Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mirka907
13. dub 2010

V Milk Agre maju aj pohankove aj ryzove nesolene. Pohankove su super, velmi chutia aj mne. 😉

mrka2
14. dub 2010

ja som tie kukuricne chrumky nesolene kupila v CBA. je to taky mensi sacok a je na nalepke prekrizena solnicka. 😀 a vyrobca je z Presova.
no a musim pozriet na tie ryzove a pohankove i ked pochybujem,ze v nasom malom mestecku bude az taky vyber... 😅 ani som nevedela,ze take vobec vyrabaju! 🙂

danielasr
14. dub 2010

baby dakujem, myslela som si ze budu aj bez soli 🙂 ja som na to hned pozerala ked to priniesol, ake je zlozenie, to jeho netrapi, takze kupime co ste odporucali, dikes 🙂

ewwe
14. dub 2010

cauko, ja tie kukuricne nesolene chrumky kupujem v kauflande

danielasr
14. dub 2010

ewwe, dik, ulahcila si mi zivot 🙂 dnes som v tesku zazrela holandia selsky jogurt, ale len jahodovy a cucoriedkovy, biely nemali, tak pockame kym ho niekde neobjavim 🙂

gloria78
14. dub 2010

Maminy, mám takú, možno pre vás smiešnu otázku, ale prečo všetky zháňate ten v ďalekých Karlových Varoch vyrobený jogurt s niekoľkotýždňovým dátumom spotreby? Veď aj na SK vyrábame jogurty z plnotučného mlieka, bez stabilizátorov, konzervantov, farbív a s probiotickými kultúrami.

susisus
14. dub 2010

No a ja mam tiez otazku, dajte nejake nazvy, ja neviem aky mam kupit malej ☹

gloria78
14. dub 2010

napr. Zvolenský alebo ten z Nitrianskej mliekarne

mirka907
15. dub 2010

Vidim, ze sa bavite o jogurtoch, odkedy sa mozu davat kojenym detom?

latvia
15. dub 2010

gloria, zrejme preto, ze jedine activia a holandia su jogurty ktore su aj klinicky overene ako najlepsie probioticke jogurty....a pokial si mala holandiu, tak to uz na prvy pohlad vidis ze to nieje len nejaka riedka umela hmota, ale jogurt

my papame aj znacku sabi..

brusinka.pusinka
15. dub 2010

Latvi a my Olmu a activii a holandii 😀 a sunar jogurt 😀 😀 😀

latvia
15. dub 2010

brusi 😉 papkacky sa ozvali, co? 😀

brusinka.pusinka
15. dub 2010

Latvi jojojo 😀

erinbrock
15. dub 2010
spalka
15. dub 2010

erin, nechcem mudrovat 😉, ale drobcom je dobre davat jogurty s normalnym obsahom tuku

latvia
16. dub 2010

spalka ma pravdu, deti maju papat vsetko plnotucne 😉

miskaliska
16. dub 2010

ja kupujem jogurty biele s 10% tuku

latvia
16. dub 2010

ja davam aj ochutene

januarova
16. dub 2010

mirka, kojene deti by mali jogurty az okolo prveho roku

latvia
16. dub 2010

kvoli comu? inac, kojene aj nekojene deti maju rovnaky system dozrievania traviaceho traktu, nechapem velmi preco ich ludia takto rozdeluju....

januarova
16. dub 2010

ze vraj kvoli tomu ze su z kravskeho mlieka a zaludok kojenych deti nie je navyknuty na um a tym aj na kravske mlieko. tak som to citala. a do roka este by sa nemal tvaroh a vajecne bielko

latvia
16. dub 2010

tvaroh kvoli obsahu bielkovin a bielok kvoli alergii, ale jogurty sa mozu uz pred rokom, su sice z kravsekho mlieka ale su skvasene a to je uz ina bielkovina....okrem toho, kravske mlieko sa nedava hlavne kvoli nizkemu obsahu zeleza....a aj deticky ktore prvykrat vypiju UM si musia nanho zvyknut, rovnako ako kojene deti...

latvia
16. dub 2010

mlieko a mliečne výrobky

Dojčené deti si i po polroku svoje mliečne potreby napĺňajú dojčením . Mliečne výrobky vôbec nepotrebujú, no v malých množstvách na spestrenie jedálnička , môžeme zaradiť tzv. fermentované (=kyslomliečne) mliečne výrobky . Fermentácia je proces kvasenia mlieka bez prístupu vzduchu. V takýchto výrobkoch je vďaka fermentácii menšie množstvo laktózy a väčšie množstvo dobrých mikroorganizmov – baktérií mliečneho kvasenia. Preto kyslé mlieko, jogurty a syry dobre tolerujú i ľudia so zhoršenou toleranciou laktózy. Zaradenie kyslomliečnych výrobkov pomôže i vtedy, ak sa mamičke zdá, že bábätko sa menej často dojčí, ak má obdobie, keď prechodne prsník odmieta. V závere roka môžeme pridať maslo. Tvaroh až po prvom roku vzhľadom na vysoké množstvo bielkovín. Rôzne sladké krémiky, pribináčky … sú skôr dezerty, ktoré bábätku dávajú len minimum živín a v podstate ich nepotrebuje poznať. Jogurt nikdy nedávame odtučnený. Bábätko potrebuje prijímať len na tuk bohaté mliečne výrobky. Kupujeme teda jogurty s normálnym obsahom tuku a probiotickými kultúrami, vždy čerstvé, nie tesne pred skončením záruky. Klasické kravské mlieko sa môže do jedálnička zaradiť najskôr po prvom roku, musí byť plnotučné. Bábätko ho však nepotrebuje poznať kým sa dojčí.

erinbrock
16. dub 2010

spalka - hollandia ma 3,9g tuku , valassky 3g.. rozhodne neni nizkotucny...ty maji tuku kolem 1g maximalne 🙂 ...jak rikam kombinujeme - koupime vzdy co se nam u nas podari sehnat...😀

erinbrock
16. dub 2010

latvia - kolik mate mesicu ci roku ze davas i ochucene - nebo chucujes doma pridanim ovoce?... 🙂

latvia
16. dub 2010

9mesiacov mame, a davam ochutene, nedavam domace ovocie

latvia
16. dub 2010

a viem ze mnohe matky davaju "sterilnu" stravu skoro do 3 rokov veku, ja to proste robit nebudem. a nemam dojem ze by som svojmu dietatu poskodzovala zdravie 🙂

erinbrock
16. dub 2010

souhlasim - vse s rozumem 🙂

petka035
17. dub 2010

baby od kedy môžem dať jogurt ?ked sme už na um,lebo malá papá dva prikrmy(desiatu-ovocie a obed)a potom mi vypije len tak tak toho pollitra mlieka za den,tak aby jej mliečko nechýbalo 😕

rimmel
17. dub 2010

8m 😉