Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
20. kvě 2010

moj cca 200g jedla a 200g cucoriedok 😀

latvia
20. kvě 2010

to sa im bude sr.. 😀 😀 😀

editah222
20. kvě 2010

Hm, tak u nás dnes bylo snědeno taky 200g kaše, ale Editka snědla jen 50g. Zbytek jsem dojela já. 😀 Ale borůvky jsem tam bohužel neměla.

latvia
20. kvě 2010

@editah222 si sa najedla 😀 😀 😀 nabuduce primiesaj ovo, je to lepsie 🙂

editah222
20. kvě 2010

@latvia Je to sladký jak cumel i bez ovoce 🙂 A to je bez přidaného cuku (ta kaše) 🙂

latvia
20. kvě 2010

@editah222 😀 oni klamuuuuuuuuuu, ze bez pridaneho cukru 😉

simonka11
20. kvě 2010

ja myslela HAMI kasu s bananom ako prichut banan a nie ze mu do kase nakrajam banan hah)) ja uricze zacenm zeleninovymi prikrmami ale dkaujem mamicky za rady))))

beruska24.9.
21. kvě 2010

Nevím, jak kaše, ale přesnídávky 100procent ovoce jsou také příšerně sladké 😝 Asi právě proto malé tak chutnají 😀 Např. jablko, banán od Sunárku - také jsem si říkala, že tam ten cukr museli propašovat 😀 Pak jsem doma nastrouhala jablko, přidala namačkaný banán.................a je to stejně sladké jako ta přesnídávka.

rimmel
21. kvě 2010

beruska to koli bananu ak spravis iba jablkove tak to vobec neni take sladke 😉

latvia
21. kvě 2010

co kupujem tie 4x100g 100pro ovocia, tusim od hippu, tak mi nejak presladene nepridu....alebo som na sladke zatazena? 😝 😀

lucie777
21. kvě 2010

Některý jablka sou hodně sladký, si zkuste kousnout! 😀 Já jim zas věřím, že tam přidanej cukr není, když to píšou!

latvia
21. kvě 2010

@lucie777 sme si len robili prdel, jasne ze bez pridaneho cukru 😉 podla mna jablone zalievali cukrovou vodou 😀

ewana73
21. kvě 2010

no ja ked mam porovnat napr. mrkvu od hipky a mrkvu od alnatura tak to je fakt rozdiel.ta od hipky je sladucka a ta od alnatury nic moc. 😒 vcera sme skusali avokado s mrkvou .. no nemozem povedat,ze by mu to chutilo 😝 ,sa necudujem ved ani mne.. 😀

latvia
21. kvě 2010

😀 ani mne nechuti avokado, taky mastny blivajz bez chuti 😝 raz som jednej znamej davala avokado do vlasov, ze vraj budu lesklejsie 🙄 tak sa jej vlasy polepili a vycesavali sme hrudky avokada do vecera 😀

latvia
21. kvě 2010

hippka nema nahodou v mrkve aj jablko? tusim preto je sladka

rimmel
21. kvě 2010

ja ked sommalemu robievala mrkvicku tak bola sladka 😉 a s tekvicou este sladsia 😀 ovocie a zeleninu som nikdy nemixovala aby si zvykalo dieta na IBA "slanu" chut

ewana73
21. kvě 2010

hipka ma aj cistu mrkvu.no ja si dnes zo zbytku avokada,co nam vcera ostalo urobim masku na tvar 😀 .

beruska24.9.
21. kvě 2010

rimel - teď jsem koupila jablka Gala (v Bille) a ta jsou sladká a šťavnatá. Takže to bude spíš kombinace sladkých jablek a dost zralého banánu.

lucie777
21. kvě 2010

Latvia, tak proto sou sladký.. 😀 😀 😀

Ono všechno s mrkví je sladký.. 😅 teď měla mrkev, brambor, kedlubnu a byl to nasládlý hnus.. 😀

Holky, kdo vaříte, jaký děláte špenát, mražený nebo čerstvý?

beruska24.9.
21. kvě 2010

hami má mrkev+jablko. Naprostý hnus 😝

editah222
21. kvě 2010

Teda moje malá přesnidávky neji vůbec ☹ Normálka je vyplivuje. Nejradši má jogurt. Nevite někdo jestli ji můžu dávat 2-3 za den? Nic jiného mi totiž ke svačině nesni.

lucie777
21. kvě 2010

Beru, tak to mi zrovna chutná..

editah222
21. kvě 2010

@lucie777 - jedině čerstvý baby špenát, ted je ho všude dost 🙂

lucie777
21. kvě 2010

Edit, co jí dát přesnídávku do jogurtu? Od kdy dáváš jogurty a jaký?

editah222
21. kvě 2010

@lucie777 to nefunguje, neji to. Dávám bílý jogurt (activii nebo hollandii nebo bio), od 7 měsiců.

lucie777
21. kvě 2010

Edit, buď ráda, že jí jogurty, myslím, že je to zdravější než přesnídávky, třeba je za chvíli bude chtít i s ovocem.. 🙂 Karolínka bude v tomhle asi po tatínkovi, tzn. sežere vše! 😀

beruska24.9.
21. kvě 2010

Tak dnes jsem zařadila 3.papáníčko. Pokoušíme se o příkrmy od 5.m., tak byl asi už nejvyšší čas 😀
Dopoledne - jáhlovou kaši z 90ml sunaru+půl ovocné přesnídávky. Malá snědla asi 2/3. Nějak mi uniklo, že bych jí měla potom dát dopít se mlíčkem z flašky 😕
Byla unavená, tak šla spinkat a pak při obědě málem snědla i mě 😀
Uvařila jsem cuketu+brokoci, přidala králičí maso (dnes poprvé, zatím měla jen kuřecí) a přidala půl nastrouhaného jablka. Netvářila se moc nadšeně, ale rozhodně líp než na samotnou zeleninu s masem a snědla mezi 150-200g. Což je u nás dvojnásobná dávka 😲 Nechala asi 3-4 lžičky.
Pak pořád ječela, nešla uklidnit a když jsem se ptala na mlíčko, očička jí jen zářili. Když jsem ho připravovala, tak nadávala, ať jí ho honem dám a nezdržuji nějakých chlazením 😀 Takže vyžahla ještě 100ml sunaru.
No a když viděla jíst mě, tak se dožadovala, že chce uždibovat.
Tak nevím, jestli má dnes svůj ´´žravý den´´ nebo to způsobila dopolední kaše nebo to nastrouhané jablíčko přidané k obědu???

beruska24.9.
21. kvě 2010

lucie - no jo, rozdílné chutě 😉

beruska24.9.
21. kvě 2010

editah - a čerstvé ovoce do jogurtu??

beruska24.9.
21. kvě 2010

né brokoci, ale bokolici 😀