Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lupinek82
17. únor 2012

@pavlinka_zetko Dávám kukuřičné křupky do ručky po snědení ovocné svačinky - natrénuje si kousání a trefování do pusiny, protože jinak krmím já lžičkou. Křupinu si jí sama svou rychlostí, podle své chuti, jídlo je i zábava 😀

kaculka1983
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska24.9.
17. únor 2012

ahoj maminky, také se na něco zeptám. ty, co už dáváte více jídel za den, jaký máte režim?? nezajímá mě v kolik hodin co, stačí mi jen kdy jaké jídlo. naše (5,5m.) má zatím jen masozeleninový oběd (maso měla dnes druhý den), jinak nutroš. koncem měsíce chci zařadit ovoce, jen nevím, jak to ´´poskládat´´ během dne. po obědě mi vydrží 2, max. 2,5h. než dostane mlíko. tak nevím, jestli radši nedat mezi jídly jednou mlíko (když zavedu druhé papání). pamatuji si, že starší měla místo oběda um, oběd až po spaní, jinak ho nesnědla. ale jak to bylo na začátku, v kterou denní dobu jsem vlastně dávala ovoce, to už si fakt nepamatuji.

emka34
17. únor 2012

@beruska24.9. Ahoj, my sme na dvoch prikrmoch. Obed je masovozeleninovy, po spani kojim a potom dávam buď doma varenu kasu (ovsenu, spaldovu,jacmennu) zmiesanu s ovocím, alebo len ovocie, popripade presnidavku. Inak len kojim. Kasu dávam najneskôr okolo 17tej, lebo je dost syta, tak nech nás neboli zbytočne bruško.

romcovaklarka
17. únor 2012

Holky zeptala bych se, je nutné dávat kaši? Pokud mimčo celkem pěkně spinká? Kojíme jednou, někdy dvakrát v noci, ale nijak mi to nevadí zatím. A malej je celkem velkej 😀 hubenej nevypadá. Tak nevím, jestli mám dávat kaši nebo ne 🙂 Zatím jí jen zeleninu na oběd.

berenika39
17. únor 2012

@romcovaklarka upřímně - není. nic zásadně přínosného v tom není ( max krom mléka, které máte), jen v podstatě prázdné kalorie, příp. cukr. pokud nebojujete nějak zásadně s váhou, nemá kaše nutně místo v jídelníčku...dávala jsem jí normálně ráno, na snídani, nebo odpo, na svačinu, protože byl Petr žížala hubená. Ale jinak bych do kaše nešla vůbec.

lupinek82
17. únor 2012

@beruska24.9. Máme 3 příkrmy - na snídani kojím, pak spí, pak je dopo kojení, pak zase předobědové spaní, které se snažím přesunout na poobědové, ale moc to nevychází, oběd je masozelenina + dokojo, které většinou nechce, odpo svačinka je ovocná a dokojujeme, spánek, pak před šestou kaše a za hoďku kojení před spaním a většinou se ještě jednou vzbudí na kojo v noci.

S ovocem ani s kaší nejsme na plné dávce, pomaličku zvyšuju ovoce, aby si i prsa zvykla a já vydržela s MM, kaši má hustou z 90 ml, ale zavedla sem, protože si chci občas někam odskočit a mám neflaškové dítě, tak aby zvládnul hlídat i tatínek...

Jídlo nám vychází cca po 2,5 hod., hlad ještě nemá, ale papá🙂)

cicimon
17. únor 2012

@romcovaklarka kase su dobre aj pri zavadzani lepku, ale inac nejaky specialny vyznam nemaju, tak je v podstate na tebe, ci das ci nie - a takisto ci to bude na ranajky alebo veceru

beruska24.9.
17. únor 2012

@romcovaklarka - kaši nemusí 😉 starší ji nechtěla, u mladší nejspíš zkusím jen občas, pro zpestření jídelníčku 😀

beruska24.9.
17. únor 2012

@lupinek82 - to máš pěkného spáče 😀 ta naše spí přes den nějak málo už od narození. tedy, v porovnání se starší - pokud už to nemám zkreslené 😀 spí tak kolem půl hoďky dopoledne, a to samé odpoledne, vyjímečně víc.

přítel zvládne nakrmit z flašky, ale se lžičkou prý zatím bojovat nebude. takže vezme děti max. na procházku (když je vypravím) nebo se jim pověnuje doma, kde jsem stejně i já.

u nás mlíčko tak po 3 hodinách, po tom masozeleninovém obědu vydržela poslední 3 dny tak 2, max. 2,5h. a to už jsem musela zabavovat 😉 jinak ze začátku horko-těžko vydržela po jídle půl hodiny a musela jsem dát mlíčko. proto chci ještě několik dní vydržet, až si budu jistá, že vydrží do dalšího jídla a pak dát to ovoce.

lupinek82
18. únor 2012

@beruska24.9. Mě to ani nepříde... 🙂 někdy to sou jen půlhodinky, někdy se překoná🙂 Jen se pokouším jeden dopo spánek přesunout odpo, e střídavým úspěchem🙂 Ale před sedmou už je tuhá a usíná krásně🙂

Dneska jsme měli premiéru s pohankou a chutnala, zato do banánu sem jí přimíchala půlku jablíčka a to až tak nejelo. Červenou řepu odkládám, zkusila sem dát 2 lžičky a Nell byla dneska pěkně zabetonovaná 😝

