Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

uankab
14. srp 2010

@erikasadek , hej hej viem, no tazke to mame... ja som dnes testovala po 5 mesiacoch hrusku, dala som jej rano trosku udusenej do kasicky a do pol hodiny asi 3xgrckala z nej 😖 ...a ze najhypoalergennejsie ovocie, haha

erikasadek
14. srp 2010

@uankab poznam u nas po roku pouzivania jablko banan urobilo taky rychlu reakciu 😠 ze som sa isla zblaznit ☹

petronelas
14. srp 2010

ahoj holky...chtěla bych se zeptat,jestli můžu používat na odpolední svačinku jogurty a jeké?
A potom jestli můžu i ochucené,nebo jenom čistě bílé,neslazené

bubelko
14. srp 2010

@petronelas podla mna mozes, ale len ciste biele, nesladene 😉

petronelas
14. srp 2010

@bubelko tak to mu vůbec nechutnááááááááá

betelgeuzz
14. srp 2010

@petronelas od 8 měsíců můžeš s jogurty začít, ale opravdu radši s bílým, ty ovocné jsou hodně slazené a obsahují i různá éčka (barviva, ochucovadla atd.). Mně to malá taky nechtěla jíst, snědla lžičku a na druhou už odmítla otevřít pusu. Zkoušela jsem ti 2 - 3 týdny a najednou to začala jíst a teď se vzteká, když už není 🙂 Taky můžeš zkusit přidat do jogurtu např. banán, nebo jiné ovoce, které už máš odzkoušené.

traktor
14. srp 2010

@petronelas mozes kludne aj ovocne, nie len biele 😉 ..pripadne do bieleho primiesat ovocie, detsku vyzivku...je to uz 8mesacne dietatko , takze ziaden problem..

icerna
14. srp 2010

ahojte baby a od kolkych mesiacov sa mozu slivky?

dadulka271
14. srp 2010

@gabika7706 mne doktorka povedala ze od stvrteho mesiaca mu mam zacat davat mrkvu tak mu davam po dvoch dnoch som mu pridala aj zemiacik a zacal mat tuhu stolicu a kasu som len vcera chcela skusit ci ho vyse zasiti ako mlieko ale aj tak sa zobudil po nej ako po mlieku

latvia
14. srp 2010

@petronelas mozes aj ochutene, zamiesaj ich ale len zlahka, nech dostanu "nadych" ovocie a nebudu tak sladke, hlavne musia byt plnotucne

@icerna uz mozes davat slivky

kasyma
14. srp 2010

Ahoj holky,jdu pro radu 🙂 My teď začínáme s příkrmy (cca 3 týdny) ani ve snu by mě nenapadlo,že je to taková věda ze začátku jsme kupovali skleničky,ale dnes jsem se pokusila o přípravu "svého" uvařila jsem brambůrku,mrkvičku dala tam trochu červený řepy,lžičku olivovýho oleje a jednu odměrku Nutrilonu no a co myslíte,malá to nechtěla vztekala se jak blázen tak pak jsem jí dala jablíčko s mrkví a to otvírala tu svojí malou pusinku o 106. Taky jsme zkoušeli zeleninovou polívku a taky jí to nechutná nevim jak jí přimět k tomu,aby nejedla jen tyhle sladký příkrmy,ale aby mi jedla i tu zeleninu a to jsme zeleninou začínali,protože jsem se bála,že si mi zvykne na sladký jak dám první ovoce no a buch je to tady 😵 poraďte jak jste to dělali vy když vám odmítali zeleninu? Mám jí třeba zkusit ty polívky trochu přisladit,aby to vůbec jedla? Nebo teď nevim jestli to neni blbost,ale co zkusit udělat jí třeba mlíčko a třeba půl skleničky s tim smíchat? Aby tam cítila to mlíčko,ale aby si trochu zvykala sice zředěně na tu zeleninovou chuť? Taky se chci zeptat kolik jste dávali na oběd půlročnímu mimču? Já jí totiž dám třeba tu malou skleničku myslím,že se to jmenuje první lžička a k tomu ještě 90 ml mlíčka. Neni to málo nebo naopak moc? Dík předem za odpověď 😉

