Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kvakulka
5. dub 2010

Moravanka- jojo, určitě chybí ten olej+naředit, možná i mlíkem, ne? Hrášek bych taky dala později, ne kvůli alergii, ale právě kvůli množství vlákniny.

rimmel
5. dub 2010

brokolica sa nie lahko travi a preto sa odporuca az od 8m, ale ako uz vieme, kazdy lekar doporuca nieco ine, mne tato info staci aby som s brokolicou pockala, no niekto ma iny nazor 😉

latvia
5. dub 2010

brokoli nieje az taka tazka na travenie, ale pokial sa varia aj stonky tak naduva 😉

latvia
5. dub 2010

a kukurica ze je alergen?? 😕 myslim ze treba trosku aj rozumne ku prikrmovaniu pristupovat a nie sa drzat tabuliek 😝

rimmel
5. dub 2010

ono vies ako niekto sa drzi www.kojenie.cz ci ako a niekto surfuje po nete a robi si prieskum a na zaklade toho sa rozhoduje 😉

Corn is another one of those confusing food when it comes to baby feeding. Most sources do say that corn is best given after 12 months old. One of the reasons is that corn is a potential high allergen food. Another reason is that corn may be a choking hazard. Further, introducing corn after 12 months old, as a finger food may be more appropriate because an older baby/toddler should be able to properly "chew"/mash the nibblets

During the first year of baby's life, it is very important that baby receive all the nutrients possible. Corn really has very little nutritive value. It is comprised mostly of starchy carbs. and is considered an "empty" calorie food for the most part. Waiting to introduce corn in favor of a more nutrient dense food may be a better option. Yet another reason to hold off on corn is that it is particularly difficult to digest and as we all know, it tends to pass through the system in the same form that it went into the system.

rimmel
5. dub 2010

toto je iba jeden nazor a ja ho nezastavam, tiez sa pise napr toto:

Corn is not one of the top eight allergenic foods. But because some people are allergic to corn, experts used to advise parents to wait until their baby's first birthday before introducing it. That advice has now changed.

In 2008, the AAP released a report stating that there's probably no reason to wait to introduce allergenic foods until your baby reaches a certain age. "There is no evidence that delaying their introduction prevents food allergies," says Greer.

If your baby has a strong family history of food allergies or asthma, Greer says it's probably safe to introduce corn at 6 months, but advises checking with your doctor first.

😉

ja som volila zlatu strednu cestu a dala som az tusim v 8 ci 10m vazne nepamatam..a to znova, po prieskume...

rimmel
5. dub 2010

ato ze kukurica je alergen, tak to je fakt 😉

rimmel
5. dub 2010

When can my baby eat corn?

Expert Answers
The BabyCenter Editorial Team

Though rare, corn can trigger allergies in some children. If you have a family history of food allergies, hold off on feeding your baby corn until he is at least 1 year old, if not later.

latvia
5. dub 2010

ano, a niekto sa riadi pediatrickymi knihami a prednaskami 😉
a citala som v tehotenstve koooopec odbornych clankov co vsetko tehula nemoze ( vratane anglickych odporucani na nejakej stranke londynskej nemocnice) a tolko veci tam zakazovali, ze podla nich by som jedla len chleba a vodu 😉 treba si uvedomit, ze strava, zelenina a vsetky ostatne zlozky niesu take "skodliviny" ako ich niekto opisuje.....a dieta, ktoremu sa bude vela veci v detstve odopierat, bude nachylnejsie na rozne alergie....ja sa velmi casto ohanam nasimi "echt" ciganmi....kde oni maju alergie? 😝 - samozrejme ber to s nadhladom 😉

latvia
5. dub 2010

okrwem toho, aj take bezne veci ako jablko su alergen, ale je otazne ci tazky a casty alebo obcasny a lahky....

latvia
5. dub 2010

rimmel, mozem ti tu vyhodit cely zoznam alergenov, a som si ista ze vela z nich uz davas svojmu dietatu 😉

traktor
5. dub 2010

zaujal ma nadpis....ale musim povedat, ze ked to tu citam zasnem......moj pocit z toho...rimmel...ty skor baby zmeties ako im poradis..nic v zlom... 😉

rimmel
5. dub 2010

prepac traktor to som nemala v plane! 😀

latvia neda mi- v tehu je jasne nepapat plesnive syry, pecienku a pecen.vyrobky, surove maso, vajicka, alkohol a ine drogy, a kavu som tiez nepila ani ine kafeinove napoje, lebo som nechcela aby babo bolo vnutri hypo 😀 😀
vela zien co poznam nad napr nejedenim nivykrutili hlavou..no ja hovorim radsej to nezrat nez potom riskovat! 😝 😉

ale jasne vela veci su alergenmi! ale niektore viac a menej a ako pisu kukurica patri medzi tie viac az dost.

rimmel
5. dub 2010

tak ma baby nepocuvajte a mate vybavene 😀 🙂 ono ina krajina iny mrav...a ja radsej pockam nez potom nieco lutovat. 😵

rimmel
5. dub 2010

*pardon-surove vajicka.
*radsej nezrat nez potom lutovat

boze sorry pisem narychlo.

