Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzana030
13. črc 2009

ďakujem saska 🙂

soanpe
13. črc 2009

denis,já používám jen misku na kaši z DM, jinak ostatní mi leží ve skříni. apříkrmy dávám z porc.šálku.dýl udrží pokrm teplý, když ho přeleješ horkou vodou. v plastu ti to rachle vystydne

agalia
13. črc 2009

ahojte - chcem sa vas spytat ohladne pitia vody - mam 8mes.syna, bol plne kojeny a stale je na MM, ale chcela by som mu davat vodicku - nema s tym problem, ani s poharikom, ale ma z toho zabavu a robi brmm a vsetko vypluje, proste zabava sa, doteraz lyzickou ako tak vypil ale uz aj to vypluva - ako to robite vy? tie pohariky nie su nic moc lebo vdaka ventilom je potrebne sat a to on nevie. poradte dik

soanpe
13. črc 2009

v tom odkazu je ta miska, co používám na kaše.dobře se v ní rozmíchává, protože je asimetrická a když mícháš, tak ti nikde nevycákne 😉 , ale jak říkám na masozeleninový mám raději porcelán,

inac
13. črc 2009

ahojte, nas kubko ma 7,5 mesiaca a masovo-zeleninovym prikrmom ma kompletne nahradeny obed. zaciname papat ovocicko. ked podavam nove ovocie, vzdy ho varim. je to sice priserne kysle, ale kubik spapa. mam ho varit aj nadalej, alebo mozem skusit podavat aj cerstve? mozem k nemu pridat aj pseno alebo pohanku? ovsene vlocky este asi nie, vsak? vecer som mu zacala robit kasicku z MM a ryze, ktore pretlacim cez sitko- asi tak 5-6 lyziciek. robite vecerne kase aj z niecoho ineho? niekde som citala, ze kase nemaju vo vyzive deti miesto, vraj maju zbytocne vysoky glykemicky index a preto dieta skor vyhladne. No kubko po kasi v noci papa len 2x a mne to celkom vyhovuje. kedze tazko grga, kazde krmenie aj nocne, musim s nim odpochodovat az do grgnutia a to nezvykne prist az tak skoro... dakujem

surynka44
13. črc 2009

Ahojky všem... 🙂
můžete mi prosím některá z vás poradit od kdy můžu dávat lilek? Díky 😉

gartneroval
13. črc 2009

K tomu ovoci: myslíte, že taková frutapura a jiné přesnídávky, že nahradí ovoce čerstvé? Je tam dost vitaminů?Já totiž vesměs dávám tu frutapuru, čerstvé dávám málokdy, malá má 6 měsíců. 😒
Já kašičky ještě nedělám, tak nevím, budeš vařit svoje? 😉

zlatouch
13. črc 2009

inac, my mame o pul mesice vic, syrove ovoce uz jsme zkusili a uplne bez problemu, povarila jsem jednou merunky, ale prijde mi to uz zbytecne. Obiloviny muzes pridavat urcite bezlepkove(jak jsi psala), ale ja uz pomalu premyslim, ze zaclenim i lepek (ovesne vlocky, testoviny), po tom 8.mesici by to melo byt OK. Nebo ma nekdo jiny nazor? S kasema zaciname, meli jsme jen ryzove, tak moc neporadim, ale jahly bych klidne zkusila. Glykemicky index ja osobne povazuju spis za dietarsky vymysl pro dospele, u kojencu bych o nem vubec neuvazovala. Podle me destke dr. je jedine riziko kasi hlavne tloustnuti (hl.u holcicek), ale kdyz nezavadime brzo, myslim, ze se to da ohlidat.

surynka - alergen to neni, myslim, tak po pul roce bych rekla ze jo

gartneroval - vyrobci tvrdi ze jo, asi bych jim i verila, urco to hlidaji

jindri
13. črc 2009

Prosím, kdo dáváte šťávičky např. od Hippu, v jakém poměru je ředíte? Na jak dlouho máte lahvičku o 200ml? Děkuji.

