Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

nikollette
9. črc 2009

Baby je to normálne že ked som malému už zacala davať aj iné okrem mliečka, za 9dní ma 5 mesiacov, tak startil chuť na mlieko už druhy den mlieko odmieta, a vidím že je hladny.. tak mu dam nejake ovocie, ci kašičku.. v noci si zato mliecko dá, v polospánku, asi si to moc neuvedomuje co pije, lebo pije zaspatý so zatvorenými očkami. Kolko krát by 5mesačné babatko malo mať mliečko za den, alebo za noc? vdaka

jindri
9. črc 2009

dvojka: to mám každý den vařit 😲 ? .... nebo mrazit, že. To abych nafoukla náš již přeplněný mini mrazáček ..

nikollette
9. črc 2009

baby a mne nevie nik odpovedať ☹ 😕

shaula
9. črc 2009

jindri, vůbec není problém dát ještě druhý den. Mně se občas stane, že mi zůstane i na třetí a zatím se jim nic nestalo 😉 (i když je fakt, že to už by se moc nemělo).

nikollette - bohužel, já asi ne, nevím ☹ Zkus se podívat na www.kojeni.net do databáze otázek a odpovědí, třeba tam najdeš něco obdobného.

saska.t
9. črc 2009

nikollette- mliecko by malo byt cely den okrem zavedeneho obeda kedze uz prikrmujes, takze 1 prikrm a ostatne mliecko je moc skoro aby ho prestal pit, este deticky medzi 9-12 mes. maju vypit 500-700 ml mlieka ...

momin
9. črc 2009

nikollette kamosce se stalo to same kdyz jeji male bylo pul roku. Uplne odmitala mliko kdyz dostala prvni prikrm. prskala ho .,.plivala ho.. Nespolkla ho ani za nic! Radila se s doktorkou a ta ji rekla ze se to stava ale ze musi aspon jogurty a vyrobky kde je mlicko obsazene.... tak papali misto mlicka jogurty. Ty ji chutnaly. ted ji bude rok a je uplne v poradku tak to asi nevadilo... 😉

momin
9. črc 2009

A az ted ctu ze ti pije mlicko aspon v noci. Tak to je super. Ta kamoscina mala nechtela ani v noci tak i v noci krmila v zidlicce.... 😉

dvojka
9. črc 2009

jindri-né, každý den vařit určitě ne ...Druhý den podat můžeš,ale třetí už nee,můžeš ho ale zamrazit

dagina
10. črc 2009

Ahojky, prosím vás, od neděle začneme s jedním příkrmem, jinak budu pořád kojit cca 7- 8x denně (předpokládám, že mě jedno kojení hned při zavádění příkrmu neodpadne), při této intenzitě kojení není potřeba jiných tekutin??? Teda když bylo už jóó velké vedro, tak jsem malé pár lžiček vody dala, ale žádné napájení 😉.

dagina
10. črc 2009

Jindri, jinak já plánuji vařit obden, mrazení pro mrňouse mi není sympatické...., ale nevím, jaké máte holky zkušenosti s mražením pro mrňouse???? Já si nemůžu pomoct, ale mě mražené jídlo přijde pak lehce načuchlé ostatním co je v mrazáku 😖

tin007
10. črc 2009

dagina, ked zavedies 1. prikrm, tak ine tekutiny ako mm netreba

smardik
10. črc 2009

dagina já malému vařím čerstvé, jednou jsem to zkoušela zmrazit a po vytažení mi to přišlo hnusné takže už to ani nezkouším. Vařím bud večer na druhý den - v ledničce to v pohodě vydrží a chutná to normálně nebo ráno mu uvařím a někdy taky dávám skleničky

kacka.va
10. črc 2009

já taky nikdy nemrazila uvařila jsem, aby mi zbylo ještě na další den a hotovo.

miskachrumka
10. črc 2009

mi mame 4,5mesiaca a tiez nechce vobec mliecko ktore mal ods prveho mesiaca dr.povedala ze mu ho mam vynechat na dva tri dni ale mne sa to nezda ale zas teraz menit mliecko a trapúit jeho brusko v takomto mesiaci je podla mna už nanič!nie?mi už davame kasaicky a aj mrkvicku a vyzivu sme mali vcera prvu 🙂

zuzikmeduzik
10. črc 2009

ahojte,
od 4,5 mesiace papáme príkrmy a tiež som najprv varila každý deň - veď som chcela samozrejme pre malého len to najlepšie. Poitupne som začala variť tak, aby zostalo aj na ´další deň a teraz poväčšinou varím každý tretí deň - tretiu porciu dávam zamraziť. Kupované mal zatiaľ len 2-3 krát keď sme boli mimo domu.

jindri
10. črc 2009

díky, budu vařit obden. I kdybych nakrásně mrazit chtěla, není kde. Máme pidi mrazák integrovaný v ledničce - velikost nula nula prd 😀

Pročetla jsem si info na kojeni.net a narazila jsem tam na to, že naklíčené či zelené brambory jsou jedovaté 😲 to jsem nevěděla. Ty normálně jíme 😅 .... je tu ještě někdo takový, nebo bramboru s nazelenalou špičkou či trochu naklíčenou bramboru vyhazujete?

