Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

elanela
17. čer 2009

baby čo mám robit ked mala nechce vôbec jest ovocie? zeleninu ako tak zje ale ovocie O bodov

shaula
17. čer 2009

Zkoušet, zkoušet, zkoušet... Každý den ho nabízej, ono se to snad časem zlomí. Mně nechtěli syrové (ani nastrouhané, ani kousky), jen přesnídávky, tak mi kámoška poradila, že mám jíst banán před nimi a kousky jim dávat. A ono to fakt zabralo, dnes ho jedí bez problémů sami, zkoušela jsem už i syrové jablíčko na kousky.

junovka
17. čer 2009

elanela, s ovocim som mala problem u starsej dcery....a bohuzial, zostalo jej to dodnes ☹ 😠

paola.o1
17. čer 2009

ja rozpucim do ovocia keksik detsky a spapa ho. a teraz uz si zvykol aj bez keksika, ale najprv iba s keksikom

pitryska
17. čer 2009

Holky, mám dotaz, jak jste naučili vaše mimča pít ostatní tekutiny? Ten můj mazel totiž odmítá cokoliv jiného kromě mlíka (UM). Zatím jsem zavedla zeleninový příkrm, ten už skoro nahradil jednu mléčnou dávku, takže těch tekutin podle mě nemá dost, zvlášť v těhle vedrech... Lahev, lžička, nic, o hrnečku ani nemluvě, to si ani nepotáhne, hned mu to vyteče všude možně 🙂 A to je taky samostatný dotaz, jak naučit pít z hrnečku? Zkoušela jsem to s mlíkem, že ho oblafnu, aby si loknul z pítka, ale se zlou jsem se potázala 😠
Budu vděčná za jakýkoliv tip 😉

smajlik
17. čer 2009

katuu: začali jsme s příkrmy včera a zatím budeme kupovat (Hami)

holky chci se zeptat - naše malá hodně trpěla na koliky a problémy s kakáním , tudíž po mrkvičce se bojím nasadit květák ... nadýmal vaše děti? A co brokolice? Nechci hned přidat mrkev s brambory , aby se mi nezabetonovala :D

smajlik
17. čer 2009

a ještě pro zajímavost - když některá zkoušíte čistě jen podávat brambory, jak to děláte? S mlíčkem? Vodou? Na internetu píšou samé divočiny, kdo se v tom má vyznat :D

shaula
17. čer 2009

Smajlik, našim klukům květák nesedl, hrozně po něm plakali. Podle mého oblíbeného www.kojeni.net:-) by se měl květák z toho důvodu dávat později (od 7 měsíců), že nadýmá. Brokolice byla u nás v pohodě a ta prý nenadýmá. Takže radši s květákem počkej a zkus brokolici.

shaula
17. čer 2009

K těm bramborám - samostatně jsem je nedávala, vždy jen v kombinaci s jinou zeleninou.

smajlik
17. čer 2009

shaula: děkuju ti 🙂 ... tak já nahradím tedy mrkvičku brokolicí a po pár dnech dáme mrkev s bramborem . Moc jsi mi pomohla

shaula
17. čer 2009

To jsem ráda🙂 Nemáš zač.

veri1984
17. čer 2009

ahojte maminky my sme tiež už začali pomaly prikrmovať po troche na obed a tiež som skúšala mrkvičku ale z tej Bruna hrozne napínalo tak som dala radšej brokolicu a to v pohode aj karfiol úplne bez problémov stolicu máme stále ako miminko a tak mu tu mrkvičku trošku pridám tiež bud do zemiačika alebo karfiolu a tam mi to zje , dokonca som mu dala aj pomixovaní prezretý banán a ten sprášil jedna radosť 😀

smajlik
17. čer 2009

veri: můžu se zeptat jak ti malý reagoval na tu mrkev? Mě totiž malá večer dost neklidně spala, pořád pofňukávala a vrtěla se, moc jsem se nevyspala, ale pořád si říkám že kdyby jí bolelo bříško tak by plakala ... vidíš, a já myslela že mrkev je v pohodě, že spíš vyjímečně někomu vadí. Ale zase je Bruno frajer že mu nedělá zle květák! Ten bychom asi nedali :D

shaula
17. čer 2009

Smajlik, no ona obecně je mrkev opravdu dobře snášená, ovšem mírně staví, stejně jako rýže, takže pokud jste měli už předtím problémy s kakáním, je možné, že jí mrkev proto nesedí.

mikulka
17. čer 2009

smajlik, malého taky po mrkvi bolelo bříško, a taky neplakal, jen tak pofňukával...

berenika39
17. čer 2009

Smajlík: u nás bramborová kaše frčí 🙂 🙂 . Uvařím brambory hodně doměkka, dám kousíček másla a udělám trochu Um, nevím od oka, 3 odměrky na 60ml?, a normálně míchnu kaši. Petas je děsně prdíkovací a blinkací, tak někdy místo zeleniny vařím ovesnou nebo bramborovou kaši "jen tak". Miluje to, ale musím uznat, že zatím nebylo nic, co by nesnědl. Naše malá popelnice 😀 😀

smajlik
18. čer 2009

berenika: myslíš normální máslo (typ AB, normální tvrdá kostka)?

