Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuziatko
23. črc 2010

Ahojte, dnes som kúpila v obchode sladké zemiaky. Môže ich malá jesť?

maryanna
23. črc 2010

@zuziatko môže

aannggiie
23. črc 2010

@luciferova moje řeč-taky to nechápu 😉

maryanna
23. črc 2010

@aannggiie no hej súhlasím, veď na to sme my mamky na MD aby sme tú chvíľku času na varenie mohli venovať dieťaťu nie?

aannggiie
23. črc 2010

@petronelas taky jsem se ptala jek mám osladit kyselý merunky a holky doporučily koupit ve zdravé výživě kukuřičný nebo rýžový sirup

aannggiie
23. črc 2010

@maryanna koupila jsem taky lahvičky,ale dávám jenom když někam jedem-teda zkoušim dávat 😉 zelenina mu moc nejede

aannggiie
23. črc 2010

dneska jsem dala malýmu hóóódně sladkou merunku a melouna.Hrozně mu to chutnalo

ewwe
23. črc 2010

@aannggiie mozno sa tebe zda ze je to kysle, najprv skus vyskusat neprisladzovane, mozno budes prekvapena ze zje neprisladzovane 🙂

aannggiie
23. črc 2010

@ewwe 😀 😀 no tak to se mi nezdálo.To je fakt strašný.Já sama vůbec nic nesladim.Jsem to ochutnala a zkroutily se mi i prsty u nohou 😔

ewwe
23. črc 2010

@aannggiie tak to co bolo za merunky?? 😀 boli este zelenej farby?? 😀

maryanna
23. črc 2010

@aannggiie ako som písala, mne teo na prvýkrát nezjedol jablko a to nebolo ani veľmi kyslé ale pre neho to bola nová chuť dovtedy nepoznal kyslejšie veci, ale skúsila som na druhý deň, na tretí a už si zvykol a zjedol aj slivky čo boli kyslé dosť aj marhule...ale dávam také kyslejšie večšinou s banánom ten osladí prírodne....:D
marhule banán, jablko výborná kombinácia...mne sa to zdalo kyslé ale malému to chutilo...veš deti majú iné chute keďže veľa toho nepoznajú a tak sa vedia naučiť na nesolené, necukrené a podobne

petronelas
23. črc 2010

@aannggiie ty nepřevařuješ to ovoce? dáváš normálně čerstvé?
To zkusím s tím sladěním

kaleilah
23. črc 2010

Ahojte 🙂 Já ovoce taky nepřevřuju, dávám čerstbý 🙂

Jinak se vrátim ke kukuřičným křupkám, v Ldlu mají kukuřičný křupky za 9.90, jsou sive kratší než ze zdravý výživy, ale i tak na chroupání jsou dobrý, ady si je drží v ručičce úplně v pohodě. Ksou samozřejmě bez soli, není psaná ani ve složení a chuťově jsou taky "nijaký" 😀

aannggiie
23. črc 2010

@ewwe ne nebyly 🙂

aannggiie
23. črc 2010

@petronelas dneska jsem dala poprvé nepřevařený.jinak jsem do dneška převářela

stipa
24. črc 2010

chtěla jsem se zeptat, zda již někdo dával nemléčnou kaši s lepkem. Včera večer jsem malému poprvé dala trochu nemléčné udělala, je totiž ekzematik (je mu 8. měsíců) a kolem pusy se mu udělaly červené flíčky, protože měl kaši všude. Teď už se mu to pomalu strácí. Myslíte, že ba měl alergii na lepek?

stipa
24. črc 2010

máte někdo 8. měsíční mimi? Teď budeme začínat 9. měsíc a chci se zpetat kolik masozeleninového příkrmu (vařeného) by měl prcek cca sníst? Když jsem mu dala skleničku 190g tak snědl jen půlku. Ale ve skleničce je to samý alergen, takže už vařím sama, ale nevím kolik gramů mu mám na oběd dát? Zbytek sice zamrazím, ale stejně, chtěla bych to nějak navážit. Teď jsem mu dělala mrkev, brambor, hovězí ( 2 brambory, hrst mražené mrkve a maso) Prý by měl mít masa cca 20g) den.) Tak nevím. Jinak s příkrmy jsme začaly až od 6. měsíce.

