Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

tygrous
27. črc 2010

Jo a jeste tu mam od Caountry life sestizrnou, tak mozna ze by byla asi lepsi nez ta Hipp.

latvia
27. črc 2010

v nemliecnych nemam prehlad, ale asi je to jedno, hlavne aby tam neboli primiesane nejake cudesne veci....vanilka by vadit nemala

aannggiie
27. črc 2010

chci se zeptat do kolika měsíců jste vařily v kojenecké vodě?

tygrous
27. črc 2010

@aannggiie Ja kojeneckou vodu pouzivam uz jen na piti (ale prevarim ji). Jidlo v ni jsem varila jen asi meisc a ted uz pouzivam normalni z vodovodu.

tygrous
27. črc 2010

@aannggiie Jo ale vlastne kasi mu delam taky z kojenecke zatim😉

pia22
27. črc 2010

@tygrous my mame len nemliecne kase z Alnatury-psenovu, ovsenu, 4-zrnnu, su vyborne samostatne aj na zahustenie na slano aj na sladko , cena je tiez super a co je najlepsie, neobsahuju ziadne aromy, cukor, nic len muku a B vitamin pre lepsie vstrebavanie. Odporucam🙂

aannggiie
27. črc 2010

@tygrous ok dík.

aannggiie
27. črc 2010

dneska vařim tu sladkou bramboru tak jsem na frajera zvědavá 😉

stipa
27. črc 2010

chci se zeptat, zda někdo dáváte prckům pít čak Rooibos -( je to přírodní antihistamikum), ptám se hlavně těch, kdo mají atopiky. Já sama ho piji 1x denně, ale nevím, zd podat i prckovi do pítka.

stipa
27. črc 2010

tygrous - já jsem mu ten čaj udělala a pil ho jako divý 😲 pořád se po něm natahovala a chtěl víc a víc pít 🙂 tak doufám, že mu tím neublížím. Jo a k té stravě, holky radí, že nemám jíst kuřecí, hovězí, vepřové maso a malému kvůli ekzemu také ne ☹ Ty jo, co mám tedy jíst??? Jo a pšeničné pečivo prý také ne 😢 Voda a vzduch, to asi snad půjde k sobě 😀

stipa
27. črc 2010

Z JINÉHO SOUDKU, ALE PŘECE JEN - Holky, chtěla jsem se ještě zepat na krevní testy, co všechno nebo spíš na jaké potraviny se dělají? Máte s tím někdo zkušenost? Můžete mi je vypsat? Chci je malýmu udělat, abych ho zbytečně nekrmila něčím na co bude alergický. Nebo na co všechno bych mu je měla nechat udělat a co po doktorovi vlastně chtít? Asi je nějaká řada na co všechno dělají, že? Díky moc!!!

stipa
27. črc 2010

@pia22 - a kde nemléčné kaše kupujete? Mají je v DM nebo kde???

stipa
27. črc 2010

@stipa - stipa - já už malému dala nemléčnou kaši s lepkem a snad dobrý, jen se mi zdaá, že se teď drbe snad po každém jídle nebo co!!! Jinak malému jedou nemléčné od Nestlé, Sunar - Hero a od Nutrilonu (Hipp mu vůbec nechutnají, Hamé jsem nezkoušela, protože mají jen rýžové a pak s příměsí ovoce)

luciferova
27. črc 2010

ahojte,

mozem dat mrazenu kukuricu do variacej sa mrkvy so zemiakom? netreba ju prepasirovat od supiek? vdaka 🙂

jasminet
27. črc 2010

@luciferova jasne, mozes. ja som len mixovala, aj hrasok, nikdy som nepasirovala a supky malej nevadili....

luciferova
27. črc 2010

@jasminet dik aj mojmu 8 mesacnemu krpcovi? nebude mu vadit?

sussanah
27. črc 2010

@aannggiie s tou vodou je nejlepsi si zaavolat primo nsa krajskou hygienickou, tam ti primo reknou, jestli ta vase voda, co vam tece doma je vhodna nebo neni pro kojence. My jsme to udelali u nas doma, to na rekli, ze tak do roku kojo, ze nemame dobrou vodu, ale treba u rodicu nam rekli, ze tam je voda kvalitni, takze klidne po pul roce muzem vodovod 😉

jasminet
27. črc 2010

@luciferova kukuricu som davala do prvych prikrmov, aj hrasok a nevadili jej tie supky. ci budu vadit tvojmu malemu to zistis iba ked to skusis urobit 😉

