Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

helik
autor
8. únor 2007

jita2

nám dr. vyloženě přikázal ať malýho přitahuju za ruce. Co doktor, to názor.

vilca
8. únor 2007

Ahoj holky, moc se omlouvám, jestli jste to už tady probírali, ale je toho tu moc a já nemám čas číst všechno. Jen jsem se chtěla zeptat. Mám 4,5měsíční holčičku, nekojím, takže jsem už začala s příkrmy. V poledne jí dávám polívečky a dětské výživy a na noc jí dávám Hami instantní kašičku. Předtím jsem jí na noc dávala Nutrilon Forte, který ji pěkně zasytil, a spinkala mi do rána. Od doby, kdy jsem jí začala na noc dávat rýžovou kašičku Hami, tak se mi budí a krmím ji i v noci. Myslela jsem, že ji víc zasytí, ale připadá mi, že je to spíš naopak. Chci se zeptat, jestli máte některá podobnou zkušenost, popřípadě jaké máte zkušenosti s jinými značkami kašiček. Díky moc za odpovědi.

ijetka
8. únor 2007

Ahojky vilco
já kojím ale taky přikrmujeme, malej se v noci často budil a dr. řekl, dávat kaši. Byla jsem natěšená, že malej bude spát až do rána ale ne. Hodně kaší odmítal, asi mu nechutnaly (ale zkusím mu je dát znovu třrba jim přijde na chuť)teď mu dávam Sunarku rýžovou s banánem a ta mu jede 😉 jenže stejně se často budí, už jsem dost vyčerpaná ☹teď budu zkoušet dávat mu cucnout v noci čaje uvidíme 😅

vilca
8. únor 2007

ijetka: taky už jsem přemýšlela o čaji, ale malá ho moc nechce a navíc mám trochu strach, že si ji na to naučím, zvykne si na to a pak bude ten čaj chtít v noci pořád. Tak nevím...

ijetka
8. únor 2007

vilca
toho se taky bojím a o čaj taky zrovna nejeví zájem 😒 někde jsem četla že jim stačí místo čaje i voda, ta je ale uplně bez chuti tak nevím ale dneska zkusím čaj 😅

womann
8. únor 2007

Ijetka,jak casto se Ti mimco v noci budi?My mame podobny problem.Pritom cca do 5 mesicu spinkal daleko lepe.Ja vecer dam kasi a pak kojim(v noci)Posledni dobou mi ale prijde,ze kojim snad celou noc 😒

ijetka
8. únor 2007

Ale ani mi nemluv, vlastně nepiš 😀 jsem už z toho na švestku 😠
Já mám pocit že vnímám první 2,3 kojení a pak už nevnímám. Je to tak 3x, 4x 😠 i já mám pocit že kojím celou noc

womann
8. únor 2007

ijetka,tak je to stejny 😒 Zacnu zkouset ten caj,i kdyz moc uspechy nemam ani pres den...Dneska snad prvne konecne vic pil toho caje...

jita2
8. únor 2007

helík,
no vidíš, vždyť to říkám... 😉

ijetka
8. únor 2007

womann
budeme si držet palečky a zítra podebatíme kdo měl větší úsp 😉 ěch já to určitě nebudu

jita2
8. únor 2007

womann, ijetka,
to tak mají ty kojené děti, co snad znám každýho, kdo kojí, tak i v noci neustále...
my jsme na UM, ale budí se 1x vždy na mlíčko a někdy i 2x, 3x, tak to ji musím uspat čajíkem, abych ji zbytečně neládovala mlíkem...

ijetka
8. únor 2007

Holky dneska mi Kubínek krásně spapal zbytek rýže s brokolicí 😀 a taky krásně kadil do nočníčku 😅

sice je lenoch ale aspoň tímhle mi dělá radost 😕
Mám pocit že se neplazí, ale šplhá

jita2
8. únor 2007

ijetka,
no aspoň něco, já se ptala teď holek, jak se učily jejich děti lézt, mě totiž připadá, že my se to nenaučíme, jsme jak placky...

no s tím nočníkem, to snad už je úplné pravidlo u vás, neee?? Kakáte snad pěkně každý den, jak tak koukám, gratuluju 🙂

My dnes taky měli brokolici, ale s bramborem a žloutkem, zase zeleninový den 😉

ijetka
8. únor 2007

No taky mi to přijde (s tím kanděním)
Co se týče toho lezení mi taky, vím, že je každý dítě jiný, ale stejně to holkám závidím tak jako zub ☹
Teď ho strašně baví šmírovat a hrát si s nožičkama, dřív si na ně sáhnul jen tak ale poslední dobou si je přitahuje víc a víc k tělíčku, nebo puse...
Jo děláme pokroky, ale když to srovnám (a nemá se to) s holkama, přijdeme si opožděný,,,,fuj to výraz 😀

jita2
8. únor 2007

No já mám holku, a taky mi přijde trochu pozadu 🙂 po fyzické stránce...ale třeba už dělala paci paci, nebo ukazuje, jak je veliká a pápá se jí moc nechce 😉

ijetka
8. únor 2007

No jinak to navidím, než trpělivost a zase trpělivost 😀 ale když to tady člověk čte je to těžký, viď? 😅

dashak
8. únor 2007

Holky, a mají vůbec vaše děti prostor, aby mohly lézt? Chci říct, máte je přes den na zemi? Naše Ivanka je totiž od 4 měsíců přes den jenom na zemi.

