Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

teuska
25. srp 2010

chcem sa opytat, davate babatkam zeleninku len cisto varenu alebo aj vyzivy? mam obrovsku dilemu, aby som malemu neublizila, ja to striedam, raz tak raz tak, podla zeleniny , ale kedze malemu tie vyzivy chutia, tak neviem............

janicka006
25. srp 2010

@teuska a čím myslíš že bys mohla synovi ublížit????

vivien6
25. srp 2010

@teuska aj ja sa pytam preco ublizit ? zato ze mu davas vyzivy ?
ja varim a davam aj vyzivy.vzdy nakupim a ked neni cas dam malej vyzivu alebo ked sme niekde...keby to bolo nebezpecne pre deti tak by to nevyrabali si myslim..

aannggiie
25. srp 2010

@tygrous taky dávám piškoty a sušenky od 6.měsíce a taky málo-většinou do ovoce a nic se neděje

aannggiie
25. srp 2010

@irafa já mu nic nenutim.Dám 2 lžičky,když nechce víc a samo se to stupnuje už jsme na 5 😅

aannggiie
25. srp 2010

@janicka006 my jsme taky na ovoci jako vivien6

aannggiie
25. srp 2010

@teuska taky střídám,ale je to tim,že zkoušim co bude jíst.Jo a taky míchám kupovaný s domácim

janicka006
25. srp 2010

@aannggiie takhle "očůrává" kmarádka svou holčičku...chce jen kupované,domácí ne..tak jí to vždycky namíchá a prďolka prdlajs pozná a dlabe🙂)

Mohla bych se zeptat jak jste na tom po zavedení příkrmů s kakáním???Naše holčička chodila když měla UM pravidělně 1 x denně a teď najednu chodí 2 x denně.....

leelo
25. srp 2010

@vivien6 ja som tie vyzivky videla v rossmannovi. z mojej skusenosti maju toho aj v edeke vela. a vzdy nieco ine ako v ross. objednavaju asi inu "kolekciu". ved popozeraj 😉

alexo
25. srp 2010

Neviem aké výživy myslíš, či ovocné, alebo zeleninové.Ja som po 2 a pól týždni varenej zeleninky a polievočky začala dávať ovocnú výživu a beťár už mi nechce zeleninu.Takže si zvykol len na fajnú sladkú chuť, takže len z tochto hľadiska je to tzv. nebezpečné...

Prosím slečny, poraďte, od ktorého mesiaca môžem dávať čučoriedky a melón?Nikde som to nenašla. 😒
Dnes som začala dávať aj rozfučkaný banán a len tak ho striaslo, tak som to vzdala.
Už ani neviem čo mu ponúknuť na desiatu.
Kedy mám začať dávať niečo v tuhej forme aj na olovrant? teraz sa ešte po domácky mliečkujeme.
Ďakujem
😀

janicka006
25. srp 2010

@alexo meloun tady někdo řešil včera...

vivien6
25. srp 2010

@alexo uz ma 6 mesiacov melon uz by aj mohol... my sme davali skorej a nic sa nestalo.melon je dobry na vodu..ale myslim ze nie vela...

vivien6
25. srp 2010

@leelo pokukam..ale ten rossmann nepoznam...vdaka 😉

alexo
25. srp 2010

Bojím sa aby ho nezdulo, lebo ho často bolieva bruško ☹

petula7.
25. srp 2010

Ahoj holky můžete mi poradit co můžu dát dceři když má 9 měsíců? něco jsem už dávala, jako např. mrkev, brambor, kedluben, banán a taky dávám skleničkový příkrmy? co třeba bílý jogurt? ale jen tak sám? dík za rady

bubelko
25. srp 2010

@vivien6 skus ho uvarit. caj u nas nefungoval, ale vareny fenikel (hluza, alebo ako to nazvat) ano, 😉

vivien6
25. srp 2010

@bubelko u nas funguje aj normalny caj.. vzdy ked ma bolesti bruska tak jej dam napit teply caj a pomaha . alebo ju dam do sedu a poprdka si a tiez funguje 😀

vivien6
25. srp 2010

@alexo tak ale ked skusis tak uvidis ci ho zduje ci nie...