maryanna
24. črc 2010

@stipa mali by ste zjesť cca 200ml a viac (niekto papá 220, 240) ale tak plná dávka sa pohybuje od 180- 250 ml.....každé dieťa je iné...a meso 20 g na deň to len vtedy keď sa začína s mesom, inak plná dávka mesa je 35 g............ale keď dávaš meso každý deň tak mysliím že pokojne aj 20...ja dávam každý druhý takže dávam kolo 30g

stipa
24. črc 2010

😕 tak to jsme tedy trochu dost pod míru 😀 No, tak to mám ce dělat 😉 Jinak u kaší je to to samé. To sní večer jen 100ml, víc ani ťuk!!! Maso dávám každý den, pouze jednou vynechám a dám jen dvousložkové, protože malý je ekzematik, takže mu žloutek nedávám. Jinak to budu ráda, když sní těch 190g ☹

maryanna
24. črc 2010

@stipa neboj, každé dieťa má svoje tempo, zas nasilu doňho nevtrepeš, takže dávaj koľko chce, ponúkaj .......niekto je papkáč niekto nie je......keď mu to stačí....a aza tým ešte má mlieko?

stipa
24. črc 2010

zatím stále kojím, někdy chce po jiídle čaj někdy mé mléko

stipa
24. črc 2010

až bude mít plnou dávku, tak kojení budu zkoušet po jídle odbourat a dávat mu pouze čaj

jasminet
24. črc 2010

@stipa vobec neries mnozstvo jedla, ktore maly zje. daj mu len tolko kolko naozaj s chutou zje a nepozeraj na to, aka je v tabulke napisana plna davka, ci susedova anicka zje 240g alebo tu na konikovi niekoho dieta 190g. dolezite je, aby bol maly spokojny, ci pribera a podobne. 😉

zuziatko
24. črc 2010

@maryanna ďakujem 😉 😉

stipa
24. črc 2010

@jasminet - přibírá 🙂 jen se mi zdá na jeho měsíce toho nějak málo 😉 ráno, dopo - kojení, v poledne oběd, odpo kojení a večer kaše, v noci kojení. Ted budeme dávat už i ovocné příkrmy - nejspíš dopo nebo odpo - ještě nevím.

moravanka
24. črc 2010

Stipa, moji male bude v utery 15 mesicu a sni maximalne 150 g, mleko u po jidle nepije. takze doporucenou plnou davku vubec nesplnujem. takze bych to asi neresila.
my to mame tak rano v 6 vypije 120 ml mleka, v 10 hodin kousicek chleba s maslem, v 1 hodinu max 150 g masozelenina, v 18 hodin 100 -150 g treba testovinky se zeleninou a pak jde spat az v 21 hodin. jinak neji za cely den nic! takze kdyz to shrnu, tak ma denne 120 ml mleka, kousicek chleba a 250 g jidla. v 15 mesicich!

sussanah
24. črc 2010

@stipa my mame 9 mesicnio raubire,ale zrouta, takze on v tech 8m snedl 200-300g podle nalady 😅 Ted v 9,5m uz toho sni treba mene, tak do 200g, obcas 250, ale spis uz je to vyjimka. Rozhodne bych se ale nezatezovala tabulkama, rozhodujici je, ze neco sni a chutna mu a pribira 😉 Presne jak pise moravanka, kazde mimco je jine a kazdemu staci neco jineho. Stejne jako dospely sni kazdy jinak a nekdy to ani na postave nepoznas 😉

sussanah
24. črc 2010

@moravanka trochu zavidim, ze to mate tak hezky rozdelen, ten muj vydrzi bez jidla max 3h a to jedine po obede, kdy sni toho docela dost. Jinak uz 2h po svacine zacne knourat hlady 😕 Takze my mame 2 odpoledni svaciny 😅 😀

stipa
24. črc 2010

holky díky, máte pravdu 🙂 Jinak já kojím vlastně 24hod. denně 😀 Vzhůtu už je v 5 hodin a spát chce už večer v 18 hod. a to už se kroutí a mne si oči 😖 Pořádná jídla máme tedy dvě v ukonč, 8.měs. polední a večer kaše než jde spát.

jesterka01
24. črc 2010

ahoj maminky, poraďte..
tento týden jsme s dcerkou začali s příkrmy...nejdřív mrkvička, pak brambůrek...příští týden bych chtěla přidat nějakou další zeleninku, nejspíš brokolici nebo cuketu...vaříte všechny druhy zeleniny v jednom hrnci, nebo každé zvlášť? když jsem jí dělala mrkev s bramborem, tak brambor už byl rozvařený a mrkev ještě tuhá :( chystáme se na dovolenou a ráda bych jí příkrmy zamrazila a vzala s sebou, ještě toho tolik nesní, takže by nás skleničky vyšli celkem draho, kdybych měla vždy půlku vyhodit nedojezenou:( jaké jsou nejlepší kombinace zeleninky a jak je vaříte? přiznám se že když jsem z toho chtěla udělat pyré, tak tyčový mixér mi tak malé množství nerozmixoval, tak jak udělat pyré? pasírovat přes sítko? malá se celkem může po příkrmu utlouct, proto začínáme pomaličku i když nám ještě není 6měsíců (bude za 14dní) a plně kojím.Děkuji za rady a tipy🙂 🙂