Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
10. lis 2010

@andelka ahoj 🙂 To je normalka, mrkvicka v plince. Pockej, jeslti treba zkusis cervenou repu nebo spenat 😀 Jinak muze se stat, ze az budete mit trosku i kousky, tak to nebude uplne stravene a budou kousky i ve stolici (napr nastrouhane jablicko apod 😉

cicimon
10. lis 2010

@sussanah ake ovocie okrem jablk a bananu odporucas v zime? ci radsej vyzivy potom?

sussanah
10. lis 2010

@cicimon to bych rekla, ze uz je na kazdem. Nekdo dava jen vyzivy, ja osobne preferuji jen jablka a hrusky, semtam banan, vyzivu jen obcas. Je dobre si pres leto treba neco merunek, broskvi zavarit/zamrazit at je neco na zimu
🙂 Ja osobne nejsem moc fanda vsehomozneho ovoce v zime, dovazeneho buhvi odkud a trhaneho jeste nezrale, ale to uz je fakt na kazdem 😉

maryanna
10. lis 2010

@cicimon ja tiež radšej v zime výživy, keďže ako píše susanah nemám rada tie dovozy umeliny.......
mám aj mrazené maliny, černice, a také od babky takže bude na zimu....
nám idú najviac banány, denne teo zje 2-3

andelka
10. lis 2010

@ija1 mi zas říkala kamarádka expertka přes výživu (ale nemá děti), že můžu dávat mrkev i 14 dní, dokud se mu to trávení neoptimalizuje, že je to na něj velká změna. Jinak pastinák jsem v DM viděla, tak zkusím 🙂
@vivien6 no v té sklince je mrkev a voda, doma bych asi vyrobila totéž. Ale už mám koupenou mrkev normální, tak to taky zkusím. 🙂

boruuvka
10. lis 2010

@andelka já jsem slyšela, že když se dlouho dává mrkev,že ti může děťátko zežloutnout, jak je tam moc karotenu.

cicimon
10. lis 2010

@sussanah @maryanna dik, este mam v plane navstivit trh a nieco namrazit.... prave kvoli tym dovozovym napr broskyniam a pod radsej fakt jablko a banan ako umele broskyne
zajtra skusime prvy raz banan, tak som zvedava 🙂)

andelka
10. lis 2010

@sussanah červenou řepu - no potěš koště - to nevyperu z plínek 😀 Ale aspoň už nemusím řešit vaječinu, když kaká tuhou mrkev 😀
Ono je to asi blbý takhle řešit, ale když já jsem vlastně od žádného miminka/dítěte stolici neviděla, tak nevím co je normální a co ne. 😕 😅

Koukala jsem, že jste se bavili o nosítkách - my máme Manducu a spokojenost velká 🙂
A ohledně spaní - tak mi Dany někdy nespí celý den, nebo jen 30 minut. Nejvíc si pospí na procházce v kočárku. 😒

andelka
10. lis 2010

@boruuvka aha, no to je taky možný, to mě nenapadlo. Teď ji měl 6 den, vždycky sní půl skleničky, 60g.

p69majka
10. lis 2010

@vivien6 ahoj. Takže sa hráme ďalej a tešíme sa, že to bude lepšie. Inak Filipko bol taký istý ako Sárka, tiež som sa mu musela stále venovať. Teraz má 5 rokov a vyžaduje pozornosť, ale super sa zahrá,napr. puzzle dokáže skladať aj hodinu aj dve. 🙂 S tým babyvakom je to to isté. Dnes spala aj poobede skoro dve hodiny, aj doobeda a večer nie a nie zaspinkať, ešte aj štikutku dostala 😀. no okolo ôsmej už bola asi tvrdá, lebo mňa akosi bolela hlava a tak som zaspala aj ja a zrazu som sa zobudila a Filipko nado mnou, že "mama vstávaj" 😅. Inak ja tiež keď chcem malú zabaviť, tak ju hodím do klokanky, ale aj opačne ako kedy a ideme na záhradu a to sa jej páči, všetko sleduje a aj sa trochu unaví a ujde nám čas. 🙂

maryanna
10. lis 2010

@andelka my máme tiež manducu a veľkáá spookojnosť
inak v plienka zvyknú byť celé strukoviny, kukurica....a rôzne iné kúsky...:D

