Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

erikasadek
4. zář 2010

budes sa cudovat moj muz len kupovane vody contrex evian, a ja skor filtovanu vodu brita..... 😉
ale cisto s vodovodu nikdy.. 😉
skoro nikto tu nepije vodu s vodovodu tu kazdy kupuje vodu uz roky rokuce;. 😉
a to som ani nevedela co je tam za svinstvo..
clovek si zvykne na zaciatku mi to pripadalo zbytocne.. rokmi uz nie;. 😉

gabika7706
4. zář 2010

@erikasadek necudujem sa, iba som sa pytala. Dakujem za odpoved.

sussanah
4. zář 2010

@erikasadek tak a ted na tu vodu vsichni zemreme 😲 No ja nevim, kdyz si nechas poslat rozbor z hygienicke stanice, ze by ti vylozene posilali falesne rozbory vody? No mozne to je, ale v tom pripade bych se tim moc nezabyvala, protoze kdyz muze hygienicka stanice psat falesne rozbory, tak stejne tak muze psat falesne rozbory i soukroma firma, ktera vyrabi vodu Evian. Takze s tim stejne clovek moc nezmuze a zalezi uz jen na tom, ktere firme bude verit 😉

pampalini
4. zář 2010

Tak my na vodu z vodovudu nedáme dopustit. Podle mě ty petky jsou daleko horší.......podle nějakých rozborů, co jsem četla, je daleko horší, daleko drahší a ještě ji musíš tahat z krámu. I malýmu převařuju z kohoutku a je zdravej jak řípa. Další ze způsobů, jak z nás tahat prachy 😀 Já i manža pijem taky nejradši štávu z kohoutku a ještě žijem 😅

erikasadek
4. zář 2010

@sussanah nebudem komentovat 🤐

jasne ze nezomriete na vodu co pijete.;ale v dnesnej dobe je dobre si davat co pijeme a co jeme. 🤐 .
zomriet nie, raz vsetci zomrieme, ale kazdy neako inak... niekto kto pije nezdravu vodu i ked si mysli ze je hygienikom schvalena.. 😠 zisti za par rokov ze v oblasti je vela rakoviny a alergiii a inych veci.. ono sa to zisti ale ked je neskoro..
jasne na vase zdravie..... a vasich deti.....
ak niekto vie o riziku a predsa povie ze nasa voda je zdrava tak co nato povedat... 😅

sussanah
4. zář 2010

@erikasadek klidne komentuj, ja to snesu 😉 Tady nejde o to, ze si to myslim, ale zjistim. Nejprve jsme na krajskou hygienickou stanici volali, tam nam to rekli osobne, zda je voda, ktera nam tece z kohoutku vhodna nebo nevhodna por kojence (tusim, ze to byla vedouci laboratore). Potom jsme si zazadali, zda bychom mohli dostat rozbor vody a nebyl problem, do tydne nam to prislo postou vcetne podrobneho popisu obsahu jednotlivych latek. Tak a ted mi rekni, jak mam vedet, ze pokud mi hygienicka stanice lze (v pripade, ze mas pravdu ty), nebude mi lhat i soukroma firma (jejiz primarnim cilem jak vsichni vime je produkce zisku), ktera vyrabi Evian?

erikasadek
4. zář 2010

@sussanah ty si absolutne nepochopila vyskum nerobial evian.. 😉
ale televizia francuzska, na zaklade vedcov svetoveho formatu ktopry pred 6 rokmi jedne s nich napisal rovno ministerstvu zdravotnicva na zaklade vyskumov.; ze vo vode je vela hlinika a tym spojene aj vyskyt a narast rakoviny ako aj alzhaimeru.. 😉

