Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evitkamalicka
14. led 2010

repu papame aj my a maly ju zboznuje

misellll
14. led 2010

mauska:Já vím,že ne 😉 Já to taky nemyslela zle 😉 🙂

ockovelasky
14. led 2010

Kedy ste pridali do príkrmov repu?

misellll
14. led 2010

copak někdo řekl,že bude zpěchat.Jen tu pár maminek řeklo,že začalo s příkrmama ve 4 měsících a ty z toho děláš halo.Pane bože,nikdo nechce dát mimču párek v rohlíku.A pokud jde o tu flášu až do roka.Tak s tím s tebou už tuplem nesouhlasím.Všude tady čtu jak maminky píšou nedávat nic z cukrem a šťávičky atd atd.To je vpořádku prevence proti zubům.Ale to se vztahuje i na flašku.Dítě co pije do roka z fláši,má předpoklady ke křivím zubům a kazu.To mi říká i můj doktor,hned jak to půjde učit z hrnečku ať pak dítě nemá hnusné zuby!!!!A pokud se jedná o nočník není opravdu kam pospíchat,ale mám známou jejich Filda má 3 roky a dva měsíce a má stále plenky.Takže nezlob se na mě,ale od roka by už maminka měla učit mimi na nočník.Kámoška nemůže dát ani malého do školky,nevemou jí ho tam protože nechodí na záchod.Takže ja na neolacené dovolené,protože jí rodičovská zkončila.Možná jí vyhodí i z práce.A to od roku se snažila Fildu učit na nočník.Takže podle mého není kam pospíchat,ale pozvolna formou hry to dítě učit 😎

evitkamalicka
14. led 2010

my do nocnika kakame uz skoro 2 mesiace, este sa sice sam nepyta, ale do plienky sa uz nevykaka, caka kym ho neposadim na nocnik, davam ho rano, na obed a vecer

misellll
14. led 2010

evitkamalicka:no vždyť jo.Není kam spěchat,ale jak pro maminku i pro mimi je lepši pak nočník.Děti jsou pak opruzený protože tím,že mají pestřejší stravu mají taky více dráždivou moč.Není to hlavně ani pro dítě pohodlný. 🙂

evitkamalicka
14. led 2010

nasmu malemu sa na nocniku velmi paci 🙂

misellll
14. led 2010

evitkamalicka:Mo vždyť to je jedině dobře 😉

rimmel
14. led 2010

boze tu fakt nikto asi nepochopi ze i ked mamicka neda parok v rozku ale mrkvu, ze to neni spravne..teda priskoro ......a ze iba jednu lyzicku? a naco? naco buzerovat zaludok? naco? naco? naco? 😕

misellll
14. led 2010

rimmel:MOje doktorka mi řekne dejte příkr.A já jí řeknu,ne ne přece nebudu buzerovat malé žaludek.Nic jí nedám jen až padne šestý měsíc.Máte smůlu vy víte houby a já to udělám takhle.Takže takle by to podle Vás mělo být? 😎

babulka123
14. led 2010

ahojte.. mam jednu otazku .. nasa Ninka krasne papa, vsetko je ok, asi 4-5 dni jej davam na desiatu ovocie {z DM od sunaru Jablko a banan.. } ide sa za tym zadrhnut , spapa 1.5 kelimka.. strasne jej to chuti.. ale .. potom sa mi neskutocne pos..re z toho .. tak ako keby mala hnacku .. .mam jej to davat alebo nie?
dakujem

misellll
14. led 2010

rimmel:všude píšou,že zavádět příkrmi ve čtvrtém měsíci se může pokud dítě vypije 900-1000 ml za den a má hlad.Aponiche pořád píše,že hlad je relativní,ale snad matka pozná kdy má dítě hlad.Co pak to nechápete?Pořád se ženete za tím všem vtlouct do hlavy,že dítě smí příkrmi od šestého měsíce.Ale to je hloupost!!!!!!!!!! 😎

smisek21
14. led 2010

ahoj holky, mam k vám dotaz nevíte náhodou kolik stojí kaše v dm drogiii a drogerii rossmann a zda jsou od 4.měsíce? malje dostal vzorek na ochutnávku a papá je. dík

misellll
14. led 2010

babulka123:Já bych možná zmněnila značku.A pokud ani to nepomůže zatím vynechat jablíčko a banán a zkusit jiné ovoce,jestli to nebude dobré 😉

misellll
14. led 2010

smisek21:to bohužel nevím,kašičky nedáváme a všechny příkrmy kupuji v lékárně nebo vařím 🙂

ockovelasky
14. led 2010

Babulka, ja som malému skúšala dávať sunárku jablko/marhuľa,ale tie ovocné kyseliny mu nerobili dobré, vrackal to, tak som prestala a ostala pri zeleninke.. Aj doki povedala, že na ovocie má čas, keď mu nerobia dobré tie ovocné kyseliny..

rimmel
14. led 2010

ja by som doktorke povedala resp sa jej spytala a pani doktorka a preco mam takto skoro prikrmovat? dietatko mi zle pribera?nie, ci je hladne? ak je hladne, rada zvysim davku mliecka, rada budem kojit castejsie.....viete, lebo moje babatko nieje pripravene na prikrm, nema zaujem o to co my dospelaci jeme, netaha sa za jedlom, a to uz ani nehorovim o tom ze jej zaludok nieje dostatocne vyvinuty pre tuhu stravu...co mi nato pani doktorka poviete?

asi takto.

