Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
7. srp 2011

@alenv no ne, vstavali jsme v deset vecer, tzn. tri hodiny po kasi 😀 mlicko s kasi od nestle davame, kdyz jsme na cestach

imzadi
7. srp 2011

@med 😀 😀 😀

sova33
7. srp 2011

@imzadi On jí ráno o půl osmé a pak až ve dvanáct?

alenv
7. srp 2011

@imzadi jo takhle 😀 😀 tak to opravdu bylo neuspěšné.. no tak snad se to našemu prckovi neobrátí.. od druhého měsíce mi spinkal od osmi do šesti do rána.. a ted se budí mezi 4-5 🙂 jak jste spinkali ve 4 měsícíh?

isiss
7. srp 2011

@sova33 dakujeme 😉

sova33
7. srp 2011

@isiss Já se tak totiž jmenuju 🙂 Ale to sem samozřejmě nepatří, jenom mě to zaujalo, protože se s tím jménem pořád moc nesetkávám 😀

isiss
7. srp 2011

@sova33 ano? super 😉 aj ja som si vsimla, ze je Kamiliek malo a pri tom je to fakt kraaasne meno 😉 ani netradicne ani klasicke. Ale je to fajn, ze vas nie je vela.. ale mam pocit, ze sa to zachvilku rozbehne 😅

sova33
7. srp 2011

@isiss 🙂

imzadi
8. srp 2011

@sova33 no, vetsinou kdyz kojim v cca 8, tak ma zeleninu tak v pul dvanacte...kdyz driv, tak driv...on to dopoledne docela vydrzi, asi je "precpanej" z noci, nevim 😀

@alenv my spime blbe od zacatku...ve 4M jsme vstavali urco co tri hodiny max...

alenv
8. srp 2011

@imzadi tak to jo.. my spinkáme zase dobře od začátku.. dneska např. spal od osmi do půl šestý a ted ještě chrní.. jdeme k doktrou tak jsem vzhůru, jinak bych samo taky spala 😀

jankadudova
8. srp 2011

Holky, poradite. Maly ma po mrkvicce trochu zacpu. Mate nekdo radu? Uz ji ma ctvrty den, je alergik, takze by jednu slozku mel mit dele, ale nevim, jestli teda nezkusit neco jineho? Nevim

imzadi
8. srp 2011

@jankadudova nam na zacpu pomohlo zavodnit, vic kojit nebo hermankovy cajik...pomoct trubickou a cvicit brisko

jankadudova
8. srp 2011

@imzadi Hermanek ani nahodou nepozre🙂, snazim se mu davat caj jak to jde (nekojime). Tak uvidim. Kdyztak zkusim tu rourku. Diky

med
8. srp 2011

@jankadudova Nás prohnala švestková šťávička....

imzadi
8. srp 2011

holky dotaz, davate takove ty susenky od 6M? dela hami, sunar...dnes jsme dostali jako darek a ja nevim, co s tim a jestli na to jeste neni brzo...dneska odpoledne jsem dala malemu na zkousku asi 5 lzicek 100% hrusky a chutnalo mu 🙂) nejradsi bych uz ovoce zacala davat, ale jeste je asi brzo...ta zeleninka neni jeste bez problemu, tak aby mi to pak nebojkotoval...

sjussi
8. srp 2011

@imzadi ja sem mu je koupila az kolem 7 mesice 🙂 prijdou mi takove tvrdsi,osobne mam radsi krupky kukuricne,jahelne ale nejvic nam chutnaji ryzove 😉

sova33
8. srp 2011

@imzadi My zatím jíme ty kukuřičné křupky a je to hit 😀 Křupka je všude (hlavně na obličeji a ručičkách)

sova33
8. srp 2011

@jankadudova My jsme to měli podobně s tou zácpou, tak jsem přešla na dýni, ta mu chutnala a pak jsme do ní tu mrkvičku zase přidávali.

zebra41
8. srp 2011

@sova33 vy uz davate kukuricne chrumky? a ja som myslela,ze to tak od 10m

sova33
8. srp 2011

@zebra41 Nijak podložené to nemám, ale složení je jenom kukuřičná krupice, ta je bazlepková (i když lepek se má taky zařazovat) a slinama se to rozpoští, takže se ani nemůže udusit (ale hlídám ho u toho).

werry
8. srp 2011

ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda vám prckové občas blinkali po příkrmech, dneska poprvé malá problinkala odpodledne, v poledne jsme dali oběd, pak kojo, spinkala a jak se probudila, oběd ublinkávala,, pozdějc odpoledne jsem kojila a to šlo celý ven, pak jsme dali jen vodu, šla zase spinkat a už to bylo dobrý, udělala bobka, a teď už neblinká, myslíte, že jí něco nesedlo? vařila jsem dneska mrkev, cuketu, kukuřici + kuskus s kuřecím, nepřekombinovala jsem to? měla jen pár lžiček, nechtěla moc jíst, kukuřice bylo málo a pasírovala jsem ji, co myslíte? diky

med
8. srp 2011

@sova33 Včera jsem dala malýmu taky poprvé kukuřičný křupínek a papal sám a hrozně mu chutnal. Jsou bezlepkové, dobře se rozpouští a jsou od 6. měsíců (nám bude teda za pár dní, ale to neřeším). Dneska jsme zkusili prvně jablíčko a docela dobrý...

med
8. srp 2011

@werry malý mi blinkal, když jsem mu na tu zeleninu dala ještě mlíčko, když zeleniny snědl ještě málo...

sova33
8. srp 2011

@med Tomu našemu taky chutnaly 🙂 On má jeden použitelný zub (druhý se zatím jen prořízl), tak to tím vždycky s chutí ukousne 😀

med
8. srp 2011

@sova33 tak to my zuby zatím nemáme, ale hned přišel na to, jak s tím "zacházet", aby to snědl 😀

zebra41
8. srp 2011

@sova33 tak uz vyskusame aj my 🙂

sova33
8. srp 2011

@med Ten náš taky, ale poprvé ho to rozbrečelo, protože dojedl až k ručičce a nevěděl, co má dělat, protože zbytek by schovaný uvnitř 😀

martinkaastefanek
8. srp 2011

ahojte baby chcem sa vas opytat na nazory.mam maleho uz skoro 5 mesacneho sibalka a od druheho mesiaca sa nekojime ☹ koncom 4 mesiaca som mala pocit ze mu uz mliecko nestaci stale castejsie si pytal papat a tak sme sa s manzelom zhodli asi 2 tyzdne dozadu na tom ze to skusime s prikrmami, skusili sme mrkvicku, tekvicku, spenat, brokolicu a uz aj miesanu zeleninu, maly sa len oblizuje a velmi mu chuti uplne je jedno co dostane do ustociek vsetko popapa, nema ani problem so stolicou, pekne kaka kazdy den. chcela som len uistit ci je ok ze sme s tym uz zacali...???

stvura
8. srp 2011

@martinkaastefanek nedojcene dieta moze zacat s prikrmami od ukonceneho 4. mesiaca...takze v poriadku ak ste uz zacali. Kedze mu chuti, tak je to fajn...asi po mesiaci pridaj masko, raz tyzdenne zltok, potom veceru atd.

med
8. srp 2011

@martinkaastefanek No podle tabulek by se mělo s příkrmy začínat až od ukončeného 4. měsíce (tzn. od 5. měsíce), ale vzhledem k tomu, že já sama dle tabulek nepostupuji, tak myslím, že je to OK. Za našich maminek se s příkrmy začínalo mnohem dřív a všichni jsme přežili... 🙂