Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
2. lis 2010

@katkabg no vidis a u nas to jime vcelku bezne, objevili jsme ji asi pred 2-3roky. Takze to asi hodne zavisi na stravovacich zvyklostech rodicu 😉 Treba takove pohankove "rizoto", mnam! 😀

gabika7706
2. lis 2010

@sussanah a pohankove vlocky do jogurtu, miesam pohankovu muku aj do bielej, ked pecieme kolace, fakt mnamka 🙂

denis19
2. lis 2010

@sussanah jak deláš pohánkové rizoto?

sussanah
2. lis 2010

@gabika7706 my teda delame 1:1 z pohankove mouky babovku 🙂
@denis19 v podstate uplne stejne jako normalni rizoto, jen na konci to nesmicham s ryzi ale s pohankou, kterou si predem uvarim (pouzivame lamanku, osolim, zaliju varici vodou, necham 1-2min probublat na sporaku, odstavim na cca 10min)

denis19
2. lis 2010

@sussanah aháá, tak to je dosti jednoduché, asi zítra vyzkouším, já zatím používám jen pohánkové krupky a mouku jedna k jedne s klasickou,ale toto jsem ješte nezkoušela.

p69majka
2. lis 2010

@gabriela_michaela áno, to buď rada 🙂

p69majka
2. lis 2010

@yellowbanna ahoj. kuracie som mala mrazené alebo chladené z obchodu. Zajaca domáceho, lebo my chováme. Teraz zháňam teľacie. No ja som s mäsko začínala na radu dokyne okolo pol roka.

shaula
2. lis 2010

@denis19 A z pohankových krupek to rizoto můžeš udělat úplně stejně, není třeba používat lámanku 😉 A je to fakt dobré, úplně jste mě na to navnadily, asi ho brzo udělám 😵 Já ho dělám tak, že podusím na cibulce kuřecí maso, přidám nějakou zeleninu (většinou mrkev, brokolici, hrášek, nebo fazolky, jakou mám a jak se mi chce), chvilku podusím, pak přisypu syrovou pohanku, přiliju trošku vody a šup s tím do trouby 🙂 (samozřejmě pro malé dětičky si to upravte podle sebe - asi bez té cibulky a pod.)

lensam
2. lis 2010

@sussanah ja som na teba neútočila, tiež som len vyjadrila názor

sussanah
2. lis 2010

@lensam ano napsala jsi nazor v tom smyslu, at se zamyslim nad hloupostma ktere pisu. Promin, to beru jako utok. Ja jsem taky nepsala, ze je hloupost to, co ty delas 🙄 Ale asi jsem proste vztahovacna 😀

lensam
2. lis 2010

@sussanah tiez by sa našli veci, na ktoré by som sa mohla uraziť. hlúposť bola myslená na to, že väčšina z nás sa napcháva všelijakými nezdravými jedlami, denno-denne a o tom či dáme bábätku zdravý mňam mňam príkrm v 4., alebo v 6 mesiaci života sa tu budeme baviť na niekoľkých stranách.

sussanah
2. lis 2010

@lensam uprimne, silne pochybuju, ze zrovna ty matky, ktre resi, co a kdy dat diteti, se denne stravuji ve fasfoodu 😀 😀 je to proste o zivotnim stylu, ktery prenasime na sve deti. kdyz malemu davam na svacinu jablko a bily jogurt, nevezmu si sama cokoladu, to bych mu asi nebyla spravnym prikladem a pravdepodobne by to same chtel jist i on 😉

alexandrah
2. lis 2010

ahojte kocky, ja som tu asi nova, ja mam 11 mesacneho synceka, zatial papa take ze zelenina, mäsko, rozmixovane, biely jogurt s laktobacilami, ovocie, chlebik tmavy, s maslom, a tak ... chrumky nesolene ... len som si myslela, ze tak od roku, alebo nejak po uz to aj trochu osviezim?, len neviem co a ako, nechcem mu davat sol a cukor zatial vobec, mam kamosku, co ma rocneho a pol syna, a stale mixuje, inu zase co uz dava temer vsetko, aj palacinky a kolace, to urcite nechcem, ale nejaky zdravy stred?? co ste potom pridali? risko uz napr. aj jedol paradajky, a nevyhadzal sa ...asi uz nejake polievky, a kasicky ... minule som tu citala, ze uz robila baba aj so smotanou veci, tak neivem ... co ste pridavali tak po roku?? tu vidim, ze na cibulke ... cestoviny celozrnne tiez mixujem ...

katkabg
2. lis 2010

@sussanah a mozes dat receptiiik? 😝

sussanah
2. lis 2010

@alexandrah koukni se spis tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pokrocil...
Tady se resi spise pocatecni prikrmy 😉

sussanah
2. lis 2010

@katkabg na co konkretne?

alexandrah
2. lis 2010

aha´, dakujem moc, pozriem🙂)

katkabg
3. lis 2010

@sussanah pohankove rizoto :D

sussanah
3. lis 2010

@katkabg uz jsem to psala vyse, proste udelam zaklad jako na normalni rizoto (davam, co mi prijde pod ruku, vetsinou cibulka, kur. maso, kukurice, brokolice apod. + nejake koreni) a smicham s uvarenou pohankou 🙂

cicimon
3. lis 2010

co sa ovocia tyka, je jedno, cim sa zacne? jablko, banan, hruska?

sussanah
3. lis 2010

@cicimon myslim, ze z techto 3 je to jedno, ja osobne bych zacala tim, co u nas roste, tj jablko nebo hruska. Parkrat ze zacatku podusit, pokud nebude reakce, pak muzes i syrove

cicimon
3. lis 2010

@sussanah dikm dala som jej dnes dusenu hrusku, zjedla 40g , len sa zaprasilo 🙂 keby aj zeleninu tak jedla...(to zje max 80)

vivien6
3. lis 2010

dnes som musela dat malej flasticku na obed lebo mi zhorel obed 😀 😀 😀

zuzkat1
3. lis 2010

@cicimon ja som ovocie nikdy nedusila/varila... davala som rovno surove...🙂

innes
3. lis 2010

tak mám za sebou první vaření - pár věcí a hned mám všechny avent kelímky fuč 😅 Do teď jsme spíš skleničkovali, protože malá moc nejedla a vařit se mi v tak malém množství nechtělo. Teď máme mrazák plný mrkve, jablečnýho pyré s banánem, s mrkví apod. Snad to nebudu muset jíst sama 😅

janka108
3. lis 2010

@innes mozno smiesna otazka,, ale nepraskne skleneny pohar v mraznicke? umelacky uz mi tiez dosli... dik

sussanah
3. lis 2010

@janka108 taky jsme se nejprve bala, ale fkt se mi to nikdy nestalo 🙂 Je teda fakt dulezite neplnit sklenicku uplne do plna, protoze tekutiny se pri zmrazeni roztahuji. Plnim vetsinou do 4/5 objemu a je to v pohode 🙂

innes
3. lis 2010

@janka108 právě že asi prasknout může. Já jsem teda do mrazničky taky dávala jednou něco ve skle a dobrý, ale asi by se to nemělo. Já mám strach i ze střípků, stačí blbě zašroubovat, troška se ulomí a je to v tom 😒

janka108
3. lis 2010

@sussanah dekuji vyskousim🙂)

innes
3. lis 2010

ještě dotaz, jak dlouho to skladujete v mrazničce? Koukala jsem na jeden web o příkrmech (http://www.maminkam.cz/recepty-na-prikrmy) a tam píší měsíc - což teda moc není 😕