Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kkkatarinkaaa
23. únor 2010

maly-prcek- prave citam, ze aj ty sa pytas na kasicku...ja som mala tiez s tym problem, asi jej to bolo tazke na zaludocek 😒 a ked som jej kasu vcera vecer nedala-lenmliecko-ako pisem vyssie-tak nemala problem 🙂

sandra81
23. únor 2010

Petka to je divne, a to jen dneska nebo delsi dobu? Me mala taky brecela ale proto ze to nechtela nebo nevedela co s tim v pusince ma delat. Nastesti uz to vi.

Dnes jsem zkusila poprvy pohanku, nebo vcera mala zvladla ryzi. Napred teda to tak prevalovala v pusince a pak to vsechno snedla. Tak jsem rada, pohanka je zdrava a super to zahusti.

Nevite odkdy se muzou davat i jahle???

maly prcek, myslim ze zacinat se ma zeleninou. Ja ale zacinala tak nak soucasne, v poledne zeleninu a vecer kasi taky od Hami atd. Myslim kdyz snedla jen par lzicek ze z toho ji bricho bolet nemohlo.
Zacina se mrkvi, pak brokolici, cuketou, kvetak. K tomu brambor, pozdeji ryze, pohanka, kukurice (ta nevim jak).

lenka1smejka
23. únor 2010

petka-mne to mala robila vtedy ked to mala teplejsie,aj ked mne sa to nezdalo teple ale asi nej ano

petka035
23. únor 2010

sandra, no skoro pri každom krmeni(teda prikrm ma len na obed)ale usta otvára a zje všetko,ani nevyplúva 😕 tak neviem.
Lenka mne sa to vôbec nezdá teplé,skôr naopak,také vlažné to je,ale tak môžem vyskúšať zmeniť teplotu,žeby som dala chladnejšie a potom to ked tak prihrejem

lenka1smejka
23. únor 2010

petka alebo skus teplejsie mozno to tak chce skus vyskusat

iinuska
23. únor 2010

petka, mne to robi maly, ked sa mu prerezavaju zubky. Nemoze to byt tym?

petka035
24. únor 2010

iinuska môže,lebo spodné jednotky jej je už vidno,len nie sú prerezané,ale zas mliečko papá celkom pekne,tam sa nehnevá

sandra81
24. únor 2010

Co ty jahle vite nekdo odkdy se mohou davat? A jak mam malou naucit jist ovoce. Ted kdyz zmakne zeleninu zas nechce ovoce, mam to zkouset a kdy nebo to nechat a zkusit pozdeji??? Vypada to totiz ze kojien, zelenin. prikrm a kase vecer ji tak nak staci k zivotu....

tymothy
24. únor 2010

Sandro, jáhly už bez problémů můžete - můžou se od 4. měsíce stejně jako rýže. S tím ovocem bych to zkoušela, ale nenutila ji do toho. Třeba pár dní počkat a pak nabídnout.

jiticek21
24. únor 2010

Ahojky, jsem tu dnes poprvé a vidím, že s příkrmy má problémy skoro každý.
Já jsem začala dávat zeleninu před měsícem to bylo Nelče půl roku a první 2 týdny dobrý.
Pak se nejednou sekla a nechtěla nic. Tak jsme začali znova, mrkev, brokolice atd.
Teď jsme začali 5 týden a zase to nechce jíst, ani mrkev kterou jedla vždycky. ☹
Jsem z toho špatná. Nemáte někdo podobné zkušenosti?
Jinak stále kojím a večer dáváme už od 5 měsíce kaši a tu přímo zbožňuje. 😅

florule
24. únor 2010

Ahojky, my máme úplně stejný problém. Kubík taky první dva týdny jedl zeleninku moc pěkně, ale teď ji nechce vůbec - ani domácí ani kupovanou ve skleničkách. Zkouším každý den a doufám, že se to zlomí a zase začne papat. Zato kaši baští moc pěkně a jde vidět, že mu chutná.

