Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jita2
28. únor 2007

Jasně, já zkouším domácí, nejsem jen na kupovaných, jablečné nekupuju, páč mám jablíčka domácí, ale když vezmu kyselejší, to je mazec, to se šklebí a nechce nic... 😉 , ale jinak papá povařené jablíčko, ještě třeba zamíchané s banánem..

dashak
28. únor 2007

jita2 tak co, nakoupili jste v makru přesnídávky?

carodkaa, já někdy dělám strouhanou mrkvičku s jabkem a banánem, všechno fresh

jita2
28. únor 2007

dashak,
jasný, manža dovezl 4 balíky, meruňkovou, broskvovou, jablečnou a jahodovou, to je teda nákupčí 😀 😀 😀

ijetka
28. únor 2007

No teda, malá domu co???????????? 😀 😀

Hrušková je asi nejlepší, tu bych zbouchla taky.

Holky včera jsme byli v intersparu a měli tam 2nestlé kaše (rýžovokukuřičnou) a k tomu misku, takovou hezkou. Tak říkám prubnem ji. Měla jsem docela hrůzu, že malýmu nebude chutnat, holt sunarka je sunarka, ale světe div se ona mu šmakovala, měla jsem radost páč je míň kaloričtější (jiťo 😀 ).

Ty jo holky neuhodnete co dělám vařím papů pro malýho do mrazáku, celej den jsem se k tomu nedostala, tak to teď doháním ☹ ještě k tomu musím lítat do obýváku na letiště 😕

jita2
28. únor 2007

Nooo tak díííííík za tip...ale interspar, to je bohužel pasé, ten je od nás až bůh ví kde..jedem příští víken na Jižní Moravu, tam je, tak tam snad i zaskočím, páč kolikrát tam mají super věci, tak bych se tam chtěla podívat, a taky jdem do IKEA (ijetka, taky jsi tam byla,že?), tak se moc těším.. 😉

ijetka
28. únor 2007

Ikea....hm to miluju, vřdycky se tam krásně pokochám a mám sen, mít obývák Ikea (aspoň) 😀

A pokoupím si něco móóóc hezkýho, jenže tam je hezký všechno 😀

dashak
1. bře 2007

hooolky, já zjišťuju, že mlíko (aspoň teda naše Hami) mají nejlevnější v lékárně. V úterý už mi docházelo, tak jsem chtěla zajít do lékárny na polikliniku, pač tam jsem ho posledně koupila za 119 😲 Ale je to daleko a bylo hnusně, tak si říkám, že máme lékárnu 50m od baráku, tak zajdu tam a když bude drahé, tak koupím jen jedno a aspoň budu vědět, za kolik ho mají tady. 😲 😲 😲 A zírala jsem, měli ho za 117 a v tescu stojí 189, to je hrůza co? A kaši tam měli taky levnější, ale zrovna včera začla v albertu akce na hami kaše a když se koupí 2, tak je cena 49,50. Jinak v té lékárně měli akci na sunarku (je to sunar lékárna) taky za 49,50.

Jita2, manžel tam taky teď nakoupil 4 balíky, jen místo jablečné koupil borůvkovou, mňam mňam, tu má maminka nejradši 😀 😝 tak občas Ivance jednu klofnu, stydím se, ale je tááák dobrááááá 😀

a ikea? Teď jsme byli v sobotu koupit poličky malé do pokoje. My máme hodně věcí z ikea, ložnici máme odtamtud (kromě postele) a jinak obývák máme půl na půl sconto a ikea.

carodkaa
1. bře 2007

holky my mame z ikea krome kuchyne snad uplne vsechno 😀 miluju ten jejich styl 😉

vilca
1. bře 2007

Holky, když tady Dashak nakousla ty lékárny... Nejlevnější lékárna je v Brně v Kauflandu. Nevím, jak to máte s Kauflandem u vás, ale tady je třeba rýžová kaše Nutrilon za nějakých 58 Kč a v jiných lékárnách za 74 Kč. To mi připadá hodně velkej rozdíl... 😉

jita2
1. bře 2007

Tak to u nás neplatí, u nás v Šumperku je tak šíleně drahá lékárna u Kauflandu, až hrůza, a nejlevnější je u nás, jak bydlím, Sunar o 20-30 Kč levnější, granulkový čaj taky o 20-30 Kč levnější, což je šílený rozdíl 😅 , tak jsem ráda, že mám kam chodit nakupovat 😉