gabika7706
14. srp 2010

@kasyma ked ste jedli doteraz kupovane prikrmy, tazko si bude zvykat na domacu stravu 😉 Urcite netreba jedlo prisladzovat, postupne si zvykne na domacu stravu, ale chvilu to potrva. Mozes do domacej primiesat trosku kupovanej a postupne ten pomer znizovat, az bude papat len domacu stravu.
Co sa mnozstva tyka, daj tolko, kolko zje, toto by som neriesila 🙂

denisa31
14. srp 2010

@kasyma rozhodně bych nepřislazovala, ona si zvykne a časem se rozjí, přece jen je to pro ní něco úplně novýho. Mě malá v půl roce snědla jen pár lžiček
@petronelas jogurty jsou podle mě nelepší Choceňský nebo Hollandia, tam žádná éčka nejsou ani v těch ochucených, ale dávala bych ze začátku určitě bílé, někdo dává i Activii
@icerna taky myslim že švestky jsou ok, oloupané

aannggiie
14. srp 2010

@petronelas dr mi řekla,že můžu holandii nebo aktivii do toho dát čerstvé ovoce nebo můžu domácí marmeládu

aannggiie
14. srp 2010

@kasyma mě taky malej nejí zeleninu.Doma jsem vařila jak šílená a nic pak jsem to vždycky vyhodila.Tak jsem včera koupila skleničky a budu míchat s domácí zeleninou.Jsem zvědavá na tenhle pokus.
jinak po ovoci se může taky užrat.Zítra jdu dát jogurt tak jsem taky zvědavá

beruska24.9.
15. srp 2010

Maminky, kterým děti nejedí zeleninu,
mně malá také dlouho zeleninu nechtěla (ovoce jí chutnalo mnohem víc 😉 ), zkoušela jsem všechno možné.........přesnídávku přimíchat do zeleninového papáníčka, vařit jablko společně se zeleninou........
Nakonec pomohlo do zeleninového (masozeleninového) papáníčka nastrouhat půlku sladkého šťavnatého jablka. Tak jsem to dělala asi měsíc, malá začla papat i zeleninu, pak asi týden, 14 dní jsem dávala jen 1/4 jablka a nakonec jsem ho vypustila úplně.
Tak můžete zkusit 😉

latvia
15. srp 2010

ja sa detom ani nedivim, aj mne chuti viac sladke nez zelenina 😝

aannggiie
15. srp 2010

@beruska24.9. 😔 😔 už jsem zkoušela

aannggiie
15. srp 2010

@latvia máš recht.Už jsem to taky psala,že se jim nedivím.Pak jsem přemýšlela co když třeba nebude jíst teplou zeleninu celý život a já to tady do něho rvu 😔

beruska24.9.
15. srp 2010

aannggiie - a proč do něho rveš teplou zeleninu?? 😀 Malá také jí papáníčka buď přímo z ledničky nebo jen lehce ohřáté (spíš vlažné).
Ségra se na to ptala Dr. (malý jí také teplé jídlo nechtěl) a ta řekla, že to vůbec nevadí. Že má být ráda, že ji jí, i když to je víc studené než teplé 😉

aannggiie
15. srp 2010

@beruska24.9. 😀 šíma to nejí jako,že to je vařicí 😀 ale,protože to je kentus.
né já mu to dávám i vlažný,ale studenou zeleninu mu dávat nebudu.Leda,že by chtěl naložit rovnou šopák 😉
on je trošičku vychcan....nejdřív chutná co má na lžíci.
Dala jsem dnes jogurt s ovocem a ten mu chutnal

