Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

germik
29. říj 2009

holky,asi blbá otázka,ale radšej sa spýtam...už sa tu premielalo,že biele jogurty sa možu davat od 8 mesiaca... Ale ja stále neviem,či od ukončeného alebo po skončení 7mesiaca a začiatku osmeho? Malá mi odmieta ovocie,spapa len banán,tak by som zachvilku skusila nejak nakombinovat jogur s ovocím,možno by som ju nejak prekabatila 😀

bebe7
29. říj 2009

Holky mám takový dotaz možná hloupý, ale i tak hodně trpíme na bříško a bez hadičky se neobejdem jen sem tam to zvládné zkoušela jsem všechno možné a proto mám strach z příkrmů hlavně teda s mrkvičky nevíte teda někdo jestli nahodou nezpůsobuje tuhnutí? Nikde jsem to nezjistila... nedokážu si to totiž předstvit máme problém s tou naší vaječinkou natož kdyby to bylo tuhé 😅

vikula
29. říj 2009

Bebe mrkev prý opravdu staví,ale nikdy jsem to nezaznamenala u prcka.TAk bych se nebála,ale vyvaruj se květáku a brokoličky

vikula
29. říj 2009

Já bych Vás chtěla poprosit o nějaké receptíky s pohankou a vločkama.Nikdy jsem to nedělala 😒 Děkuji

germik
29. říj 2009

som si našla čas a o par stranok dozadu som si našla odpoved ohladne jogurtu..tak dík 😎

moloko
29. říj 2009

Ahojky! Nechci zakládat nové téma, ale nikde jsem nenašla kdy začít s příkrmy u miminka na UM. Vašík bude mít za týden 5 měsíců a zatím mu mlíčko stačí, i když teď dávám každé mlíko do rýžového odvárku, jelikož nás teď trošku trápilo ublinkávání...Je možné, aby mimčo bylo ještě na jen mlíču, pokud mu stačí, nebo už se doporučují první příkrmy?

shaula
29. říj 2009

Pokud mu stačí, tak bohatě stačí s příkrmy začít v 6 měsících. Koukni na www.kojeni.net, tam najdeš podrobné návody.

moloko
29. říj 2009

shaula - díky ;)

germik
29. říj 2009

moloko - my sme na radu doktorky začali až po ukončenom 6 mesiaci /ale my sme trošku i kojili/ Ak vam to stačí a pekne priberáte,nikam sa neponáhlaj.

helkaj
29. říj 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, kedy ste prešli z príkrmov v pohárikoch na doma varenú stravu. Mne totiž odporučili poháriky Hipp alebo iné z toho dôvodu, že neviem akú zeleninu kúpim v obchode a v pohárikoch je zelenina pestovaná "pod dozorom". Aký máte názor vy?
A nejaké receptíky na polievočky nemáte? ďakujem.

ivuska23
30. říj 2009

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat. mám za 6 dní 4-měsíčního syna a částečně kojím a pak dávám sunar. Dávali jste už někdo takhle brzy třeba mrkvičku nebo něco jiného? Děkuji za odpověď Ivka

ojo
30. říj 2009

ivi, moje kámoška dávala hned od toho 4.měsíce ty příkrmy určené od 4.měsíce...mrkev, brokolice, ovoce... 🙂

holky, teď máme tak 5.měsíců a půl...myslíte, že bych už mohla začít dávat polívku nebo až dýl?? 🙂

evinkaa
30. říj 2009

Čauky holky, zkuste mrknout sem ohledně receptů. Je to tu rozděleno i podle věku: http://www.varime-detem.cz
Já jsem se chtěla zeptat. Jaké máslo jste používali, když jste začínaly s chlebem? Díky moc.

lenka1smejka
30. říj 2009

evinkaa-ja som davala Ramu Clasik

andreahrbacova
30. říj 2009

Ahojyk holky,nechci to číst celé,to bych tady seděla půl dne,chci se zeptat začínáme s příkrmama,jsme na UM,chci dát prckovi dneska poprvé kaši na noc,ale spíše se chci zeptat vaříte pro dětičky nebo kupujete skleničky?Jakou zančku?

lenka1smejka
30. říj 2009

andreahrbackova- ja davam od nestle ryzovu uz urobenu iba to nelejem a zohrejem malej sa tato velmi paci

gloria78
30. říj 2009

keď roztieratelné maslo, tak Flora, Rama je presolená

rybka27
30. říj 2009

ahojte,ak mi viete niektorá pomôcť, tak vopred ďakujem,Práve dnes máme 4 mesiace,zatiaľ sa len kojíme,ja si myslím že malej to zatiaľ stačí, pretože aj v noci prespí od 20.00 do 5.00rána, ale naša doky mi už povedala aby som ju začala prikrmovať.Namiesto obeda začať mrkvičkou atď. Keď som sa jej spýtala,že pred tým sa začínalo v 6.mesiaci u kojených detí, tak ona mi povedala, že už sa to nepraktizuje a odporúča sa prikrmovať už od toho ukončeného 4.mesiaca. Baby, nie je to priskoro? Manžel tvrdí aby som ju poslúchla, no ja neviem, čo vy na to???