ijetka
8. únor 2007

no dashak
to víš že jo to bych byla hodně blbá kdybych ho měla někde natěsnanýho a divila bych se že neleze 😒

carodkaa
8. únor 2007

Dashak malej je furt na zemi ale je to teda nekdy fakt k neuhlidani,hlavne jak se ted zacal stavet,vzdycky se o neco opre.. a uraz je na dohled 😒takze jsme koupili tu sitovanou cestovni postylku a tam ho kdyz neco potrebuju udelat dam,ale nadsenej z toho teda neni 😉

raculka
8. únor 2007

carodkaa- ten váš malej je teda čipera, to teda zírám 😅

dashak
8. únor 2007

carodkaa, to mi povídej. Já dneska měla na návštěvě kamarádku s dvouměsíční holčičkou. Ivanka ta z ní byla úplně u vytržení. Celý den nespala, normálně si za tu dobu 2xzdřímne, furt někam lozila, postavila se ke stolu a pořád stahovala misku s chipsama a kradla z misky pout pouri a nakonec sebou tak řízla na zem, že to zadunění museli slyšet i v přízemí. Už byla chudera unavená, tak ji ty nožičky zklamaly 😎 Ještě teď se z toho klepu. Jinak dneska za mnou litala po celém bytě.

ijetka
8. únor 2007

holky já vám tak závidím že ano nevíte jak, hlavně tobě carodkaa, páč jste stejně starý 😉

carodkaa
8. únor 2007

ijetka,jezkovy co ja bych dala za to kdyby byl chvilku na jednom miste did je to sileny,jeste si uzivej tu pohodicku 😉 ,ja jsem ted z nej uplne vycerpana 😖

dashak
8. únor 2007

Ijetko, člověk má radost z každé nové věci, kterou miminko umí, ale je to jak ty vždycky trefně vystihneš - aby měl oči i na prdeli. Já jsem se jen na chvilku otočila a malá sebou flákla, kousek vedle a mohla mít taky rozbitou hlavu. Pořád něco odněkud stahuje, úplně se děsím, ať se taky neopaří. Naštěstí my s manželem nekávičkujem ani nečajíčkujem, ale horší je to s návštěvama a s babičkou a strejdou. To si pak říkáš - kde jsou ty časy, kdy jenom ležely 😒

raculka
8. únor 2007

ijetka- já myslím,že můžeme být rády, že ještě nemusíme tolik hlídat 🙂

carodkaa
8. únor 2007

Dashak-to bude tvoje mala za chvilinku chodit,to bude teprv sranda co? 😉 Jen jsem se chtela zeptat odkdy deti potrebujou boticky?Ja nevim abych neco nepokazila,kdyz se ale jen obcas stavi to nejsou jeste potreba,nebo uz jo?

macejka
8. únor 2007

holky,chtěla jsem se zeptat,když jste začínaly přikrmovat tak za jakou dobu jste dětem dávaly porci příkrmu místo poledního mlíka(mám na mysli za jakou dobu od začínání s příkrmem jestli rozumíte)a kdy jste navázaly večer s kaší nebo odpoledne to je jedno.

Já malýmu taky koupila hrneček má jak měkčí savičku tak tu umělou,ale zatim pokaždý co jsem mu to strčila do pusy tak se mračí a neví co s tim tak pije z dudlíku.Musíme to s hrnečkem víc trénovat.
A krmíme v polohovacim lehátku,to je myslim si pohodlný.
Zrovna včera jsme na plavání probírali psychomotor.vívoj a taky nám řikali v žádném případě dítě neposazovat,ale počkat až k tomu dospěje a samo si sedne.A prý se za správný sed bere až když se dítě posadí jako by z lezení,jako z kleku do sedu.A taky prý se nemá dítě stavět když to ještě neumí,prý v dnešní době říkají ortopedi čím déle tím lépe,sed kolem osmého měsíce a chůze až v roce.No ale je jasný,že když bude chtít v pěti měs.sedět a v devíti stát tak je nebudeme přibíjet hřebíkama,aby to nedělali,že jo!? 😀

dashak
8. únor 2007

carodkaa, s botičkama ani nemluv. Na rehabkách řekla, ať už koupím, dokonce chtěla takové, které jsem nikde neviděla, navíc má tak malou nohu, že jsem byla ráda, že jsem něco koupila - máme je i vyfocené v albu. Malá se totiž staví hodně na špičky, protože se začla stavět v postýlce a je hodně malinká, tak aby z ní viděla ven. Tak sestra říkala, že ty boty ji budou nutit stát na celých ploskách. Ale teď na neurologii říkala doktorka, že pokud bude na zemi a bude převážně lozit, tak že má být bez bot, aby se ji dobře vyvinula klenba. A ty boty ji mám obouvat, až bude převážnou většinu času stát.
S chozením nestraš 🙂 To myslím sama ještě min. 2 měsíce nebude, je tak drobounká, že by ji ty nožky snad ani nemohly unést. Ale včera jsem pořídila dobré fotky, dám pak do albumu. Přilezla k zrcadlu a ošahávala se 🙂 Dokonce vedle zrcadla stojí váza a ona pořád chytala ty květiny, tak to bylo doslova umělecké foto, takové fotky se dělají třeba na svatbách 😀

jita2
9. únor 2007

dashak,
malá je taky samozřejmě na zemi, ale o tom to ani není, spíš se jí nechce...a ještě na to nepřišla...

jita2
9. únor 2007

ijetka,
vidím, že si z toho děláš dost velký starosti, že se malej nehýbe, jak tady holky píšou...to zase teda já tak neberu...hele, v téhle věci není nikdy kam spěchat a je úplně jedno, kdy se to naučí, teda nějak v normě, ale na nějaký měsíc, dva,tři se tady nehraje, copak v budoucnu to má na něco vliv??? Nemá, stejně se to všechno vyrovná....tak si nedělej žádný starosti, a buď ráda, že ho najdeš tam, kam ho položíš, vždyť si toho ještě užiješ... 😉 😉 🙂