Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

tinka19
26. kvě 2009

my sme zacali papkat minulý tyzden..dali sme si mrkvicku,potom zemiak a mrkvicku a teraz si mame dat co poradte pls.....cuketu ani tekvicu u nas v obchode nemali..mozem kalerab alebo petrzlen?

saska.t
26. kvě 2009

tinka mozes ,akurat petrzlen je dost aromaticky takze ho moze odmietnut ale nam napr. velmi chutil, dalej mas brokolicu, karfiol, mraz. spenat, .... 😉

tinka19
26. kvě 2009

vdaka saska

shaula
26. kvě 2009

tinka - www.kojeni.net, je tam krásná tabulka, co se kdy může... Stačí pročíst pár stránek nazpátek a narazíte na tenhle odkaz + i další tipy od ostatních...
Květák a petržel jsou doporučovány od 7 měsíců. Na ten květák pozor, on nadýmá, třeba naši kluci po něm hrozně plakali (omylem jsem ho dala taky dřív🙂 Kedluben od 8 měsíců. To jen z toho, co tu padlo...

zoeno.1
26. kvě 2009

ja masko robim iba v pare,je vyborne,makucke,stavnate 😉 aj pre nas som tak minule spravila,mnam
ja som karfiol davala medzi prvymi a ziadny problem sme nemali 😉
tinka a potom vsetkom co saska napisala este zelenu fazulku dat mozes 😉

levik82
26. kvě 2009

ja varim zeleninu s mäsom dokopy. a je jedno ci je to kuracie ci jahnacie. kuracie cca. pol hodku a jahnacie dlhsie no, aj hodku, ale zelenina sa vari tiez s nim 😅 no a co ze je trocha mäksia 😝 vcera som varila tekvicu cerstvu, mrazeny hrasok zeleny a kur.prsia a vsetko naraz spolu a dnes sme sa po dllllllhom case nevedeli dojest tak chutilo 😉

zoeno.1
26. kvě 2009

som zabudla napisat,ze varim vsetko na pare a spolu,len polievocku v hrnci ....ale hodinu urcite nie 😉

holly1
27. kvě 2009

zoeno, jak dlouho ti to maso na páře trvá (jak velké kousky?) Ještě k tomu masu - má se taky zkoušet pár dní jeden druh nebo se může střídat? I když budu začínat jednou týdně, dvakrát týdně atd...

tynushqa
27. kvě 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat uz 20 dni papame obedik - zeleninku, uz mozem pridat aj masko? a mam uz pridat aj dalsi chod - desiatu alebo olovrant?

shaula
27. kvě 2009

tynushqa - ano a ano🙂

zoeno.1
27. kvě 2009

holly ja som to nikdy nestopovala,ja neviem 😅 mam babycook a tam sa mi to automaticky vypne same....ale myslim,ze okolo pol hodky to moze trvat.just to nabuduce odstopnem.netreba krajat masko na kocky,ale normal ako keby si sla robit rezne,to uplne staci 😉 ja takto masko dam aj dva kusy na seba do toho sitka ci co to je a krasne sa to uvari 😉ty ako varis na pare?

surynka44
27. kvě 2009

Ahoj všem maminám, nevím jestli je to zrovna k tomuhle tématu, ale zkusím to. Musela jsem přestat kojit, nebo spíše přestávám a začla jsem dávat UM. Na večer dáváme kaši, ale když jsem kojila tak kolem šesté nebo po šesté byla kaše a pak jsme třeba kolem osmé dokojily a spinkat. Mě zajímá jestli se může dát UM dříve než za tři hodiny po kaši? Jsem z toho celá nějaká zmatená a nerada bych malé jakkoliv ublížila. Poradí mi někdo prosím?? 😲

holly1
27. kvě 2009

zoeno, já mám takový ten nerez napařovák (třeba na ohřívání knedlíků), ten dám do hrnce s trochou vody, přikryju pokličkou a tak se to napařuje... co je to ten babycook? Nemáš nějaký odkaz? Pak ještě se potřebuji zeptat 🙂 - je jedno, jestli se ovoce dává dopoledne nebo odpoledne na svačinu? Co je podle váš lepší??