comi
24. únor 2010

Skúsené maminky, ja tiež ocením všetky rady ako naučiť papať dieťaťko, ja som už na pokraji síl. Moj pol ročný synček, nechce okrem jabklovej výživy Hami nič,čo spravím doma, to nechce a to sa už pokúšame vyše mesiaca o všetko možné (zelenina, žltok, masko atd...) Proste ma lyžičkou ani do pusy nepustí a vždy chce len UM. Prosím, prosím o radu alebo mám čakať a príde to samo, že bude pekne všetko papať, čo má?????? 😒 😒 😒 😒 ☹

moravanka
24. únor 2010

comi, dcerka ma 10 mesicu a taky porad bojujeme s papanim. bohuzel, chce to jen trpelivost, zazracny recept neni.

meckat
24. únor 2010

comi, my sme bojovali mesiac a pol - teraz je to omnoho lepšie, a je pravda, že treba len vydržať , tak ako to tu baby píšu, mne začal tiež až teraz otvárať pusinku a konečne piť aspon ako tak vodu , či čaj. Takže skúšať skúšať....ale keď nemá svoj deň, tak.... Ale potvrdzujem ešte raz, treba tomu dať čas

lamarika
24. únor 2010

comi, my jsme kvůli tomu najeli na skleničky, protože domácí stravu mi odmítal. . . Buď skus vydržet a nebo skus skleničky

simicak
24. únor 2010

ahoj holky,my taky bojujem 😖
Zacali jsme na zacatku ledna a slo to supr,pak mala ale onemocnela a bya jen na mliku,ted jse zpatky na prikrmech a nic moc. K tomu je o 3 mesice driv narozena,tak by se mi teda siklo,aby byla zrava 😝

comi,ja se dneska ptala na poradne,nase mala taky jen UM,tak to ted delam tak,ze 2hodky po mliku davam jidlo a pak az mliko. Takze neni uplne vyhladla na mliko a neco mi vezme. Kdyby byl cas mlika,tak taky jen rve po mliku. Obed spapala pekne a vecere nic moc,ale asi nemela hlad,protoze ani mlika moc nemela.

K tomu ted mame bronchitidu,tak je zahlenena hodne......no hlavne ze pije aspon to mliko. Ale vahu nabira dobre,to je divne 😖 A taky mi rekli,kdy jse se ptala kolik by toho mela snist,ze porci masa a prilohy jak jeji dlan,takze dve jeji pidi dlane-coz mozna i da nebo polovinu co by mela tak asi sni.

susisus
25. únor 2010

Baby mojej malej chutí len mrkva 😠 Môžem prejsť na maso a ovocie keď jedla len mrkvu? Hocičo ostatné jej skúšam dať, tak plače, napína ju, zvracia, kriví ústa, no hrúúúza 😖

petka035
25. únor 2010

susisus a ked skombinuješ mrkvu s niečim iným tak to nechce?napr s troškou zemiačiku?alebo skúšala sa cuketu plus zemiak to našej celkom chutí,tiež je to také sladké. Našej mrkvička tiež chutí,ale nás aj zapeká 😝

aponchie
26. únor 2010

holky potrebuju poradit..mala se pres den skoro nekoji v noci uz taky tak moc ne ikdyz se casto budi ,neumi z niceho nic jineho pit,ma malo tekutin podle me,dokonce i sucha plinka ,na kojeni.net sem cetla ,ze kojene dite by v tom 10cca mesici uz melo pit neco navic,ma zacpu zase ,tlaci nic mi nechce jist,prso ted rano nechce nutrilon nechce ,ruzne flasky nastavce nechce nevim co s ni..furt jen funi mrci tlaci prska uz nevim co ji koupit aby pila,caje mam granulovane hipp a humana lahvicky mam avent nastavce vsecky mozne od silikonu pres ty umele tvrde co s tim?

dankolucka
26. únor 2010

co tak s lyzickou trochu caju, ak ma malo tekutin? Prip. hrncek si este neskusala?

mystique
26. únor 2010

Susi spíš bych zkoušela klidne po lžičkách a ke všemu dát mrkev. Na maso bych ještě nepřecházela a na ovoce taky ne. Zkus mrkev + bramboru, mrkev + brokolici atd. Nám chutná i Hokaido dýně. Je to sladke a vypadá to jak mrkev 😀

xaxa
26. únor 2010

ahojte.chcem sa spytat ci treba po zavadzanii niek.druhov zeleniny pokracovat systemom 3 dni?teda ak uz papame mrkvu,zemiak,brokolicu a cuketu a chcem nieco skombinovat,tak aj tu kombinaciu musime papkat 3 dni,a na 4 dat nieco ine?alebo uz mozeme hoci aj kazdy den mat nieco ine(z odskusaneho samozrejme)?dufam,ze som spravne vysvetlila otazku 😀