sussanah
10. lis 2010

@andelka urco casem, az ti zacne jist i jinou zeleninu, tak fakt bacha na tu mrkev. Syn bratrance krasne zezloutl (resp zoranzovel) 😀 Neni to ale nebezpecne, neboj, jde jen o zmenu barvy kuze. Vsak uz zarazujte pomalu dalsi druhy. Mimca maji rady mrkve, je sladka, ale je dobre ji nedavat do uplne kazdeho pokrmu, at si zvykne i na ostatni chute. A v pohode, taky jsem byla ze zacatku prikrmu cela vyplasena, nevedela jsem co a jak a kdy a vubec. Hodne jsem chodila sem a radily tu holky se starsima ditkama, tak tu prave ted splacim spolecnosti svuj dluh 😀

p69majka
10. lis 2010

@cicimon ahoj. malá mala len raz nektarinku a žiadnu reakciu nemala. Raz sme mali aj marhuľovú výživu a tá jej vôbec nechutila. Ja dávam stále dokola jablká, banán, hrušky, slivky. Aj výživy len také kupujem. Máme radi aj jablkovú s vanilkou alebo s mrkvičkou. Mám zamrazené aj čučoriedky a ríbezle. Nevieš odkedy sa môžu dať? 🙂

andelka
10. lis 2010

@sussanah já ti v tom splácení pomůžu 😀 tak že bych k té mrkvičce přidala brambor? ať si zvyká na jinou chuť?

cicimon
10. lis 2010

@p69majka cucoriedky od 7mes a ribezle po roku
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

cicimon
10. lis 2010

@andelka ano, zemiak a mrkva, potom brokolica a atd

sussanah
10. lis 2010

@andelka do zacatku brambor, dyne hokaido, potom i brokolice (nekoho nadyma, u nas to bylo mezi prvni zeleninou). Muzes davat samotne nebo michat s uz odzkousenym. U nas treba samotny brambor vubec nejel (ono taky zkus siuvarit neslany bramor a rozmixovat s vodou 😖 ) takze jsme jen michali 🙂

sussanah
10. lis 2010

@cicimon jo jinak bacha na vyzivy ovocne, kde je navic hodne vit C, po tom se dite muzetaky osypat. Ja to teda zjistila az ve chvili, kdy jsem mu jednu takovou obohacenou vyzivu dala a pak jsem jen koukala 😕

p69majka
10. lis 2010

@cicimon ďakujem. Tak už za chvíľu budeme môcť. Ríbezle nechám Filkovi. Musím si to niekedy počítať, dík za link.

p69majka
10. lis 2010

@sussanah ja som tiež takú mala, jablkovo-mrkvovú s vit.C a nevyhádzala sa 🙂

sussanah
10. lis 2010

@cicimon jj podle toho schematu jsem se hodne ridila ja, je to tam perfektne rozepsane 🙂 Hlavne treba by me nenapadlo dat zeleny hrasek (propasirovany) tak brzo (myslim od 7m?) a maly ho pritom mel opravdu moc rad a vubec ho nenadymal, kdyz byl bez slupek 🙂

cicimon
10. lis 2010

@sussanah dik za radu, ja radsej tie s roznymi "pridavkami" ako vanilka, skorica, piskoty nekupujem 🙂

sussanah
10. lis 2010

@p69majka no spis at se nekdo nelekne,me to treba ani nenapadlo, ze se to muze stat a potom jsem hledala, z ceho to ma atd. No a pak mi to teprve doslo, potom co se vyhazel podruhe 😅 😔

cicimon
10. lis 2010

@sussanah a nestaci rozmixovat?
hej, mne sa ta www tiez dost paci 🙂 aj ten pokec k tomu

andelka
10. lis 2010

@cicimon
@sussanah tak ju, udělám mu změnu 🙂

cicimon
10. lis 2010

@andelka hej, staci novu zeleninu 3 dni skusat s uz odskusanou...nech to ma pestre

p69majka
10. lis 2010

@sussanah no veď jasné, že treba na to mamky upozorniť. 🙂 tu je každá rada super a nieje vôbec drahá 😀 .

sussanah
10. lis 2010

@cicimon nevim, ja osobne nemela moc odvahu to zkouset driv nez kolem 9m, to jsem jen pomixovala a teda prdel z toho kvalitne 😅 Ale asi kazde mimco reaguje jinak, muj ma vcelku cilive zazivani, takze mozna proto mu to trvalo trochu dele, nez si na to zvykl 🙂

cicimon
10. lis 2010

@sussanah ja tiez s hrachom a pod radsej pockam 🙂)
ja uz dakedy neviem, co kombinovat, lebo pri vsetkom sa tvari, akoby som ju chcela otravit a aj tie mnozstva, co zje...

yellowbanna
10. lis 2010

@sussanah jaj, tak to zkusim, to se tesim, jak se bude tvarit 😀 dekuju