Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mirocka2000
16. srp 2009

Sloto...no tu kasu tak na vecer🙂 a potom dokojit ak bude chiet🙂

evinkaa
16. srp 2009

terezaz: No, plná dávka zeleninky k obědu by měla mít asi 150-200 g, některé děti spořádají až 250 g. Ale celou dávku se doporučuje dávat až tak po 2-4 týdnech, až si bříško na zeleninku zvykne.

rrenatkaa
16. srp 2009

Ahojky, chci se zeptat, jak vám po příkrmech chodili dětičky kakat, my jsme na zelenince asi 14 dní, ze začátku měl kakání nádherný, ale čím dál víc má tužší bobíček a těžko se mu kaká. Zdlábne tak půl té malé sklenky od Hami a střídám mu to s domácí kašičkou. Dávám mu po tom i mlíčko,ale v těhle vedrech tomu mlíčku moc nedá, spíš hodně pije čajdu. myslíte, ře bych mu mohla dát místo zeleninky ovocnou přesnídávku, nebo potom na zapití ovocnou šťávičku. Anebo co vám zabíralo na zácpu u takto malých špuntů. Díky

kika22
16. srp 2009

No chvce to asi čas a trpezlivosť...pomaly skúšame keď ho napne už radšej mu nič nedám...ale aj tak díky za odozvu 🙂

sloto
16. srp 2009

rrenatka ja riesim ten isty problem a neviem ako malej pomoct. my mame este aj ten problem, ze mi mala nechce pit nic okrem MM, caj do nej nedostanem nijak ani lyzickou.... ja uz skusam vsetko mozne aby malinka zacala normalne kakat a nie vzdy uplne tvrde velke bobky s obrovskym revom. vcera som kupila infant dophilus probiotika tak uvidime ci zaberu po case. skusam jej davat aj po trosicke slivkovej stavicky, ale nechce mi ju prehltnut - vzdy vsetko vypluje. rozmyslala som ci j nezamaskovat do ovocnej vyzivy alebo kase....neviem...poradte baby...

sloto
16. srp 2009

tak mala sa zase vykakala - musela som jej vsak pomoct teplomerom a straaaaaaasne plakala. a ja som plakala s nou. stolica uplne tuha. ako jej pomoct? stale rozmyslam co jej nedavat jest, alebo co naopak davat, co zmekci stolicu?

berenika39
16. srp 2009

ahoj, po zavedenípříkrmů to tak bývá 😝 😝 petovi hodně pomohla ovocná štáva od hipp - švestková. obecně - co nejvíc tekutin, pomáhá to.
a docela brzo jsem dávala bílé jogurty, malý je (byl 😉 😉 ) strašně blinkací, tak místo mlíčka, a ty to potom úplně upravily.

sloto
16. srp 2009

no s tymi tekutinami som pisala uz ze mame problem, mala nechce nic pit okrem MM....ziadnym sposobom. a tie jogurty si zacala kedy davat?

berenika39
16. srp 2009

krátce po půl roce,v polovině sedmého... mají se možná později, ale my se mudrou snažily nahrazovat tekuté mléko, alergii na BKM nemá, tak jsme to zkusili. miluje je dodnes, naštěstí, jen obyč bílé, activie, choceňský...

s tím pitím je to o trpělivosti, zlomí se to...taky petr nic moc, ale prostě jsem měla hrnek pořád v ruce a nabízela a nabízela....taky třeba trefíš, co jí chutná....jsou to potvůrky, já vím...

nejdřív jsem mu dala to, co mu chutnalo ...sladký broskvový granulovaný čaj, hipp, ten jsem postupně ředila čím dál víc vodou až to byla voda...ale stejně na něm vidím, že když má vodu, pije tak nějak normálně, ale když třeba ovocnou štávu, mlaská a může se přetrhnout.

ted v roce pije jednu láhev (používám takové ty se silik membránou od mattoni sport nebo aquily, netečou 😀 ) a ta má 0,75ml.

sloto
17. srp 2009

berenika ja som už vyskúšala asi 10 druhov čaju, čistú vodu, teplú, studenú....nič mi nevypije. z flašky alebo pohárika absolutne - ešte naveľa do nej natlačím pár kvapiek lyžičkou, ale to len keď ju niekto druhý zabáva, inak to všetko povyplúva. ale budem s ňou bojovať ďalej 🙂

baby viete mi poradiť? čo je špenát so zemiakmi od Hipp - tam čítam že je i plnotučné mlieko a smotana. dali by ste to 6 mesačnému bábetku? na poháriku píšu že od 4tého mesiaca...

usounek25
17. srp 2009

ahojky, máte prosím někdo zkušenost s červenou řepou. Chtěla bych ji zkusit malýmu uvařit, ale nevím s čím ji nakombinovat.

