Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
17. črc 2010

😀 citaj.ak natrafis zase na nieco tak sa pytaj

lura
17. črc 2010

@latvia už jsem natrefila 😀 . Ve této větě nevím, co znamená "rascou": Ochutiť príkrm môžeme neskôr napr. rascou, feniklom.

erikasadek
17. črc 2010

@lura razca kmin... 😉

latvia
17. črc 2010

tak tak 🙂 kmin

lura
17. črc 2010

děkuji za "KMÍN" 😀

lura
17. črc 2010

"olovrant" je odpolední svačinka?

zajo79
17. črc 2010

asi ano... a moja svokra tomu hovori nespor. som najskor nechapala, ze o com to toci..... 😀

lura
17. črc 2010

Holky, moc děkuji za rady. Pro dnešek končím... pa a DÍK 😉

latvia
17. črc 2010

😀 ja som rozmyslala co je svaca, teda viem ze je to jedno z toho ale nebola som si ista ci ranajky alebo desiata ...
par pojmov ceskoslovenskych:

snidane - ranajky
svacinka - desiata
obed - obed 😀
odpoledni svacinka - olovrant
vecere - vecera

😀 a mame v tom jasno 😎

moon1979
18. črc 2010

@latvia ahojky, chcela by som sa ta spytat, ci uz mozem pomaly zacat trosicku prikrmovat - maly ma zajtra 4 mesiace a papa len Nutrilon, kojeny nebol ... s cim by som mala zacat? dakujem

latvia
18. črc 2010

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...
tieto clanky su pekne spracovane, mozes sa podla nich orientovat 😉

aannggiie
19. črc 2010

ahoj holky
jdu vás dočíst co jste těm miminkům navařily 🙂

rainee
19. črc 2010

ahojte chcem sa spytat ci kupujete skor prikrmy v obchode alebo varite. hlavne tie masove, vraj maso z kupovanych je kvalitnejsie?
a este sa chcem poradit co robit ked dcerka nechce velmi pit vodu ani cajik /co je v tychto horucavach dost zle/, akurat UM a to jej nemozem davat kazdu chvilu lebo je dost kaloricke a ona je riadna baculka, ako ju teda navyknut na tu vodu?

latvia
19. črc 2010

@rainee ja uz prikrmy nekupujem, nie vsetky mu chutia, uz som ich zopar vyhodila...od 11m zacal pomaly prechadzat na nasu stravu(varime dost dietne, malo slane, bez korenin).
nutit dieta pit nejde, takze jedine by som vyskusala robit riedsie mlieko.odmerku, alebo dve menej a postupne odoberat, snad si zvykne

rainee
19. črc 2010

@latvia presne to uz robim ze to riedim, inak by sme mali v 8m uz neviem kolko kg 😉 len sa bojim aby aj tak nebola v tomto horku dehydrovana...

latvia
19. črc 2010

@rainee verim, moj vypije teraz do 300ml tekutin, tiez ziadna slava 😖 kazdu pol hodku mu strcim flasu alebo pohar pod nos, nech si aspon glgne hlt....

rainee
19. črc 2010

no a este k tym prikrmom - mala teda nie je z nich moc nadsena a to krmime od 6m a striedame rozne kupovane/doma varene/ovocne/zeleninove/kasicky. hadam sa casom rozpapa lepsie...hold mlieko je mlieko.
kedy ste zacinali davat rozok, piskoty a cestoviny? ja som uz skusila dat rozok aj piskotu ale bolo to vsade inde okrem pusy takze efekt ziadny 🙂

latvia
19. črc 2010

rozok, chleba cestoviny a piskoty(bezvajecne) od 7.mesiaca....a tiez to bolo skor o tom ze narobit bordel, pozuzlat a vypluvnut 😀 teraz uz pekne papa

tygrous
19. črc 2010

Holky, prosim o radu. Koupila jsem cerstvy fenykl, jakpak ho mam malymu varit???

