Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lucy222
6. zář 2011

@imzadi špenát můžu ten zamražený listový a mixnout?
Když to jsou stejně pidi porce u nás - kdybych se to nebála zamrazit, bylo by to jednodušší.

andelka
6. zář 2011

@lucy222 jj, já uděllám vždycky půlku, tu okrájím a uvařím a tu druhou dám do misky do lednice, na druhý den.

lucy222
6. zář 2011

@andelka No, my jsme sehnali takové větší batáty, takže malá sní max 1/4 - no a myslím, že i míň 😅 Ale díky za tip.

makinka2
6. zář 2011

@imzadi 🙂 no u nás právě DM není ☹ a manža prý nebude jezdit po olomouci po všech DM a číst složení. Takže u nás v obchodech jedině hami 😖

jankadudova
6. zář 2011

@makinka2 Je to vec nazoru, vseobecne jsou klenicky kontrolovane. Ano, jsou nektere le´psi a oblibenejsi, ale Nutricie bych se nebala ( a nebojim) a Hami taky davame🙂

jankadudova
6. zář 2011

Holky, v cem je vyhoda toho struhadla? A jeste k susenkam. Na konci zari budeme mit konec 6.m Muzu pak zacit zkouset davat? Nebo s tim ovocem jak? Aby nezaskocilo.

makinka2
6. zář 2011

@jankadudova jo vím, že jsou kontolovaný, ale hami nemají krom mrkve žádný jednodruhový. brokolici nepočítám, je tam rýže a jablečná štáva. A ty směsi kolikrát člověk čumí co tam dají.
Já jsem to chtěla dělat tak, že budu kupovat jednodruhový skleničky a budu si dělat kombinace sama, vždycky dám třeba lžíci mrkve, cukety, brambor a masa. 3 dny sklenička vydrží v lednici a jak malá bude jíst víc tak to v pohodě za ty 3 dny s ní. Ale jak řikám, neměla jsem ponětí, že to leze tak strašně do peněz. Tak přemýšlím, že ted dokud to trochu jde budu kupovat zeleninu v normálním obchodě a na zimu ty skleničky. No ale ted se ještě odhodlat. 😔

martuska75
6. zář 2011

@jankadudova dávam tie keksíčky rozmrvené v mlieku lebo ked sa malej kusok odlomil tak ju hned naprelo.

martuska75
6. zář 2011

@makinka2 mrkvu kupovať v pohári sa mi zdá vyhodené peniaze. Mrkvu mám zo záhradky a normálne ju udusím trochu pomixujem a je to.

jankadudova
6. zář 2011

@martuska75 Kdo ma zeleninu za zahradky, muze se mu to zdat jako vyhozene penize. Ale ja napriklad radis utratim za sklenicky nez kupovat dost podivnou zeleninu v penny marketu...kdyz bych mela zahradku, tak bych taky neutracela🙂 diky za radu s keksy. Takze je z toho takova kase?

makinka2
6. zář 2011

@martuska75 mrkvičku mám taky svoji (teda od tchýně), ale na celou zimu nevydrží.

slavicky
6. zář 2011

Ahoj holky, prosím o radu 🙂 malá mi už přes týden odmítá mlíčko (a to úplně, ucítí ho a řev). Příští týden máme 10měsíců. V pátek jsem byla u dr. se zeptat co s tím, řekla mi, ať to nehrotím, zkouším dál mlíčko a nahradím dávky jogurtem a kaší. Ráno jogurt, přesnídávka ovoce, oběd, jogurt, mléčná kaše. řekla mi, že můžeme i tvaroh (ale to se mi moc nezdá). Poradte prosím, které konkrétně mléčné výrobky můžu malé dát? Nechci ji pořád cpát jen jogurtem a na různé pribináčky je myslím času až až...

martuska75
6. zář 2011

@makinka2 ked sa dobre uskladni tak zvykne vydrzat dlho a okrem toho mrkvu mrazim. po rozmrazeni je ako cerstva.

martuska75
6. zář 2011

@jankadudova jaaaj to mi nenapadlo 😉 tie keksy maju konzistenciu podla toho kolko das mliecka. najprv som davala viac az tak na kase teraz uz to zje aj take hustejsie len mokre-makucke.

makinka2
6. zář 2011

@martuska75 určitě vydrží, ale já jsem dostala 1 igelitku a bylo z toho 20 sleniček zavařene a 7 kelímků do mrazáku, takže nic moc. Ale jsem ráda i za to. 🙂

martuska75
6. zář 2011

@slavicky nie som odbornik ale ine mlieko si neskusala?

