Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evitkamalicka
22. kvě 2009

laetti ja som tiez skor za ovocie ako jogurt hoci my uzd 2 tyzdne papame aj biely jogurt

shaula
22. kvě 2009

megi - já vím, že se dříve doporučovalo něco jiného a za 30 let bude zase něco jiného. Ale proč ignorovat současně uznávaný názor ODBORNÍKŮ, nikoli výrobců dětských výživ, to nevím. Je to zbytečný risk.
Rozhodně si nemyslím, že nutrilon nebo beba uškodí více než čokoláda. A ty "uměliny", kterými se tu oháníte... Vy si myslíte, že se "umělé" mléko vyrábí z ropy nebo bůhvíčeho? Vždyť je to z kravského mléka, jenom s naštěpenou bílkovinou tak, aby to bylo pro dítě lehce stravitelné... Tak v čem je tedy tak škodlivé? Neříkám, že zelenina a čerstvé ovoce, případně MM není zdravější, to samozřejmě je, ale čokoláda určitě ne.
No nic, končím tuto diskuzi, krmte si své děti třeba bůčkem a párky, to je mi jedno. Svůj názor jsem k tomu už řekla.
PS: a nejsem žádná maniačka jen proto, že jsem ti odcitovala kousek z jedné knihy. Howgh.

zoeno.1
22. kvě 2009

ahojte kocky,fuuaha to co to tu je za teeeema? 😵 ....ja som uz aj zabudla,preco som sem prisla 😅 😀

zoeno.1
22. kvě 2009

eee som nechcela dat tohoto smailika´= 😵 ....ale tohoto= 🤐

😅

zoeno.1
22. kvě 2009

ze tohoto 😝....malo byt tohto 😅 🤐 😝

smardik
22. kvě 2009

magi kamarádka kojila asi 14dní, já kojila 5měsíců, pak malý moje mlíko prostě nechtěl a nedostala jsem ho do něj nijak a ted v 7měsících se nepřetáčí, prostě se mu nechce a od kamarádky se přetáčí, sedne si, lozí. TOhle není o tom jak bylo dítě živené, prostě někdo k tomu přijde dřív a někdo pozděděj, můj malý je takový že na to přijde později, však se to do 18 naučí

tamka84
22. kvě 2009

ahojte, ja som tento týždeň začala prikrmovať malú. Začali sme s hipp mrkvičkou, a teraz na tretí deň som si všimla že má také drobné vyrážky na tváričke. Môže to byť reakcia na prírkrm? Asi by som jej mala zmeniť z mrkvy na inú zeleninu, však?
😲

petka80
23. kvě 2009

tamka, může to být reakce na tu mrkev a taky nemusí, to težké posuzování...... Každopádně teď zkus něco jiného (brambor, cuketa, broklice atd.) a mrkvičku zas za čas.....

elanela
23. kvě 2009

ahojte chcem sa spýtat či mi neviete poradit prikrmujem malú 2 týždne už papkáme zeleninku aj toho dost zje ale potom mi stale plače až dokým jej nedám prso kojím ju skúšala som aj čajík či neni len smadná ešte tak si upije z neho ale furt plače dokým to prso jej nedám som myslela že už vynecháme kojenie ked tej zeleninky spapa dost ale asi nie?neviete mi poradit?

petka80
23. kvě 2009

elanela - tak jí ještě dopřej čas, asi to ještě potřebuje. A kolik toho sní?
Klidně dokoj, to vůbec neva, ono se to hlavně nedoporučuje proto, že některé děti pak odmítají příkrmy a chtějí jen prso, protože vědí, že si ho vždycky vybrečí. Ale to u vás zatím nehrozí, tak prostě pak nakoj 😉

lusilia
23. kvě 2009

Ahojte, chcem sa len opytat.
Maleho zatial len "kojim", papa len z flasky MM, ale ide mi o to, ci mu uz nemozem zacat davat aspon prevarenu vodu, alebo cajik, bojim sa, ze potom to nebude chciet a mne to mlieko uz obcas hapruje, z UM mi zvracia a teraz je nachladnuty, tak mu davam calcium a aj to vyzvracia, tak sa dost obavam, ze ako to bude s prikrmi, samozrejme s tymi chcem zacat az ked bude mat 6 mesiacov...teda pokial mi vydrzi moje mlieko

holly1
23. kvě 2009

ahoj, já bych zase potřebovala poradit 😉 .... chci nadělat zeleninku do mrazáku a nevím, jestli můžu smíchat třeba pět druhů (samozřejmě všechny vyzkoušené) nebo je to moc... asi můžu, ne? 🙂 Pak, když chci dát malé trošku jablíčkové šťávy, musí to být ta Hami nebo jiná pro mimi nebo to může být normální 1OO% džus ? díky

smardik
23. kvě 2009

holly já mám normálně zeleninu v mražáku z více druhů a v pohodě 🙂 a tu štávu bych dala tu dětskou, určitě to bude zdravější pro ni. U nás malému nejvíc jede merunkový hipp, jabkovou štávu moc nemusí

suziad
23. kvě 2009

od kedy by mohli deti pit obycajny sirup napr.*Jupik
mala nechce ziadne caje ani ovocne stavy, tak som premyslala, ze skusim sirup s prevarenou vodou

smardik
23. kvě 2009

suziad mi malý taky žádný nechtěl až jsme vyzkoušeli čiperku a ten mu jede nebo voda 🙂

suziad
23. kvě 2009

ciperku mam doma 2 otvorene krabice 😠 uz budu asi aj na vyhodenie
mala je teraz chora a nic okrem mlieka do nej nedostanem ☹

holly1
23. kvě 2009

já nevím, ale mně se zdá, že 100% džus třeba z jablíček je úplně stejný jako ta Hami šťáva - v ani jedné není žádný cukr... a ten jupík, to je s cukrem, ne? To bych miminku teda určitě nedala. A co je to čiperka???