Jáhly jsou bezlepkové.

gartneroval: myslím, že nad čerstvé ovoce a zeleninu není a nic to nahradit nemůže. Ale teď v 6 měsících to snad žádná tragédie není, později bych čerstvé ovoce určitě dávala.

soanpe
13. črc 2009

sofi i od 6 a půl měs.jí syrové ovoce,před 5.měs. měla zoubky,tak si chroupe měkké hrušky ,meruňky, jabka, banány
lilek měla taky. je to jako dýně, takže ho měla poměrně brzy. kaše dávám hero bio nebo babylove vanilku. nestlee nechce papat a budí se mi po ní.
jinak naše sofi je poměrně dost čilá, furt v pohybu.má 72cm a 8kg takže mi to přijde ok

frutapury jsem včera koupila poprvé a nějak nemají úspěch 😖 za ty prachy. Sofi víc chutná čerstvý ovoce. Strouhám na skleněným struhadle

soanpe
13. črc 2009

já šťávičky nedávám, protože se madam KONEČNĚ naučila pít vodu a tím, že má denně čerstvý ovoce,tak je ani dávat nebudu

jindri
13. črc 2009

soanpe: díky, Sofinka se má 😵 , já neměla v plánu dávat šťávičky, ale malá má zácpu jak hrom a teprve pár dní baštíme mrkvičku, takže čerstvé ovoce bude muset počkat a navíc jsme potencionální alergici, takže nejdřív vařené. 😀

soanpe
13. črc 2009

jindri, tak zkus švestku nebo merunku. po tý mám 100% jistotu, že bude vykonána hooodně velká potřeba 😀 😀 😀
já od Hippu kupuju poze tu švestkovou a polívky, ostatní má přidanou sůl a ovocný jsme moc nezkoušela.

jindri
13. črc 2009

soanpe: diky, mam koupenou hrusku, ta ma take psane, ze zmekcuje stolici. Pro nas je ted dulezite, aby zacala prijimat vice tekutin. Caje mi pit nechce, vodu uz vubec, leda po lzickach, jenze to je prd mnozstvi. Kdyz ji koupis tu svestokovou, redis ji?
Pri te prilezitosti jsem na nekdy koupila zeleninovy prikrm mrkev/brambor a sul tam neni.

soanpe
13. črc 2009

jindri neředím ji ty přesnídávky.
já když chci Sofi oblafnout a nalejt do ní víc tekutin, tak jí udělám řídký mlíko, na 90ml 1a půl odměrky sunaru a tak do ní naleju aspon něco.

misutovo
13. črc 2009

Shaula,

si pisala ze kukuricne chrumky sa mozu od zacatia prikrmov. Tiez by som to chcela vyskusat hlavne po ovoci ked ju chcem este dokojit by sa mi to celkom hodilo. A nebude jej to vadit ked doteraz mala vsetko take kasickovite a teraz jej dam taku tuhu chrumku? Alebo sa jej to tak rozmoci?

jindri
13. črc 2009

soanpe: já o šťávičkách, ty o přesnídávkách 😀
To se zdá jako móóc dobrý nápad, dát ředěné mlíčko. Zítra zkusíme. To by bylo, aby jsme se té blbé zácpy nezbavily 😉

shaula
13. črc 2009

Surynka - lilek alias baklažán je na www.kojeni.net uváděn od 9 měsíců.

Agalia - jeden můj prcek vodu vyplivoval až do 11 měsíců, teď pije krásně. Nevzdávej to, jen pořád nabízej.

Misutovo - ty kukuřičné jsou právě dobré v tom, že se v puse rozpustí, ale nelepí. Vyzkoušej, a uvidíš, jestli jí to pojede. Možná ze začátku moc nebude vědět, co s tím, ale přijde na to🙂 My máme výhodu, že kluci COKOLIV cpou do pusy (včetně trávy, klacíků apod. 😀 ), takže křupku tam nacpali taky a za chvíli už si na nich pochutnávali.

misutovo
14. črc 2009

Agalia a maminky ktorym deturence nepiju vodicku, mozno ze Vam pomoze to, co pomohlo nam:

Malinka zo zaciatku vodicku vobec nechcela pit, krutila hlavickou a pod. Tak sa mi raz stalo, ze ked som prevarila vodu a nestihla sa vychladnut, dala som jej taku teplu, skoro ako cajik. Zdalo sa mi to nechutne ale malinka sa tak nalogala akoy to bolo mliecko. Asi jej vlazna az studenkava voda nepripomina mliecko ale taka telesna teplota uz hej.
Postupne sa da davat studensia a studensia.

