Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
24. kvě 2010

latvia ok 😉 a prezivam, taketo veci ma vzdy vedia posmutit, nepomozem si

latvia
24. kvě 2010

ach, utrapis si dusu 😉 😀 de mas zase ksicht? nech sa kocham tvojimi havranimi vlasmi 😀 😀

wild.horses
24. kvě 2010

Osobne si myslim, ze cim neskor zacat, tym lepsie. Neskor myslim, ak sa nezacne prikrmovat v 5, ci 6 mesiaci, ale trebars v siedmom. No jasne, je to na kazdej z nas!!! Nikomu nevnucujem moj nazor.
Nas maly zacal v siestom a evidentne nebolo jeho brusko pripravene, aj ked mysel ano-stale sa nacahoval za niecim. Kojim ho doteraz (ma 14 mesiacov).
Ako hathor, tiez som najprv davala MM len ochutene s baby rice a postupne som konzistenciu zahustovala. Ziadna zelenina na zaciatok nehrozila. Osobne si myslim, ze zacat s mrkvou nie je najlepsie kvoli zvysenemu obsahu dusitanov a faktu, ze zapeka. Po baby rice dostaval ovocie ( zo zahradky) a zeleninu mal az po ovoci. Uprimne, az ked zacal stvornozkovat sa mu travenie dalo do normalu!!!
Tak, prijemne prikrmovanie. Zacina sa to v tejto teme zostrovat, takze sem uz asi tak skoro nepridem. Pride mi to naozaj zbytocne!

latvia
24. kvě 2010

wild , co sa zostruje? 😕 😅 to handrkovanie medzi krkavcimi matkami a ortodoxnymi dojkami? 😝 😀 z toho si nic neroooob, kazda chceme byt mudra , a itak si kazda urobi po svojom 😀 kazdy nazor je zaujimavy 😉

rimmel
24. kvě 2010

latvia 😀 😀 dockas sa neboj 😉 a wild nebooj nic sa tu nezostruje 😀

rimmel
24. kvě 2010

a latviu len tak nieco nerozhadze ze ne ? 😉

latvia
24. kvě 2010

😀 mna nie 😀 a rimmel uz vobec nie 😀 😀 😝 😉

latvia
24. kvě 2010

jaj! som sa lakla 😀

latvia
24. kvě 2010

rimmel, vyznavas emo? 😀 ci to len na fotke ci taka scerneta? 😀 😉

rimmel
24. kvě 2010

😀 😀 😀 😀 nee to iba ta fotka 😀

rimmel
24. kvě 2010

fuj porad si ju zmenim ked tak posobim bleee 😝

leelo
24. kvě 2010

neni ok povedat, ze kazda si spravime ajtak podla svojho. su tu mlade mamicky, co hladaju naozaj radu a ked im kyvnete, ze davat napr. krupicu v 3.mes. je oka, tak to je nezodpovednost.
ja som myslela, ze sa z tejto temy nieco dozviem, ale zatial som len zdesena ako sa tu potlapkavate po ramene a odobrujete si skore prikrmy

rimmel
24. kvě 2010

leelo veru veru..

latvia
24. kvě 2010

leelo,
ktora povedala ze davat krupicu v 3. mesiaci?????? trosku kontroluj co pises, lebo ma to trochu uraza 😠 ziadna tu neodobrila prikrmovanie pred uk. 4.mesiacom, a uz vobec nie krupicu! ak mas problem s tym, ze niekto dava prikrm po 4. mesiaci, tak si povedz svoj nazor, ale nepis tu veci ktore tu neodzneli a pokial povazujes matky, ktore vyhradne nekoja do 6mesiaca tak sa vrat do vasej skupiny kojacich a len kojacich..... respektuj nazor kazdej a nepis veci ktore tu nikto neprezentuje....

rimmel
24. kvě 2010

ale aleee latviaaaa 😀

latvia
24. kvě 2010

za nezodpovedne....som chcela dodat.....

latvia
24. kvě 2010

nie rimmel, toto ma sere, ze niekto pride prezentovat svoj nazor, co je ok, ale ked pise vymyslene vety, ze odobrujeme podavanie krupice v 3.mesiaci tak to ma uz zdvihne zo stolicky....

hathor1231
24. kvě 2010

rimm, citala som aj,ze sa ma davat az ked dava vsetko do ust, olizuje... to nerobi ani teraz... podla mna nie je nic lepsie ako dat a pockat,ci sa to mimcu zapaci alebo nie. prejavi sa to na kazdom, ci uz tym,ze odmieta alebo tym,ze ho zapeka, prehana, grcka...

latvia
24. kvě 2010

okrem toho, zavadzanie prikrmov som zacala este ked som kojila, co sa odporuca ako najoptimalnejsia varianta...v 5.mesiaci som uz nekoljila...takze si myslim ze som urobila dobre. a nech si mysli kto co chce

leelo
24. kvě 2010

latvia, to bol priklad, lebo ked povies, ze nech si kazdy robi ako chce, tak tam zahrnujes aj tuto moznost. mozno ta cita niekto, kto to prave zvazuje. proste su aj nejake pravidla, tie odporucania maju svoj zmysel.
ale nechcem s tebou uz polemizovat, strasne vela negat.energiu ku mne vysielas.