jankadudova
6. zář 2011

@slavicky Taky bych zkusila jine mleko.

martuska75
6. zář 2011

@makinka2 moji rodicia ajsvokra maju zahradu jaj svet. Nestriekaju a priemyselne nehnoja takze toto mam super. Ale tak pestuju len klasiku zemiaky, mrkva petrzlen a tak. Spenat som teraz prvy krat kupovala v pohari. Len je to nejake tuhe. Neriedite to? Mala mito takani nechce.

slavicky
6. zář 2011

@martuska75 @ jankadudova dneska jdu koupit vzorek Nutradefense, prý je sunar sladší, teď máme Bebu. Určitě vyzkouším, děkuju 🙂 Ale dr. si spíš myslí, že prostě odmítá mlíko jako takový... tu konzistenci a tak. Občas jí pomačkám sušenky do mlíka a krmím lžičkou, ale víc je vedle než v ní...

jankadudova
6. zář 2011

@slavicky no ja si myslim, ze je jeste mala na to aby ho skoro nepila. nevim. proste bych zkusila jine a uvidis🙂

slavicky
6. zář 2011

@jankadudova no právě ☹ já teda doufám, že je to přechodná záležitost, jak nezačne do konce týdne, tak přejdu na noční krmení ☹ sice se mi nelíbí ji budit, ale v polospánku mi to mlíčko snad vypije...

martuska75
6. zář 2011

@slavicky ak jej vadí že je to moc tekuté možno by pomohla taká ryžová zmes do mlieka na zahustenie. Nutriton sa to volá od jednej značky ale isto niečo podobné robí aj beba. Je to síce proti grckaniu, ale vlastne to zahusťuje mlieko. Ale prvé by som skúsila zmeniť len značku mlieka. Mne malá nechcela moje mlieko ani za nič (okrem toho že z neho nenormálne grcala) a Nutrilon jej chutil úplne super. Deti majú svoje chute a hotovo.

martuska75
6. zář 2011

@slavicky aj mne sa ked sa nechcela kojiť najlepšie osvedčilo to do nej dostať v noci v polospánku. To ani nevedela poriadne čo pije.

jankadudova
6. zář 2011

@slavicky Nutriton je proti refluxu a zvraceni. Rozhodne nedoporucuji podavat. ( jsem detska sestra). Radeji zkusit dva druhy mleka nez zkouset zahustit Nutritonem.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
slavicky
6. zář 2011

@em_ka děkuju moc za rady a pochopení 🙂 zkusím to mlíčko jiné, třeba to zabere a když ne tak nějak se s tím musíme poprat. Mě moje mamka nedávala jogurty a sýry, protože je sama nejí a od patnácti mám kolena a i menší klouby v pr ☹ takže tohle nedopustím na malé ani náhodou.

imzadi
6. zář 2011

@lucy222 ja batat zamrazila a naprosto v pohode...spenat se doporucuje jen ze sklenicek, aspon ze zacatku, kvuli obsahu skodlivin...a neprehanet to s nim 🙂 my ho zatim meli jen 2x
@jankadudova struhadlo je super, ze je to hned a hlavne fakt udela krasne pyre...nemusis jabko varit, nic...to normalni struhadlo neudela...a susenky davam do ovocnych presnidavek, dam vzdy pulku te velke sklenicky a k tomu 3 susenky..davam hlavne kvuli lepku 😉
@slavicky a co zkusit rozmixovat do mlicka banan? at to ma nejakou chut ...
@makinka2 tak zacni varit, neni to nic sloziteho...ja si jeden den udelam toho hodne, zamrazim to a mam na 14 dni pokoj, pak jen rano vytahnu potrebny pocet kosticek a je to...a to hami neni zas tak hrozny...hele ja v tomhle veku uz jedla rajskou, svickovou, pudingy, a jak jsem to prezila 😀

slavicky
6. zář 2011

@imzadi banán jsem zkoušela, dělala jak kdyby se tím dávila ☹ prostě jí nechutnal...

imzadi
6. zář 2011

@slavicky a nektere ovoce ma rada? ja ted udelala do mrazaku super stavu z malin, ostruzin, rozmixovala je a prepasirovala pres sitko, abych odstranila zrnicka a budu to pak davat treba do pudingu na ochuceni...i me to desne chutnalo, bylo to sladoucke...

slavicky
6. zář 2011

@imzadi to je dobrý nápad, ovoce miluje, kromě banánů 😀