Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

motol
24. črc 2008

Ahojky,chtěla sem se zepatat,kupujeme směsi od Hami od ukončeného 6.měsíce,dávala sem ted první skleničku a jsou tam docela kusy zeleniny a malého to občas nadavuje,myslíte,že mám kupovat více rozmixované a nebo ho postupně učit na větší kousky děkuji
)ů=
p

jandalinka
24. črc 2008

motol:malý asi na kousky ještě není připraven,tak zkus mu ještě ze skleničky jídlo rozmělnit vidličkou a jen pár kousků nechat a uvidíš.Malá se mě také sem tam ze začátku "zakuckala",ale pak už v pohodě. 😉

Holky potřebuji poradit!!!Malé jsem včera dala poprvé jogurt a snědla tak zhruba půlku a dnes už má 3stolici od rána,což se nestává a je řídší než obvykle a před hodinkou na prdélce nic neměla a před chvíli po přebalení celá osipaná prdélka.Myslíte,že je to náznak průjmu a tím se vytvořila vyrážka??!! ☹

minea
24. črc 2008

motol: Pro plně kojené děti se doporučuje u věku, co je výrobcem napsaný na skleničce, přidat dva měsíce, tj. my jsme v 6 měsících začali s příkrmy, které jsou od čtvrtého. Byly naprosto hladké.

motol
25. črc 2008

minea-tak to jsem nevěděla kupovali sme ty od 4 měsíců,ale ted je stařší a nenapadlo mě,že od 6měsíce tam budou takový kusy,tak sme koupily dneska od 4 zase děkuji za rady

luckahr
25. črc 2008

Ahoj holky, nemám teď čas pročítat a tak prosím jen rychle o radu. Malýmu je pět měsíců, dnes jsme byli u mudr. a je štíhlý 🙂 , tak máme začít s příkrmama. Dr. mi ale říkala, začít v poledne zeleninkou, večer klidně kaši a třeba už za dva týdny ovoce..............mně to příjde strašně rychlý, co jsem tak četla na koníkovi i jinde. Je teda pravda, že ty přikrmovaný dětičky jinak hezky přibíraly, což my ne, ale stejně 😕 Moc děkuju předem za Vaše rady a názory 🙂

janinininka
25. črc 2008

já co vím, tak se má začít s ovocem až tak za měsíc, taky bych nepospíchala, ale ať dají radu zasvícené holky, my teprve přikrmovat budeme. tu kaši jo, ta nevadí ale dala bych nejdříve jen zeleninku, pak masíčko pomalu a až pak ovoce, taky si ráda vyslechnu zkušenější názor!

motol
25. črc 2008

luckahr-my začali s příkrmy v 5,5měsíci,a dávala sem 14 dní jen jednosložkovou zeleninu v poledne,a pak teprve ovoce odpoledne a kaši uplně naposledy před spaním,my máme teda jedlíka,ze začátku snědl,tak dvě lžičky a ted spořáddá celou skleničku,ale to je individuální,hlavní je,že vše dobře snáší na nic sme nedostali alergii,jo a příbírá opravdu pěkně takovej malej pucíček to je,což je doobře

luckahr
25. črc 2008

motol, no vidíš to, a mně mudr říkala to ovoce dopoledne, každej řekne asi něco trošku jinýho, co. No právě s tou kaší možná máme začít už proto, že málo přibíráme? Holky a dáváte nebo dávaly jste mimčům něco pít k těm příkrmům nebo jste jen potom nakojily? Jsme plnokojo zatim.

janinininka
25. črc 2008

k příkrmům by se podle mě mělo dávat pití, voda nebo čaj, to my už pijeme teď.

simlenka
25. črc 2008

ahoj holky, s tím ovocem je to podle mě tak (co jsem četla a co doktoři), že se má dát později, ale z důvodu toho, že je sladké a mimi by odmítalo pak zeleninu, tudíž když si mimi zvykne na míň výraznou chuť zeleniny a v pohodě ji baští, tak bych se nebála ovoce (my jsme ho zkusili navzdory radám taky po čtrnácti dnech zeleninky a v pohodě, ale malá už fakt hezky papala mnou vařené i kupované zeleninové příkrmy) a šla jsem do toho tak brzy taky z důvodu, že je malá hubená - resp. není ani tak hubená, jakože mi nepřibrala za dva měsíce vůbec nic... no a další důvod proč začít dýl s ovocem je možnost alergie (bývá víc alergizující než zelenina), proto se doporučuje (snad krom banánu) vše ze začátku podusit - anebo já jsem začla kupovanou přesnídávkou od Hami (Frutapura) není přislazovaná 😉 a taky jsem s tím začla proto, že malá špatně kakala, tak jsem jí dala jablečnošvestkovou přesnídávku.

Doktor mi řekl, že máme během tohohle měsíce (když malá nepřibrala) zvládnout ovoce a zeleninu a pak přijít na převážení - ptala jsem se na kaše a tu mi prozatím nedoporučoval, že tu prý až za ten měsíc (taky proto, že je sladká atd...)

janinininka
25. črc 2008

jojo, přesně jak píše Simlenka, zeleninka je bez chuti, a ovoce děti potom odmítají.
Simi- a kolik ti toho napoprvé snědla, začínala jsi tou mrkvičkou od Hippu, já to asi ze začátku budu taky kupovat, a až pak začnu vařit doma. co ty děláš doma?

luckahr
25. črc 2008

holky zatim moc díky 🙂

minea
25. črc 2008

luckahr, ještě koukni sem, je to skvělej tahák 🙂
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

gilotek
27. črc 2008

holky jak připravujete cuketu ? Malý vyzkoušel kombinaci brambor a mrkve, květáku a brokolice a chtěla bych vyzkoušet ještě něco než přidám masíčko. Díky za radu.