Dashak,
říkáš, že je borůvková dobrá? Manža mi říkal, že ji tam viděl, ale nebral ji, tak to musím příště taky říct, ať zas pro změnu koupí borůvky 🙂

ijetka
1. bře 2007

Ahoj holky
borůvkovou mám taky koupenou, ale ještě jsme ji nezkusili, tak uvidím co na to malej 😅

dashak
styď se ujídat malý 😀 😀

Včera jsem Kubovi vyvářela do 22.30h, já už u toho spala, ale máme syslí zásobu 😀

dashak
1. bře 2007

mňam mňam borůvková je úžasná, ale spíš mi chutná jako po rybíze. No nejspíš to bude určitě nějaká směs bobulek.

S těma lékárnama to asi záleží na konkrétní, protože třeba ve všech kauflandech nemusí být stejná. Ale v té naší měli třeba levné mlíko, ale čaje hipp tam byly drahé. A my byli v neděli v polsku a tam měli hippíky v akci za 58kč 😲

jita2
1. bře 2007

ijetka,
pilná to včelička 😀 😀 😀

ijetka
1. bře 2007

No jo co je doma to se počítá dámy 😀

U nás je to taky jak v ktérý lékárně, někde maj lacinější to jinde zase tamto. Kdyby byly rozdíly 5kč vem to čert, ale některý jsou hodně znát 😒

ijetka
2. bře 2007

Tak teda dneska mi malej dal 😠 minule mu vařím jídlo do půl jedenáctý a dneska jsem mu ho dala, jestli sněd 4-5 lžiček tak to bylo hodně 😠 . Pořád to vyplivával 😝
Člověk se s tím crcá...
Možná to bylo tím, že mu nejede rýže (měl jí párkrát)pořád dáváme brambor
No chutnala jsem to i já a 😝 😝 😝

Nakonec to skončí tak že bude papkat jenom kupovaný, tak budu zase o nějaký penízek lehčí 😖

jita2
2. bře 2007

ijetka,
to tak většinou je...když se naučí na ty kupovaný, pak tíž jí ty domácí ☹ , sic to není pravidlo, ale většinou....já jsem koupila 1x a tos měla vidět, jak ta to baštila...tak jsem zase rychle začala dávat domácí, aby si na to nezvykla...já to říkám pořád..nevím, co tam dávají, nebo jak to dělají, ale opravdu jim to kupované chutná moc...
...a ty ses chuděrko tak nadřela 😀 😀 , když oni tu snahu neocení, no ne??? ☹ 😀

ijetka
2. bře 2007

No to je fakt 😠
Ale ty domácí taky zbouchá asi je to těma bramborama, nebo nevím
Uvidím zítra 😕

jita2
2. bře 2007

Já měla v mrazáku udělanýho spoustu jídla s rýží, tak to zas budu muset obměnit a udělat brambůrky...ať stále nebaštíme rýži, nebo budem za chvíli šikmoocí 😀

ijetka
2. bře 2007

šikmoocí 😀 😀
no mi právě furt jedeme na brambory, tak nevím, ale fakt to bylo hnusný a houbovatý 😝 😝

jita2
2. bře 2007

z toho si nic nedělej, mě to taky dvakrát nejede...ale musím ti říct..dělali jsme jednou z králíka a jednou z krůty...můžu ti říct, že ten králík voněl překrásně při tom vaření, i v tom jídle, ale ta krůta 😒 , teda nic moc...byl to velký rozdíl...asi ten králík je nějaký aromatičtější, nebo já nevím 😢 😀 Přitom já krůtu miluju na všechny způsoby, je to fakt bomba maso 😉