Tak vyskusajte mozno to pomoze aj Vam.

soanpe
14. črc 2009

jindri, co chceš po blondýně postižené mateřskou demencí??? 😀 😀 😀

moda08
14. črc 2009

Holky prosím vás, dnes jsem malýmu uvařila brambor, mrkev a cuketu, jenže snědl 3 lžičky a víc nechtěl (rostou mu zoubky,takže je mrzutý a chce jen prso). Myslíte, že to můžu nechat v ledničce v uzavřené nádobě do zítra a zítra mu to ohřát? Je mi líto to vyhodit a zamrazit to nemůžu, když tam jsou brambory. Díky

soanpe
14. črc 2009

moda, pokud si do té porce nesahala tou lžičkou, co jí měl Daneček v puse, tak jo 😉
jestli si do toho tu použitou lžičku dala, tak se tam tvoří už bakterie

moda08
14. črc 2009

no bohužel sahala,ale tu část, kde jsem odebírala jídlo jsem vyhodila a zbytek jsem dala do plastové nádoby. Tak to mám vyhodit?

levik82
14. črc 2009

ahojte, chcem sa opytat. ked sa zavadza lepok treba davat potom kazdy den nieco s epkom alebo ako to je? zaviedli sme vcera - ovsene vlocky v jogurte. dnes sme mali zase. ale zatiual je to teda bleeeeee. mam dat zajtra napr. chlebik alebo ako casto do tyzdna lepok na zaciatku??? 😲 😅 dakujem

jindri
14. črc 2009

soanpe: máme stejnou diagnózu 😀

zuzik_p
14. črc 2009

Ahoj,
chci zacit se 3.prikrmem, kasi. Rada bych se vas zeptala jak ji pripravujete. Uvarim ryzi a pak ji rozmixuji s vodou a ovocem? Dekuji.

shaula
14. črc 2009

Moda, já bych to nehrotila a klidně do zítra schovala (taky to někdy dělám). Ovšem kdyby to nesnědl ani zítra, tak už to vyhoď.

Levik, to záleží na tobě. Já jsem ze začátku dávala sem tam, cca co druhý nebo třetí den, ale spíš proto, aby si pomalu zvykali na ty potraviny, než proto, že bych nechtěla dávat lepek každý den...

saska.t
14. črc 2009

moda - jasne kludne to schovaj do zajtra nic sa nedeje deti nie su z cukru 😉

levik - je to uz na tebe nemusi ho mat kazdy den ale v podstate ako sa ti to hodi ....

zuzik - zaklad vsetkych kasi je rovnaky, uvaris vo vode (ryza, pohanka, pseno/jahly, ovsenne vlocky) zlejes z vody a trochu vyvaru nechas, mixnes a doplnas vyvar na pozadovanu hustotu, ak chces aby bola mliecna, vodu zlejes a pridas MM alebo UM, mozes dostruhat ovocie alebo zeleninku alebo s bielym jogurtom je to na tebe, co sa tyka ryzovej kase treba ryzu varit min 30-40 min skoro do rozvarenia 😉 potom podla potreby mixnut 😉

macka23
14. črc 2009

Ahojte,
aj my sme minuly tyzden zacali so zeleninkou. Maly sa zda velky papkac, zatial mu vsetko chutilo. Varim vzdy na dva dni. Zacali sme mrkvou, potom zemiak s mrkvou, zemiak s brokolicou, zemiak s mrkvou a petrzlenom a dnes zemiak s cukinou 😀 papa vsetko bez reptania 😀 doteraz bol plne kojeny, po zavedeni tohoto obeda som dokrmovala mlieckom asi prve dva dni a potom som mu uz neponukala, jednak mi toho spapa viac asi 100ml a tvaril sa spokojne, myslite ze to staci..alebo aka by mala byt davka u 6mesacneho babatka? (on je typ, ze kolkokrat mu ponuknem mliecko tolkokrat si da 😅 )
Obed mame okolo pol 1nej, a potom mi papa okolo 4tej - pol 5tej, medzitym mu ponukam prevarenu dojcensku vodu, myslite ze to staci? Niekedy sa bojim ci ma dostatok tekutin, ale zasa ked je teplo tak pije aj vodicku a plienku ma zakazdym mokru. A este sa chcem spytat, mohla by som mu uz aj ryzu uvarit? Aby nejedol stale len ten zemiak 🙂
Dakujem za Vas nazor.

misutovo
14. črc 2009

Saska a nedala by sa ryzova kasa pripravit z ryzovej muky? Predavaju to v bioochodoch alebo obchodoch so zdravou vyzivou a maju aj kukuricnu.
Aj ked ja pre nas na doma robim ryzovu kasu tak ako si popisala.