Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kaja73
13. čer 2011

@sandra1005 Take makke marhule,broskyne by aj hryzt už mohol,alebo hrozno-ošupane a vykostkovane-to my maly papa už od 9m-hryzenim.Alebo makke slivky,maliny.teraz bude a už aj je sezona ovocia,určite na niečo prides. 😉

sandra1005
13. čer 2011

@kaja73 tak ja mu kazdy den nukam maliny, jahody, ribezle atd. Co zahradka da. A ked nechce. nutiti ho nebudem, raz mu snad nieco zachuti.

werunka21
13. čer 2011

Holky, a dáváte prckům zmrzlinové kornouty? Ony jsou myslím bez cukru nebo ne? Ale kdysi v jedné cukrárně měli napsáno, že slouží jen jako obalový materiál 😕

bubelko
13. čer 2011

@werunka21 ja osobne davam. minule leto som dala ale len par krat - vacsinou obsahuju cukor, ale vacsinou pozuzlal a rozmrvil. a teraz po roku davam skoro vzdy, akurat uz nezuzle, len rozmrvi 😉

andelka
13. čer 2011

@werunka21 nedávám, nevím proč - často jsou tvrdé a tenké, by se mu to někde zapíchlo - ale záleží od druhu, ale ne, ještě mě to ani moc nenapadlo.

andelka
13. čer 2011

@sussanah já jsem si první 3 měsíce psala každý den co jedl, i gramy 😀 ale já jsem na tohle trochu magor, tabulky, grafy, poznámky...

werunka21
13. čer 2011

@andelka mě taky ne, jen mi to nabízeli 😅 , tak se ptám, že by třeba příště...ale taky se mi zdál tvrdý, záleží na druhu

andelka
13. čer 2011

@werunka21 já furt všude s sebou nosím kukukřupky 🙂 ale zas se přiznám, že zmrzky a nanuku už líznout dostal 🙂 jo jo, záleží na druhu. Ale nemá to na sobě rozpis složení, takže u mě e e 😀
Jinak chodit teď s malým ven, kdy potkávám snad 6 stánků se zmrzkou, je děs. 😅

werunka21
13. čer 2011

@andelka tak malýmu to zatím nic neříká. Toho mám v šátku a můžu mu u hlavy lízat zmrzku a nic 😀 . Ale dneska v kočárku se už nějak díval 😀 😝 ale jen chvilku 😀

andelka
13. čer 2011

@werunka21 tak můj už somruje všechno 😅 poobědvá, a pak stejně stojí u stolu a natahuje ruce 😀 neteře byly stejné, to se nedalo pořádně jíst 😀

sussanah
13. čer 2011

@andelka no my prave proto musime jist vsichni spolecne. Predstava, ze bych ja jedla a maly ne, tak by se tvaril jakoby tyden nejedl 😀

werunka21
13. čer 2011

@andelka 😀 ajeje, to se teda mám na co těšit 😀 😝

zuhur
13. čer 2011

@andelka kruci - já si to píšu doteď 😅 😅 😅

andelka
13. čer 2011

@zuhur tak nejsem jediná 😀

@sussanah no jo, ale on se sám ještě nenají, stejně ho musí někdo krmit. Takže vždycky on jí první a pak já/my.

zuhur
13. čer 2011

@andelka jsem na toho svýho prcka pyšná - včera poprvé baštil chlebík s Lučinou. A konečně mu nemusím všechno mixovat na kaši - huráááááá. Jediný co, tak mixuju pořád rýži - té nevěřím.

sussanah
13. čer 2011

@andelka no my jsme jedli spolecne uz asi od cca 7-8m, proste si dam lzicku ja, lzicku on a tak prubezne bastime oba 🙂 Ale je to i o povaze ditka, ja bych se totiz s malym nenajedla sama, protoze by se stejne po me vesel a knoural. Ted uz sice ji vetsinou sam, ale proste jime vsichni spolu, at mam alepson u toho jidla klid 🙂

janinininka
14. čer 2011

ahoj holky nemáte recept na jahodovou přesnídávku kterou můžou i miminka mám jahody tka jsem myslela že bych něco udělala děkuju!

mona777
14. čer 2011

ahojte prosím napišete mi ako papal vaš drobček v 9 mesiaci - jedalniček myslím . Citala som, že 9mesačný može už aj olovrant - krehký chlieb s niečím - čo to je krehký chlieb pre 9 mesačného? dakujem

paveronika
14. čer 2011

Ahoj maminky, malému bude o víkendu 7 měsíců tak se chci zeptat co Vám baští(baštili) vaši prcci v tomhle věku??Co všechno mu můžu dát??Papáme zeleninu+přílohy, ovoce, jogurty sem tam mu dám kuku křupku a dětskou sušenku...Taťka mu dal rohlík a ten mu tedy chutnal 😀

mirabelluska
14. čer 2011

@paveronika ahoj, mozes skusit kase, je ich strasne vela druhov, pohankova, ovsenna, prosova...teda tie nesladene, dalej mozete zltok, mojim detom chutil stred vianocky alebo sendvicu, jasne ze len kusocek

mirabelluska
14. čer 2011

@janinininka ahoj, jahodovu presnidavku robim tak, ze dam povarit jeden diel jablk a po vychladnuti zmixujem z jednym dielom cerstvych jahod, dam do poharov a sterilizujem, ale jahodky davam az po prvom rociku

mirabelluska
14. čer 2011

@mona777, krehky chlebik asi myslia ten ,,polystyrenovy" kukuricny alebo obilny, 9mesacnemu mozes dat normalny chlebik, len odrez korku a natri napr.lucinou a mas olovrant hotovy

mona777
14. čer 2011

@mirabelluska a ešte čím okrem lučiny mozem natierať chlieb? a to hociaký chlieb - biely, tmavý atd.?

cicimon
14. čer 2011

@mona777 chlieb mozes natriet normalnym maslom... a hej, moze byt hocijaky, ale nie semienkovy

mona777
14. čer 2011

@cicimon môže byť aj maslo v tých kelímkoch ako je napr. rama, veto, atd.?

cicimon
14. čer 2011

@mona777 nie, mysli sa riadne maslo - kocka... nie margariny

mona777
14. čer 2011

@cicimon takže napr. rajo kocka - dakujem - ale to je predsa robené z kravskeho mlieka - to nevadi?

cicimon
14. čer 2011

@mona777 od 9mes sa moze davat maslo a neskor aj mlieko do varenia a maslo je v principe spracovane mlieko

paveronika
15. čer 2011

Maminky myslíte že by malý mohl třeba kousek okurky nebo kousek papriky??Nebo je na to ještě brzo??A ještě se zeptám jaký by měl mít prcek jídelníček??My to máme takto: 8hod. jogurt, 11hod.oběd, cca 14hod. ovoce, 17hod. 210ml mléka, 20hod. 240ml mléka mezi tím kuku křupku nebo dět. sušenku...myslíte že je to v pořádku?? 🙂

cicimon
15. čer 2011

@paveronika paprika az po roku a uhorka okolo 10mes.. a jogurt po 8mes..