Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

meri
17. zář 2009

Holky, chci se zeptat, jesti dávate dětem sušenky nebo keksy? Chtěla jsem zkusit něso jiného než křupky, no koukám, že všude je cukr nebo celé vejce

😒

rimmel
17. zář 2009

ja davam..s mlieckom, roztrusim nadrobno a taku kasicku mu z tohospravim 🙂su bez cukru , bio.

shaula
17. zář 2009

Meri - občas (tak 1x týdně) jsem dávala dětské sušenky Hero Baby Prebioticum - jsou bez vajec a slazené medem (ale je ho tam jen necelé procento, takže zanedbatelné 😉 ). Dávám je i dnes, ale už občas dám i piškot nebo Bebe sušenky. Ovšem křupky u mě na celé čáře stále vedou, protože ty spapají pěkně, kdežto sušenky jsou rozmatlané úplně všude 😀

janakla
17. zář 2009

shaula - Ahoj, a smím se zaptat jaké křupky?
Mě napadají jen ty klasické slané k vínu, ale to jsou asi jiné že 🙂))
Díky

shaula
17. zář 2009

Kukuřičné natural (bez příchuti, bez soli), kupuju je ve zdravé výživě.

dm1
17. zář 2009

tak u nas tu ryzovu krupicku od nestle nemaju ani v tescu ani v DM... ale vcera som dala tu ryzovu od hami kde nie je nic pridane a spapal mi viac ako tej ochutenej vanilkovej! "az" zo 70 ml mliecka! Uvidime co bude dnes.

inak mrazite niektora zeleninku aj neovarenu len nakrajanu na kocky?

shaula
17. zář 2009

Dm - hm, to je divné, já tu krupičku kupovala právě v DM... 😕 A že by i Tesco zklamalo, to je divné... Je to tahle: http://www.apidi.cz/nestle-beba/nestle-detska-k...
Pro děti takhle nemrazím standardně, ale např. brokolici jsem si syrovou zamrazila a když jsem neměla čerstvou, dala jsem mraženou, stejně hrášek, kukuřici,... Takže nevidím důvod, proč by to nešlo 😉

jankapiknova
17. zář 2009

aj my pouzivame tu razovu kasu a maju ju aj v tescu aj v kauflande 😉

janocka77
17. zář 2009

DM1, skoro to ise ako od Nestle je Hipp Bio nemliecna ryzova kasa - v zlozeni je napisane 99,99% bio ryzova krupica a vitamin B1. Ja som toto kupila ale este som ju malej nedala...asi sa pokusim to s nou vydrzat do 6 mes. a zacnem zeleninkou...kasicku neskor pridam na veceru.

ladybirdie
17. zář 2009

My sme dnes vyskusali mrkvicku. Vobec nechutilo ☹ Mrkva bola vsade, iba nie v puse maleho 😀 Zajtra to skusime este raz. A budem to skusat, kym mi to nezje. Dufam, ze sa nam podari.
Inak pediater mi hovoril, ze mame zacat s ryzovou kasickou a potom mam dat zeleninku. No ja vsade citam, ze najprv zeleninka a potom kasicka. Co vy na to?

jankapiknova
17. zář 2009

ladybirdie ja som tiez skusila mrkvu ked ukoncil maly 4mesiace ale moc mu to neslo tak som davala este mlieko asi tri tyzdne bez prikrmov a az koncom 5 mesiaca-zaciatkom 6mesiaca som sa vratila k prikrmom a veru uz papal jak velky chlap- asi nebol predtym este pripraveny.
aj ja som citala vsade zeleninku prvu aj sme zacali snou ale pokial nieje kasa sladena myslim ze to nemoze ublizit aj ked sa da pred zeleninou. 😉

ladybirdie
17. zář 2009

Tak zajtra este skusim mrkvicku a ked nebude chciet, tak mozno este s tym pockame. A ktora ryzova kasa nie je sladena? Ja som pozerala v Tescu ryzovu kasu od Nutrilonu, ta asi nie je sladena, ale Nestle viem, ze ano. Je aj nieco ine ako Nutrilon?

jankapiknova
17. zář 2009

my sme vzdy pouzivali ryzovu kasu od nestle a je nesladena, je tam napisane detska krupicka ale je az od 5mesiaca, tuto kasu mi maly nikdy neodmietol, sice sa cudujem ze ziadnej chuti poriadnej nema ale vzdy ju spapa aj ked ostatne odmietne nahodou. 😉

janocka77
17. zář 2009

ta od Hippu je nesladena a je od 4.mes. Ja som sa pre nu rozhodla spomedzi roznych inych nesladenych koli tomu, ze ako jedina je Bio..dostat ju tusim len v lekarni. V obchodoch som ju nevidela.

palenda
17. zář 2009

Ladybirdie - my jsme začínali taky s kašičkou večer a pak teprve zeleninu. Rýžovou kaši jsem kupovala od Hippu, myslím- ta od Hippu je neslazená. Myslím tu rýžovou nemléčnou kaši! Ty mléčné teda nevím.
Mrkev u nás taky neměla úspěch - úplně poprvé taky hrozně prskal, snědl snad 3 lžičky a dost, ale mrkev mu nikdy moc nejela. Kdyžtak to po pár dnech nech a zkus třeba brokolici nebo něco jiného.

