Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
20. kvě 2011

@sofia2008 řepu už klidně můžete. Kukukřupky ve zdravé výživě, ale číst složení, ať tam není sůl. A taky aby byly delší, ať se to dobře drží. Ty kousky - záleží na malé. Dany se mi dusil a kuckal i když měl jen malinkou hrudku, do 9 nebo 10měsíců žádné kousky nepozřel. Tak jsem chvíli ještě mixovala a pak k tomu dozrál. Prostě po nějaké době zase zkus trošku kousků přidat a uvidíš.

sofia2008
20. kvě 2011

@andelka jej dakujem za rady, velmi si ma potesila, ze uz moze papat cviklu 🙂 🙂 🙂 🙂

andelka
21. kvě 2011

@sofia2008 já myslím že jo, sice prý je náchylnější na dusičnany, ale když se jí nedá moc a jen občas, tak se to snese. Kdyby měla malá 4měsíce, tak neřeknu, ale po tom půlroce už se nemusí všechno tolik hlídat. To by člověk nemohl dát skoro nic, že jo.

sofia2008
21. kvě 2011

@andelka ved to, ja som sa teraz vratila z Nemecka a tam som kupovala vsetko bio, lenze tu u nas v meste nic sa neda kupit, nieco sme boli kupit v Madarsku, ale to len maso, mrkvu a cuketu 😒 a ako mam tu repu pripravit, so zemiackami? dakujem

evlyn
21. kvě 2011

@sofia2008 já třeba dělám řepu s kuskusem a kouskem jablka. Repu okrájím a nastrouhám nahrubo na struhalde (aby byla rychleji uvarena nez kdyz je na kosticky), a dam varit s jednim oloupanym a na kostky nakrajenym jablkem. Az je repa mekka, tak ji i s jablkem rozmixuju tycovym mixerem najemno, pridam kuskus (ten delam zvlast), pokud ma mit masovy den, tak pridavam hovezi maso - kupuju sklenicku v DMku.

sofia2008
21. kvě 2011

@evlyn super tip, dakujem. A kde kupim tu kuskus cestovinu?este som ju nikde nevidela 😕

andelka
21. kvě 2011

@sofia2008 kuskus se dá koupit ve zdravé výživě, ale úplně běžně i v supermarketu (Tesco, Interspar..)
Já řepu nakrájela nadrobno a povařila a rozmixovala a ve formičkách na led zamrazila. Dělám ji s bramborem a žloutkem.

alushka
21. kvě 2011

Hovezi jsem dneska koupila BIO v hypernove, taky se tam da koupit Bio dyne, Bio jablka a mrkev. JJ kus-kus se da koupit v koutcich zdrave vyzivy v supermarketu. S tou repou je to dobry napad, jen myslim, ze se asi neda vyprat, tak to bude maly jist v nejakem starem overalku🙂)

benjina
21. kvě 2011

Ahojky, chtěla jsem se zeptat těch co kupují tu nemléčnou kaši v dm (jáhlová a 7 zrná).Jak jí připravujete maličkým, já jsem to zkusila z vodou, dávám mu to do flaštičky a mě osobně to tedy moc nechutnalo, malý sice tahal vypadal, že mu to moc nevadí, ale moc toho nechtěl, tak nevím jestli tím, že to moc nešlo přes dudlík a nebo tím, že je to totálně bez chuti, do dneška měl vždy mléčnou a s příchutí takže sladká a ted tohle.Zdá se mi,že s tou vodou je to takové zvláštní a bojím se aby ho po tom nebolelo bříško.Můžete mi některá poradit jak to děláte vy?Děkuji za pomoc

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja73
21. kvě 2011

@benjina Ak nechces davat s UM,tak možes dat do ovocnej vyživy.Neskor možes zarabat do ryžoveho mlieka z DM ka-mojmu to tak velmi chuti-kravske mlieko nemože ma alergiu.

benjina
21. kvě 2011

no já stále kojím, takže UM nepřipadá v úvahu, jenom nevím jestli mu to nebude dělat zle z té vody, i když tam píšou od 4. měsíce, že se to dělá z vody, tak by mu to nemělo vadit.Já nechci dělat z kravského mléka, protože se bojím právě té alergie, oba s přítelem jsme alergici tak se mu chci vyhýbat obloukem.Zatím jsem dávala mléčné kaše,tak proto mě překvapila ta úplně jiná chut i když maličký se na to až tak divně netvářil.

kaja73
21. kvě 2011

@benjina Ale ked si davala mliecne kase tak v tom si davala aj UM-ved co ine by tam dali?Rozdiel je len v tom že ked davas mliečnu kasu,tak o UM rozhoduje vyrobca kase,ked davas bezmliečnu kasu a zarabas do UM ty sama,tak o druhu UM rozhodnes ty.

benjina
21. kvě 2011

no já jsem to ani nějak neřešila, ale takto je to jednodušší dát kašičku hotovou než zadělávat UM a pak tam dávat teprve ten prášek... 😀

kaja73
21. kvě 2011

@benjina No jednoduchsie to je,ale tie klasicke mliečne kase su hrozne sladene,ak das nemliečnu,ta ma vačšinou len prirodzene sa vyskytujuci cukor a druh UM si vyberieš podla seba a svojej penaženky 😉 .Alebo zarobiš do vyživy,či toho ryžoveho mlieka-to nealergizuje,ale natur by som dala až po 9m a calcium až po roku.Aspon nam to tak pediater poradil.

