Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

slavicita
30. črc 2010

@radushka ja som práve dnes dala prvýkrát kašu od Nestlé Mliečnu. Volá sa to Moja prvá kaša a robí sa s vodou. Ale môj malý sa veľmi netváril nadšene... 😝

sunea
30. črc 2010

@slavicita Ja radim pockat 🙂 Alebo mu to skus dat lyzickou.
@radushka Ked uz chces zacat s kasami, tak kup obycajnu instantnu ryzovu (napr. v Zdravej vyzive, alebo je aj od Nestle drahsia). Mlieko bud odstriekane, alebo UM, alebo mozes kasu urobit nemliecnu, tzn. s vodou. Inak moj nazor je taky, ze kasa spanok nezlepsi...je to tazke na travenie. Vo veku tvojej malej sa mi syn, inak dobry spac, budil v noci casto (rastovy spurt, tlacili sa zuby..) a na lepsi spanok by mu nepomohlo nic. Az ked sa zuby prerezali a cas pokrocil, spanok sa zase zlepsil.

blumka
30. črc 2010

@slavicita ja by som mozno skusila mu ju dat lyzickou, flasu si spaja zrejme s mliekom a preto ju odmieta... a preco pasirujes mrvku? nie je to jednoduchsie rozmixovat?

jesterka01
30. črc 2010

@slavicita my jsme s taky asi před 14 dny začali právě s touhle kaší..a naší malé moc chutná..otvírá pusinku jako káčátko🙂 a ještě jí moc chutnala kaše Humana - pohanka, hruška...ale tu jsem měla jen vzorek 🙂

sunea
30. črc 2010

@csina ked je mala kojena, tak sa netrap, kojenicko jej staci a vyhovuje. Skus tyzden pockat a zase zacat so zeleninkou a maskom. Nemozes cakat, ze ti hned zacne jest vacsie porcie, vacsina deti sa rozpapa az okolo 8. mesiaca, je to normalne. Moj maly tiez ten 7.-8. mesiac papal ako vtacatko, postupne sa to zlepsovalo, hlavne nenutit.

sunea
30. črc 2010

@slavicita Inak mrkvu skus pomixovat a len cast prepasirovat. Mne sa to osvedcilo, ze si od zaciatku zvykal aj na trochu vacsie kusky, potom nemal problem konzumovat hrubo pomixovanu alebo len natlacene jedlo. Alebo ju nastruhaj nahrubo ci najemno a tak uvar, rychlejsie sa uvari. Tiez ju var dlhsie, kludne 20-30 minut, potom je makka ako banan.

slavicita
30. črc 2010

@blumka keď s lyžičkou je to na dlhšiu dobu a malý bol tak unavený, že som to chcela mať za sebou a dať chudáčika rýchlo spať...zajtra mu to ešte skúsim viac zriediť a keď ani to nepomôže, tak na pozajtra nastúpi lyžička. 😀 ..a keď ani to nie, tak počkám ako mi radí sunea
no minule som mrkvu postláčala vydličkou a nešlo mu to vôbec, tak som dnes skúsila prepasírovať cez sitko a išlo to oveľa lepšie ale stále nie tak dobre ako to kúpené od Hami 😀 možno ešte skúsim ten mixér ale aj tak mám pocit, že to nenaseká tak dobre
Vám to ide ako??

radushka
30. črc 2010

@slavicita moc díky za tip 😉
@sunea jj, zapomněla jsem napsat, že má být rýžová.V té zdravé výživě koupím pro děti nebo je to neoznačené a vhodné i pro dospělé i pro děti?
S tím spaním mě nestraš, zuby nevypadají, že by už lezly, tak jsem zvědavá, kdy se vyspím 😠 .Včera se budila co 3h, to ještě přežiju,ale jakmile klesnem na 2h, tak zkouším kaši.
Jo a ješt jsem si všimla, že se má dávat lžičkou (na návodu), ale můžu to víc naředit, ať to má z lahvičky, že? Lžičkou papá pěkně, ale večer už má svůj "sací" klid, tak ať neblbnem se lžičkama 😉

slavicita
30. črc 2010

@sunea Práve dnes som to tak robila..nastrúhala ju na jemno, varila 30 minút a pre istotu prepasírovala cez sitko a celkom to papal..síce ho na začiatku dvakrát naplo ale potom to išlo...ale tej roboty..v kuchyni to vyzeralo ako po výbuchu 😅

blumka
30. črc 2010

@slavicita ja riedim s vodou v ktorej to varim aby som mala dost tekute..ale juli vyhovuje trosku hustejsie ako su tie flastickove...alebo ked mam moc huste pridam do toho mlieko...a mixujem vsetko...by som o mladost prisla keby som pasirovala

jesterka01
30. črc 2010

@slavicita to znám, taky mám po vyváření pro miláčka jak kdyby tam řádilo tornádo 🙂 troška zeleninky a jaký to udělá bordel co🙂)

slavicita
30. črc 2010

@blumka no ja som veru prišla o desať rokov života 😀 aj ja som to riedila s vodou, čo mi ostala po mrkve a ešte som tam dala aj trošku mlieka, nech to má pre neho známu chuť..

radushka
30. črc 2010

@slavicita my už za sebou ochutnávačku mrkve a brambor máme, jenom jsem to rozmačkala vidličkou a malá to pěkně snědla.Já bych to nemixovala, malý si na to akorát musí zvyknout.

