Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petronelas
26. črc 2010

@sussanah nevím proč nám doporučila nemléčnou?!alergie nemáme.
Chleba klasický ten co jíme my ? nebo jaký chleba,to sem nikdy neslyšela.Krupky doma mám rýžové.
Budu končit děkuji za vaše rady zítra si to přečtu.Dobrou noc.

petronelas
26. črc 2010

@jasminet a do jakého umelého mléka to děláš?
já právě sem ještě nedávala žádnou kaši.Mám nějakou s jablky a ještě jsem to ani neotevřela.

sussanah
26. črc 2010

@petronelas chleba normalni 🙂 Nebo my si peceme v pekarne doma ze smesi z lidlu. Jakoze nema ho kazdy den, ale sem tam uz jo. Jinak s kasi souhlasim s jasminet, taky mam kase ze zdrave vyzivy (country life) a micham s mlecnou z DM babylove 😉

jasminet
26. črc 2010

@petronelas chleba obycajny, taky co vy jedavate.
mlieko mame bebu HA. tie ochutene kase, ze jablkove a medove a spol. to vobec nekupujem. ja radsej dam do beby tu krupicku (to sa nevari) a dochutim potom vyzivou alebo ovocim podla nalady

lin18
26. črc 2010

Holky mám takovej blbej dotaz....co proboha myslí starší generace "polívčičkami"? Nám i doktorka v 6ti měsících doporučila začít polívkama...no ve skleničkách jsem nenašla jiné než od 10ti měsíců i s masem. To se jako myslí vývar? Anebo jen zeleninový vývar? Skoro každej nad 50 let kdo k nám přijde se mě ptá jestli pěkně papá polívečky a já si připadám jak macecha, že ještě žádnou polívku neměl.

latvia
26. črc 2010

@lin18 😀 to je dobry dotaz nahodou, starsia generacia mysli skor zeleninove, ale casto aj so zasmazkou 😉

lin18
26. črc 2010

@latvia no mě to překvapilo od doktorky...ona je teda taky starší generace...ale sama mi říká, že máme začínat skleničkama, že v kupované zelenině je spousta chemikálií a skleničky jsou hlídané. Já už tehdy měla načteno, že se začíná mrkví a pak jsem jak blbec lítala po obchodech a sháněla skleničku s polívkou od 6. měsíce...ale ve všech byla směs zeleniny anebo i masa....

sussanah
26. črc 2010

@lin18 ono to s polivkama casto bylo tak, ze se treba udelal vyvar a dal se do flasky ;) vyvary se potom delaly jak masove, tak zeleninove. Me osobne teda zacinat polivkou prijde silene, nas polivku doted nezvlada, lita mu to ze lzicky mimo pusu 😀 Normalne zacni mrkvi 😉 Ja si treba ted udelam vyvar pro maleho a nareduju mu tim omacky nebo do toho namackam zeleninu a chlebik. Ale to fakt delam az ted kolem 9m 😉

latvia
26. črc 2010

@lin18 v podstate su fakt lepsie kontrolovane, pokial si nepestujes zeleninu sama 🙂 a polievocky uz kludne rob, ja ich robim tiez, dnes brokoli+cervena cocka+zemiak+vajicko(ty mozes zltok)+ trosku masla/oleja po dovareni....oblizoval sa 🙂 ak si uz davala mrkvu a zemiak, tak mozes kludne z nich urobit + trosku krupice na zahustenie(lepok uz mozete)....je vela variant, v podstate varena zelenina vo vode a moze byt do toho aj UM alebo MM

latvia
26. črc 2010

aj nam trvalo kym sa naucil jest polievky, zo zaciatku to boli hustejsie mixy, riedke...teraz uz spapa aj vodu..

lin18
26. črc 2010

@sussanah
no já začínala klasicky...mrkví, pak další zelenina postupně a po měsíci maso a ovoce. Jen mě to fakt už nebaví vysvětlovat každému kdo přijde na návštěvu...anebo i když mě babky zastaví s kočárem tak to je první otázka. A přijde mi fakt šílené jako první jídlo kromě mlíka dát masovej vývar. A do flašky už vůbec...no a po lžičkách přesně jak píšeš...to by všechno vybryndal. Třeba tchýně mu chtěla vařit polívku už v šesti měsících...prej že vyvaří kuřátko, dá tam hrášek a květák (samozřejmě vcelku).....no mě málem omejvali... 😀

lin18
26. črc 2010

@latvia
já už teda taky vařím...ale zatím klasický jídla ne polívky. Dnes měl hovězí maso dušené s dýní hokaido a mrkví s troškou olivového oleje. Zeleninu kupuju mraženou ale za chvíli už bude i na zahradě. Jen že začínat skleničkama bylo bezpečnější....

julietka
26. črc 2010

@lin18 mna takisto prekvapilo ked nam dokina povedala ze mam detom davat iba z flasticiek a dokonca mi vyhradne odporucila iba Hipp-ka lebo su vraj bio a jarna zelenina je plne dusicnanov. A to som sa tesila ze nasi drobci kedze su zimne deti akurat na jar zacnu s prikrmami cerstvou zeleninkou, ale dokina ma tak vylakala tymi dusicnanmi, ze som nakupila same flasticky s mrkvickou a pod.zeleninou, ale prestalo ma to skoro bavit, kedze su nasi hladosi a nestaci im to. Svokre narastla konecne mlada zeleninka v zahrade, takze pekne papaju domacu stravu. Kupujeme uz len niektore maskove vyzivy.
Este aj pred tyzdnom v poradni mi prizvukovala aby som cele leto pokracovala s HIPPkami a po lete mozeme zacat varit..

