Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

cicimon
4. dub 2011

@sussanah no ja som jej davala 13.30 mm.... takze to mala pauzu 13.30 - 17.00.... a skusala som jej aj davat napr cestoviny nech je rukami, ale zas vtedy odmietala jest lyzickou - a zas vsetko jedlo rukami jest nemoze. a ja chodim cca 14.15 - 17.00 von, tak medzitym nestiham dalsie jedlo...
A samokrmenie jej lyzickou funguje asi tak, ze jej spadne to co je na nej a potom sa s nou len hraje...

sussanah
4. dub 2011

@cicimon jen jsem chtela popsat, co zabralo u nas jako inspiraci, vim, ze to neni u kazdeho ditka vsespasitelne 😉 S jezenim testovinama rukama, to znam duverne u nas, ale vetsinou se mi podarilo do neho vtesnat mezi tim i nejakou tu omacku, takze to slo. Uz me ale nic nenapada, co bych jeste poradila vyzkouset ☹

cicimon
4. dub 2011

@sussanah jj, chapem.... tak ja len hlavne ci moze byt tolko bez jedla ci nie.... teda ci by si tym nejako uvedomila ze ked nebude jest obed a ja ju nanakojim ze bude hladna az do olovrantu....?

sussanah
4. dub 2011

@cicimon ja osobne bych se toho nebala, neni to uz miminko. Na druhou stranu bych radeji zkusila vzit treba tu svacinku (nebo ten obed) s sebou ven, protoze me to taky prijde az do te 17h pomerne dlouha doba. To jsem ti asi moc neporadila, co? 😅 Asi tak, kdyz to vyzkousis 2-3dny, tak urcite ji to nejak neohrozi a sama uvidis, jestli to bude mit nejaky vliv nebo ne.

cicimon
4. dub 2011

@sussanah no asi to skusim tak, ze zobrat nieco so sebou.... ved uvidime, aka bude nakoneic hladna 🙂)

zuhur
5. dub 2011

Holky potřebuju opět pomoct. Jak připravujete první maso? Chci ho dělat doma, ale ať ho sekám sebe-jemněji tak ho prostě nesní ☹

adelka89
5. dub 2011

@zuhur ja jsem udusila maso ve vode a pak rozmixovala se zeleninou 😉

piacere
5. dub 2011

@zuhur mixovala som

žienky, ako pripravujete deťom baklažán? Včera mal malý prvýkrát, ale to som ho len sparila... a teda vábne to nevyzeralo... ale našťastie chutil. Máte nejaký iný, lákavejší návrh? 😅 S čím ho kombinujete?

zuhur
5. dub 2011

@adelka89 @piacere to už jsem taky zkusila, ale prostě to není taková ta kašička. Buď dělám něco blbě nebo nevím, ale maso sní tak maximálně koupené.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
adelka89
5. dub 2011

@zuhur tak mozna koupit lepsi mixer, ja jsem pouzivala ponorny. tak zkousej davat zatim maso ze sklenicek a postupne prechazet na domaci 🙂

simkat
5. dub 2011

@zuhur Maso mixuju s mrkvou ze skleničky, sem tam doleju trošku vody 😉

zuhur
5. dub 2011

@adelka89 @simkat ponorným mixérem jsem to dělala, ale nezabralo to. Ale už jsem na to vyzrála - vytáhla jsem mamčin starej mixér - přidala poměrně hodně vody 😨 ale masová kašička ukázková - tak už to snad prskat nebude 😅

simkat
5. dub 2011

@zuhur Já mám u mixéra dost ostrej nůž, ten to poseká pořádně. Pak to zamíchám třeba do brambor i s tou mrkví 😉. Včera měl Pepča maso z holuba.

zuhur
5. dub 2011

@simkat no já jsem zvědavá. Maso ze skleničky snědl, takže to podle mě bylo opravdu jen tou konzistencí. Každopádně mu to radši dám zítra do brambor s cuketou - ty baští až má boule za ušima 😀

simkat
5. dub 2011

@zuhur tak cuketu sme zatím nezkusili, musíme koupit 🙂

zuhur
5. dub 2011

@simkat u nás nejvíc vede cuketa a květák. Mrkev, pastiňák projde, batáty musí být v malém množství 🙂 Špenát už taky měl a díky skleničce i kukuřici. Neprošla dýně a brokolice.

simkat
5. dub 2011

@zuhur Pepča toho pojí hodně, zatím nic neodmítl, chtěla bych vyzkoušet tu cuketu ... 🙂

paveronika
6. dub 2011

Maminky potřebuji zase radu, může prcek(4,5měs.) i jinou přílohu kromě brambor??nebo se stále kombinují různé druhy zeleniny jen s tím bramborem??

cicimon
6. dub 2011

@paveronika kludne skus aj ryzu

vivien6
6. dub 2011

@zuhur ja som tiez na zaciatku mixovala meso,mala som super mixer,ale neskor asi okolo 8 mesiaca som jej mäso krajala z nozom na malee kusky,doteraz to tak robim,a to bolo fajn..neviem ci uz viete kusat alebo ci ma problem z vecsimi kuskami,skusila by som pokrajat mäso na fakt male kusocky..

vivien6
6. dub 2011

a co je to ten kuskus? ako sa robi??? a s cim?

zuhur
6. dub 2011

Tak nevím, Jindříšek se rozhodl sabotovat jídlo. Pusu otevře tak dvakrát a pak už odmítá ☹ a je celkem jedno co dostane. Nechci to do něj tlačit násilím, ale do 18 ho fakt kojit nemůžu 😅

marda
6. dub 2011

@zuhur u nas to same.......uz to ale trva 2.mesice...nevim kdy se to zlomi....vzdy da 2-3 lzicky
mate nekdo nejakou radu?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
marda
6. dub 2011

@em_ka myslim ze u nas to lzickou ani zubem neni...po par lzickach se je to zveda a chce zvracet...nevim jak na ni,,,,prece uz musi neco jist

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
marda
6. dub 2011

@em_ka jj na vsechno jidlo

zuhur
6. dub 2011

@em_ka u nás zuby zatím nic. Do teď papal pěkně, sice to nebylo těch ideálních 150g, ale jen něco mezi 100 - 125g, ale teď je to tak max. 40g. Odpoledne si ještě trochu dal. No uvidím, snad ho to zas časem přejde.

stvura
6. dub 2011

@piacere baklazan s cukinou a zemiakom...tak je vabnejsi (pre dospelych aj cesnak a cibula + sus. paradajky a je skvela pomazanka na hrianku).
@paveronika predpokladam ze je nekojeny...mozes dat aj cestoviny bezvajecne, kukuricnu muku, pohanku a pod na zahustenie. Po mesiaci jedenia pridat masko a vajecny bielok.
U nas dnes mal velky uspech fenikel s mrkvou a zemiakom.