Sloto: my jsme ten špenát od Hippu měli a nebyl žádný problém. A teď nedávno jsem mu koupila špenát s bramborem, ale nebyl to Hipp, myslím, že Hami a byl to pěknej hnus, malej to vůbec nechtěl tak nevím. Zkažený to snad nebylo, víčko normálně luplo, měla jsem to v lednici a doba spotřeby byla ještě taky dlouhá. Ten Hipp mu ale chutnal.
Jinak taky válčíme s čajem - třeba fenyklovej ten nechtěl vůbec, tak teď má jablečno meduňkový od Hippu a nevypije mi ho pokud není teplej. Asi jak je zvyklý na teplý mléko apod., tak prostě studenej neee 🙂 . Ale taky tomu moc nedá, někdy vypije třeba 100ku a to teda koukám, jindy si párkrát cucne a začne flašku vystrkovat jazykem, otáčet hlavu na stranu apod. 😝 . Teď jsem mu koupila ty hubičky na pití, mám Avent flašku, tak se to na to nasadí a pije se jako kdyby jsi měla hrníček, tak uvidím jaká bude reakce. Když mám malýho občas na klíně a chci se třeba napít kávičky, tak se natahuje po hrnku, jednou jsem měla v hrnku jen vodu, tak jsem mu zkusila dát napít a docela se mu to líbilo, ale víc mu toho vyteklo na bodýčko než do pusy 😅

shaula
17. srp 2009

Sloto - já jsem ten špenát taky koupila a až doma zjistila, že obsahuje mléko a smetanu 😝 Tak jsem ho radši nedala, asi až v 10 měsících, přece jenom jsem s tím mlékem nechtěla spěchat, doteď ho nedostává.

Usounek - řepu dávám normálně s ostatní zeleninou - obvykle mrkev, brokolice, řepa. Někdy petržel. K tomu masíčko a obvykle brambory nebo později těstoviny. Akorát pozor, barví stolici dočervena, tak se pak nezlekni 😉 Já se vyděsila, co klukům je, že mají ve stolici krev, a ona to nebyla krev, ale řepa 😀 😀 😀

rrenatkaa
17. srp 2009

nazdárek, já malýho prolejvám jak to jen jde a naštěstí toho vypije docela dost, spíš mi moc nechce jen mlíčko, jsme na obyčejným Sunaru, ale doufám, že je to jen z toho tepla. Jinak zeleninku mi zdlábne tak jak jsem už psala kolem tý půl skleničky od Hami. Maminy, vaříte jim zeleninku, nebo kupujute?

mirocka2000
17. srp 2009

sloto-a ked jej davas lyžickou vodicku tak skus ked leži....my sme sa tak učili🙂tak by ti nemala velmi vypluvnut ale samozrejme troska aby sa nedusila ☹

mirocka2000
17. srp 2009

a este ma napadlo my sme malemu davali inffacol na koliky a mal z toho taku makku stolicu....skus toto nevstrebava sa to takže to neuskodi....my sme davali v kuse 3 mesiace

evinkaa
17. srp 2009

rrenatkaa: Já zeleninu doma vařím. Zkusila jsem malé koupit dvě skleničky mrkve od Hami a vůbec to nechtěla. Dala si až tu moji, domácí. 😉 Jenže teď má období, že zeleninu nechce vůbec. Navíc se naučila prskat a mooooc ji to baví. Jak tohle, mamky, řešíte vy? Já jsem od mrkve od hlavy až k patě.... 😖

mirocka2000
17. srp 2009

a cuketu jej skus dat alebo brokolicu v sklenicke od hami...to zmekčuje alebo slivku surovu🙂nie žiadnu stavu ale nornalnu bez supy

sloto
17. srp 2009

mirocka dakujem vyskusam vsetko 😉

caly8
17. srp 2009

maminky...