nato tato inoformacia bola r 😉 chlo v panike potlacena.... 😠
rokmi sa to potlacilo a nikt 😠 o nereagoval , az na par vecova novinarov... nie slovenskych nemylit si s bulvarom ktory par rokov rob 😠 ili reportaz vyskum;, a ine hodnoty ako dava hygiena, a ako podava aj EU!!!!!!!!!!
zistilo sa ze vo vela miestach je pitna voda nevhodna na pitie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! doslova mala by byt zakazana...
a rozhovor pred kamerou skrytou kamerou , spravcu cisticky vod, momochodom francuzska VEOLIA gigant vo svete, ktory posobi aj na slovensku.. 😉
on sam nemal dane hodnoty ani potuchy ako aj iny ludia;. proste pokial EU neudava a ani stat ze je nutne davat aj hodnotu dusicnanou vo vode, ako aj antibiotik ako aj hlinika..
problem , ziadna eu smernica to neprikazuje vysledok.. nedostanes sa ku tymto hodnotam nikdy kedze samotne stanice to netestuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
je to velmi zlozite a nechcem sa o to m neako bavit ale je to stejny osmejk , ako dajte sa ockovat, alebo pit mlieko je zdrave pre cloveka!!!!!!!!!!!
ked zistis aka je pravda tak vies o com j etento biznis, ako sam predstavitel veolie priznam l pristup ku informaciam ma malo ludi a cena novych cist 😉 icike je tak financna zataz ze ziadna so svetov 😉 ch spolocnosti zatial do toho nejde;.
je jednoduchsie podla jeho slov citujem... obetovat lud nevediaci.. ako davat tazke prachy do niecoho len pre zdravie ludi... 😠
tazke ano , v 😠 r vasej hygienickej spolocnosti... kedze ta ide ako v kazdej krajine podla noriem a nenar 😠 iaduju jej merat antibiotika, dusicnany, hlinik ani radioaktivitu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

erikasadek
4. zář 2010

este dodam na koniec....
je to verejne tajomstvo ale nikto nerobi nic s vysokopostavenych.. asi tak, ani v fr ani nikde na svete....
takze ja viem nic teraz nie je zdrave....
ale ked uvidis podobny dokument tak nemas chut vobec ani otvorit kohutik....
mimochodom , na slovensku su vsetky potrubia urcite vymene, ze?? anie stare.. toxicke.... 😉 😀

naozaj voda s vodovodu nepatri dojcatam, a ani tehotnym zenam toto moj nazor.... 😉

sussanah
4. zář 2010

@erikasadek ja jsem samozrejme pochopila, ze Evian ten vyzkum nedelal, to by uz vubec nemelo cenu o tom mluvit. Ja jsem asi jen trochu skepticke k "novym dosud utajovanym objevum" 😉 Co se tyce toho, ze nekdo vi a presto objetuje tupy narod, nedelam si iluze, ze se tak nedeje v mnoha a mnoha pripadech, ale stejne si nedelam iluze, ze "jedina" Evian, zodpovedna to soukroma firma, dba na blaho obycejnych lidi a jeji voda je opravdu ta nezavadna 😉 Co se tyce mereni dusicnanu, hliniku a podobne ve vode, nevim jak ve Francii, ale Breclavske vodovody a kanalizace dusicnany meri (z toho duvodu nam bylo doporuceno do roku veku maleho davat vodu kojeneckou) http://www.vak-bv.cz/photos/dokumenty/012010/hu...
Co se tyce antibiotik, o tom silne pochybuju, ze tohle meri, ale uprimne, pokud je v vodovodni vode, tak jsem si vcelku jista, ze bude i ve vode pramenite, balene (precejen ten kolobeh vody v prirode, ze ano.. )

petronelas
4. zář 2010

Ahoj holky.
Chtěla jsem se zeptat,když dáváte jogurty ,tak je dáváte každý den????
Já se bojím abych mu nevybudovala alergii na kravské mléko.Zatím dávám každý den na odpolední svačinu

sussanah
4. zář 2010

@sussanah jj dneska uz jen tak neco zdrave neni a je spousta alergii a podobne, ale stejne, i kdyz tuto informaci mas, co s ni asi tak udelas? Nekdy si rikam, ze stejne lepsi nevedet (trochu alibisticky nazor, uznavam 😉 Pak clovek muze alespon v klidu spat.. Protoze pokud je voda kohoutkova toxicka, tak to, ze ji nepijes ti moc nepomuze, protoze se v ni stejne koupes a tudiz se ti vstrebava tvym nejvetsim organem do tela, tvou kuzi 🙂 Jak je nevedomost sladka 😀

sussanah
4. zář 2010

@petronelas ze zacatku (kolem toho 8m jsem davala tak 3x do tydne), ted vetsinou kazdy den. Ale problem nam to nedela, mame asi v rodine dobry gen na zpracovani mleka 🙂 Zacala bych opatrne a sledovala

sussanah
4. zář 2010

@erikasadek ja jsem dopadla, uz si pisu sama sobe, to samoze patrilo tobe 😉

gabika7706
4. zář 2010

@petronelas my sme kojeni, takze my jogurty budeme najskor od roka, ale ked zacneme, budeme kazdy den. Aj starsia mi je jogurty denne.