zoeno.1
27. kvě 2009

holly: http://www.vertbaudet.fr/fr/Robot-multifonction...

aha,tak som si aj myslela,ze tak sa da varit na pare 🙂
myslim,ze je to jedno,kedy das ovocie,ja napr. davam ako olovrant,teda odpoledne,mne to tak viac vyhovuje 😉

holly1
27. kvě 2009

aha, to vypadá dobře, i to mixuje? To je teda velký pomocník. Dá se to koupit i u nás?
K té svačině - dopoledne dáváš teda mlíčko? Kojíš? Postupně se ale dává i na tu druhou svačinu příkrm, ne? Asi jogurt? Já ještě chvíli počkám, máme od minulého týdne večerní kaši, takže ještě asi 14 dnů a pak půjdu na první svačinu, ale ještě nevím kdy.

zoeno.1
27. kvě 2009

ano mixuje to,je to isto pomocnik,iba tam nalejem vodu a sam sa vypne,ked je to hotove 😉 myslim,ze sa da urcite kupit aj na SK aj v CR,len treba pokukat po nete,ale moj osobny nazor je taky,ze ja by som ho nekupila (my sme ho dostali) lebo je dost drahy a uvarim tam naraz max 2 detske porcie,tak ze by som skor infestovala do niecoho takeho,co je vacsie,takze tam by som mohla uvarit daco aj pre dospelych....a je to o dost lacnejsie...jedine to nema mixer...ale ten si myslim,ze ma doma skoro kazda gazdinka 😉

http://www.interstore.sk/katalog/malespotrebice...

ano dopoledne davam MM,ano dava sa jogurt,my sme ho nepapame,lebo som jej ho raz skusala dat,moc jej nechutil...no a potom jej siel zubok..potom bola trosku chora...takze furt do toho nieco prislo,ale raz s nim zacneme 😅 ani kase nejeme....vlastne mame len dva prikrmy zavedene 😉

zoeno.1
27. kvě 2009

teraz kukam,ze mas este daky mesiac cas na jogurt 😉

holly1
27. kvě 2009

zoeno, no tak dvě porce je opravdu trochu málo, já jsem dnes vařila do zásoby - do mrazáku, postupně jsem to napařovala a mixovala, no strávila jsem nad tím dvě hodiny, takže to bylo dost časově náročné. Možná příště uvařím najednou vše ve vodě, i když zase to napařování je zdravější, protože se zachovají vitamíny... no uvidím. Na jogurt určitě máme čas, za těch cca 14 dní začneme teprve s ovocem, tak možná potom za další měsíc s jogurtem. No vlastně kdybych dala to ovoce odpoledne na svačinu, tak bych kojila jen třikrát ráno a dopoledne, tak možná dám ovoce dopoledne, abych ještě odpoledne jednou prsa vyprázdnila... no uvidíme... každopádně díky 🙂

zoeno.1
27. kvě 2009

holly,vo vode varim ,ked robim polievocku,ktoru potom mrazim,dam tam vody tak akurat,aby zakryla zeleninku a potom to zmrazim take cele,takze si myslim,ze tie vitaminy ostanu v tej vode 😉...inac aj masko v nej hned uvarim a naporcujem.....no a ked jej chcem dat polievocku,tak rozmrazim a uz do nej iba dovarim bud zemiak,ryzu,alebo cestovinu 😉
to uvidis ako ti to bude vyhovovat s tym ovocim,kde ho das 😉
a nemas zac 🙂

shaula
27. kvě 2009

Holky, asi to je trochu mimo mísu, ale proč se napařováním zachovávají vitamíny a vařením ne? Asi se ptám jako blbec, ale fakt tomu nerozumím - pára má přece vyšší teplotu než vařící voda, takže pokud se ničí teplem, tak by v páře měly být zničené o to víc. Nebo pokud se "vyluhují" do té vody, tak stačí tu vodu použít, ne? (Což já dělám.)
V tomhle jsem fakt nepolíbená, tak se omlouvám za tak blbý dotaz 🙂