kaata22
19. črc 2010

Ahoj mamky, mám takovu prosbu.. Můj maličký se na 4 měsících změnil z ukázkového miminka (které spalo i 10 hodin vkuse) na mimčo, které se budí po 4 hodinách. Připomínám, že stále kojím. Zavedli jsme tedy kaše na ,,dobrou noc'' ale téměř nic se nezměnilo. Nyní se budí po 2-3 hodinách v noci a přes den to samé. ☹ Neustále si tlačí dásně prstíkama a vším možným. Nevím zda se mu nekludou zuby a utěšuje se kojením. Nebo mám začít s příkrmy.Na 5 měsících váží téměř 7 kg a měří 69 cm. Což si myslím,že je v pořádku. Poradíte? 😕

maryanna
19. črc 2010

@tygrous ahoj, odrežeš vrch zelený a zvyšok normálne pokrájaš a dáš variť🙂

ketkous
19. črc 2010

Ahojte...tak u nas prikrmy idu ako kedy,niekedy chutia niekedy len par lyziciek a dost. 😒 co sa tyka piskot a rozka,tak suhlasim s Vami,ja to pouzivam iba vtedy,ked chcem malu udrzat v kociari,lebo nie vzdy tam chce byt 😝 😝 no a potom je to totalna spust...vsade rozmokvane pecivo 😀 😀 ja prikrmujem uz asi 3 tyzdne,ale ovocie davam len tak na kostovku ako sa hovori 🙂 nechem sa nejak ponahlat.
pekny den a vela zdaru v prikrmovani.. 😀

tygrous
19. črc 2010

@maryanna Dik😉 A kombinovat to asi muzu s cimkoliv - brambory, mrkev, kvetak....?

ketkous
19. črc 2010

@kaata22 neviem,ci prikrmy nieco vyriesia..podla mna nie..ja tiez kojim a prikrmujem zatial len zeleninou ako som pisala.a v noci sa budime po 3 hodinach a aj cez den kojim skoro kazde 2/2,5 hodiny.Neviem,ako ti poradil pediater,ale mnohi odporucaju prikrmovat uz od ukonceneho 5 mesiaca aj ked je dieta kojene. Ale uplne staci ked zacnes od toho 6 mesiaca.

gabika7706
19. črc 2010

@kaata22 prikrmovanim, ani kasami na noc nic nevyriesis (len zatazis brusko a moze sa kvoli tomu budit este castejsie), asi mu idu zubky, treba vydrzat 🙂 Ja teda take nepoznam, ze spi 4 hod v kuse, od malicka sa kojime v roznych intervaloch, najdlhsi bol 3 hod a to uz aj jeme, inak tak 1,5 - 2 hodiny, takze u vas podla mna pohodaaa 😉
S prikrmami staci zacat po ukoncenom 6. mesiaci, my sme zacali dokonca neskor 😉

maryanna
19. črc 2010

@tygrous áno s hocičím, super je to s mrkvou....mňam......ale ja to dávam ja tak že napr varím zemiak a kaleráb a hodím k tomu pár kúskov feniklu..pekne prevonia a tak.....

vinifera
19. črc 2010

@kaata22 Mali sme v 5 mesiacoch 8 kg. Ako plne kojený. Do pol roka spával v postielke a budil sa len 2 x za noc. (cez den ale nič nespal) S príkrmami sme začali až v 6,5 mesiaci. A to začali ísť aj zuby. Takže sme boli odvtedy 300 razy hore aj v noci. Plus cez den nič nespal. Kamoška mala tiež malého do 6. mesiaca ukážkového. A potom sa to zlomilo. Si myslela že naučila malého pekne spávať v postielke a figu borovú - už je tak často vnoci hore a tak nervozny že ho bráva do postele.
Chcem tým povedať že 6. mesiac považuje za zlomový. Aj ked dieťa dovtedy pekne spáva potom to už zvyčajne nie je pravda. Nevidím problém v tom že by bolo málo mlieka lebo kamoška môže aj rozdávať a ja kojím doteraz. Takže nevidím dôvod na zavádzanie príkrmov. Bábu sa asi tlačia zuby. Je nervozne. Na ukludnenie si pýta cici.

vinifera
19. črc 2010

@vinifera NO a tým že ho to bolí tak sa častejšie budí. Kaše to ozaj nevyriešia.

salma22
19. črc 2010

ahoj.... neviete nahodou ci neobsahuje zlaty klas lepok?

latvia
19. črc 2010

zlaty klas - Zlozenie:kukuricny skrob, vanilkova aroma, farbiva e104,e110
teda bezlepkovy 😉