Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
3. srp 2011

@andelka no mam radost🙂 dnes jsem koupila sklenicku cukety, tak to zkusim i s ni...koupila jsem od hippu, do dm jsem dneska nemela cestu, ale jinak alnatura super, mam od nich olivovy olej 😵

lucy222
3. srp 2011

Ahojda,
cca 3 týdny dáváme příkrmy - zatím jednotlivé druhy zeleniny (od Alnatury)... o víkendu se chystám uvařit první bramborovou kaši....co můžu dávat dál? Kaše zatím nechci. Nějaký zahuštěný vývar?

andelka
3. srp 2011

@lucy222 jak dál? Jako na oběd? Normálně zeleninu, brambory, rýži, kuskus, pohankové vločky a tak střídat. Děti mají rády své jisté, nemusí mít každý den něco echt nového. A po měsíci se přidá svačinka, většinou ovoce.

@imzadi jo jo, ten máme taky 🙂 od Hipp kupuju dýni, to je jen dýně a voda, cuketu jsem ještě neviděla.

lucy222
3. srp 2011

@andelka jj, na oběd...ať furt nejíme ty samé skleničky...
Jinak Hipp dýni jsme měli také, ale je to hrozný rozdíl oproti Alnatuře - ta Hipp je hrozně tekutá 🙄

andelka
3. srp 2011

@lucy222 jo, to je, míchám to s bramborem. Aha, no já jsem pak víc i vařila, ale stejně míváme jídelníček pořád stejný jako v nějakém tom 8měsíci, pořád se opakuje.

lucy222
3. srp 2011

@andelka až toho sní malá víc, tak také začnu víc vařit, ale takhle... tak na míchání s bramborem je ta řidší lepší...

andelka
3. srp 2011

@lucy222 ty druhy zeleniny si už nepamatuju, ale mám ve fotoblogu článek jak jsem přikrmovala a tam to bude, tak třeba pro inspiraci 🙂

luckar
3. srp 2011

@imzadi já dávala do prvních doma dělaných příkrmů trošku UM tím se to víc naředilo a malé chutnalo. Postupně jsem vysadila a už sní i husté kaše. Třeba dneska jsem jí míchala brambor s brokolicí a malo a v klidu. Naředila jsem pouze troškou vývaru z masa 😉.

imzadi
3. srp 2011

@andelka tvuj clanek zboznuju 😀

@luckar ja porad kojim ale priznam se, ze jsem lina teda odstrikavat, ikdyz neco mam jeste v mrazaku, co jsem odstrikavala tak pred dvema mesicema...to bych asi pouzit mohla...no zatim zkusim to mixovani s kupovanym a uvidime 🙂

jankadudova
3. srp 2011

@erinbrock Ahoj, poradis jaky mixer koupit? Jaky mas - prosim do IP🙂 dekuju

luckar
3. srp 2011

@imzadi taky kojím, ale růčo neodstříkám a odsávačku jsem nekupovala a teď už určitě nebudu 😀, takže pro nás to byla dobrá alternativa..., ale šlo to docela rychle a zvykla si.

imzadi
3. srp 2011

@luckar a neslo by dat jen proste treba lzici toho UM?

@jankadudova ja mam tycovy od philipsu ... ale i tak stejne pasiruju, treba i tu svickovou 🙂 proste kazdy to ma rad jinak, stejne jako ta ditka 😀

mery83
3. srp 2011

Hezký večer,kdy jste začali dávat dětěm další příkrm?Malá už pěkně papká zeleninku.🙂

luckar
3. srp 2011

@imzadi dávala jsem odměrku a kousek, takže to je asi větší polévková lžíce a zhruba 50 ml vody.... a rozmíchala to s tím.
@mery83 svačinku jsme začali dávat myslím po 3 týdnech...je to spíš asi o pocitu. I doktorka nám řekla, že nemusíme striktně dodržovat např. měsíc mezi příkrmy.

imzadi
3. srp 2011

@mery83 jeee, to Ti zavidim 🙂) me treba doktorka rekla, ze ovoce mam nechat az na osmy mesic... 😨
@luckar ok, taky zkusim 🙂 dik 😉

mery83
3. srp 2011

@luckar Já zkoušela dát malé kousek banánku a to jí chutnalo.Ale zatím pořát vede kojo.
@imzadi No nám dr řekla že až bude pěkně papkat zeleninku tak mužem přidat ovoce.No uvidíme jak jí pujde i jiné ovoce nebo přesnídávečky.

