Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petka035
4. bře 2010

baby čo ten baklažán,kedy??

dm1
4. bře 2010

blka ja tiez davam to 100% ovocie alebo doma robene presnidavky bez cukru. a maly pije len vodu. ale viem ze vela mamiciek dava aj sladene 😉

petka035 - ja baklazan nedavam ale na kojeni.net je od 9-12 m. ale neviem preco tak neskoro...

aponchie
5. bře 2010

berusko myslis ze netlacim nozickama? 😀 to delame bezne ale kdyz ji to boli a ma megavelke tuhe hoviso tak s enencha pomackat napina nohy a nejde to nezlomim ju preci 😅 lekarka rekne vic vody nic vic co s tim

zuzujan
5. bře 2010

ahojte, dnes by som chcela skusit dat 1x jablcko.....kolko mozem dat? a treba to vopred povarit, ako kompot, ze?
A davate ovocie doobeda alebo poobede? a mliecko davate tiez?
proste potrebujem celkovo poradit ohladom ovocia, kedy mozem pridat k tomu aj banan a kolko max moze babo spapat....

dakujem

rimmel
5. bře 2010

zuzujan kolko len spapa 😉 a ano, povar alebo nad parou uvar.

banan tiez uz mozes dat, broskyne, hrusky.. 😉

xaxa
5. bře 2010

baby,potrebovala by som radu.Ked zacnem davat masko,tak najprv raz do tyzdna a dalsi tyzden 2 krat a tak dalej ci ako?

rimmel
5. bře 2010

xaxa myslim ze kludne kazdy treti den staci.

zuzujan
5. bře 2010

rimmel dakujem, takze kolko chce? 😀 no to pocitam ze aj cele jablko zje ako ju poznam, ale radsej jej spravim menej...

xaxa ja som davala masko podla tohto:
http://docs.google.com/Doc?docid=0Af7hS0P1aJlZZ...

rimmel
5. bře 2010

zuzujan ano daj tolko kolko dieta chce ono vie kedy ma dost a kedy nie 😉

xaxa
5. bře 2010

baby,dakujem,poradili ste mi 🙂

pehaka
5. bře 2010

ahojte holky od kdy bílý jogurt? Na internetu a všude se tak názory rozcházejí že já prostě nevím!

rimmel
5. bře 2010

8m 😉

pehaka
5. bře 2010

děkuji 🙂

dankolucka
5. bře 2010

ahojte, tak ten jogurt trapi aj mna, citam vsade, ze dojcenym babam az po roku 😖

dm1
5. bře 2010

s tym jogurtom je to ako s lepkom. nazory su rozne a mamicka sama sa musi rozhodnut. my skusame od 8m ale vacsinou nechce. len parkrat spapal uz cely jogurt

dankolucka
5. bře 2010

mas asi pravdu dm

kkkatarinkaaa
5. bře 2010

ahojte baby-ja som zuuufala z mojej Vikiny.....trapime sa s jedenm sice este len prvy tyzden zaciname, ale ked som jej dala teraz pred chvilou lyzicku malinkuu detskej jablckovej vyzivy...mali by ste vidiet ten hystercky plac mozno robim chybu aj v tom, ze jej davam prikrm aj 3-4x denne ozaj po lyzicke, asi budem len raz za den a dost alebo co ona ked jej dam len podbradnk uz place a place.....a ja pomaly s nou 😢
mate niektora podobny problem? 😅 😕

dm1
5. bře 2010

kkkatarinkaaa chce to len trpezlivost a skusat stale znova a znova. nas bol na zaciatku taky isty a potom sa to rozbehlo. teraz obcas strajkuje hlavne pri ovoci ale inak papa celkom dobre

tinnka9
5. bře 2010

kkkatarinkaaa - my sa pokusame davat zeleninku cca 8dni. Maly zje max.5-10lyziciek a potom place, moc mu to nechuti. Najskor som skusala na radu lekarky len uvarit a popucit vidlickou, ale to ho napinalo, tak poctivo mixujem, tak zje aspon to malo. Stale sa spolieham, ze si zvykne. Ale davam mu len 1xdenne.