u těch příkrmů ve skleničce je škoda že se prodává vše kromě samotné cukety a samotných brambor

misutovo
18. čer 2009

Ahojte,

zacali sme s mrkvickou, zatial sme ochutnali len 1,5 lyzicky. Chcem sa spytat ako casto sa ma na zaciatku prikrm podavat. Viac krat za den? Alebo len akoze na obed? Je jasne ze sa z toho nenapapa tak vzdy dokojim.
Inak vobec sa jej ta mrkva nepaci. Tvari sa akoy som jej davala citron.

Dakujem.

berenika39
18. čer 2009

smajlik: jj, já dávám obyč máslo, laktos, ale petas je už velkej kluk, v jedenáctým měsíci jí normálně - jasně že jen pro něj vhodný věci, ale všechno. ty máš malou ještě malou, tak dej trošku oleje, olivový, nebo kvalitní řepkový. nebo to prostě nařeď hodně tím mlíčkem.

smajlik
18. čer 2009

misutovo: většinou se dává místo oběda. A pak dokrmit UM nebo mateřským mlíčkem. Ale vím o mamince, které chlapeček jedl příkrmy večer a v čase oběda vyžadoval kaši! Tak nezoufej ... Jinak co se týče mrkvičky, my máme od Hami, ale pak dělá ještě Hipp karotku a ta je prý mnohem sladší, zkus jí, třeba to pomůže

berenika: děkuji za tip 🙂

meleri
18. čer 2009

holky poraďte, pediatrička řekla že můžem dávat dětský jogurt, malému je sedm měsíců..ale já začla dělat domácí jogurt a je to celkem dobré...páč ten dětský jogurt je samé éčko (fuj) . hold litr mateřského mlíka asi neseženu.. 😅

a jinak ten Pribináček a spol, ten je dost sladký takže to asi ne co. kdy ste s tím vůbec začly?

Já mám sice tu naši doktorku ráda ale radši se ptám na všech stranách... 😎

shaula
18. čer 2009

Nevím, jaký dětský jogurt myslíš? Normální bílé jogurty se dávají od ukončeného 8. měsíce, já dávám nejvíc Choceňský smetanový a Olma Bio, obsahují jen mléko a živé jogurtové kultury, žádná éčka.
Pribináček je jednak sladký (cukr), ale hlavně se dělá z tvarohu, takže bléééé, nejdříve po roce. A naši ho dostanou asi hoooodně dlouho po roce🙂 Obdobně všechny Lipánky a podobné krémy.

misutovo
18. čer 2009

Smajlik, dakujem za radu, dala som jej lyzicku o 13tej. Len som chcela vediet, ze ci sa mam pokusat trebars aj o 15tej (pred dalsim kojenim) alebo sa to ma skusat len raz za den.

shaula
18. čer 2009

Misutovo, ono to víceméně záleží na tobě. Já jsem dávala jen 1x za den, když snědli jednu lžičku, tak snědli jednu lžičku. Dokojili jsme a hotovo🙂

meleri
18. čer 2009

Shaulo,

normální bílý jogurt odkdy jste dali?nám totiž doktorka řekla že můžem teď a mě se to zdá brzo?
pribináček je vlastně tvaroh, jo ok, to vlastně vím že se nesmí.

já myslela jako jogurt dělaný doma, jestli někdo nevíte odkdy se to může dát a taky jestli jste to někdo dělaly z toho umělého mléka?

shaula
18. čer 2009

Jak už jsem psala, jogurt od ukončeného 8. měsíce (podle www.kojeni.net, moje bible na příkrmy🙂 Je jedno, jestli kupovaný nebo domácí, jogurt je prostě jogurt. Z UM jsem ho nezkoušela dělat, to mě upřímně řečeno ani nenapadlo, ale asi by to šlo.

shaula
18. čer 2009

Jo, abych napsala konkrétně, začala jsem ho dávat občas od toho osmého měsíce, pravidelně denně cca od 9 nebo 9,5 měsíce.

meleri
18. čer 2009

ha, a teď babo raď...doktorka říká sedmý, a ty osmý nebo devátý...sakryš, komu věřit... ☹
to je to co mě na tom štve, že každý má trochu jiný přístup a já v tom trochu plavu..

ale stejně dík!

zuzik_p
18. čer 2009

Meleri, ver shaule 🙂 resp. www.kojeni.net Jako druhy prikrm dej ovoce, treti kasi a jogurt ti vyjde na 9 mesic. nebo ho muzes zacit obcas davat mesic po zavedeni ovoce.

zuzik_p
18. čer 2009

Jinak musim rict, ze stejne nejak nechapu proc se jogurt doporucuje jiz od 8 ci 9 mesice, kdyz s veskerymi produkty na bazi kravskeho mleka se ma pockat do 1 roku veku 😕