syrom 🙂

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

my máme mrkev s mlíčkem žloutek a brambůrky 😀 😀 😀 😀 a my dospělý špenátek s masíčkem a bramborový knedlík 😀 a čočkovou polívku 😉

rimmel
6. kvě 2010

fuj spenat 😀 😀 😝

latvia
6. kvě 2010

mozem dojst na obed??????? 🙂 🙂 🙂

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Latvi přijdi rádi pohostíme 😀 a i dezert je pudink se zakysanou smetanou a malinami(jen jsou z mražáku 😉 , 😉

latvia
6. kvě 2010

😵 😵 😵 😵 😵 mi ani nehovor, moj zaludok by tak velmi rad jedol, ale zatial este nemozem 😒 raz ale snad zajdem na navstevu, ked budeme vacsi 😉

rimmel
6. kvě 2010

ja nemam co jest pre sebaaa 😢 😀

latvia
6. kvě 2010

rim, donaskova sluzba neni? 🙂

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Udělej jednoduchou panvicu 😉 co dům dá třeba s těstovinou 😀 😀 😀 tak to dělá můj bratr 😉 těstoviny zbytky salámu nebo zeleninu z mražáku vejce a koření a říkal co dům dal jsem sežral 😀

latvia
6. kvě 2010

😀 a ked dom nic neda, tak donaska 😀

rimmel
6. kvě 2010

nemam ani vejce ani salam..iba tu cestovinu a kecup..asi dam so syrom..fuj ale nemam nato chut..pojdem do obchodu asi nakupit 🙂
latvia donaska je, ale donasok sme mali tento mesiac az az a financie nedovolia 😉

beruska24.9.
6. kvě 2010

O čem že je vlastně tato diskuse?????? 😕

latvia
6. kvě 2010

😀 o jedle
sme sa pozabudli 😉

saza007
6. kvě 2010

zenske a odkedy sa moze davat trosku oleja alebo masla do varenia? Myslim tak na orestovanie. Drobec ma 8 mesiacov.

latvia
6. kvě 2010

zenska 😀 restujes maso na oleji? ci ako? po roku mozes, v podstate mozes aj skor, otazne ci musis 🙂 lepsie je varene a do toho cerstvy olej alebo maslo primiesat