Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

moda08
6. srp 2009

holky stalo se vám někdy, že vám najednou začne dítě odmítat zeleninu? My už dva měsíce zeleninu jíme, jedl pěkně a najednou ze dne na den ji nechce. Už třetí den s ním bojuju, aby něco k obědu snědl, ale marně. Svačinu (přesnídávku nebo jogurt) to spapá krásně. Tak já nevím, co se mohlo stát.

pookie
6. srp 2009

Mame po obede, zda sa ze chutilo, ja by som toho tolko asi nezjedla 😉

klementina
6. srp 2009

ahojte, ako je to s tym skladovanim prikrmov, ked som dnes navarila vela mrkvy so zemiakom, mozem to nechat v chladnicke a zajtra zohriat? ci radcsej urobit nove?
a este by som vas poprosila o radu, jedli sme 3dni mrkvu, teraz so zemiakom, potom chcem cukino a dokedy tu zeleninu treba? asi tak 12dni a potom polievku a kedy treba pridavat masko? a najprv masko az potom ovocie? ja viem, ze je to tu uz asi niekde pisane, ale nemam vela casu. dakujem moc

pookie
6. srp 2009

Myslim ze zajtra to mozes pouzit, do 24 hod. v chladnicke je to ok. Taktiez to mozes dat do nadobiek na kocky na lad, zamrazit a ked budes potrebovat len par kociek vytiahnes z mrazaku, rozmrazis a mas o obedik postarane 😉

niikkyy
6. srp 2009

klementina: jj vydrží to 24 hodin v ledničce..taky toho uvařím víc a druhej den ohřeju a něco mu tam přidám třebas..ovoce až potom,co vyzkoušíte masko

mima17
6. srp 2009

ahojte, prosim vas ako pripravuje ovsene vlocky? chcem jej ich dat s ovocim, potrebujem aby z nich bol uplny maglajz.

evinkaa
6. srp 2009

Ahoj holky, dala jsem včera a dneska malé trošku první mrkve. Hned po ní dávám UM. Včera mi po UM trochu víc ublinkla, dneska po podání mrkve a UM až asi po třech hodinách zas blinkala. Doteď mi neublinkávala prakticky vůbec. Myslíte, že by to mohlo znamenat, že nesnáší mrkvev? Přece jen máte mnohem víc zkušeností než já.

moda08
6. srp 2009

Nikdo neporadí nebo nemá stejnou zkušenost?
Shaula, Berenika? 🙂

oliverkaa
6. srp 2009

elanela
dakujem 🙂 😉

niikkyy
6. srp 2009

moda: já takovou zkušenost nemám....ale prej je to normální,že se bloknout..nenutit a pomalu dávat

shaula
6. srp 2009

Moda - taky zkušenost nemám - někdy kluci jedí méně, někdy více, ale vždycky mi jedí... Snad poradí někdo jiný.

moda08
6. srp 2009

přemýšlela jsem, že třeba zeleninu na 2-3 dny vynechám a dám mu k obědu kaši. A ještě - můžou se zamrazit těstoviny s mrkví?

shaula
6. srp 2009

Moda - to by mohlo zabrat. Zmrazit určitě můžeš.

ronie
6. srp 2009

moda ahojky, já mám zkušenost, že se Oli něčeho přejí a pak konec, nechce to za nic, dáváš tui zeleninu s masem asi viď? Já jen, že o mase nepíšeš, tak kdyby náhodou ještě ne-proč ne, tak zkus dát maso, ale spíš dáváš klas.masozeleninovej... Já dám jen skleničky, je to pro mě úspora času, takže pokud se na nějaké zasekne, tak prostě zkusim jinou, kdybych vařila, zkusila bych dělat jednodruhové věci-třeba jen brokolici s masem, nebo jen brambory s masem, prostě aby to nebylo všechno dohromady a mělo to pokaždý jinou chuť, do kaše místo zeleniny bych nešla to se ti nebude chtít k zelenině vrátit, zkusila bych chvíli nechat malinko vyhládnout, případně dát jen mlíko. Hlavně klid, je to normálka, navíc je teplo, tak jídlo nenuť, ono se to zase spraví 😉

moda08
6. srp 2009

ronie - dávám masozeleninový, právě že už jsem zkusila několik kombinací a nechce.
Tak teď nevím co dělat, Ronii radí ne kaši a Shaula, že by to mohlo zabrat 🙂

dvojka
6. srp 2009

taky bych se bála dát kaši,protože by jí pak už možná chtěl pořád.Ale zase na druhou stranu,jíst přece musí 😅

moda08
6. srp 2009

no původně jsem chtěla teď zařadit kaši jako večeři,ale když nejí oběd... no a co kdybych teda jen na oběd nakojila a kaši dala na tu večeři, jak jsem plánovala, to by snad nevadilo ne

dvojka
6. srp 2009

když to nebude vadit tobě 🙂 Víš co,taky v poledne jen kojim,odpoledne dávám zeleninu a večer kaši.
Co třeba kdybys nabídla zeleninu večer?Jenom to zkusit?Kaši v poledne a zelenina večer.?Třeba to klapne a nebo blbost? 😅

moda08
6. srp 2009

ne, mě vadit nebude, že ho nakojím místo oběda, akorát je mi to líto, když už jsme tak pěkně papkali a teď to zase bude jak na začátku. Pořád nechápu co se stalo, že ze dne na den to začal odmítat. Přitom jogurt nebo přesnídávku k svačině slupne jako nic. Taky mě to už napadlo, že bych tu zeleninu zkusila večer,ale chtěla jsem, aby měl zafixovaný, že obídek je právě zelenina a maso. A nebo mě ještě napadlo, přimíchat do kaše třeba mrkev. Jde o tak?