kkkatarinkaaa
5. bře 2010

dm1- a davala si drobcovi len 1x denne zo zaciatku podobne ako tinnka9? ja viem, ze musim byt trpezliva a aj som 🙂 len ma mrzi ten straaasny plac, co spusti, ked jej dam nieco do pusy....ci mrkvu s alebo bez zemiaka, vyzivu....no place a place a áni pusu nezatvori 😅 ale ako vravis, ono sa to musi zlepsit
🙂
tinka9- ja pucim vidlickou...mixovat velmi nechcem, aby som zas potom nemala problem s prechodom na tuhsiu stravu... napnat ju nenapina, len ako spominam vyssie, Viki an nechce zavriet pusu...nie este prehltnut 😝 🙄

corinno
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dm1
5. bře 2010

kkkatarinkaaa ano iba 1x denne som skusala. a ako pise corinno ja som si tiez pomahala prstom niekedy aj cely obed tak zjedol. lebo niekedy sa zacal na lyzicku jedovat tak par krat som dala prstom a po chvilke lyzicka zase. no je to boj ale treba vydrzat. nas teraz papa dobre celkom ale straaaasne sa pri tom nudi tak musim zabavat stale.

beruska24.9.
6. bře 2010

Tak mi včera cestovali, tak bylo jen mlíčko a dnes jsme začali zeleninu znova 😝 Malá trochu snědla, pak se začala kroutit, plakat, tak jsem toho nechala. Po chvíli dostala mlíčko.
Pomoci prstem si nemůžu, to otvírá pusu dokořán a chce kontrolovat zoubky 😅 (už je tak trochu naučená, když mažeme gelem dásínky). Takže jsem zkoušela dát do pusinky lžičkou (pořád mi chtěla pomáhat 😀 ) a když plyvala ven, tak zase do pusinky lžičkou a hned dát dudáka.

kkkatarinkaaa
6. bře 2010

no ja som dnes skusila dat na cumel trosku a do pusy...ale nic moc.skusim asi este prstom 😖

rimmel
6. bře 2010

katarinka, mala este neni pripravena, kludne to o tyzden, dva odloz a zacni potom

spalka
6. bře 2010

katarinka, nic si z toho nerob, iba zacinate, my sme sa rozbiehali 3 mesiace 😲, chvalabohu to teraz uz vyzera tak, ze sme sa celkom rozjedli, skusala som vsetko, lyzicky mam asi 5 druhov, prst, dokonca urcity cas som krmila ovocie z kuska jablka a zeleninu z kuska mrkvy, tak neznasla lyzicku 🙂, vsetko som varila doma, nakoniec sa rozjedla na vyzive z obchodu a bielom jogurte a ako? cumenim do televizoru, no ucel svati prostriedky...teraz jej davam iba navarene doma a uz aj bez televizoru a ide to! tuk tuk tuk, aby som to nezakrikla

beruska24.9.
7. bře 2010

Ještě jednou nahodím téma bílý jogurt, ale.......... Jak to je, když se podává UM HA?
Na krabici je, že se nedoporučuje přidávat další mléčná dávka, takže bych to chápala tak, že dokud bude pít HA mlíčko, nesmí už nic dalšího (jogurt, mléčnou kaši apod.). Ale přeci kvůli jogurtu nebudu pak měnit UM za normální, když potřebuje toto. A jak všude čtu, dítko potřebuje dostatek mléka a mléčných výrobků. Máte s tím někdo zkušenost???

beruska24.9.
7. bře 2010

Tak na svůj dotaz si přidám odpověď 😀 Třeba to pomůže nějaké mamince až bude tápat stejně jako já 😉

Tady je odpověď od odborníka:
Pokud Vám Váš praktický pediatr doporučil HA mléko, asi byl k tomu důvod a zařazení mléčných výrobků nechte na něj. Až ten čas přijde, a nedojde k žádné patologické reakci, potom dítě toleruje mléčné výrobky dobře a může se vycouvat s HA mlékem, dítě dostane normální kojenecké mléko.

shaula
7. bře 2010

Berusko - tak už to víš 😉 Zrovna jsem ti chtěla napsat 😀 Pokud to HA mléko opravdu potřebuje (tj. má alergii nebo náběh na ni), tak bych byla s mléčnými výrobky z KM opravdu opatrná. Ale pokud ho pije jen "pro jistotu", tak to můžeš vyzkoušet. S těmi kašemi to můžeš řešit tak, že budeš kupovat nemléčné a zadělávat je tím HA mlékem.

beruska24.9.
7. bře 2010

shaula - alergie prokázána nebyla. 4m.jsem plně kojila a musela jsem z jídelníčku úplně vypustit rýži. Malá od narození blinkala, ale pokaždé, když jsem si dala rýži, přímo blila ☹ Jinak mléčné výrobky jsem při kojení jedla a jestli i ty mohli způsobovat to blinkání opravdu netuším 😕
O těch kaších zadělávaných UM jsem také přemýšlela, ale co jsem zjišťovala, tak snad všechny počáteční kaše jsou rýžové 😒 No nic, teď začínáme zeleninou, jak se jí naučí papat přidám ovoce, no a na kaši si počkáme až bude moct jinou než jen rýžovou.