simlenka
27. črc 2008

no první tři dny mi malá snědla sotva lžičku a pak najednou super, hlavně ta hippovská mrkev je fakt chutná a to já tyhle blafy nemusím 😝 no a teď jsem jí uvařila mrkev s bramborou a trošinkou celeru (ale ten se prý nemá) a kuřecí prso, namixovala a namrazila do skleniček, ještě tam máme dvě a dávám jí to nastřídačku, jednou dostane moje vařený a jednou kupovaný - teď sní celou malou skleničku, někdy mám pocit, že už nemůže, jindy, že jí to nestačilo - to jí pak ještě dokojím, ale je to málokdy 😉 a celou skleničku snědla poprvé asi po čtrnácti dnech, to když začla trochu papkat, tak snědla tak asi půl skleničky, pak jsem přidávala až jsme na celý malý, a až dojíme ty malý, co tu máme nakoupený a namražený, tak asi už zkusíme velkou - to je tak za týden.
S ovocem problém nebyl, to baštila a ještě si u toho parádně mlaskala 😀

a další vaření asi bude s králíkem, ale nějak mě moc nenapadá co tam přidám, asi dám zase bramboru a mrkev a k tomu třeba kukuřici... hrášku nebo květáku se bojím, protože už takhle chudinka hrozně prdí ☹
--- jo ještě si tak uvědomuju, že moje vařený jí vlastně nechutnalo dokud jsem tam nepřidala masíčko. Jo a taky asi budem už jednou týdně dávat žloutek. No, do začátku (pokud chceš dávat skleničky) fakt doporučuju Hipp a ne Hami, ten Hipp je chutnější - dneska už baští i Hami ale zezačátku ho Terka nechtěla a když jsem to ochutnala já, tak je to fakt nebe a dudy 😅

ivulinda
27. črc 2008

sim já květák dávám normálně,já dávám taky pořád jedno a to samé a kukuřici už můžu dávat?

gilotek
27. črc 2008

nikdo nedělá cuketu? ☹ já jsem ji dnes koupila, že malému obměním papání 🙂

zusma
27. črc 2008

Já cuketu dělala třeba se žloutkem anebo ji povařím třeba s lilkem a dám to na půl s masovou skleničkou. Malá má cuketu asi nejraději

lenkazdenek
27. črc 2008

NAše malá cuketu zbožňuje,buď se žloutkem,nebo s mrkví,bramborem a masem, nebo jen s bramborem a masem,nebo s rýží a masem 😉
Simlenka,naší zas víc chutilo Hami než Hipp,ono je to spíš o dětech 😉

gilotek
28. črc 2008

a holky jak často jste dávali malým masíčko? Myslím, jak jste začánali. Někde jsem četla, že se má dát první týden 1x, druhý týden 2x atd až se přejde na 6x týdně a 1x týdně žloutek. Nebo jste prostě s masem začali a dávali každý den? díky.

lenkazdenek
28. črc 2008

Gilotek,já už ti ani nevím,mám dojem že zprvu jen občas a teď dávám skoro každý den,občas dám jen zeleniku nebo ten žloutek

simlenka
29. črc 2008

já jsem kukuřici viděla na skleničce od Hippu od ukončeného čtvrtého měsíce, takže ji dám i Terce do mnou vařeného, z kupovaného neměla prolbémy a moc jí chutnalo, tak doufám, že i ode mě jí bude chutnat - navíc taky se myslím dělají i jedny z prvních kaší - rýžová anebo rýžová s kukuřicí... a s masem - já to asi přehnala, ale malá ho měla skoro denně, teda od tý doby, co jsem jí ho začla dávat - to bylo asi po týdnu a půl, možná po dvou týdnech

ivulinda
29. črc 2008

holky co všechno už můžu dávat za zeleninu?můžu dát i to co tady píšete za zeleninu?? 😀

gilotek
29. črc 2008

já jsem malému ted začala dávat i kaši před spaním - právě tu první kaši pro kojence od Hippu - je to rýžovo - kukuřicová - mléčná. Abych nemusela kupovat ještě umělý mlíko nebo odstříkávat. Malýmu moc chutná. I když se nezdá, že by se zlepšilo jeho spaní.......

simlenka
29. črc 2008

hele, holky a jakej je rozdíl v nemléčných a mléčných kaších, když se stejně zadělávaj mlíkem??? To jsem jako do dneška nepochopila - jasně v přípravě jsou jiné, ale výsledek je stejnej, ne?

svoma
29. črc 2008

Ahojky Simlenka,do mléčných přidáš vodu a do nemléčných mlíko. 🙂

simlenka
29. črc 2008

no jasně, chápu že v přípravě je rozdíl, ale výsledek je takovej, že stejně v tý mléčný kaši je už mléko sušený a do nemléčný kaše mlíko naliješ, takže rozdíl nevidím 😅 anebo jsem mimoň 🙄 😀

svoma
29. črc 2008

Jenže do té nemléčné si můžeš přidat mateřské,v mléčné je umělé.jiný rozdíl v tom nevidím.

petka80
29. črc 2008

Přesně tak, pokud koupíš nemléčnou, můžeš ji udělat s mlíčkem, na které je mimčo zvyklé - buď s MM nebo s UM, které pije. Takže by to mělo být lepší.
Pokud ale kojíš a nechceš odstříkávat, tak klidně kup tu mléčnou, jinak bys musela ještě kupovat UM.

zusma
29. črc 2008

ty nemléčný jsou většinou strašně řídký 😒 a nemléčná od sunarky-takový žlutý obal-tak divně smrdí 😒