beruska24.9.
15. srp 2010

aannggiie - já jí to také nedávám záměrně studené z ledničky. Vařím na dva dny a druhý den, když to vyndám z ledničky a dám ohřát (do vodní lázně), tak se to kolikrát ani ohřát nestihne 😀
A když krájím zeleninu (většinou mraženou) tak malá vyžaduje zmrzlou mrkev a ohromně si ji vychutnává 😀 Ze začátku jsem nechápala, teď už to neřeším 😉

slavicita
15. srp 2010

Ahojte baby..mám jednu otázku..aké množstvo príkrmu ste dávali polročnému dieťaťu na obed? Dávam mu zeleninovomäsové príkrmy od Hami a neviem koľko by mal zjesť. Predtým som mu davála štyri aj päť kopcovitých lyžičiek ( na skúšku ) a dokŕmila 180 ml mliekom ale mám pocit, že by toho príkrmu chcel viac lebo akonáhle skončí s papaním tak sa začne zlostiť. Doteraz jedol tie malé 125 g a to mal tak na tri dni ale teraz som mu už kúpila tie väčšie 200 g a neviem koľko mu mám toho dávať lebo ho už nechcem veľmi dokrmovať mliekom. Mám mu dávať, kým bude sám chcieť? Viete mi poradiť??

wandeirra
15. srp 2010

@slavicita my sme papali v 6.mesiacoch cele na obed to 125 g,kazdy den jedno zjedol,tie 200 gr. by som mu dala na dva dni

slavicita
15. srp 2010

@wandeirra no asi mu tú veľkú piksľu rozdelím na dve časti a uvidíme ako dopadneme...🙂

wandeirra
15. srp 2010

@slavicita ak mu zeleninka chuti,to je len dobre.skus dat viac a potom menej mliecka dokrmit. dlhsie ale ako na druhy den by by to nemalo byt otvorene,tak idealne dat jeden den polku a druhy den dalsiu. ak sa po jedle zlostil,asi mal malo.
to je dobre ze mu chuti 🙂

vivien6
15. srp 2010

dneska mi mala prvky krat zjedla zeleninu bez nareku 🙂 asi preto ze tam mala mäsko tak papala pekne a nemusela som ani pouzit ovocie na prikritie 😀

orionka1
15. srp 2010

ahojte maminky, bola by som hrozne rada keby ste mi pomohli, mam 7m esacnu dcerku a uz prikrmujeme mesiac , zatial papame zeleninku , ovocie a obcas ryzovu kasu na veceru, chcela by som vediet ze ci mi niekto nevie poradit ako vlastne by mal vyzerat pre 7m dieta jedalny listok , u nas to momentalne vypada takto rano 6-7h kojime, 9.00h vyzivka +kojenie, 12.00 h zeleninka alebo zeleninka + ovocie, + kojenie, 15.00 kojenie ., 18.00 zeleninka alebo ryzova kasa , kupanie rozpravka + kojenie . A este by som rada vedela kolko jej vllastne mam davat papat , mozte poradit, prosimmmm 😖

maryanna
16. srp 2010

@orionka1 ahoj, režim máte dobrý, vo všom veku sú dva príkrmy (mesozeleninový, ovocný) a zvyšok mlieko resp kojenie....len by som vyhodila večernú zeleninku, zbytočne dvakrát za deň
ja by som dala 6-7kojenie, 9 h výživa(kojenie), 12 zelenina(kojenie), 15 kojenie,18(kojenie resp ak chceš tak tá kaša, pred spaním kojenie

gabika7706
16. srp 2010

@orionka1 suhlasim s @maryanna, my sme vo vasom veku len zacinali s prikrmami a kasu sme zaviedli pred 2 tyzdnami... 😉 casu dost, druha zelenina na vecer je navyse, my sa napr. kojime ovela castejsie, na poziadanie, kedze vodu velmi nepije, tak teraz ked je teplo, kojime sa kedy chce a po kazdom jedle samozrejme 🙂
Kolko jej mas davat? Kolko zje 😉