zoeno.1
27. kvě 2009

shaula ja si myslim,ze sa to vravi hlavne preto,ze vo vode ako si napisala sa to "vyluhuje" a vacsinou ta voda sa vyleje,teda aspon vacsina...ty pises,ze ju pouzijes a to ju pouzijes celu?
ale inak ani ja neviem presne preco sa to tak vravi...
ked varim na pare,tak potom vacsinou tou vodou si zriedim prikrm,teda okrem zemiakov (z nich vodu nepouzivam)

cupi
28. kvě 2009

Surynko, ptala jsem se nedávno mudr. jestli můžu dát prckovi v šest kaši a v osm ještě mlíčko, jestli ho nebude bolet bříško. No a prý se to může, ale neměla by se dát celá dávka mléka, protože v bříšku je ještě část té kaše a nemělo by tam být (cca v těch šesti měsících) současně víc jak 200ml tekutin. Zajímalo by mě, jak to odhadnout, ale zkusila jsem. 😉 V šest jsem dala prckovi kaši a po osmé 120ml mléka a vše bylo v poho. 🙂 🙂 🙂
Držím pěsti. 😉

shaula
28. kvě 2009

Zoeno, skoro celou, já jí dávám do hrnce míň, takže část zeleniny není ponořená - je to taková moje kombinace vaření ve vodě a v páře 😀

petka28
28. kvě 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat: kojím, máme polední masozeleninový příkrm a odpoledne ovoce, chtěla jsem zkusit kaši ale musíme nemléčnou kvůli alrgii tak odstříkávám mléko, ale když jsem koupila od Hami nemléčnou rýžovou tak to bylo jak voda a malý mi to nechtěl, ikdyž jsem přidala prášku už to nezhoustlo:( myslíte že ta od nestlé rýžová krupička bude lepší? hustší? díky Petra

zoeno.1
28. kvě 2009

petka,ja som kupila nestle kasu celozrnnu so slivkou (cisto zo zvedavosti,kase nepapame) a ked som ju nachystala podla navodu s MM,tak teda bola riadne riedka,som tam musela inak dosypat,aby bola husta ako som chcela....a nakoniec ju aj tak zjedol muz,lebo mala ju nechcela 😀 a teraz rozmyslam komu ju darujem 😀

shaula teda ty mas riadny grif na varenie zeleniny 😀 😉

holly1
28. kvě 2009

já mám taky hodně špatnou zkušenost s kašema - zatím jsme zkusili dvě nemléčné rýžové (udělané do MM) - Nestlé a Hami - obě jsou hrozně řídké, Hami malá pije z flašky a Nestlé má ještě k tomu hrudky, takže je to hrudkovitá voda, která nejde jíst ani lžičkou ani flaškou 😠 😠 Taky by mě zajímalo, která kaše je opravdu kaše. Prášek se mi nechce přidávat, myslím, že to není vhodné a nechci malou zabetonovat.

petka28
28. kvě 2009

holly no právě, chtěla jsem ji malému dát jen tak jako obměnu at zkusí něco nového ale asi se na to vyprdnu 😀 kdybych pořád zkoušela novou a novou to by se mi teda prodražilo

holly1
28. kvě 2009

no mě to taky pěkně štve, ta Hami teda jde dát z flašky, ale údajně se to nemá, měla by se jíst lžičkou. To je ale nemožné, resp. malá půlku vycintá a taky to rychle chladne... no nevím, asi nějaká dobrá bude, ale zatím jsem neobjevila. Až mi dojde MM z mrazáku, zkusím nějakou mléčnou, možná to bude lepší.

shaula
28. kvě 2009

Holky, to není kaší, ale tím, že ji děláte z MM, to jsou pak vždycky řídké. Já bych se zas tolik nebála jí do MM nasypat víc...

holly1
28. kvě 2009

shaula, opravdu? UM se taky nemá dávat víc, kvůli zátěži pro ledviny. Moc se mi do toho nechce, myslím, že by taky mohla mít problémy s kakáním. Abych neskončila tak, že bych nasypala půl pytlíku 😎