Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
19. únor 2010

holky koupila jsem pohanku,ale je takova dost velka rekla bych jen pulena jak dlouho se to vari a jak to mam udelat aby to bylo chutne nasladle jako kase na noc?

dankolucka
19. únor 2010

ahoj aponchie, na pohanku som expert 🙂 Ak mas pohanku lupanu, nasyp ju do vriacej vody a zakrytu nechaj v teple aspon 30 min (pre malu ju ja aj par minut na slabom ohni povarim). Lepsie su pohankove vlocky, len treba zaliat horucou vodou a nechat nabobtnat. Potom premiesam (alebo mixnem) s bananom. Mnam,.

aponchie
19. únor 2010

ted mela zacpu sotva vytlacila bobana tak banan nechci davat ,ale co kdybych do toho pak frnkla trochu presnidavky?ja prave kupovala v kaufu a tam meli jen takovou 😲

dankolucka
19. únor 2010

ja myslim, ze kludne cokolvek ovocne

klara_klara
19. únor 2010

baby co davate detickam na olovrant a na veceru? my mame 7 mesiacov a ja neviem co davat? ☹

helkaj
19. únor 2010

Ahojte maminy,
čítam tu o pohánke.....teda ja nemám žiadnu skúsenosť ☹ , ale ma to zaujalo. Ja používam mliečne kaše, aj keď dcéru v noci dojčím,chcela by som vyskúšať toto. Pohánku kúpim normálne v potravinách? A prečo je lepšia ako iné kaše? (fakt som to nikdy nerobila) 🙂

lenka1smejka
19. únor 2010

klara-ja davam na olovrant jogurt a na veceru kasu

klara_klara
19. únor 2010

a ake kase pouzivate? a co okrem kasi sa da? jogurt este nemozeme ☹

kocicinka
19. únor 2010

Klára- na kaši se dají použít v tomto věku: jáhly, kukuřice, rýže, pohanka. Povařit, pomixovat, případně přidat MM

kocicinka
19. únor 2010

Dotaz: může jíst 8 měsíční syn(teprve v neděli začínáme přikrmovat) maliny( jsou tam taková mini zrníčka), švestky, broskve, meruňky( je to vše kompotované, domácí). Napadá mě, že bych mu to rozňahňala do kaše.Vždy jen jeden druh.
Jak to děláte s příkrmama, když někam jedete? My jedeme od 5.3 na týden na hory, do penzionu, bez možnosti vlastního vaření.

kocicinka
19. únor 2010

Jo budu začínat rýžovou kaší.

lenka1smejka
19. únor 2010

Ja by som tie maliny nedavala asi az neskor
Ked idem prec kupujem prikrmi

A kase kupujem rozne druhy

shaula
19. únor 2010

Kocicinka - taky bych radši maliny ještě nedávala, jednak se bobulové plody doporučují až po roce, ale hlavně kvůli těm zrníčkům - jestli teprve budeš začínat přikrmovat, je hodně pravděpodobné, že by mu ta zrníčka dělala problémy. Je to risk, radši počkej.

kocicinka
19. únor 2010

Tak dobře. A švestky, meruňky a broskve můžu dát?
Lenka: ale i ty kupované příkrmy ve skleničkách je nutné ohřát, ne? Tak to bych mohla udělat teoreticky v horké vodní lázni z kohoutku nebo poprosit někoho v kuchyni....Když budu s těmi příkrmy teprve začínat, tak mám koupit na ten týden asi jeden druh, že?

wydata
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenka1smejka
20. únor 2010

Su aj sklenicky-moja prva mrkvca a take...Aj karfiol...Ja ich ohrievam v malom hrnku s vodou

kkkatarinkaaa
20. únor 2010

ahojte mamicky

mam jednu otazocku- myslite, ze mozem davat mojej dcerke-bude mat 6 mesiacov o tyzden a stale ju dojcim- kasicky? tie zarabane s vodou...na vecer do flase jej to chcem davat...mrkvu a nic take som este nedavala..lebo pocula som aj take reci, ze ked jej dam uz teraz kasicku, tak ze mi nebude chciet potomm jest mrkvu a ostatne 😕 neviete mi poradit?? DAKUJEM KRASNE 😉