Jo a dneska mi naše dr. říkala, že mimčo musí potravu ochutnat 11x než se ozhodne, jestli to bude jíst nebo nebude.Tak to chce vydržet 😉

slavicita
30. črc 2010

@jesterka01 veru, veru...troška zeleninky a riadu ako po varení nedeľnajšieho obedu 😀

slavicita
30. črc 2010

@radushka ja mám ešte zajtra samú mrkvu a potom do toho dám zemiačik a uvidíme...len som teraz večer uvidela malému na rúčkach nejaké malé vyrážtičky, tak dúfam, že to nie je alergia ☹

radushka
30. črc 2010

@slavicita neboj, ono se to zlepší.Malá mi poprvé házela takové xichty, že to bylo jak do kabaretu 😀 .Potřetí už ani nepípla.Ale pusku otvírala i poprvé.Nicméně pak se vždycky dojí mlíkem, jak kdyby nic nejedla 😀
Jo a v plínce je pak ale samá mrkev. 😀

lucikatn
30. črc 2010

@radushka my pouzivame aj UM aj kasu z DM Babylove mliecna ryzova. Riedi sa to s vodou nie mliekom a aj chutovo nasmu malemu chuti. Skusali sme aj Nutrilon ale to bol samy cukor... a co sa tyka toho spania mame problem aj my (a nielen my) a nepomohla ani kasa...

radushka
30. črc 2010

@lucikatn ach jo,žádné pozitivní zprávy.Tos mě moc nepotěšila ☹ .
Taky pořádně čtu složení.Není třeba přidávat cukr a tak nnavíc

slavicita
30. črc 2010

@radushka aj môj malý otváral pusu, síce takú malú ale otváral a keď sa mu zdalo, že ho pomaly chovám, tak sa ešte aj jedoval🙂 špunt malý potom som ho ešte dokrmila mliekom ale nevypil ho celé..po pol hodinke som mu ponúkla zbytok a len to tak zlupol

pia22
30. črc 2010

@radushka my papame ryzovu nemliecnu od Hami, kupujeme ju v hypermaketoch, je super jemnucka a ostatne kase z Alnatury v DM drogerii, vsetky su bez cukru a chemikalii a zbytocnych latok na rozdiel od ostatnych😉 Kocky my mixujeme ponornym mixerom, pomixuje aj nemozne na uplne pyre🙂

gabika7706
30. črc 2010

@radushka my mame doma tieto dve (pridavam foto), su bezlepkove, bezmliecne, daju sa rozrabat aj vodou aj mliekom, komu ako vyhovuje 😉
Ale z vlastnej skusenosti Ti mozem povedat, ze nam kasa na lepsi a dlhsi spanok nepomohla 😉

radushka
30. črc 2010

@slavicita je to s něma sranda co? 🙂
Já jsem dávala od malinka kapičky na bříško na lžičce, takže se malá pěkně na ni naučila a jsem ráda, že tak umí papat.Ale teda zatím jsme krmili asi 6x.Máme to jenom tak na zpestření.

Jo a dneska mi dr. řekla, že mám dát zeleninku a až potom někdy ovoce.Nevíte proč? Já už jsem totiž malé dala banán 😅

gabika7706
30. črc 2010

@lucikatn mliecne kase su dobre, ak je dieta na UM, ale pre kojene deti su lepsie nemliecne, bud sa prida odstriekane mliecko alebo len voda...

radushka
30. črc 2010

@pia22
@gabika7706 holky fakt dík za rady, jste zlaté 🙂
gabi a ty jsi mě opět nepotěšila.Ještě jsem myslím neslyšela, že by to někomu pomohlo ☹

gabika7706
30. črc 2010

@radushka no pretoze ovocie je sladke a je dost velka pravdepodobnost, ze ked zacnete s ovocim, zeleninu Ti nebude chciet jest...

radushka
30. črc 2010

@gabika7706 jo , tak to jo.Já se lekla, že to je z nějakého výživového hlediska 😉

lucikatn
30. črc 2010

@gabika7706 noo tak to som nevedela. Ospravedlnujem sa!

gabika7706
30. črc 2010

@lucikatn v pohode 😉 , ja som to len pre info, nie je dobre davat kojenemu dietatu mliecne kase

pia22
30. črc 2010

Myslim, ze najlepsie su nemliecne kase, ved sa daju zarobit s UM, alebo s vodou. Hlavne si treba vsimat zlozenie, lebo väcsina je cista katastrofa.

slavicita
30. črc 2010

@radushka aj môjho malého trápila tri mesiace kolika, tak keď teraz vidí lyžičku, nemá problém otvoriťpusu a každý večer keď sa mu dávajú vitamíny sa vždy na mňa ešte aj usmeje, keď mu mierim lyžičkou do pusy..to je taký večerný rituál🙂