rimmel
5. dub 2010

a kebyze sa vsetci riadime prednaskami tak nikto nedava svojimdetom kiwi az do 3.roku zivota 😉

rimmel
5. dub 2010

a tiez na synovi vidim ze to zatial robim spravne, nema ziadnu alergiu, nemal vyrazky, ci ekzem, nema problemy s travenim ci kakanim ci ja neviem cim 🙂 tym nechcem povedat ze to je tym co mu davam a nedavam papat ale aspon viem ze robim maximum

latvia
5. dub 2010

rimmel, presne ako pises, plesnive syry nie - nevidim dovod- listeria? len v pokazenom jedle, okrem ineho je bezna v kazdom jedle co mas v chladnicke....
ryby, dalsia vec - ortut? som zvedava ci ludia v primorskych statov co ziju z rybolovu nekrmia deti rybami..... mohla by som pokracovat dalej....

a ako radil jeden doktor porodnik na www.porodnice.cz, zena moze v tehu vsetko, len to musi byt cerstve a v primeranom mnozstve 😉

latvia
5. dub 2010

surove vajicka nie? preco? kvoli salmonele? a vies ze ked si spravis prazenicu a nepecies ju 30 minut tak ti je to houby platne? 😉
a prednaskami odkial? ako si vravela, iny kraj, iny mrav 😉 nori tiez nedodrzuju nedavat rybu do 1. roku zivota 🙂 mozno v UK je to ine, ved ja nevravim ze nie 😉

kocicinka
5. dub 2010

A jak se pozná alergie na potravinu? Nám říkal doktor, že potravinové alergie jsou dost vzácné....
Zrovna kukuřice se pro začátek doporučuje, protože je přirozeně bezlepková.
Já se zase kloním k názoru, že maso dětem až od roka, roka a půl a nepochopím, jak můžou cpát do příkrmů maso už od 4. měsíců 😝
Rimmel a proč by se neměla jíst vajíčka v těhotenství? Pokud vím, tak dobře uvařené vajíčko nijak škodit nemůže, nebo ano?

latvia
5. dub 2010

a zase, treba rozlisit aj skrizene alergie.... dieta moze v 5 rokoch chytit alergiu na pel.....na zaklade skrizenej alergie neskor chyti alergiu na banan, kiwi a kopec inych ,aj normalne nealergennych potravin, ako su napr.zemiaky....takze ak niekto mal v mladom veku alergiu na kiwi alebo cokolvek ine, nemozes jasne povedat, ze to bolo z toho, ze si mu ako malemu dietatu davala alergeny

rimmel
5. dub 2010

latvia aj v tomto(jedlo atd) mame iny nazor 😉 nebudem ta tu presviedcat o inom, tak ako ani ty nemozes predvedcit mna 😵 dobru noc

kocicinka prepac, neskor som sa opravila, malo byt napisane surove vajicko 🙂
ps. latvia ja som nejedla ani chleba vo vajicku nakolko viem ze neni mozne tam to vajicko uvarit poriadne 😉

latvia
5. dub 2010

rimmel 🙂 ja sa ta nesnazim presvedcit 😉 je mi jasne ze si ides svojou cestou, nemam dovod niekoho presviedcat 🙂 len pisem iny nazor 😉
ja som jedla vsetko, nic sa krpcovi nestalo

rimmel
5. dub 2010

ja viem 🙂 len ide o to, ze aj kebyze je 0.1% sanca ze maly dostane salmonelu lebo si dam chleba vo vajicku, radsej si ho nedam, to iste so syrmi...ved je to tak malo co mozem spravit pre babo no nie? 😉

moravanka
6. dub 2010

ja jsem si davala v tehotenstvi pozor co jim, co delam, jenom aby se nic nestalo. a stejne se mi dcera narodila o 4 tydny driv. uz bych to tak neprehanela, stejne geny neovlivnis a ty jsou z 90 % zodpovedne za ruzne nemoci a alergie.

kvakulka
6. dub 2010

Morvanka- souhlas- geny fakt dělají nejvíc, zbytek nějak ovlivnit jde, ale pokud ti hrozí alergie, tak můžeš jíst třeba do pěti let jen já nevím co, a nakonec se zalergizuješ po rejži 😉 .

susisus
6. dub 2010

Ahojte baby, nasla som nieco, co moj nepapac spapa - pečený zemiak v šupke, to môžeme že?

latvia
6. dub 2010

sus, mozes 😉
baby, suhlas, alergie ako geneticky predisponovane ochorenia sa fakt nedaju ustrazit 🙂
rimmel, to je ako ked zjes cerstvu zeleninu nakazenu toxoplazmou....tiez to mas raritne, pokial si ju umyjes, ale schytat ju mozes tak ci tak 😉 predpokladam ze si v tehotenstve vsetko nevarila, ci ano? aj zeleninu?

rimmel
6. dub 2010

latvia jasne ze som vsetko nevarila , ale vidis toto som nevedla 😀 nech si kazdy robi ako chce, ja som rada ze som spravila podla mojej mysle maximum a teraz sa necitim vinna ze mooozno koli mne sa narodil predcasne 😉 kebyze sa cele tehu nacpavam nivou, teraz mam ineho chrobaka v hlave 😕 ale to som ja 😅

rimmel
6. dub 2010

ale s tymi genami suhlasim, ja som cela babka a ona sa 6rokov snazila o dieta, nedokazala donosit. 😔