ty moderujes tuto temu? som nevedela...som myslela, ze kazdy sem moze napisat 🙂
to neni ziadna provokacia, ja som si s kojenim uzila, ale vidim ze som ti zahrala na citlivu strunu 🙂

latvia
24. kvě 2010

leelo, nemoderujem tu nic, citaj poriadne, som pisala ze kazda si tu moze dat svoj nazor, vratane teba. ale urazat niekoho ze je nezodpovedna matka, nieje namieste, to je zas moj nazor.
a pokial nas niekto cita, tak sa docita, ze skore prikrmovanie nikto nepreferuje. ty si sa chytila jednej mojej vety , ktora sa da vylozit viacerymi sposobmi. ano, kazda si urobi po svojom, ani cez forum nedonutis cloveka aby robil veci podla teba, alebo mna, kazda matka ma rozum a ktora chce, bude hladat info, ktora nie, da, krupicu aj pred 3.mesiacom, o tom to cele je.
ano, negativnu energiu chodim sem davat pravidelne 😀 dufam ze ich nou odbijem do nejakej inej temy, kde sa odporuca kojit do 7.mesiaca, to by ti malo len a len vyhovovat, nie? 🙂 😉
ja som si s kojenim uzila tiez, ale tato tema o kojeni nieje 🙂

hathor1231
24. kvě 2010

rimm, antikasista 😀 mne sa zda ako prvy prikrm kasa najvhodnejsia,pretoze ma najblizsie k tomu,co mimco papalo doteraz- mliecku....
medzeru som urobila koli tomu,ze niektore mimca prosto nechcu zeleninu po tom,ako okusia sladke jablcko,hrusticku... najprv som jej dala zeleninku a ked uz zvladala,tak som presla na ovocie a masko,cestoviny atd...
tiez som pozorovla reakcie...

leelo
24. kvě 2010

mylis sa - kojenie s prikrmami uzko suvisi.

hathor1231
24. kvě 2010

@leelo pochybujem,ze by tu niekto podporil mamicku v prikrmovani 3m babuska...

leelo
24. kvě 2010

@hathor1231 tak to dufam 🙂

luppita
24. kvě 2010

ahojte, potrebovala by som radu, ako dosiahnut aby moje baby pribralo? od 5M papame prikrmy, uz aj jogurty, zeleninku, masko, ovocie a umele mliecko (kojeny do 4M) ... od 6M do 8M pribral iba pol kila, dr vravela ze je to na hranici, ale vpoho, no neviem neviem.
moj krpec papa naozaj krasne, rano mliecko, potom jogurt, alebo ovocie, potom obed (250ml), zase ovocie (banan) a vecer zase mliecko (kase moc nechce papat na veceru, ma rad pohodu s mlieckom .... je velmi aktivny, zacal sa plazit a vsetko co zje vykadi 😒 metabolizmus bude mat asi po tatovi (ktory nedokaze pribrat ani gram a uz 5rokov ma stejnaku vahu, do 70kg), ale aj tak by som chcela aby prosto pribral. poradte mi kocky 🙂

rimmel
24. kvě 2010

hat ja som zas pocula ze kasicka je tazka na zaludok..no aleneviem, to uz je " jedno" asi co sa da, hlavne nech sa to da po 6m 😀 😀 😀 😀 😉 ja som dala ako prve banan 😀 ale iba prvykrat potom sla mrkva atd... 😉

ps latvia..praveze by si mala vediet ze tu naozaj su mamicky ktore nase,tvoje, vase, rady beru vazne a podla nich sa spravaju 😉 preto treba davat velky pozor nato co komu poradime..ak sem pride mamicka co koji, nemajuproblemy a chce dat prikrm v 4m tak by si ju ako zodpovedny rodic a lekar mala odradit a podporit ju v kojeni no nie? 😉 pre to babatko..o tom to cele je, o babatkach, nie o tom ze nechsi kazda robi co chce.
teda aspon ja to tak citim

latvia
24. kvě 2010

moj pribral od 6m do 10m len 750g, moja dr. v tom problem nevidela...ako pises, je aktivny, vsetko vybeha a vykadi. pokial ti neodmieta stravu, tak si s tym nelam hlavu 😉

rimmel
24. kvě 2010

luppi ja by som nestresovala, ak pekne papa tak by som to zatial neriesila..pokym nechudne tak je vse ok ne? 😀 😉

hathor1231
24. kvě 2010

@leelo tak ja urcite nie 😀 ja som malej dala prikrm od 6m,ale ak niekto po porade s lekarom zavedie prikrm pred 6m,tak ho isot nejdem ukrizovat 😀 podla mna je 5m tak akurat, 4m skoro a 3m blaznovstvo (to je to najslusnejsie slovo ake som na to nasla 😀 ).