Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

valda
21. únor 2007

Dashak,děkuji moc za odpověd'. Žloutek jsem rozmixovala do zeleninky, ale i tak ho prostě pozná a nechce. No budem to zkoušet. S jogurty ještě počkáme.Měj se krásně.
Valda

ijetka
22. únor 2007

No když jsem četla o tom vysavači prvně, tak jsem se zhrozila 😲 , ještě jsem o tom neslyšela. Kubík zatím rýmu neměl ťuky, ťuk, ale možná bych to taky zkusila kdyby nic jinýho nešlo. 😀
Aspoň jsem o něco chytřejší 😅

jita2
22. únor 2007

My máme rýmu teď, tak jsem koupila tu klasickou odsavačku s hadičkama za 17,- Kč a docela to jde, tak zatím má řídký sopílek..

raculka
22. únor 2007

jita2- v lékárně i doktorka mi říkaly,že ta hadičková je nejlepší, používá se celé generace,tak myslím, že to bude v pohodě 😉

ijetka
22. únor 2007

jita2
ať je Maruška brzo oki 😀

zevina
22. únor 2007

Jita, my jsme rýmu zvládli taky klasickou hadičkovou odsávačkou, a že byla jako trám ☹ neměla jsem odvahu prcka stresovat ještě vysavačem, ale můžeš mrknout jak na to: http://forum.mamaaja.cz/viewtopic.php?t=71

jita2
23. únor 2007

No, díky za info 😉 ,
zůstanem u klasické hadičky, jde to s ní docela dobře...dnes se jí to chuděrce zhoršilo...kašle jako hrom a je celá nevrlá a jen chrčí...ale na plících to prý nemá, tak snad se brzo vykurýrujeme.. 😉

carodkaa
23. únor 2007

Holky tu tekutou rymu v poho odsajete tou klasicku hadickovou,jenze my mely tu hustou zadni rymu a hrozilo ze pokud to malymu poradne neodsaju dostane zanet stredniho ucha a tou hadickovou to proste nestacilo,koupili jsme tu na vysavac a bylo to hned odsaty, jo a ta na vysavac se skoro vubec nedava do nosanku,jen se prilozi uplne nakraj 😉

jita2
23. únor 2007

carodkaa,
no to bych se taky bála, zánět středního ucha dokáže nadělat pěkně velké problémy...no nevím, co by na to říkal manžel, kdyby mě viděl, jak malé odsávám rýmu vysavačem..určitě by to nechápal, no ale když to pomáhá, proč to nevyzkoušet 😉

carodkaa
23. únor 2007

Jita 2-ja jsem se toho taky ze zacatku bala,ale je to tak rychly ze malej ani nestihl zacit rvat a uz to bylo hotovy 😀

ijetka
23. únor 2007

Holky vrátím se do našeho tématu a odbočím od vaší rýmy 😀

dal jste někdo prckům už kukuřici? Myslím rozmixovanou v jídle. 😅

dashak
23. únor 2007

ijetko já o kukuřici uvažovala. Ale se mnou dělá neplechy, ty zrníčka, respektive ty slupečky mi nejdou moc strávit a mám pak někdy břichabolení, tak jsem to zatím nezkoušela ani u malé.

carodkaa
23. únor 2007

ijetka tu kukurici bych radsi nedavala,deti to pry spatne travi 😖

zevina
23. únor 2007

Ahoj holky, my už taky začnem zkoušet nové chutě, nechávali jsme si to na víkend, nemůžem přece tátu ošidit o zážitek z první lžičky 😀 a potřebuju poradit, doktorka mi dala lístek sotva velikosti A5-docela chabé informace 🙄 a tam píšou: nedopíjet mateřským mlékem... Zdá se mi to blbost, přece ty 2-3 lžičky, co zvládnem zpočátku, ho nemůžou zasytit, snad až později, až bude opravdu baštit, ne? A ptala jsem se na lepek a dr. říkala, že pomalounku můžem, podle toho, co jste tu psaly se mi to zdá brzy ☹ Ještě se zeptám kojících maminek, přidáváte i čaje, nebo veškeré tekutiny zatím děti získají z mléka?

raculka
23. únor 2007

Ahoj holky 🙂
Ijetko-kukuřice si taky myslím,že není zrovna moc vhodná, zkus to vydržet.Já teda mám po ní bolení 😀
zevina-to s tím nedopíjením mateřským mlékem mi taky připadá jako blbost 😠 . Dokonce jsem teď jukla do knížky,kde píšou,že začátky přikrmování nejsou lehké,některé dítě sní třeba jen 1-2 lžičky a pak se musí stejně dopít mlékem.V té knížce dokonce píšou (Výživa kojenců,od Gregory,docela dobrá knížka), že začíná se zeleninovou polévkou PŘED poledním kojením.Já už fakt ničemu nerozumím,když i u DR se dozvídáme úplně něco jiného 😠
O lepku tam píšou,že se může dávat nejdříve po 6.měsíci.
Já zatím plně kojím,čaj jsem nikdy nedávala(bylo nám 7.měs.-ptala jsem se už dřív DR a prý mu to mléko stačí).Ale musím říct,že se každý diví,proč mu žádný čaj nedám.Tak nějak nevidím zatím důvod,ale taky už mě to napadlo,tak se zase zeptám příště v poradně.Když měl teplotu,tak jsem ho častěji přiložila,aby neměl žízeň a bylo to v pohodě,i Dr to schválila,tak doufám,že mu žádné tekutiny nechybí.
Držím palce při prvním krmení,nás to taky brzy čeká 🙂