suziad
23. kvě 2009

ale ved s cukrom je hoci co aj vyzivy a ine caje, keby jej to chutilo tak by som jej to dala aspon by nieco pila. 😅

smardik
23. kvě 2009

holly já se snad schválně půjdu podívat na hami štávu a džus jaký tam je rozdíl 😀 😀, jo jupík je s cukrem, ted bych ještě dllouho nedávala. a čiperka je čaj-instatntní, je to jediný čaj co mi malý pije, jo ted mi ještě pil obyč černý čaj, měl dietu

suziad
23. kvě 2009

skusala som hopp jablkovy s medunkou a teraz broskinovy Hami ten je fakt super mnam, a nic. Rano urobim vecer vylejem 🙄

zoeno.1
23. kvě 2009

suziad, ja som u malej zacinala s vodou...nechcela,tak som skusila hipp bio jablko/hrozno v pomere 20ml dzusu a 100vody v podstate ofarbena voda,to je celkom zachutilo a na druhy den zas nechcela tak som to skusala par dni /tyzdnov nastriedacku vodu alebo dzus s vodou....a aj tak nic moc,max.par hltov a dost....no a nakoniec som zmenila flasku a zazrak mala pije cistu vodu okolo 200ml za den 😵 skusala si zmenit flasku?
a urcite by som nesla do jupika 😝 mas pravdu ,ze s cukrom je hocico teda aj vyzivy a caje,ale napr. ja take vobec nekupujem,vzdy kukam zlozenie a existuju vyzivky a dzusy aj bez pridaneho cukru 😉

holly myslim,ze ked najdes dzus,ktory je 100%,bez pridaneho cukru a tak,tak jej ho mozes dat,nemusi byt vylucne detsky....skus bio 😉

holly1
23. kvě 2009

suziad, myslím si, že naučit tak malé miminko na slazený nápoj není dobré. To ti pak vodu nebude pít nikdy. Nejlepší je, když mimi pije čistou vodu. Dělej jak myslíš, ale dobré to není.

zoeno.1
23. kvě 2009

elanela,ako pise petka,dopraj jej este cas 😉 ja som vyse mesiaca davala malej po obede este MM 😉

martina100
23. kvě 2009

Ahoj,
já mám asi úplně pitomej dotaz, ale já fakt nevím - salátová okurka jako příkrm, to se má taky vařit? Už ji mám doma v lednici, ale prostě nevím, co s ní 😉 . Okurku jsem ještě nikdy nevařila 😉

elanela
23. kvě 2009

zoeno a kolko ti papala tej zeleninky lebo mne jej zjed dost teda

holly1
23. kvě 2009

no, ve 1OO% džusech žádný cukr není, to je prostě JEN ta ovocná šťáva... Zoeno, mně dětská dr. řekla, že mám po příkrmu zkusit dát tak 30 ml tekutiny, malá mi teda nevypije asi ani to... ale máme ještě dost kojení a v té zelenině taky nějaká voda je... těch 200 ml co ti malá pije, to je fakt hodně.... je ta informace od mojí doktorky správná nebo kolik by mi malá měla vypít??? Já jsem bohužel od mojí dr. dostala spoustu podivných informací, takže možná i to pití je pomýlené... večer dávám rýžovou kaši udělanou do mm, to by měla malá taky zapít tekutinou, když ta kaše je z 200 ml MM???? Prosím poraďte mi¨.

holly1
23. kvě 2009

martina, s tou okurkou by mě to taky zajímalo, taky jsem někde četla, že se může zkoušet okurka, ale s tou tepelnou úpravou teda nevím... je to ale podobné cuketě, tak možná taky chvilku povařit, měkké to bude asi hned... já jsem ji teda ještě nezkoušela

martina100
23. kvě 2009

holly - ptám se, protože jsem okurku našla ve výčtu vhodné zeleniny, za kterým bylo napsáno: "vše samozřejmě tepelně zpracované" - manžel na mě koukal jako na blázna, když jsem mu oznámila, že budeme vařit okurku 😉 - takže okurka leží v lednici a leží a leží 🙂 a já na celém netu nenašla co s ní 😉

holly1
23. kvě 2009

tak poraďte někdo co s okurkou 🙂 aby neležela v lednici 😀 a mně ještě s tím pitím, prosím 🙂

martina100
23. kvě 2009

holly - co se týče tekutin, tak moje doktorka zase říkala, když jsem se jí přímo ptala, jestli mám Abi dávat vodu, když bude mít jeden příkrm bez dokojování, že to není potřeba. Prý pokud jinak kojím, má holčička tekutin dost. Vodu mi doporučila až při opravdu teplém počasí, aby nebyla dehydrovaná.