momin
20. únor 2010

katarinka,ja bych se nebala toho ze ti nebude jist potom zeleninu.... 😉 ale spis toho ze kase je na zacatek hodne tezka.. proto bych zacla zeleninou!
Maly ji snesl az v 9 mesicich.. ale kazde mimco je jine tak treba tvoji male sedne.... 😉
chce to asi zkusit. ja sem taky prvni dala kasi ale Danielek se silene kroutil po ni... tak sem zacla se zeleninkou ,kasi sem vypustila abylo dobre... 😉

tymothy
20. únor 2010

katarinko, tou kaší bys jí ublížit neměla (pokud to bude bezlepková) - někde ji zařazují dokonce ještě dříve než zeleninu. Spíš je otázka, jestli to zvládne vypít z té flašky...já chtěla dát Majdě do flašky čajík a nepodařilo se - jak byla jen kojená, tak to prostě neuměla.

lily1983
20. únor 2010

katarinka, taku normalnu kasu, co sa uz zaraba hustejsie, na lyžičky, taku by som nedavala..to az po zeleninke ako momin napisala.
ale keby si jej dala ryzovu kasu do mliecka do flašky, tak ako chces, tak to by sa nic nestalo, lebo to nema nejaku vyraznu chut, a je to len o trochu hustejsie..my sme tak začali, aby tam nemala velky skok, a potom sme jej uz davali zeleninku cez den, tak sa postupne naucila, a vecer to islo potom lahšie.. 😉

iluss
20. únor 2010

kocicinka: pokud ty kompoty nejsou slazené, tak bys je mohla dát. Meruňky a švestky už může a broskve když jsou kompotované,tak už jsou taky přece jenom tepelně upravené, takže by to nemělo vyvolat žádnou reakci. Ale pozor na ty domácí kompoty - jsou většinou slazené, pokud jsi tedy v létě nezavařovala přímo pro miminko bez cukru.

V každém penzionu by ti to an požádání měli ohřát, takže v tom nevidím problém.

katarinka: já jsem s kaší začala až po třech týdnech zavedení zeleninových příkrmů.

xkolie
20. únor 2010

nemáte někdo zkušenosti s domácími jogurty? dělám je doma v jogurtovači, ale protože se dělají z čerstvého mléka tak si nejsem jistá. I když kupovaný jogurty jsou taky z mléka, ale jsou zase jinak upravované, tak fakt nevim, abych jí neublížila.

momin
20. únor 2010

v 10 mesicich bych klidne zkusila dat.....
Vsak skus trosku a pokud ji nesedne tak uz nedas.... 🙂 😉

lenka1smejka
20. únor 2010

xkolie-ja by som dala ten jogurt aspon vies co tam das a nie ako z obchodu ozarovane a tak...Podla mna urobis najlepsie ked jej das ten domaci

lenka_66
20. únor 2010

baby , baklazan sa dava od kedy? vsade sa inac pise.niekde ze aj moze alergiu vyvolavt tak teraz neviem.dik

sandra81
21. únor 2010

Hlasim uspech u me dcerky ktera zeleninku desne bojkotovala a ja myslela ze to jezeni ze lzicky nikdy nepochopi. Tak uz basti, normalne otvira pusinku, mam desnou radost. Dnes jsem dala poprvy zeleninku s ryzi.A zdlabla hodne. Tak za 2 tydny zacnu i s masickem.
Jen to ovoce nechce zatim. Asi ale v tu dobu nema proste hlad tak nevim jeste pockat?

Co je baklazan?

pajka888
21. únor 2010

holky, prosím o radu, od kdy můžu dávat malé nesolené kukuřičné lupinky (něco jak křupky). Příkrmy už dáváme přes týden a baští pěkně. Myslíte že to můžu zkusit nebo máme ještě počkat?

xkolie
21. únor 2010

pajka888, jestli myslíš takový ty dětský, tak já jsem je malý začala dávat od 7 měsíce, když začala jíst kašičky, ale myslím, že od 6 už taky můžeš, vždyť i sušenky můžou od 6 měsíce

rimmel
21. únor 2010

pajka pockala by so mdo 8 mesiaca..ja osobne, kukurica predsa len.

shaula
21. únor 2010

Pajka - můžeš, bez obav. Kukuřice jako obilnina se může dávat bez problémů hned od začátku 😉