dvojka
6. srp 2009

myslim že jde,někdo to tady už psal.Zkus dát akši s mrkvičkou a postupně snižuj dávky kaše a dávej víc zeleninky.Otázkou je jestli mu to bude chutnat.
Víš co,já si myslim,že to je jen dočasná záležitost,on ti jí zase papat bude.
Jsem zvědavá na nás,až začnem s ovocem,třeba budu ve stejný situaci

moda08
6. srp 2009

Ty ještě ovoce nedáváš? My už jíme ovoce měsíc, zatím máme vyzkoušené jablko, hruška, banán a meruňka.
Asi jo, možná to moc řeším. Prostě zkusím pár dní zeleninu vynechat, na oběd nakojím, dám svačinu jako normálně a večer začnu dávat tu kaši. A ty tu kaši dáváš úplně na noc, nebo pak ještě kojíš? Já jsem myslela, že bych dala kaši třeba v šest a pak před osmou než jde spát, bych ho ještě nakojila. Bojím se, aby tak kaše nebyla na noc pro něj moc těžká do žaludku.

dvojka
6. srp 2009

nene nedávám.Malá se narodila o 7 týdnů dřív a začali jsme s příkrmy před necelým měsícem,takže začnu asi ted o víkendu 🙂
A co se kaše týče,tu dávám tak kolem 18:30 a pak ještě kojim v 19:30 a ve 20 hodin už malá chrní.
Jojo,zkus to jak jsi to napsala,nemá cenu to nějak hrotit...Udělala bych to stejně.

moda08
6. srp 2009

Aha, tak to jo, držím palce, ať vám ovoce chutná, ale myslím, že málokteré dítě odmítne 😉

jindri
6. srp 2009

moda: mě zezačátku malá vůbec nechtěla v době oběda zeleninku jíst, zato, když jsem jí to podala o páté, co jsme přišly z procházky, krásně papulku otevírala. V poledne jsem to stále nabízela a snědla třeba jen 5 lžiček, ale postupně si nějak zvykla či co a odpolední zeleninu už jsem odbourala a teď papá zeleninku pěkně (160g) v době oběda.
Zkusila nechat ho před obědem vyhladovět? Třeba 4 hodinky? Překročit normální interval krmení ...

moda08
6. srp 2009

jindri - to jsem nezkoušela, já jsem byla už tak ráda, jak to máme pěkně naučený - dopolko jde kolem desáté spát a jak se vzbudí,tak dáme oběd a papkal krásně, no a potom...jak už jsem psala

dada134
6. srp 2009

Ahoj holky,můžete mi prosím napsat váš přibližný harmonogram jezení?Naše dětičky vstávají na UM v půl 7,pak dostávají UM v půl 11.,o půl 2.vychází oběd-zelenina,masíčko,v půl 5.svačinka-ovoce a v půl 8.UM,no a přes noc nic.Od zítra ale zkusím dát přesnídávku na dopolední sváču,co myslíte? 😕

smardik
7. srp 2009

moda malý mi taky jedl zeleninu hezky a pak měl období kdy snědl 2 lžičky a prostě dost, mlíčko a jogurt taky v pohodě. U nás to bylo v těch teplech tak jsem to přičítala tomu že prostě v teple nechce tak jíst a teplé, asi za týden ho to přešlo a zas zeleninu jí hezky. nabídla jsem a nechtěl tak neměl, nenutila jsem jak třeba kamarádka malou. ale my zas bojujem od začátku s ovocem, to mi nechce, jí banán, merunky a nektarinky a tot vše

vikula
7. srp 2009

Ahojky holky,
potřebuji radu...Dostala jsem broskve a chtěla bych si je nějak obdělat pro prcka.Nevíte jak to mám udělat???

dvojka
7. srp 2009

pokud jsou tvrdé,tak je spař,oloupej.Pak nakrájej a podus.
Zá leží taky na množství a jestli si chceš nadělat přesnídávky 🙂
Ale pozor,broskev je alergen,tak z kraje opatrně 😉

lusilia
7. srp 2009

Ahojte, dneska sme boli u dr. na poradni a povedala, ze uz od siedmeho mesiaca mozme davat lepok, cize bezvajecne cestoviny, ako ich podavate? Mne maly zatal papa vsetko len pomixovane, takze nejak si to neviem predstavit...