petronelas
4. zář 2010

@gabika7706 já taky kojím......

petronelas
4. zář 2010

@gabika7706 ale mudra říkala,že už můžu začít s jogurtama

gabika7706
4. zář 2010

@petronelas ano, aj moja dr povedala, ze mozeme skusit, ale neskusime 😉

bubelko
4. zář 2010

@petronelas ja jogurty davam od ukonceneho osmeho mesiaca. nedavam cely, ale polovicku. niekedy to vyjde kazdy den v tyzdni, inokedy nie, zatial ziadne problemy, velmi mu to chuti. najma ak mu to zmiesam s ovocim. tiez kojim. a ako pise @sussanah, treba sledovat reakcie, tak ako pri kazdej novej potravine. 😉

venuss
5. zář 2010

Ahoj holky, mohy byste mi prosím Vás napsat Vaše zkušenosti s dětma?
Můj syn,už měsíc papá příkrmy, zkusili jsme mrkvičku, brokolici, cuketu,brambor.Problem je v tom,ze toho sni jen treba 3 lzicky a vic nechce a pak se doji mlikem. Nevim,jak mu mam dat zeleninovy prikrm na obed a odbourat mliko,kdyz on mi to nesni,nebo aspon ne tolik,aby ho to zasytilo. Nekdy nesni vubec nic a nutit ho odmitam,nechci aby mel nechut k jidlu nebo neco takoveho. Na druhou stranu si rikam,ze ma teprve pul roku,ze treba jeste nepotrebuje papat tolik prikrmy,ale je hodne zivej, meri 71,5cm a váží 7,5kg ( což není moc).Přibírá normálně ( spíš dolní hranice). TAky vás tak trápili vaše dětičky?Nevím,jestli je to normální nebo jestli třeba nemá nějakou poruchu.Ani mléka nikdy moc nevypil.Umělé mléko.Max 210ml. Na noc vypije 180ml někdy 210ml, a v noci se jednou někdy dvakrat vzbudí.Doktorce jsem to neříkala,ale jestli to takhle půjde dál,tak zajdu k doktorce.Děkuji všem za vaše názory,rady a zkušenosti.

editah222
5. zář 2010

@venuss U nás to byl na začátku taky celkem děs. První měsíc mi nesnedla víc jak pár lžiček (oběd) a musela jsem ji dokojit. Pak se to trochu zlomilo a v 8 měsicich už začala normálně obědvat i když mín než většina dětí v jejim věku, zasytilo ji cca 150g na oběd a večerní kaše dala maximálně 120g. No a v 9 měsicich začala najednou papat ukázkově, dokonce jsem ji začala dávat i snídaně. No a od tohoto pátku už nekojim vůbec, protože ji zachutnalo UM které líp teče 🙂 Takže v tom určitě nejsi sama. Hodně dětí na začátku příkrmy moc nemusi. Neboj kdyby měl Tomášek hlad tak se určitě napapá.

leelo
5. zář 2010

@erikasadek ahoj 🙂 spominas Contrex - myslis, ze mozem ju dat pit malemu (bez prevarania)? kupujeme bezne inu kojenecku (neprevaram), len ju neviem momentalne uz par tyzdnov zohnat. kupila som teda Contrex a zda sa mi, ze ma prilis vela sodika, rozhodne viac ako ta spominana kojenecka. tak si nie som ista, ci je vhodna...

