Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
12. dub 2010

myslim ze 98 percent normalnych ludi sa zhodne na tom, ze pred uk. 4m sa nedava nic....a potom uz len zalezi na matke, do coho sa pusti....kazdy doktor aj nedoktor povie nieco ine, kazdy z nich ma do urcitej miery pravdu, podla mna po 4.mesiaci uz nic tak brutalne nepokazis pokial k tomu pristupujes v malom mnostve a postupne..

latvia
12. dub 2010

rainee, to ze jej dcera je zatial bez problemov, neznamena ze to tak bude aj za 10 rokov 🙂
ja striedam, ak nemam cas varit tak kupujem, raz ma take potom zase varene

jasminet
12. dub 2010

ja tiez striedam. teraz jej domace velmi nechuti, tak davame viac kupovane a ani nemam bio masko v zasobe, musim doplnit. ale z 80% varim.

brusinka.pusinka
12. dub 2010

Latvia a já jen a jen Vařím 😀 😀 😀 😀 😀 , ale souhlasím s tvými příspěvky co je teď nemusí být pravda ani za 20 let, viz celiakie žééééé

latvia
12. dub 2010

😉 presne tak
a k tebe by som sa rada niekedy nasackovala na obed 😀

rainee
12. dub 2010

jasminet, bio masko?

brusinka.pusinka
12. dub 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 joj buď jsi na jednom konci republiky nebo na opačném a jěště v zahraničííííí. Jinak klidně přijdi budu ráda 😝 😵

brusinka.pusinka
12. dub 2010

Ranie i my máme bio masko tedy masko chované doma, nebo u naší skvělé sousedky 😝

jasminet
12. dub 2010

no, my bohuzial kupujeme, ziadna susedka ani nic.
je to sice drahsie ako obycajne napr. kura, ale dietatu by som take kura z tesca nedala. mne samej sa kolkokrat hnusia a ked si predstavim, ze za par tyzdnov ide na porazku s vahou ako rocny domaci kohut... plne antibiotik a hormonov. ☹

rainee
12. dub 2010

ved to jasminet, deticky sa z toho mozu vyhadzat. a kde to v BA kupujes?

latvia
12. dub 2010

ja kupujem maso z masiarne, zatial sa malemu nic nestalo....ani som nekupovala bio zeleninu....prve prikrmy som ale riesila tymi flastickami, ze mrkva a tak...ale teraz uz papa normalne...ale uprednostnujem mrazenu zeleninu pred megamrkvou v obchodoch

jasminet
12. dub 2010

pri dulovom namesti je obchod - slnecnica. tak tam, alebo v rakusku v interspar mali minule domace kura, krasne, zltucke, ziadna modra mrsina, co sa u nas predava.

brusinka.pusinka
12. dub 2010

Latvia no však víš jak to je u nás ale jinak bych to také moc neřešila neboť moc kuřecí nejí, my raději králika a telátko a krůtu. a vepřové máme také domácí, žádná bio zelenina, co bylo z naší zahrady a teď i občas mražená.Neboť zásoby nejsou bezednéééé 😉

brusinka.pusinka
12. dub 2010

Bio kuře koupíme i u řezníka jsem koukala že je tam mají 😉

jasminet
12. dub 2010

bio zeleninu ani ja nekupujem, tiez z mrazenej varim.

jasminet
12. dub 2010

ja som vcera v tescu hladala pre malu bio masko, akekolvek a nic. mali jahna a tela, take vakuovo balene, ale nejake zelene mi to pripadalo, takze slnecnica to isti 😀 alebo rakusko

salma22
12. dub 2010

ja som sa malej pokusala aj navarit take babatkovske papanicko ale nechutilo jej to 😒 ,teraz len kupujem a striedam to raz zeleninku raz masko s grulkami aj ryzou a myslim ze je to bio ....takto papame od 4 mesiacika

susisus
12. dub 2010

No ja neviem baby... hociake ovocie dostanem do malej, tak mame vecer peklo... place az sa trasie, zimnicu ma od bolesti... my asi ovocie jest nebudeme... a zelenina jej nechuti, vypluva mi ju... tak ako mam do nej dostat vitaminy? 😨 ☹

gloria78
12. dub 2010

susisus - a to ovocie jej dávaš kedy? poobede? a aké zeleninku ste už skúšali? neznesie ju ani v polievke? a skúšala si jej dávať, čo prešlo aspoň parou, aj surové jej môže robiť ťažkosti.