jita2
2. bře 2007

ijetka,
IP

ijetka
3. bře 2007

No tak já asi fakt budu muset jenom kupovat, příště zase budu aktivní 😠
Dneska jsem se pěkně lekla, dala jsem Kubovi obídek a četla jsem složení (proč je to tak dobrý) a zjistila jsem že papánek obsahoval lepek 😢 😢 já jsem se musela v krámě přehmátnout 😢 😢
Jo jinak zbaštil prvně celou skleničku 150ml 😕

dashak
3. bře 2007

ahoj babenky, Ivuši taky rýže moc nejela a plivala to kolem sebe a hystericky ječela a nakonec se začla dusit. Ani se jí nedivím, bo je to hnusné jak cesta do roboty. Tak teď už rýži nemixuju a papá krásně.

macejka
3. bře 2007

Ahojky holky

tak já jsem teď také skončila s vyvářením pro malýho,ale pravda začala jsem až po osmé 😉 Řikala jsem si kdoví kolik toho nebude a ono je z toho jen šest malých skleniček(150ml) ☹ Tak to bude mít na týden a příští víkend zase něco uvařim.Ale pravda,já mu to prokládám i kupovanýmy skleničkama,těma ,kde je hrášek a kukuřice,nebo třeba krůtí či telecí masíčko.Já jsem zatím vařila jen z kuřecího.

ijetka

tobě malej až teď snědl celou porci 150ml? To my máme šest měsíců a malej už asi 14 dní jí celý porce,ale taky mu zatim dávám jenom tyhle malý skleničky.Teď už mu k obědu ani nedám mlíčko,jenom ten příkrm.I když vlastně jste tak nastejno s náma,protože ty kojíš,já nekojila.

A k těm ovocným přesnídávkám,já malýmu dávám taky frutapuru ta mu chutná a zkoušeli jsme i něco od hippu a pak mám nakoupený i nějaký hami a sunarky,ale ty jsem ještě nezkoušela,pouze hami první lžičku.Ale ty ovocný jsou fakt dobrý,mě taky chutnaj.Zkoušela jsem mu rozmačkat i banána ten slupnul taky hned.Frutapuru taky zblajzne celou 😀 😀

jita2
4. bře 2007

ijetka,
pro jednou ten lepek nevadí, stejně někde píšou, že můžeš lepek od konce 6. měsíce, i když je samozřejmě lepší to odsunout na pozdější dobu...my taky nedáváme ještě lepek, ale občas jednu sušenku, tam už lepek je 😉, třeba dnes jsem tí tu sušenku rozmočila do přesnídávky, tak až se vzbudí, tak uvidím, jestli jí to pojede 😉

dashak
4. bře 2007

jíťo, já to taky tak dělám, dávám ji tam sušenky sunarka a někdy i nasekanou jablečnou křížalu. A ono jak to pak napije, tak to pěkně změkne a je to fakt bašta, musím se držet, abych jí to neujídala 😀 Hlavně tu borůvkovou 😝

ijetka
4. bře 2007

Tak holky díky za povzbuzení 😉

Tak mě napadá od kdy bych měla dávat kaštánkovi kousíčky jídla a ne uplně kaše?? 😕

Ale mám strach aby se nazakuckával 😲

manuka
4. bře 2007

Ahoj maminky, je tu některá z vás z Ústí n. L. nebo okolí? Nemáte náhodou tip, kde se tady poblíž dá sehnat biozelenina? Dík za info

ijetka
4. bře 2007

Ahoj já jsem kousek o Litoměřic 🙂
Viděla jsem ji prodávat v obchodech, ale nějak po ní nepátrám. V drogerii jsem koupila malýmu bio zeleninový příkrm 😉

siduska
4. bře 2007

vetscinou ti bio zeleninky maji v DM drogerii, ja jsem tam malej koupovala, hodne jej to chutnalo to co je brambory, kukurice a kureci maso 😀