raculka
23. únor 2007

Zevina-Ještě jsem teď jukla na rodinu,je tam pod miminkama spousta článků o přikrmování,tak se na to jukni. 😉

ijetka
23. únor 2007

Ahojda
tak díky s kukuřicí ještě počkáme 😅
dneska malej zlobil s obídkem, měl to co včera a včera mu to jelo, dneska moc ne 😒

Ještě ke kukuřici
mám mraženou zeleninu a připadám si jako popelka když vybírám co mu dám a co ne 😀

macejka
23. únor 2007

ahojky

tak já jsem kukuřici malýmu už dala,ale né doma dělanou,ale v kupovaném příkrmu a kadil normálně,ale samozřejmě to každý snáší jinak jako všechno 😀
Malej mi docela příkrmy baští,už spapá k obědu celou malou skleničku-cca150g takže mu potom nedávám mlíčko jen čajdu,ale dneska dostal brokolici s rýží a to se tvářil jak u mučení,plival to a nakonec brečel takže jsem mu dala mlíko.
Chci se zeptat i vás jestli dáváte ovoce jen dopol.nebo odpol.a nebo jste zkoušeli třba k obědu dát zeleninu nebo zel.s masem a potom ještě i ovoce? (myslim také k obědu)

jita2
24. únor 2007

zevina,
určitě mlékem ze začátku DOKRMOVAT. Jak píšeš, ty první lžičky ho přece nezasytí, tak nevím, proč to píšou, ale určitě se dokrmuje mlékem, jak lžičky zvyšuješ, tak zas mléko snižuješ, a tak to jde, až mléko úplně vynecháš a až ho zasytí už ta tuhá strava...

Jinak my jíme teď velice málinko, jak je malá nemocná, tak jí nechutná, tak vypije v jedné porci tak 60-90 ml... ☹ , tak snad bude brzy zdravá 😉

ijetka
24. únor 2007

K obídku ovoce nedávám, dopoledne kojím, nebo ovoce, nebo jenom šťávičky

Malej baští pořád půlku, a dokojíme, on se toho fakt nevzdá 😀

jita2
24. únor 2007

ijetka,
joo, prso je prso 😀 😀

ijetka
24. únor 2007

No jo ale co bude dělat, až se mi mlíko přestane dělat....když jsme měli krizi tak nic jinýho nechtěl 😒

carodkaa
25. únor 2007

Ijetka-mliko se ti nemuze prestat znicehonic delat,takze neboj kdyz je poptavka je i nabidka 😉

raculka
25. únor 2007

carodkaa- chtěla jsem se tě zeptat ( pořád se tu řeší sklenička versus doma vařená,kupovaná zelenina), nevíš, kolik stojí ta biomrkev? A nevíš, dá se koupit i třeba v tescu,delvitě atd ???

carodkaa
25. únor 2007

raculka-co vim tak delvitu zrusili a je z ni tesco,tam jsem nic bio teda nevidela,jedine v Intersparu meli bio brambory a cherry rajcata,takze nabidka opravdu siroka 😒

raculka
25. únor 2007

carodkaa- tak to je bezva nabídka.Tady u nás snad zatím delvita je, já myslela,že jí koupila billa? 😖
Zajdu teda asi do nějakého zdravého obchodu,očíhnout ceny,abych to pak vůbec přežila 😅
A jak to máš ty, vaříš nebo dáváš jen skleničky??

Nějak jsem nepochopila,tady je ještě další skoro stejná diskuze o příkrmech,nebo se pletu?? 😕

carodkaa
25. únor 2007

raculka mas pravdu je tam Billa ale teda taky nic moc 😒

carodkaa
25. únor 2007

Raculka-ja mu ted treba sehnala dobry novy brambory,tak mu je uvarim a do toho mu pridam treba pulku ty sklenicky 😉

ijetka
25. únor 2007

Malej měl od včera hovězí, mrkev a brambor. Baštil krásně a divně koukal, když už to snědl.
A přesnídávku jablíčkovou s hruškou a ta do něj taky padala, teď mu tatka dává véču: jeho milovanou sunarku 😀

jita2
25. únor 2007

hele, já jsem zjisila, že malá miluje hruškový...a když jsem to srovnávala podle svý chuti, tak nejlepší hrušková byla hello - včelka Mája...to byla bomba..když jsme měli Frutapuru hruškovou, tak nic moc, ale ta včelka byla perfektní, jako čerstvý hrušky... 😉