luckar
3. srp 2011

@mery83 u nás ovoce dobrý, ovoce s troškou jogurtu taky, ale přesnídávky nechutnají. Přijde mi, že jsou na ní moc sladké.

andelka
3. srp 2011

@imzadi jo? 😅 😵
@mery83 já jsem přidávala vždycky po měsíci zelenina - ovoce - jogurt - kaše a pak teda byla pauza dva měsíce, jako poslední byla snídaně s pečivem. Ale to je indivindi, podle dítěte, režimu, jak mu co chutná..

erinbrock
3. srp 2011

@jankadudova
http://interlink.tsbohemia.cz/philips-stolni-mi... je takovy normalni...pak je tam fajn ze tim nozem jsem delala pozdeji uz kousky v te misecce pro maleho...ale jak rika @imzadi zalezi i na ditku, byt teda mne to rozmixuje do mrte 🙂 😉

dew00
3. srp 2011

dievcata, poradte, od ktoreho mesiaca mozem zacat davat spenat? dakujem

mery83
4. srp 2011

@luckar Mě zase že je to trochu kyselejší,nejlepší asi banánek.

luckar
4. srp 2011

@mery83 tak banán malé jede taky a občas do něho dávám 2 lžičky bílého jogurtu a dobrý. U nás se jí akorát přesnídávka jablko/mrkev...ta je nejméně sladká. Koupili jsme banánovou s jablkem a tu nechtěla ani náhodou a nechutnala ani mně.
@dew00 špenát můžeš dávat v podstatě od začátku s bramborem, ale v omezeném množství...nesmí se moc často

sova33
4. srp 2011

Já jsem začala dávat ovoce asi 14 dní po zelenině, chutná mu jablíčko, zkusili jsme i banán a hrušku. Nejdřív jsem to asi dvakrát podusila, ale pak jsem to začala strouhat na skleněném struhadle, takže je z toho taková skoro kaše 🙂

lena1981
4. srp 2011

Zdárek holky, tak se přidávám z dotazem na moudré a zkušené. Malému jsou 5,5 měsíce, je na MM a UM, převládá UM, ale snažím se MM nevzdat, uvidíme, jak dlouho. Již měsíc přikrmuji, malý dobře baští (sní i 190 ml zeleniny). Zatím jsme stále na zelenině. Kdy jste zařadily maso? a je třeba dříve maso, ovoce, nebo je to jedno?
@andelka: Super článek o tvém přikrmování, bezvadná inspirace. A jak děláš ten kuskus a pohankové vločky. Myslíš, že to v době okolo 6,5 můžu zařadit také? Díky moc

andelka
4. srp 2011

@lena1981 dík 🙂 já myslím že pomalu už jo. Kuskus je vlastně těstovina, dobounká měkká, takže se dětem dobře jí. A pohankové vločky se taky chvíli povaří a jsou měkkoučké. Obojí zaleju vařící vodou, nechám nabobtnat, vsáknout a ty vločky ještě chvilku povařím, kuskus už většinou ne, ten stačí zalít, přikrýt a nechat vsáknout.

florentina
4. srp 2011

@jankadudova @andelka ...děkuji za odpověď

lena1981
5. srp 2011

@andelka: Díky. Ale není kuskus i vločky příliš velká sousta, přeci jen jí prtě pouze mixované věci. Nebo se to též mixuje?

andelka
5. srp 2011

@lena1981 nemixuje. Kuskus jsou drobné kuličky a měkké, tak to bych zkusila.Vločky jsou trochu větší, tak to nevím.

lena1981
5. srp 2011

@andelka:díky

jankadudova
5. srp 2011

Ahoj. Holky nemam moc cas na procitani. Muzete mi poradit. Chtela bych udelat cuketu pro syna doma ( zaciname s prikrmy, takze zatim jednoslozkove). Jak se to dela?🙂 ostrouhat a co potom vyhodit co pouzit? Asi se ptam hloupe, ale vubec nevim. Budu pripravovat v parnim hrnci. Moc dekuju za rady🙂