shaula
14. led 2010

Smisek - v Rossmannu okolo 35 Kč, nevím, jestli jsou od 4. měsíce, ale myslím, že obsahují cukr, takže já je dávala až hooodně pozdě.
A kam všichni tak s těmi příkrmy spěcháte? Rimmel má pravdu... 😖

smisek21
14. led 2010

já nekojím dávno a malej měl na začátku problémy s váhoui byly jsme v měsíc v nemocnici takže mi máme přikázáno dávat i příkrmy

misellll
14. led 2010

rimmel:Doktoři toho vědí více než já nebo ty,než kdokoliv tady,kromě těch co sami nejsou lékaři.Myslíš,že lékař si dovolí něco špatně radit ,aby ublížil miminku.Věříte doktorům v tom když je mimi nemocné a předepíše léky,ale v tomhle ne!Nechápu.Oni vědí co dělají!!!Je to jen o tom,že vy jste o něčem přesvědčené a prostě Vám vadí,že to tak nedělá každý.Ale nejsme stádo ovcí....A pokud je maminka přesvědčená,že mlíčko neztačí,a mimi jsou ukončený čtyry měsíce,nedělá maminka nic špatně a už vůbec se nemusí nikomu zpovídat.Příjde si sem pro radu jak začít zavádět příkrmi a vy se do ní pustíte jako včelí roj.Do takovýhle diskusí by měly přizpívat jen maminky,které mají co a né ty které se chtějí hádat 🙂

rimmel
14. led 2010

ano myslim si ze lekar dokaze spatne poradit nakolko ma 60rokov a na preskoleni asi nebol a toto si nevymyslam, mam to overene uz len tu nakonikovi..ved staci citat a uvidis ake hovadiny vedia doktori poradit. ze tvaroh v 6m! 😕 -napriklad.

a misell mylis sa..neni to tak ze my sme o daco presvedcene..ja som tiez nevedela co a ako a preco..no nastudovala som sivela, pre aj proti, rozne nazory, nie iba jeden....a z toho som si spravila zaver.

smisek21
14. led 2010

sestřenice je nutriční poradkyně a ta mi řekne zaváděj příkrm po malých dávkách ale zavádej!!!a ona už vychovala zdravé4 děti a nikdy jí nepřibrali tak ví o čem mluví. a nevím jak vaše rodiče ale třeba moji my už v 5měísících dávali jídlo které nyní něktreré maminky odsují totéž kolegyně z práce. a já jsem hubená a zdravá, takže mi to neublížilo.
ale je to každého názor

misellll
14. led 2010

😉 smisek:Nikomu to nemusíš vysvětlovat prostě přikrmuješ a hotovo 🙂

rimmel
14. led 2010

smisek to ze sa nieco robilo v minulosti neznamena ze je to spravne, ci to ze ty si ok neznamena ze ostatne deti su 😉 ved kolko je alergii na svete, vseliakych..astmy..atd...tak naco naco spechat?? ale ano , ako hovoris ak ti babatko dobre nepribera, samozrejme treba prikrmovat ved ho nenechame vyhladovat alebo co 😉

misellll
14. led 2010

rimmel už mě to nebaví.Prostě kdo chce přikrmovat at přikrmuje 😎

rimmel
14. led 2010

misell ale ved dobre, ale ja citim potrebu maminke povedat ze by nemala..ak aj potom po zvazeni pre a proti sa rozhodne prikrmovat tak nech....ale hadam poinformovat neni hriech ci ano?! 😕

smisek21
14. led 2010

asi to holky shrnme, někdo přikrmovat bude ikdyž tady budete povídat že je to pro malé mimčo nevhodné, a někdo nebude ještě přikrmovat. Prostě je to každého věc. To máte jako s kojením všude píšou jak kojení je důležité že se m kojit co nejdéle atd atd. a já třeba mléko neměla měla jen malinko v porodnici a když jsem z porodnice odcházela už jsem měla napsáno ve výstupním listu pro dětskou doktrorku, že nekojím-nemám MM a používat UM. Tak asi tak.

emanka
14. led 2010

Moja dr. má 60 rokov a na preškolenia chodí. Nikdy mi nekáže, čo mám malej dávať jesť, vždy sa ma spýta, čo už papá. A povie mi, že po novom odporúčajú tvaroh od uk. 6. mesiaca, lepok tiež...poradí mi, povie novinky, ale vždy to nechá na mne...a myslím si, že mnohé tu používajú a zastávajú zastaralé spôsoby prikrmovania, aj keď len niekoľko rokov staré, ale predsa...tie nové ešte nie sú toľko publikované a verejne známe...takže, ak mi lekárka povie, že po novom sa to takto odporúča, verím jej, ale aj tak urobím, ako chcem ja...poprípade niečo upravím 😉

sunea
14. led 2010

Ako udrziavate jedlo teple az do konca papania? Nam trva jedenie 15-20 min a potom uz nechce papat podla mna preto, lebo jedlo nie je dostatocne teple...p.s. mikrovlnku nemame, ani neuznavame.

shaula
14. led 2010

emanka - o lepku jsem to už slyšela, ale o tvarohu teda ne 😕

Nicméně Rimmel to podle mě myslí tak (s čímž souhlasím), že někdo prostě poslechne doktora, aníž by si zjistil jiné informace a udělal si vlastní názor. Takže není vůbec od věci prostě připomenout, že když doktor řekne, že MŮŽETE začít přikrmovat, že taky MUSÍTE 😉