sussanah
5. zář 2010

@venuss Ahoj, tak ja teda za sebe rikam, dej tomu cas. Maly podle me neni zadny strizlik, 7,5kg je slusna vaha a mliko mu asi zatim staci. U nas to bylo minimalne mesic, nez se maly rozjedl. Urcite delas dobre, kdy ho nenutis, tim bys stejne nic neziskala, spis ztratila. Zkousela jsi mu zeleninu naredit mlikem? Proste aby to melo vice tu chut, kterou zna. Ze lzicky ji pekne? Jinak vypit 210ml je davka mlika vic jak dost, znam tady jednu, ktere vypil syn tak max 120ml a vic proste nechtel 😉 Opravdu mu dej cas, vsak on na to prijde 🙂

venuss
5. zář 2010

editah222 :Mockrát Vám děkuji, docela me to uklidnilo.🙂

sussanah: Ze lžičky jí hezky,to už se naučil a je šikovnej, s tím mlíčkem, to zkusím.Děkuji za rady a za uklidnění.🙂

pata31
5. zář 2010

@venuss moja ma 8,5 mesiaca a papa strasne malinko, niekedy mi nechce zelenin. polievocku vobec, rano jej dam do ruky rohlik alebo chlebik a to pozmolka, poobede jej davam do ruky ovocie, lebo popucene ani ziadnu vyzivku mi nechce, vecer kasa do flase, maximum co vypila bolo 60ml, ale to bola vynimka, vacsinou tak 30 stiahne...a my sa kojime, takze neviem, ze ci to je ok, ked od pol roka davame prikrmy, hadam sa raz rozpapa 😉
inac sa chcem spytat, ci mam davat malej vitaminky v kvapckach, ked mi nechce moc ovocie papkat, len trosku to ocucka...
diky!

jzizala
5. zář 2010

@venuss opravdu je to jen o čase, on na to přijde.Sama už jsem byla dost zoufalá s mojí malou.S příkrmy jsem začala od uk.5měsíce-není kojená. A rozpapala se až tak před 14 dny a musím říct KONEČNĚ !! Jinak do té doby to byl hrozný boj o každou lžičku,pokud teda vůbec otevřela pusu,takže ze začátku tak 1 lžička byla úspěch a tedˇpo dvou měsících vzala na milost i jogurty a přesnídávky a zeleninu se dokonce vzteká,když to sní,že to bylo málo a musím ještě přidat🙂Ale nenutila jsem jí to nikdy a vyplatilo se.Ale fakt to bylo dloooouho ty dva měsíce ☹ už jsem taky myslela že to budu řešit u doktorky.Máme 7,80 kg takže máte krásnou váhu na půl roku. 🙂

jzizala
5. zář 2010

jinak to množství přes den vypije tak max. 140 ml. mléka na jedno krmení a na noc 200 ml a v noci krmíme jednou a to znova 200 ml. takže taky to není nějak velkej jedlík

jzizala
5. zář 2010

jo a zeleninu taky ředím mlékem , jinak to bojkotuje a pomáhá to jí takhle oblafnout 😀

irafa
5. zář 2010

@pata31 nemusiš davat male vitaminky v kapkach nebot když ji kojiš si vše vytahne od tebe z mlička si dej ovoce ty a je to a zkoušej dal ona na to přijde ja malou taky vice meně spiš jen kojim a davam tomu volny pruběh dojde na to sama zkoušela jsem ji pribinak a nechcem a ani lipanek sni dvě tři je uspěch lžičeky a hotovo a sape se po mě a hlavně po mličku no což pokud mam ji co dat tak dam žejo
jinak ji chutnaji vyživy ovocne a nejvic merunka a broskev to už i pusinku otvira
joo a zkoušela jsem aky odstřikat horko těžko mličko ona vše vypije jako ž eji zeleninovej přikrm dochutim mličkem ale a ni to mi nepomohlo moje snaženi bylo na nic tak počkame

venuss
6. zář 2010

holky dekuji Vám všem.Je dobré vědět, že je normální a hlavně,že v tom nejsem sama.snad se rozpapa časem. 🙂

blumka
6. zář 2010

ahojte baby, poradte miiiiii 😒
Juli zo vsetkeho zapeka, snad len z mrkvy nie. Uz papa aj ovocny olovrant, doteraz som jej davala len jablcko a slivky, pije aj slivkou stavu, do prikrmu jej dam aj vodu nech to nema velmi huste ale vzdy sa opakuje to iste. Prvy den spapa je ok, druhy uz je zapecena a proste aj ked kaka, neuveritelne tlaci a ma velmi tuhu stolicu. V noci ju to asi aj tazi, lebo zle spava, vcera bola len na mlieku, noc bola ok, a rano sa krasne vykakala klasicka riedka stolica. Davam jej do prikrmu aj lanovy olej, zda sa ked jej ho dam tak je to trosku maksie ale stale to je tuhe.. Co este na zmakcanie stolice?