Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

katkabg
9. kvě 2010

az neverim 😅

katkabg
9. kvě 2010

akurat dudlik vipaol a ona haja dale...len my zijeme v bulharsku a u nas uz je 21 25 hodin 😀

zabka4
9. kvě 2010

aj mne eliska takto papavala...az na tu kasu nevie si na nu nejak zvyknut..asi jej ju budem davat aj cezden nech si zvyka...inak ju kupkam o stvrt na osem a o osmej uz haja...a pred tym ako sme zacali prikrmovat tak sa mi budila o 3 a potom spala az do rana...az na tento tyzden...tri dni predtym ako som ju zacala prikrmovat. inak baby uz mala dnes tuhsiu stolicu no a to bola aróma...kurnik..mam nadchu ale normalne mi ju prerazilo...asi si kupim filter 😀

katkabg
10. kvě 2010

no to je krasa ze mi nastastie s hajanim nemame problemi...ked ciat ako niektorym babatka revu nechcu spat a spia len na rukach alebo mami sa riadnia niakoiu knihou ze nechat dieta vyrevat...ved to je blbost...dieta je len raz male a ak viec zaspat iba pri mame na posteli tak ho nebudem nutit v postielke same a s revom...ja si malu ked mi v noci chyba vezmem tak ako haja k sebe na postel a spime spolu a rano sa vdacne na mna usmieva ked sa zobudi vedla mna a pritom vie ze zaspinkala u seba v postielke...a tie kase su perfektrna vecd ja davam aj mliene aj nemliecne...mliecne davam babanove alebo jablko marhula...bvohuzial to davam zatial z flasy bo tak to vsetko spapa...samoska vsetko belepkove 😅

ewana73
10. kvě 2010

ahojte dievky,vcera som dala malemu karfiol a mam dojem ,ze bude mat alergiu na neho.vyhadzala sa mu na tvari krupicka ale nikde inde to nema.moze to byt z toho krfiolu?aj brusko ho asi bolelo z neho. ☹

latvia
10. kvě 2010

moze. tak ho vynechaj a skus nieco ine...neskor ho otestuj znova

ewana73
10. kvě 2010

dik latvia.no asi dam dnes znova brokolicu a karfiol otestujem znova bud.tyzden.v sobotu sme boli na zeleninovom trhu ,no ale nic moc ..dokonca ani mrkvu nemali 😒 .no a este ak kupim cuketu (to tu dlhu zelenu,co vyzera ako väcsia uhorka 😀 , lebo ja cuketu neznasam 😖 ) ,ako ju mam pripravit?ocistit, a duzinu nakrajat a povarit vo vode?ako dlho ju varit?

rimmel
10. kvě 2010

hen latvia ma fotku! 😀 neviem preco ale myslela som ze budes skor blond ako ciernovlaska 🙂

latvia
10. kvě 2010

😀 radsej sa nepytam na zaklade coho si si myslela ze som blond 😝

ewana, cukina je vyborna, ja ju casto robim malemu. olup, nakrajaj, povar kratko (staci15 minut), cukina je makka uz sama osebe, takze nepotrebuje vela...velmi dobra je so zemiakom, ale mozes ju dat fakt k hocakej zelenine 🙂

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Cukína se dá kombinovat i s ovocem my milujeme s jablíčkem a hruškou a maskem a bramborem 😉

janulabj
10. kvě 2010

ahojte,neviete nejaky link,kde je rozpísané ako je to s maskom? kolko gramov,ako často a tak? prosim prosim
alebo viete mi to niektorá napísať? dakujem

latvia
10. kvě 2010

naaa vidiiis 😀 brusi je hlavny sef v kuchyni, ma bombove recepty 😎

latvia
10. kvě 2010

masko jedna polievkova lyzica, ja som nikdy nevazila, tak ti neviem povedat

rimmel
10. kvě 2010

latvia neeeee vobec nie na zaklade toho co ty myslis 😉 na zaklade nicoho, len taky pocit.

latvia
10. kvě 2010

a ja davam 6dni v tyzdni, ale je to individualne, niekde ho nedavaju vobec do 2 rokov.takze mas na vyber 😉

rimmel
10. kvě 2010

ani ja som nikdy nevazila povazujem to za hlupost, dieta aj tak zje kolko ono chce 😀 moj raz zjedol 3kurcie stehna a inokedy dve lyzicky 😉

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

V granech nejedu ale masíčko by mělo odpovídat tvoji dlani v syrovém stavu, brambor a zeleninky dle potřeby dítěte. My masko dáváme 5 x do týdne jednou pak žloutek a jednou máme sladké jídlo 😉 V sobotu měla malá poprvé domací ovesnou kaši s másilkem a ochucenou banánem a jablíčkem , moc nám chutnala 😉

lenam
10. kvě 2010

Brusinko a to jablko a hrušku s cuketou povaříš na vodě nebo jak to připravuješ?

lenam
10. kvě 2010

A ještě jeden dotaz Brusinko 🙂, jaká sladká jídla jsi dávala před tím? Synovi je teď skoro 7 měsíců a začneme s ovocem.

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Tak na první otázku vařím dohromady nejdřív masko a pak přidám zeleninku a ovoce 😉
A sladká jídla jo třeba palačinky z pohanky s přesnídávkou, rýžový nákyp, kaši s čerstvým ovocem a žervé,nudle se srtrouhaným perníkem a máselkem, bramborové šišky se sladkou strouhankou a ovocem 😉

rimmel
10. kvě 2010

neni v perniku vajko? 😀

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

rimelko a není vajíčko v rohlíku? 😀

rimmel
10. kvě 2010

vlaste co JA viem!! pernik som nikdy nerobila 😀 😀 😀

rimmel
10. kvě 2010

brusi u nas rozky nemaju 😢 a v chlebi co kupujem nieje 😉

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

jinak si perník dělám sama a dávám jen žloutek, ale pakj je to perník jen na nastrouhání 😉

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

a já si peču sama i housky a rohlíky 😉

rimmel
10. kvě 2010

super! 🙂 🙂

latvia
10. kvě 2010

🙂 brusi je sikulka

brusinka.pusinka
10. kvě 2010

Latvi děkuji za pochvalu 😉

lenam
10. kvě 2010

Brusinko, díky. Takže ty dáváš maso, cuketu a ovoce dokupy?