ladybirdie
17. zář 2009

Asi budem musiet lepsie poobzerat v obchodoch, ake kasicky maju. Diky za rady 🙂

dm1
17. zář 2009

tak u nas v DM-ke mali na vyber az 3 nemliecne kase a zial tu krupicku nie... V nasom mensom tescu to nemali mozno v TN to je... Inak dnes mi zjedol tej kase len 20ml. Som ho prechvalila.

ladybirdie
18. zář 2009

V nasom meste DM nie je, iba male Tesco a tam skoro nic nie je. Tak sa asi nabuduce, ked ideme na vacsi nakup na to pozriem v DM-ke.

hava77
18. zář 2009

ahojte, chcem sa spytat od kedy ste davali drobcom spenat a ako ste ho pripravovali?
a este by som chcela vediet od kedy ste davali najprv polievocku a potom napr. masko s niecim 😕

berus222
18. zář 2009

caute. baby, ktore kase vasim drobcom chutili najviac? planujem malemu zacat davat, ale neviem aku prichut.

shaula
18. zář 2009

Špenát se může dávat mezi prvními příkrmy, ale doporučuje se do 2 let dávat jen ze skleniček kvůli obsahu dusičnanů. Já cca od 11 měsíců dávám normální mražený, ale jen občas (měli ho asi 3x nebo 4x). Normálně ho podusím (dříve čistý, teď na trošce cibulky), zahustím rýžovou krupičkou.
Polévku zatím nedávám.

vlada84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
wild.horses
18. zář 2009

ahojte, tak dnes sme zacali s prikrmom aj my. O trochu skor ako by som chcela, no ale neva. Maly papa odusu. Nasartovali sme to s nemliecnou, nesladenou ryzovou kasou s mojim mliekom 😉

janocka77
18. zář 2009

dostala som slivky a rada by som ich pripravila do zasoby pre malu ked bude moct ich jest. Ako ich mam zamrazit? surove iba umyte alebo uz rovno tepelne upravene? ako sa upravuju a ci supete supku?? mozno su moje otazky debilne ale zatial sa len oboznamujem s prikrmami. Dakujem!

nikolic
18. zář 2009

Ahoj,mám 7,5 měsíční holčičku a chtěla jsem se zeptat,co už všechno dáváte baštit.Jíme zeleninku,masíčko,žloudek,přesnidávky,čerstvé ovoce nechce a pokusila jsem se dát jogurt-bílou aktivii,ale to se pozvracela.Kukuřičný křupky jen oblízne a nic 🙂 možná bych vyzkoušela jiný jogurt,ale nevim jaký.Děkuku.

veronika81
18. zář 2009

ahojte maminy 😉 idem sa ku vám aj ja pridať..
tak my sme včera začali prvým príkrmom (doteraz čisto kojený), uvarená rozpučená mrkvička, celkom mu to chutilo, pekne papal.. Mám nejaké otázky, keďže nemám šancu to tu celé prečítať, ak by ste bola niektorá skúsená taká ochotná mi to trošku zhrnúť 😀
Po pár dňoch chcem pridať zemiačik, potom ešte nejakú zeleninku a chcem vedieť, koľko druhov zeleniny môžem najviac spolu zmiešať?
O 3-4 týždne plánujem pridať mäsko, ak zelenina bude v pohode, môžem aj skôr?
A tiež ma zaujíma ako je to s ovocím? Zeleninu dávam cez obed, ovocie chcem na desiatu..kedy s tým môžem začať? Napr. také jablko..treba ho nejak povariť alebo spariť? Či môžem dať surové nastrúhané?

Ďakujem za každú radu 😵

lenka00
18. zář 2009

Ahoj holky, taky bych se chtela zeptat, kdyz chci zacit s kasi, zda je lepsi dat nemlecnou s MM nebo mlecou kasi?a v cem je rozdil? dekuji 😉

jajinka80
18. zář 2009

veronika81: zavádění příkrmů je krásně popsané na www.kojeni.net
lenka00: mléčná kaše je z kravského mléka, tak proto je asi lepší začít s nemléčnou - kvůli alergii

veronika81
18. zář 2009

jajinka, ja už som preštudovala všetko možné na nete 😀 ale zaujímajú ma práve vaše praktické skúsenosti. A na tie tri veci, na ktoré sa pýtam, som nejak odpoveď nenašla..

btw. keď kliknem na ten link čo si dala, tam mi vyhadzuje vírus trójskeho koňa 😒 😒

janocka77
19. zář 2009

veronika81, ta stranka kojeni.net je fakt super - skus si to normalne natukat a otvori sa ti. Tam sa hovori o postupnom pridavani kazdej novej zlozky po 2-3 dnoch aby si dieta zvyklo. Hovori sa zacinat zeleninkou na obed alebo kasou na veceru. Po cca 2 tyzdnoch pridat novy prikrm - ak sa zacne zeleninkou tak ovocie na desiatu a ak kasou tak zeleninu na obed. Masko tusim mozes zacat pridavat ked sa nauci na zeleninu. No ale to teraz radim vsetko iba teoreticky lebo este neprikrmujeme a tiez by ma zaujimali prakticke skusenosti a postupnost pridavania jednotlivych zloziek.

P.S. poradi mi niekto na moj vcerajsi dotaz ako si urobit zasoby zo sliviek?? dakujeeem 😉