tygrous
27. črc 2010

@stipa No ja jsem omezila hovezi, to si dam tak 1x za mesic, a veprove taky jim malo a jen libove. A pecivo si pecu sama a micham mouku spaldovou, celozrnou, pohankovou, amarantovou a jen cast obyc.bilou psenicnou😉

tygrous
27. črc 2010

@pia22 jee, tak to mam radost, dik za tip😉 nakoupime😉

pia22
27. črc 2010

@stipa kupujeme ich v DM, v niektorych je lepsi vyber, v niektorych biednejsi. Mne robili pred par rokmi krvne testy, neviem ake potraviny boli testovane, ale pozitivne mi vysli orechy, ryby, mrkva, zeler, zemiaky a uz ani neviem co vsetko😒

tygrous
27. črc 2010

K tem testum: co jsem tak cetla, tak u malych deticek pry ty vysledky nejsou moc spolehlive.

tygrous
27. črc 2010

Holky, ja si pripadam jak magor. Nakoupila jsem pro malyho ve zdrave vyzive slunecnicovy olej a olivovy olej a chci mu to pridavat do jidla, ze...ale furt na to zapominam. Dnes jsem si aspon vzpomnela a vyndala jsem si ho uz dopoledne primo ke sporaku...no a ted myju misku a hrnec no a narazim tam na lahev oleje, ktery jsem samozrejme do jidla nedala😀

sussanah
27. črc 2010

@tygrous ty si delas smes na chleba sama? A jak jestli se muzu zeptat? Jinak s tim olejem, to je v pohode, mne to trvalo asi 2 tydny, nez jsem ho zacala davat pravidelne 😀

julietka
27. črc 2010

@latvia ked si spominala ten hrasok..chcela som dnes varit hraskovu polievku a nenasla som nikde cerstvy hrach. Je mozne pouzit aj sterilizovany? bojim sa z takeho varit lebo pristerilizacii asi pouzivaju sol a pod.prisady..

luciferova
27. črc 2010

@julietka skor mrazeny by som pouzila. popravde (ako sama pises) je sterilizovany, nazltly, v mierne slanom naleve... a chutovo mne osobne velmi nešmakuje. ale ten mrazeny je cisty hrach, to by malo byt podla mna ok 😉 ale na tvojom mieste by som asi s hrachom este pockala. my mame 8 mesiacov aj tyzden a hrach este nemal. mam pred nim respekt, znamej syn mal do 2 rokov problemy so zaludkom, lebo mu dala hrach dost zavcasu (uz si presne nepamatam kedy) a mali s nim fakt patálie... vracacky po kazdom jedle.. neriskujem 🙄

dnes krpcovi tak chutilo, az som prekvapena bola, dala som mrkvicku, zemiak a tu kukuricku 🙂 otvaral vratka ako keby to bolo ovocie (s ktorym nema najmensi problem) 😀 tak som rada 🙂

apropo sklenicky (este raz) - tak ked uz lekari kazu davat poharikovu stravu, to uz kde sme.... v prvom rade by mal lekar odporucat DOMACU zeleninu, ak nie je moznost, tak BIO (ja kupujem bio kvalitu v Bile u nas v zapadakove, verim, ze ked je dostat u nas, nebude s nou problem nikde 😀 k nam sa chodia fakt muchy otacat) a az potom sklenicky, resp. pohariky. aj to HIPP nerobi vsetky v BIO kvalite 😉 zvlastne, dnes su aj lekari naopak...

gabika7706
27. črc 2010

@stipa 8 mesacnemu dietatku testy robit nebudu a ak aj ano, vysledky nebudu celkom OK, organizmus sa este vyvija...neviem,ci ste uz mali reakciu na nieco, tak toto vynechaj, ale testy najskor po roku a potom ich este budu opakovat kazdy rok, my sme to tak mali 😉

tatiana1985
27. črc 2010

ahojte dievcata, poradite ako pripravit na olovrant slivky malej..osupat, vykostit a dat varit??? alebo bez varenia podavat?? 😒
v googli mi nenaslo nic normalne a uz by som ich mala zacat robit , kym sa zobudi ..dakujem pekne 🙂

gabika7706
27. črc 2010

@julietka sterilizovany hrasok by som urcite do roka do jedla pre dieta nedavala.

gabika7706
27. črc 2010

@tatiana1985 ja nevarim ziadne ovocie, aj ked by sa do roka pre lepsie travenie malo. My sme dnes mali na desiatu ringloty, surove, osupane, mix na kasu. Ale ak chces varit, tak presne tak ako si pisala 🙂