Pak by mě ještě zajímalo, zda vaříte z mražené zeleniny. Myslíte, že jsou tam ještě nějaké vitamíny? 😅

dvojka
10. črc 2009

jindri-pro sebe vyjímečně používáme i naklíčené avšak miminku bych vůbec nedala.
A co se mražené zeleniny týče,tu osobně používat nebudu,četla jsem,že do roka věku dítěte by se používat neměla,kvůli velkýmu obsahu dusičnanů.
Ale kdo chce at používá

klementina
10. črc 2009

ahojte, ja sa chcem opytat taku primitivnu otazku asi, ale ako sa ma varit mrkva ako ten prvy prikrm? vo vode lucke, ci obycajnej z vodovou? a to pokrajam jednu mrkvu na male kocky a dam varit asi do kolko vody? lebo viete, ja zasadne varim vsetko len presne na gram podla receptu,neznasam varit odhadom a bolo mi trapne pytat sa doktorky na presny postup 😅 a este co tu citam, nema sa to zamrazovat, takze kazdy den uvarit novu mrkvu z ktorej zje jednu lyzicku? a ak zamrazovat, tak ako to spravne rozmrazit? dakujem

mirocka2000
10. črc 2009

Tak pripravis si 4 cm kusok mrkvi a das ho varit do 2dcl lucky, ale na prvý krat by si mala vyskusat Napr.od Hami prva mrkvicka.....moj malý pekne papal iba to, varenu nechcel zo zaciatku, uvidis ako to zvladne tvoje tak si priprav obe a uvidis to kupovane je take jemnejsie na zaciatok....ja nezmrazujem varim každý den, alebo dam kupovane, zmrazene sa mi nepaci🙂chut je ina podla mna ale necham na každeho komu ako vyhovuje🙂

saska.t
10. črc 2009

dvojka - no ono to s tou zeleninou nie je az taka pravda, v zime by sa mala davat mrazena kedze je dopestovana v sezone v prirodzenom prostredi a nie v skleniku plnom dusicnanov, v lete sa ma podavat cerstva kedze to je sezonne obdobie zel. a ovocia takze osobne si myslim ze je mensie zlo dat mrazenu ako v zime krasnu brokolicu cerstvu dovezenu neviem z kadial 3 tyz. niekde prevazanu v kamionoch a postiekanu vsetkym svinstvom aby vydrzala krasna 😅

dvojka
10. črc 2009

saska.t-jasan.Jen jsem přispěla to co jsem si přečetla v betynce 🙂

kacka.va
10. črc 2009

jindri: zelené nejíme (mají po uvaření i divnou chuť) a trochu naklíčené jo, ale malé jsem to nedávala.
Mraženou baby zeleninu jsem použivala.

saska.t
10. črc 2009

dvojka - jej neber to zle 😀 ja som len tiez prispela nazorom a myslim ze ked si to aj preberiem v hlave je to pravda... (inak mam to od odbornika na vyzivu) a celkom s nim suhlasim 😀

dvojka
10. črc 2009

saska.t-néééé 🙂 neberu to vůbec zle 🙂 😉 🙂 ,ono je to opravdu těžký něco napsat ,když člověk na druhý straně nevidí jak se ten první člověk tváří 😀 😀 😀

klementina
10. črc 2009

mirocka, dakujem. teraz som surfovala na nete, a niektori lekari odporucaju varit nad parou a potom rozmixovat, ini zase vo vode a urcite nemixovat, tak som z toho blazon 😒 a mame mrkvicku zo zahrady, tak ja chcem zacat domacou, nie tymi kupovanymi od hami a tak.

jindri
10. črc 2009

malé bych takové brambory nedala 😉 tak teď už ani nám. Ale zase když budou trošičku naklíčené či trošičku nazelenalé, tak je asi sežereme 😅 😀

saska: to se mi zdá rozumné 😉

klementina: dnes máme premiéru s mrkvičkou 😉 , malá právě dospává, mrkev se chladí 😀 .... mrkvičku jsem nastrouhala a přidala přiměřeně vody, aby to tu mrkev pokrylo a dusila do měkka, teď to rozmixuju a když to bude moc husté, přidám trochu UM. Udělala jsem to z jedné mrkve, zbytek dojím já .... či pes 😀

surynka44
10. črc 2009

Ahojky všem...holky co si myslíte o mixování příkrmů ano nebo raději ne?? Já zatím mixuji ale už mi bylo řečeno, abych to nedělala ať si malá zvykne na větší kousky...tak nevím 😒

dagina
10. črc 2009

Jindri, tyjo, to je dobrý nápad mrkev nejdřív nastrouhat a pak podusit, ale zase nadruhou stranu je strouhání úkon navíc 😅 , když se vše musí stejně rozmixovat 😒 . My budeme mít premieru v neděli. Pak dej vědět, jak se malá tvářila a kolik toho zbaštila 😉 .

jindri
10. črc 2009

Tak máme za sebou první krmení a tedy žádný úspěch 😢 výsledný mix byl takové pyré a malá vůbec nevěděla co s tím. Sice papulku trochu umí otevírat, protože jí přes lžičku dávám čaj, ale jelikož to nebylo tekuté, neuměla si to posunout. Šklebila se u toho, vystrkovala to ven, po pár lžičkách jsem toho nechala. Stejně většina skončila na bryndáku 😔
... bylo to taky u vás takové?

dagina: to je spíš kvůli kratší době vaření.

surynka: já mixovat rozhodně budu, dnes to bylo takové pyré a nedopadlo to moc dobře. Zítra z toho udělám hladkou kaši a spíš řidší, ale my začínáme .....

klementina
10. črc 2009

jindri a pouzivas skleneny struhak, ci normalny? nas to caka za tri tyzdne, tak mame este trosku casu, ale nech som pripravena. inak mne moja lekarka este radila pridat do varenia aj trosku kminu, aby ju ta mrkva nezapiekla..
a ako ma vlastne to dieta pochopit, ze co stym? pochopi to samo po par dnoch skusania, alebo mate nejaku fintu? a uz davnejsie sa nam pokazil ponornym mixer, mam si ho kupit, budem ho potrebovat pri priprave stravy pre drobca?