aannggiie
26. srp 2010

@petula7. jogurt už můžeš dávno.U nás boduje řecký s rozmixovaným banánem.Jinak dej holandii a do toho čerstvé ovoce nebo zakysanou smetanu

lucinka4
26. srp 2010

ahojte kocky,este som sa chcela spytat na vas nazor na ovocne prikrmy kupovane..ja sa teda nechystam ich malej davat,max keby sme niekde vonku a nebola by ina moznost tak kupim ale co som pozerala tak skoro vsade je cukor..napisane,ze vhodne od ukonceneho 4.mesiaca..boli sme teraz na ax a ovko tam malo stanok tak som to pozerala a tam cukor..ked som im hovorila,ze ved vsade sa pise,ze cukor sa nesmie a neprisladzovat ( na predporodnej nam hovorili,ze do nejakeho 8.-9. mesiaca ho nevedia ani stiepit) tak oni na mna pozerali ako na blba,ze ved je to schvalene pediatrami a cukor sa tam dava,ze aj oni davali svojim detom..uz teraz mam narobene presnidavky z domaceho ovocia,vylucne bez cukru len samotne ovocie ale ako to robite vy?aky mate bazor?

latvia
26. srp 2010

hipp, hami - 100% ovocie - 4 male tegliky spolu - bez cukru 😉

latvia
26. srp 2010

takisto kvalitne znacky ako alnatura by mali mat tieto vecicky bez cukru....ovko a hamanek a podobne lacnejsie maju v sebe vela cukru...

lucinka4
26. srp 2010

ja mam doma len hami zatial,hipp som pozerala a tiez tam bol cukor na niektorom ale zaroven napisane,ze len prirodzene sa vyskytujuce cukry..budem musiet skocit do dm ale u nas je v strede mesta na pesej,proste od ruky 😠
ale ako im to potom mozu schvalit? normalne som rozcarovana a ovko ma este aj cenu sk kvalita 😠

latvia
26. srp 2010

@lucinka4 neviem kde bolo napisane ze deti curky nevedia stiepit 😅 a nikde nieje napisane ze deti "nesmu" cukry. neodporuca sa prisladzovat, ale nepise sa ze sa to nesmie.
tie , co som pisala, teglikove, nie flaskove su bez pridaneho cukru, je tam len cukor z ovocia.

bubelko
26. srp 2010

@lucinka4 podla mna ak to nedavas kazdy den, pripadne primiesas obcas do jogurtu, svet sa nezruti. ja pouzivam aj hipp, aj nestle, aj bio a aj ovko, ked niekam cestujeme. ovko som si doniesla zo svk, pretoze nestle a hipp tu maju podla mna dost biedny vyber, co sa ovocnych vyziv tyka 😉

lucinka4
26. srp 2010

@latvia nam to hovorila na predporodnom kurze..ale mozno myslela klasicky biely cukor, nepredpokladam,ze cukry v ovoci by nevedeli stiepit..
ale jasne,aspon budem davat vacsi pozor na zlozenie 🙂

dadulka151
26. srp 2010

mám jednu otázku...stalo sa niektorej z vás,že dieťaťko vám odmietalo papať ovocie- výživky a pod....lebo naša slečna nejak ovocie nemusí..zeleninu, mäsko a kašičky spapá, má ich rada,ale ovocie akosi nemusí.....skúšala som jej robiť aj výživy doma z čerstvého povareného ovocia, aj miešať s kupovanými výživami,s materským mliekom, ale nejak sa to nezmenilo...tak jedine čo na ňu platí, je zmiešať ovocie s ryžovou kašou a tak jej dávať......zvláštne, lebo detičky skôr nemajú radi zeleninu a mäso....ale budem skúšať ďalej, možno časom nejaké ovocie zaberie🙂

latvia
26. srp 2010

@dadulka151 prechodne obdobie ked nechcel vyzivky sme mali 🙂 ale vacsinou ich vmiesavam do kasi, takze ich papa. s ovocim sa trapit nemusis, ak ti papa zeleninku

pata31
26. srp 2010

@dadulka151 ani moja nechce papat vyzivky, vobec, ovocie mi papka, len ked jej dam do ruky a to zmolka a obkusuje s tymi dvoma zubkami, co ma 😉 alebo este jej to vystavim a dam do flase, nech to vypije, ze ma vitaminky...a mne ani zeleninku moc nechce, sme kojeny, mliecko jej najviac chuti, a polievocku, ked tak 5-6 lyzic spapa, to je vsio...hadam sa raz rozpapka 😅 a vlastne ani kasicky jej moc nejdu, este ked jej dam do flase, tak ako-tak, maximum co zatial vypila bolo 60ml 😝

martinaho1
27. srp 2010

Holky, maji vase miminka po zavedeni prikrmu zacpu nebo castejsi stolici? My jsme meli mesic a pul spis casteji 3-4x a ted ma malicky silenou zacpu, tak nevim jestli pomahaji stavicky nebo co... Poradite?