julietka
26. črc 2010

@latvia tie polievocky ako nazyvas robis take riedke ako pre dospelych, alebo su hustejsie aby sa dali papat lyzickou?
mne povedali ze trapim deti ak im nechcem dat z flasky polievku..ale ked nasi z flasky nechcu niekedy ani mlieko, oni iba lyzickou vsetko chcu papat asi sa citia uz velki na flasu 🙂 preto sa snazim viac zahustovat napr, zemiakom, ryzou a pomixovat a ma to hustejsiu konzistenciu, dnes mi takto spapali dve misky spenatu so zemiackami a zltkom a vyzerali ze este by papali 🙂

majdula
26. črc 2010

Holky ja vim co mysli starsi generace poliveckama. Doktorka nam je taky nutila 😠 a tak jsem se ptala mamky a v podstate je to totez, co varime my detem, jen se vse uvarilo v jednom hrnci (zelenina + maso, pripadne bez masa) a i s vodou rozmixovalo. Bud to bylo hustsi na lzicku anebo ridke do flasky.

Proste klasickej prikrm, jen naredenej vodou, no... 🙂

latvia
26. črc 2010

@julietka jj, hustejsie, taky riedsi privarok 😉 necham zeleninu domakka uvarit, potom len podusim tou vecickou na zemiakovu kasu a dam do pohara a lyzicou (stredna velkost, kovova....)

julietka
26. črc 2010

@latvia no tak ono je to presne take ako robievame, nazvala si to tak trefne tym redsim privarkom 🙂 akurat ze nasi su taki betari ze ked im iba popucim nechcu mi papat a vypluvaju to, ale ked im rozmixujem este aj lyzicu by zjedli 😅

latvia
26. črc 2010

@julietka 😀 poznam, ja doteraz nieco mixujem, radsej nech to zje, jak by som sa mala trapit s pluvanim 😝 inac krasne papa sam chlebik a ine tuhe veci, ale napr hrasok donho inac nedostanem, musim mixnut

luciferova
26. črc 2010

moj maly mravec zacal vymyslat, dnes som mu davala ryzu s maskom (mixnute, zuby nema) a nechcel to jest. tak som mu primiesala troska ovocnej vyzivy a bastil o 106... co s tym? nechat to tak alebo co?

aannggiie
27. črc 2010

@petronelas ahoj
taky kojim.já udělala kaši z nutilonu a mladej se mi na to vybod ☹
a já piškoty dávám-bezlepkový tak 4 na týden do ovoce přesně jak chceš ty 😉

aannggiie
27. črc 2010

@jasminet mě to taky smrdí umělinou,možná proto mi to malej nejí 😒 ,ale nezkoušela jsem dát do toho ovoce

aannggiie
27. črc 2010

@luciferova mám ten samý problém a taky nevím co s tím .prostě se cpe ovocem

jasminet
27. črc 2010

@aannggiie ja davam, lebo ta krupicka je uplne bez chuti a ta kasa je potom ee. takze ochucujem ovocim alebo vyzivou.

latvia
27. črc 2010

moj tiez obcas nezje inac, ked nepridam stavu z kompotu. neriesim

elvira
27. črc 2010

Jak čtu, tak píšete do ovoce dávat "keksíky" - tím myslíte přesně co?
Od jakého věku se můžou dávat dětské piškoty?
Mě kamarádka radila právě do ovocné přesnídávky nadrobit piškoty, že její malá se po tom mohla utlouct.
Ještě jsem to nedělala a hledám nějaké informace. 😉

tygrous
27. črc 2010

Ahojky holky, zdravim vas po vikendu. Tak nakonec jsem sklenicku otevrit nemusela, tchyne nakoupila mrkev a varily jsme😉. Akorat teda malej mel malem furt mrkev a brambory, protoze tchyne necekala, ze uz basti i brokolici, kvetak, hrasek+ryzi, jahly atd😀 Ale chtela mu cpat brambory, co varila pro nas (tj.solene) a strasne se divila, ze mu to nechci dat. Vcera jsem mu dala ochutnat merunku, co jsem jedla ja a kolem pusiny zadna vyrazka, tak hura, dnes dostane trochu vic. Ale chtela jsem zkusit i kasi s lepkem, tak ted nevim, co driv, jestli testovat nejdriv vic ty merunky nebo se pustit do kase (oboje naraz nechci, abych videla prave pripadnou reakci)

latvia
27. črc 2010

@elvira piskoty tie klasicke kde je aj vajicko by som nedavala, sunarky na dobru noc su bez vajicka, tie mozes davat, pokial ti nevadi cukor 😉

@tygrous ja by som v tom problem nevidela, podla mna sa neosype ani z kase, alergia na lepok nieje zas tak casta 😉 skus dat aj kasu a ked sa ti za 2 dni nevyhadze tak je to ok, ak nahodou ano, tak jedno z nich nedas....alebo testuj ako doteraz, je to na tebe 🙂

tygrous
27. črc 2010

@latvia Dik. ja zkousim takhle opatrne, protoze ma alergii na kravskou bilkovinu. Ted je teda bez ekzemu,ale minuly tyden se mi osypal, a ja nevim, jestli to bylo po fenyklu, jabku, mrkvi z billy, nebo jsem snedla ja neco, co mu nesedlo😅 nebo jsme ho pohladili mokrou rukou, kdyz jsme se s manzou vykoupali v rybniku...

latvia
27. črc 2010

jaaaj, tak ked ste alergici tak to ano, opatrne...a jaku kasu mas v plane?

tygrous
27. črc 2010

@latvia No ma tady osmizrnou nemlecnou od Hippu, ale ted se divam, ze tam je vanilkove aroma, tak snad mu nebude vadit tohle. Jinak jeste chci dnes nebo zitra zajit do DM, ale ted nevim, jestli Alnatura dela i nemlecne kase... Mas nejaky tip, kterou zacit?