sofia2008
21. kvě 2011

@em_ka dakujem, skusim pozriet, no moja kusky ani nahodou, ani malicke, vsetko mixujem 🙂

andelka
22. kvě 2011

@benjina já jsem dělala ze začátku, asi 3 týdny ty kaše do vody, malému to jelo, protože nic jiného neznal zásadně kupuju všechno neslazené. Ale pak mi přišlo, že s UM nebo Reisdrinkem je to lepší, snad i výživnější, nevím, ale už jsem u toho zůstala. Složité mi to nepřijde. Napřed ohřeju vodu, pak zamíchám pár odměrek UM a pak přisypu kaši, zamíchám, počkám chvíli a hotovo. Krmím lžičkou, malej flašku nikdy v puse neměl, taky byl kojený a pořád je. MM jsem neodstříkala nikdy dost, abych ho mohla dát do kaše, tak napřed teda měl nemléčné a pak od necelých 10měsíců to střídám, UM a Reisdrink (po roce s vápníkem). Kupuju různé kaše, úplně obyčejné, ve zdravé výživě i ty DM, sladkou nebo ovocnou kaši nezná, takže tyhle mu jedou moc 🙂

veve.b
23. kvě 2011

prosím o radu - kdy zavádět jaké potraviny???? je nám 5m a na doporučení dr.jsme už začali přikrmovat - máme za sebou mrkev, mrkev s branborem, mrkev s branborem a pastiňákem a teď máme brambor s cuketou. zatím vše vaříme doma, koukala jsem dnes na skleničky a našla jsem od pátého měsíce brambor se zeleninou a telecím a kuře s rýží a moc tomu enrozumím kdy co teda malej může, u dr. mi řekli, že nejdřív bílé maso a rýži nejdřív v osmém měsíci a ty skleničky jsou od pátého, tak tomu vůbec nerozumím a nikde jsem nenašla jak a kdy mám co zavádět do stravy .... prosím prosím moc o radu ....

cicimon
23. kvě 2011

@veve.b http://www.kojeni.net/prikrmy.php toto je dobra www na prikrmy
co sa tyka tych flias, tak ono je tam sice 4+ a pod, ale obsahuje zvycajne sol a pod... skor kupuj znakcy babylove, alnatura, tie su celkom ok
ale v principe zacnes s mrkvou 3 dni, potom pridas zemiak, cuketa, patrnak a rozne kombinujes, potom ryza, cca po 3t maso biele, po mesiaci ovocie

zuzkat1
23. kvě 2011

@veve.b pozri stranku co ti dala @cicimon a pri tych flastickach v obchodoch ja davam az ked naozaj nemam kedy navarit - ked musime pre nieco byt mimo domu... a rozhodne pozeraj zlozenie v pohode totizto davaju pre deti od 6mes. do tych prikrmov napr. zeler, alebo paradajku a to su vsetko alrgeny vhodne az od roka...

medyna
23. kvě 2011

ahojte, zaciname s jogurtom... ako casto ho davat? Kazdy den?

pe
23. kvě 2011

tak ja by som sa pridala s otazkou, ze aky jogurt mozem davat malej, ma uz skoro osem mesiacov, mate nejaku konkretnu znacku oblubenu? ja som ani netusila, ze uz mozme davat jogurt, a to znamena, ze uz mozem davat aj mliecko? ja malu stale kojim v priebehu celeho dna, ale popri tom uz jej davam aj prikrmy samozrejme...

cicimon
23. kvě 2011

@medyna @pe kazdy den asi netreba, mozno kazdy druhy, naj su tie 10% -coop, tesco, zvolensky, banovecky
@pe - mlieko do varenia po 10mes

veve.b
23. kvě 2011

@zuzkat1 @cicimon děkuju moc kouknu na to 😉 no mít dítko je fakt dneska vyšší dívčí 😀

slavicky
23. kvě 2011

Ahoj holky, to jo, vyšší dívčí to teda je :o)))) dneska jsme byli na trhu tak jsem pokoupila nějakou zeleninku pro malou a mám dva dotazy 😕 😅 viděla jsem krásný ranný brambory. Může malá tyto, nebo jakej typ mám kupovat? (Máme 6měsíců). A taky borůvky... můžeme už borůvky? A když bych jo, co s nima? Jakože jen rozmixovat nebo i uvařit? Jsem z toho jelen daněk ☹ díky

cicimon
23. kvě 2011

@slavicky jarne zemiaky mozes, ale co sa cucoriedok tyka, to este pockaj, zacni jablkom, bananom, hruskou..

zuzkat1
23. kvě 2011

@slavicky ja som zacala hruska jablko banan, ale cucoriedky boli hned dalsie v poradi a mala v pohode, ja som ziadne ovocie nevarila...

andelka
24. kvě 2011

@slavicky hlavně to ovoce vždycky zkoušej po troškách. Já jsem zezačátku i trochu ho povařila, je prý tak méně alergizující a lépe stravitelné. Později už jsem jen nastrouhala čerstvé. A borůvky jsem dávala čerstvé (povařené propasírované) nedávno a to teda bylo pak v noci řevu. Takže zatím jediné ovoce co mu nesedí. 😒 Ale to má každý jinak, takže se musí po trošce zkoušet. Jabko, hruška, banán bývají OK. Pak jsou další myslím švestky,meruňky, broskve, třešně, meloun...teď v létě toho bude dost 😵

slavicky
24. kvě 2011

@cicimon @zuzkat1 @andelka holky děkuju moc, takže radši zatím trochu povařit, že? Taky se toho ovoce syrovýho právě bojím, já mám potravinový alergie (citrusy, jahody,med, ananas), takže experimenty u nás nehrozí ☹ a ten meloun taky povařit? 😅 😕 nebo ten můžu jen odpeckovat a rozňahňat? jsem nesmrtelná, já vim.... 😀