tak náš problém s papaním vyriešila cuketa..celkom malej bere ale zatiaľ som jej dala len čistú a dnes tretí deň takže zajtra skúšame pridať mrkvičku 🙂 uff aspoň niečo spapká aj ked sa stále dojčíme a aj v noci 🙂

mirocka2000
17. srp 2009

sloto...dufam že niečo zaberie lebo to musi byt strasne pre nu aj pre teba moj maly mal zapchu iba par krat a bola som nespokojna velmi☹a to trvalo iba max.2 dni

sloto
17. srp 2009

mirocka tak moje chudiatko sa zase zobudilo zo sna a so strasnym placom, som videla ze chce kakat, sa krutila, pucila. najhorsie je, ze som si vsimla ze asi zadrziava to kakanie, asi sa boli ze ju to zase bude boliet, tak normalne tlaci nohy k sebe, vystrete, napnute, vobec si ich nechce dat skrcit k brusku, strasny plac....a ani sa mi nevykakala. som poslala manzela kupit nocnik. ze ju skusim posadit nan - ci jej to nepojde lepsie. a dala som jej duphalac. pisu ze pri zapche pre deti do 1 r. sa moze dat 5ml - ja som jej dala ta 3 ml - uvidime ci to zaberie. ja neviem - zajtra s nou asi zajdem aj k dokine, ved toto je pre nu chudiatko hrozne. ja neviem ci mam prestat so zeleninovymi prikrmami....ci je to z toho alebo co???

verona20
17. srp 2009

ahojte chcem sa spytat je to ok ak mali po papkani ihned kakuskaju? znamena to ze im davam vela? a este ohladne maska kde ho kupujete? v dobrych masiarstvach ci bezne v tescu,alebo po znamych? a ako zavadzate masko, hned prvy tyzden date 5x masko, 1xzltok a 1x ciste zeleninku? alebo prvy tyzden 1x masko, druy tyzden 2xkrat masko..atd?....dakujem velmi

mirocka2000
17. srp 2009

Tak to je hrozne ☹ asi by si mala skusit iba kojit apon 3 dni a uvidis,,,možno ste zacali priskoro, ked sa koji tak sa odporuca až od ukonceneho 6 mesiaca...skor ak už by bola aj prikrmovana UM.....skus iba kojit a ak nepomože tak sa spýtaj doki ci to nemože byt aj tvojim mliečkom ale to je asi somarina 😀 ja som maleho nekojila iba 2 týždene a chudol tak sme na UM ☹ držim palce a daj potom vediet či to pomohlo iba kojit?

evinkaa
18. srp 2009

verona20: Ohledně zavádění příkrmů je to pěkně popsáno na: http://www.kojeni.net/prikrmy.php

evinkaa
18. srp 2009

caly8: Dnes zkoušíme taky cuketu, poprvé... Tak doufám, že bude mít větší úspěch než brokolice a mrkev. 😉

aleachim
18. srp 2009

ahojky, kdy se začíná s kaší na noc. Malá baští v poledne zeleninu. Teď se mi v noci začala budit, tak myslím, že kdybych jí dala kašičku, prospinkala by zase celou noc.

macka23
18. srp 2009

Ahojte,
isto ste to tu uz rozoberali, ale moc sa mi to nechce spatne citat.
Nas drobec uz papa na desiatu ovocie, alebo vyzivu a na obed masovozeleninove prikrmy, inak je len kojeny, casom chcem pridat este aj olovrant a postupne vynechat kojenie cez den.
Nie som si vsak ista kolko tekutin ma zhruba vypit. Pije uz z flasky s tym sosacikom anema problem ani s vodou ani s cajom ked je smadny, len to mnozstvo neviem nejak odhadnut 😅
Dakujem.

evinkaa
18. srp 2009

aleachim: Kaší na noc můžeš začít hned, četla jsem, že se buď začne zeleninkou, nebo se může začít kaší na noc. Já dávám zatím jen zeleninu na oběd (nebo se spíš snažím) 🙂 . Kaši jsem zatím nedávala, malá mi prospí v noci 10-11 hodin v kuse.
Holky, tak ani cuketa nezabrala... ☹ Nevím, co s tou naší malou bojkotářkou budu dělat... 😝

andykov
18. srp 2009

holky, poradíte? dávám malý příkrmy 14dní, jsme teď na 60g, ale po jídle než jí dokrmím si většinou říhne a dost příkrmu vyblinká...stalo se mi to včera po hrušce a dnes po brokolici. myslíte, že to značí, že ji dávám ještě moc? Mám ubrat?

jananinka
18. srp 2009

aleachim: mne sa tiez budila v noci a dokina povedala, ze jej mozem kasu davat, bolo to ked este ani nemala 6 mesiacov, takze my sme zacinali kasou. az na to, ze sa v noci budi furt 😀