O jídlo si teda neříká, ale baští, zato se jak šílenec vrhá na prso, i když si pak ani necucne. Stejně mi příde, že celý den jen jí🙂

lena5
18. únor 2012

Holky koupila jsem lilek.Můžu ho dát dětem?Já ho normálně nějak nepoužívám tak ted nevím.Pokud ano nějak receptík pro 7 měsíční dvojčátka?

lena5
18. únor 2012

Jinak píšete tu o kaších.Naše děti ji na večeři nechtějí tak ji dávám spíše odpoledne ale v kombinaci s ovocem,nebo přesnidávkou.Občas koupím mlíčko s kaší.To jim jede. 🙂

terinda
20. únor 2012

Ahoj, jak jste začaly s jogurtem?
Hollandie, bílá activie... po pár lžičkách?

sarunatko
20. únor 2012

@terinda Po lžičkách a určitě nejdřív v kombinaci s nějaký ovocem, co už dítě zná. U nás jsem začala s banánem, víc banánu, do toho trošku jogurtu. Teď jí jogurt i samotný a chutná moc.

beruska24.9.
20. únor 2012

@terinda - přidat lžičku do ovocné přesnídávky a postupně měnit poměr. víc jogurtu, míň přesnídávky....

terinda
20. únor 2012

Holky díky za rady 🙂

kachen
20. únor 2012

@romcovaklarka
@berenika39
@cicimon Mam trosku odlisny nazor na kase. Kase (tim samozrejme nemyslim slazene cukrem, s umelohmotnyma prichutema) svuj vyznam v jidelnicku maji. Jsou zdrave, sytive, nezatezuji traveni, lehce stravitelne. Zdaji se mne teda lepsi po ranu, jako tepla snidane na zahrati organismu.

kachen
20. únor 2012

Holky, muzete mne poradit nejaky prikrm s cervenou repou? Ja z ni umim akorat borsc 😀

cicimon
20. únor 2012

@kachen tak ja som davala tie obilne, nie krabicove typu nestle a pod.... su lacnejsie, netreba do spotrebivat do 3t a zalejes bud mliekom alebo vodou. ryzova, psenicna a ine... maju ich v roznych obchodoch bud so zdravou vyzivou alebo v kauflande. A kedze moja v poslednej dobe odmieta mlieko, tak sme presli spat na kase na ranajky. takze ja nie som zasadne proti, len asi treba dat tie spravne

mojej cvikla nejako nechutila, tak neporadim

kachen
20. únor 2012

Jeste jeden dotaz, co bylinky? Hodne se inspiruju na http://wholesomebabyfood.momtastic.com/index.htm Docela mne ty stranky prisly sympaticky, nicmene tam pisou v receptech od 8.m sul a PEPR 😲 . Toz jsem teda z toho jelen. A bylinky od 8.m taky v pohode. Jen pry pri podavani curry powder davat pozor, jestli se dite neosype, pac to muze obsahovat chilli. 😀

kachen
20. únor 2012

@cicimon Nejak tak jsem to myslela 🙂 I kdyz ja ty krabicovy klidne davam, ale bez prichuti a bez pridaneho cukru. A cvikla je cervena repa? A to babicka byla Slovenka a chodila na "cviklu", jenze uz si nepamatuju, co prinesla 😢

cicimon
20. únor 2012

@kachen ano, cvikla je cervena repa... teda ja neviem ako to pripravit inac ako do toho borscu alebo potom nakyslo ako as robi na velku noc... ale tvoj je este maly na ocot a neviem ako inac to spravt, resp ci by to neochutene chutilo
no sol a peper do roka nie, skor korenia typu - kmin, majoranka, kopor... urcite nic stiplave ako curry, chilli a pod

kachen
20. únor 2012

Je tam popsana takova teorie, ze deti z ruznych koutu sveta (Indie - curry, Thajsko - kokosove mleko, citronela, tamarind, Mexiko - koriandr, rimsky kmin, cili), uz od kojeneckeho veku dostavaji byliny jako beznou soucast stravy. Coz mne prijde logicky. Jsem to tak praktikovala i pri kojeni, regulerne jsem se narvala fazolema nebo cimkoli jinym. No, hlavne mne slo o matu peprnou. Chci male udelat hrachovou polevku a pro nas ji delam s matou, tak ji to tam chci/nechci dat taky.

ciernavila
21. únor 2012

@kachen hrachova s matou? mnam to znie dobre...len skoda ze neviem kde v nasom meste zozeniem matu...mavaju ju aj v Tescu?

beruska24.9.
21. únor 2012

@kachen - ta červená řepa by mě také zajímala. starší ji nechtěla (uvařenou v příkrmu), tak jsem ji pak nedávala. u mladší bych ji chtěla také zkusit, jen nevím jak.....

lupinek82
21. únor 2012

@beruska24.9. U nás taky moc nejela, tak sem si dala salátek🙂 A i ty tři lžičky, kterésem jí vpašovala do příkrmu, jí totálně zacpaly:(

kachen
21. únor 2012

@ciernavila Bezne ji v Tescu maji. Tak snad i u vas.Jinak laskomina je to velika. Naucila jsem se to v Anglii, tam jinak hraskovou nedelaji. A hlavne je to fik mik.

michala.l
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iv123
23. únor 2012

Ahoj, malá má 8 měsíců a četla jsem, že se přidává další příkrm - večerní kaše. Jaká by to měla být kaše. Kupovaná (jaká?) a nebo uvařená (a jak?)? Děkuji.