susisus
12. dub 2010

gloria - ovocie skusam raz za 3 dni na desiatu, ale to o stvrtej piatej zacne peklo furt... 😠 surove je najhorsie a upravene (doma ci flaska hipp) je tiez katastrofa, ale o 1% mensia 🙂
No a zeleninu som skusala na vseeeeetky sposoby, neexist... spapa jedine zemiak a mrkvu ked je zmiesana s masom 😀 ale ak tam dam hocico ine, tak nezje ani maso 😠 bude plut, kricat na mna, mracit sa, zatne pusu a neotvori ju ani za svet a cumi urazene von oknom...
Modlim sa, ze ked bude vacsia, tak to snad bude lepsie, nemas nejaku fintu? ☹

gloria78
12. dub 2010

Fúúúha, malá je akási rozumná herečka, škoda len, že nevie, o čo prichádza. z ovocia zvykne robiť šarapatu jablko, hruška. A čo tak banán, marhuľka?
No naši teda zeleninu tiež nemuseli, ale začala ich baviť keď bola len taká pokrájaná, proste len nie kaša.
Buď pokojná, je ešte maličká, a má čas na rôznorodosť, pekne pomaly, papá mrkvu a to je dobre. A akú zeleninu si ešte skúšala?

susisus
12. dub 2010

glori áno jabĺčko je najhoršie, z banánu ju strašne zapeká a marhuľka je jej kyslá, ale zo všetkého viac či menej ju veľmi bolí bruško, jediné čo spapá je slivka, ale z tej sa mi potom zosiera a má krče zase z toho... 😢
Vidíš, keď už bude môcť papať surovú a kuskať si do nej, tak sa jej to určite bude páčiť ako tvojim svištom ! Taaak už len nech máme zúbky a môžme papať také 🙂

rainee
13. dub 2010

tak ktore ovocko je potom najstravitelnejsie? ja som myslela ze jabko.

gloria78
13. dub 2010

ano, je najstráviteľnejšie, ale len kym dôjde do žalúdka, potom je to už individuálne. Niekoho črievkam to žiadne bublinky, ani iné problemy nerobí (ako napríklad mojim). Preto treba pomalinky po jednom druhu a zistiť čo nerobí škodu.

januarova
13. dub 2010

inak to ovocie je na zaciatok dobre davat tepelne upravene, aby si traviaci trakt zvykol. napr. prve tri dni uvarene jablcko, potom dalsie tri dni uvarene jablko s hruskou al. marhulou a az po mesiaci bez problemov skusit cerstve.

spalka
13. dub 2010

susisus, nerob si z toho tazku hlavu, je este vazne malicka, mne zacala mala normalne papat az okolo 9. mesiaca
januarova, aj ja som to tak robila, ze som najprv ovocie asi mesiac trosku prevarala 😉
problem sme mali zatial iba s bananom, ten nedavam vobec...dnes uz si da mala aj slivku, zlty melonik, broskynu z rucicky si odhryzkava tymi troma zubkami co ma 🙂 a pritom sme boli pred par mesiacmi velky nepapaci a zrazu cvak a zacala otvarat pusinku skoro na vsetko

piska
13. dub 2010

Ja prikrmujem od konca 4. mesiaca a po mesiaci malý v pohodičke zvláda na obed miešanú zeleninku, popoludní ovocie a večer najprv ryžovú a teraz ryžovo-kukuričnú Nestlé kašu. Vyskúšali sme už mrkvu, zemiak, kaleráb, karfiol, brokolicu, cuketu, petržlen, jablko, hrušku, broskyňu a marhuľu. Zeleninku a ovocie zatiaľ stále varím, so surovým ovocím chcem ešte mesiac počkať. Uvarené prepasírujem cez sitko, ale v poslednom čase už len uvarené postrúham na strúhadle, nemixovala som nikdy. Príkrmy dávam v pohode aj kupované, no väčšinou ich kombinujem s varenou stravou - napr. keď nemám doma karfiol, pridám do uvarenej zmesi kupovaný a podobne, lebo si myslím, že samo o sebe je to o ničom. Dávam aj kupované ovocné výživky a mám už kúpené aj nejaké zeleninové zmesi s mäskom od 4. a 5. mesiaca, pretože aj keď už mám v mrazničke nachystané jeho denné dávky kuracieho mäsa, neviem si dosť dobre predstaviť, ako by to bolo s jahňacím, králikom atď. V tomto sú tie kupované príkrmy super 😉

danielasr
13. dub 2010

ahojte, viem ze male deti jedavaju tie kukuricne snacky, take sliziky, co sa im bezzubym dobre v puse rozpustaju, ale manzel priniesol a obsahuje to sol, su aj neslane?

lamarika
13. dub 2010

danielasr: jsou i kukuřičný nesolený a taky jsou třeba jáhlový. Manžel se musí příště líp podívat 😉

uankab
13. dub 2010

daniela, ja som tiez nedavno zhanala neslane kukuricne chrumky, nakoniec sme ich kupili v metre, vyrabaju ich Velke Ulany... vsade inde sme totiz nasli solene 😖 .... Magdalenke zachutili, dokonca ked mi nechce papat, tak ak to naberiem na chrumku tak to spapa, potvora jedna... existuju aj ryzove nesolene, len tie sme este neskusali...