anitrams
30. říj 2009

rybko, náš Míša je o týden starsi, taky kojím a ve středu dostal svoji prvni lžičku mrkve a včera večer první kaši.
Je spáč jako tvoje mala, prospiva pekne pres to se mi zdalo, ze mu to nestaci. Po dohode s dr. jsem zacla s prikrmy. Pry lepe zacit s mrkvi, nez s UM. Kdyz vam to dr. doporucila, zkusila bych to.

germik
30. říj 2009

rybka27 - je to na tebe,sama vieš najlepšie,či tvojmu dietatku stačí len mliečko a ak áno, tak by som kojila dalej. A dvojnásob,ked ešte kojíš a nie ste na UM,tak by som 2 mesiace počkala. Mne to tiež radila moja doktorka....no, iný kraj,iný mrav 😎 Len ked sa mi začala malá často budievat v noci,tak mi poradila dávat na noc kašu ked sme mali asi 5 mesiacov. Nám to ale nepomohlo,po kaši sme sa budili ešte častejšie 😝

lyongirl
30. říj 2009

rybka - koľko doktorov, toľko názorov a koľko ľudí, toľko chutí 😉
tým som chcela povadať len toľko, že naša dr. stále odporúča u kojených detí začať až od 6 mes. dokrmovať mrkvou, takže ak by si chodila našej, tak začínaš až o 2 mesiace. Je to na tebe samozrejme a ak dieťaťu stačí MM, tak si myslím, že sa vôbec nieje kam ponáhľať, nakoľko tráviaci systém malého dieťaťa sa vyvíja pomaličky a netreba ho veľmi skoro zaťažovať. Každé jedlo okrem MM je veľká záťaž, ktorú to malé telíčko musí spracovať a ja osobne aj keby som mala dieťa na UM, tak sa neženiem dokrmovať hneď a zaraz po ukončenom 4 mesiaci. Mám na to jednoducho svoj názor a svoje dôvody.
Snáď som ti aspoň trošku pomohla v rozhodovaní 😉

alenaajakub
30. říj 2009

Holky,maly basti na obed zeleninku. Spapa tak 125g a dal si este mliecko. Dnes ho vsak nechcel ani po hodinke. Mam zvysit ten prikrm? 125g sa mi zda malo bez mlieka. A kedy mozem davat maso? Zajtra nam bude 5.mesiacov.

rybka27
30. říj 2009

Babenky, ďakujem za názor, tiež si myslím,že sa netreba ponáhľať- a keď naozaj malinká neplače, a pekne spinká - radosť kojiť. Nebude to len zase nejaký reklamný ťah s tým ukončeným 4 mesiacom, veď predsa sa musia popredať všetky možné príkrmy? Veď koľko je mamičiek čo kojilo do 6.mesiaca a len vtedy im dr.kázali prikrmovať (píšem v našom kraji ) No a za dva mesiace sa tiež nazbierajú nejaké tie peniažky, čo vy na to? Mne to len tak prebleslo hlavou, no možno je to úplná somarina, no je to čudné

smailinka
30. říj 2009

rybka, pokial babo dobre prospieva, krasne buva/co tvoje ano/, nema problemy so stolicou a travenim, tak si myslim, ze kludne vydrz do 6mes. My sme boli plne kojeni 6mes a az potom sme zacali : mrkva, zemiak, karfiol, brokolica a tak postupne...takze rozhodnutie je na tebe, ale podla mna pockaj...

alenaajakub
31. říj 2009

Mozem do obilnej mliecnej kase primiesat brokolicu?

vikula
1. lis 2009

Holky potřebuji radu mohu dám malému kuskus když mu je skoro 9 m

pilotkaanetka
1. lis 2009

Holky prosím vás od kdy dát něco jiného než nutrilon?

berenika39
1. lis 2009

pilotkaanetka, co jiného? jiné mlíčko?

Nebo příkrm? To stačí tak za dva měsíce🙂))). Od ukončeného 4. měsíce je to tak nějak možná zkusit mrkvičku, ale pokud přibývá a je veselá, je pro ní prvních pět měsíců mlíčko to nej....

Vikula, jj, dávala jsem, je to dobrá příloha.

honzule
1. lis 2009

Ahoj holky, prosím moc o radu. Prckovi je 5 m a 1 týden a naše dr. zatím nechce abych přikrmovala, tak plně kojím. Jenže náš malej se v noci budí asi 4 x (předtím prospal celou noc) a tak se mi zdá, že má v noci hlad... Dohodly jsme se teda s dr. na kaši. Jenže je jich tolik druhů a výrobců, že nevím jaká je nejlepší pro začátek? Jakou byste mi poradili? Nevím taky zda se dává ta s um. mlékem nebo bez mléka, že přidám mateřské... Moc děkuji za rady.

korelka
1. lis 2009

ahoj honzule!

ja keby som ti mohla poradit, tak si myslim, ze kasu este nedavaj - v tomto dr. nepocuvaj, ani ja ju nepocuvam - babo to aj tak podla mna nenasyti, teda plne kojene babo - tu nie je skor problem ten, ze ma rastovy spurt a aj to, ze potrebuje citit maminu - mne Alex do 5.mesiacov prespal celu noc a potom sa zacal aj 4, aj 5x budit - trocha pocmula a spi dalej... zevraj sa to 9. mesiacom upravi 😒

moj nazor je, ze s kasou este pockaj, skor skus ked, tak radsej zeleninku na obed... 😉