petka035
26. únor 2010

aponchie skús naozaj jej dať napiť z obyčajného pohárika,naša ma 5 a polm a zvládne sa trošku napiť.lebo po príkrme už nechce flašku ale napije sa trošku vody z pohára.A čaj nám tiež ten hipp nechcela,aj ked je sladký,ale máme bio od alnatury(fenikel a neviem čo ešte tam je)je neosladený a ten celkom pije, to sú zalievacie sáčky

aponchie
26. únor 2010

danko lzickou ji zkousim ,ale plive to jak je to ridke ani polevku neji pac ma pocit asi ,ze v puse nic nema,musim ji to davat kasovite aspon jinak plive,sla sem koupit laxativum pro kojence a dala sem ji,mackala nozicky a vytlacila chudera jeden megatvrdak sem mela strach,ze ju to i porve,nechapu jak to zniceho nic kdyz porad stejne papame..

Petka zkusim to ted sem ju uspala trosku si po tom bobku cucla z prsu,volala sem laktacni a ta taky rikala ,ze plastovej pokarek nic jineho nevi pac flasky ty kojene deti nechcou no je to tezke,prej by mela mit tech 400ml mleka denne,ale to mi prijde malo ne?na krabici mleka je napsane po 7m 3xdenne 210ml mleka..no davam ji jogurt 150ml kasi 150ml a zbytek nechce.kuknu po tom caji.bych si mohla otevrit obchod s aventem hippem a nukem 😀

iluss
26. únor 2010

aponchie: moje malá má skoro 9 měsíců a taky neumí pít z žádných flašek. Už jsem vyzkoušela snad všechny druhy s různýmy dudlíky, pítky, apod. Zpočátku jsem jí dávala pít po lžičkách, ale teď už jsem jí vyzkoušela dát napít z normálního hrnečku. Sice je po tom docela zlitá, ale aspoň se napije. A pije celkem dost.
Buď jí dávám kojeneckou vodu a nebo bylinkový čaj od Lerosu v sáčcích. Ten jí moc chutná.

A když ti dál nebude chtít pít, tak jí dávej hodně ovoce, které obsahuje vodu. Dávej jí třeba strouhaná jablíčka, ty obsahují dost vody a pomáhají proti zácpě.

martinape
26. únor 2010

Ahoj. Nám by příkrmy docela chutnaly- pokud to tak můžu říct, začaly jsme před týdnem, máme mrkev a bramboru- , ale náš velký problém je lžička. Z ty nespapáme nic. Všechno baští přes dudlík. Vždycky se po něm vrhá, že kdyby měla zuby, tak by mi snad ukousla ruku. Ale jakmile vezmu lžičku, tak řev a zelenina nám lítá po kuchyni. Tak doufám, že je to jen o tom vydržet.

mirka907
27. únor 2010

Baby poradite mi?Ako pripravit cviklu?A kedy vlastne ju mozem zacat davat?Malu prikrmujem teraz 3ti tyzden. Mame za sebou mrkvu, zemiak, spenat, brokolicu, karfiol...

mrka2
27. únor 2010

xaxa,ja si myslim,ze uz kombinovat vyskusanu zeleninku mozes aj kazdy den inak. ja to takto budem robit. ved ked babu nic nebolo z toho,co si napisala,tak ked to skonbinujes,tak sa nemoze nic stat. aj ked bude napr.jeden den zemiacik a mrkvicka a hned na druhy das brokolicu a zemiacik... podla mna netreba uz 3 dni to iste... no ale neviem... to je moj nazor... 🙂

rimmel
28. únor 2010

baby idem robit malemu tortu na 1.narodky ale este nechcem davat vajicko..existuju piskoty aj bezvajecne? niesom na slovensku tak sa pytam este predtym nez ich tu zacnem zhanat 😅

iluss
28. únor 2010

rimmel: o bezvaječných piškotách jsem neslyšela, tak nevím. Ale k 1. narozeninám bych už asi zkusila upéct dortík normálně z piškotu z vajec. Od jednoho roku už vejce můžou celé. A taky toho dortíku zas moc nesnědí, spíš ho rozpatlají a jen ochutnají 😉