Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
12. bře 2011

@simkat já nevim jestli jsem zvyšovala denně, myslím že ne, spíš po 5 dnech tak o 10-20g víc. A na digi váze převažuju doteď všechno, jsem cáklá 😀
My měli: mrkev, mrkev-brambor, mrkev-brokolice-brambor, brambor-mrkev-patizon, brambor-pastinák, brambor-dýně, brambor-dýně-mrkev, brambor-květák-mrkev, brambor-špenát, brambor-cuketa-mrkev...a teď dělám různé kombinace, hlavně z mražené zeleniny.

@klosky záleží kdy pojedete a kdy dáváš oběd, no. My se chystáme do ZOO v dubnu, asi pojedem už dopoledne, tak to budu taky řešit.

klosky
12. bře 2011

@andelka chceme taky vyjet dopoledne, tak to právě chci něják vyřešit. Holky ještě jsem se chtěla zeptat, myslíte, že je dobře když mi malá ( 6 měsíců a 3 týdny ) vypije kolem půl litrů čaje a vody?

andelka
12. bře 2011

@klosky já myslím že jo, ale víc už asi ne, mohla by pak mít plné bříško a nedala by moc normálnímu jídlu. Mně se Dany teď docela už rozpil, ale i tak dá těch 250maximálně.
Já to vyřeším asi tou ovocnou, možná koupím Babylove jak je kaše s ovocem, Dany už to může. Ze studené zeleniny bych mu dala Babylove nebo Alnatura mrkvičku, ta byla mňam i studená. Ale ostatní teda si neumím představit.

simkat
12. bře 2011

@andelka My zatím vyzkoušeli jen mrkev, brokolici, mrkev s bramborem, zahradní zeleninu a špenát s bramborem (vše od Hami ve skleničkách). Stačí další zeleninu už přidávat k vyzkoušené a nebo ji zkoušet samostnou? Tak bych se dál ale nikam nedostala, kdybych měla vyzkoušet všechnu... ☹

bubelko
12. bře 2011

@simkat ja som vzdy davala len od oka 😉 kombinovala som vzdy mrkva-fenikel ako zaklad, k tomu som potom pridala zemiak, cuketu, tekvicu, brokolicove ruzicky, karfiolove ruzicky atd.

@klosky ja som robila tak, ze som poriadne ohriala hotovy alebo doma robeny mix, opat uzavrela, poriadne zabalila do alobalu a supla do izolacnej tasky. do obeda to bolo akurat. alebo ako ti poradila andelka - zobrat miesto zeleniny ovocnu vyzivu, ta naozaj nemusi byt tepla a skratka to vymenit 😉

klosky
12. bře 2011

@bubelko To je taky dobrý nápad. Ohřát to a dát to do alobalu. Zkusím to taky a uvidíme... Děkuji za radu.

darka1
12. bře 2011

Ahoj holky, můžu poprosit o váš názor? Taky začínáme s příkrmy, resp. zatím jsem malému zkoušela dát mrkvičku a vyzvracel ji. Asi zkusím koupit ve skleničce, tak se chci zeptat, ohříváte příkrm ve skleničce několikrát, když ji mimčo nedojí?

klosky
12. bře 2011

@darka1 Já si dám vždy starnou trochu do misky a pak, kdyžtak vždy přidám, když má hlad.

darka1
12. bře 2011

@klosky jj děkuji a ohříváš ve vodní lázni? Já mám chlapečka 6 měsíců a 8 dní, od začátku na UM, teď asi 2 týdny dávám kaši a chci začít se zeleninou, doteď nám pediatr nedoporučoval zeleninu, bo má ekzem, tak proto máme zpoždění. A kolik Ti malá vypije čaje či vody?

darka1
12. bře 2011

@klosky už to vidím, že Ti vypije půl litru....dáváš instantní čaj? nebo jen převařenou koj vodu? já dávám klasický sáčkový čaj neslazený a moc ho nechce, tak 30 ml za den, pediatr říkal zatím neřešit, když byl doted prakticky jen na UM

klosky
12. bře 2011

@darka1 My máme 6 měsíců a 18 dní. Už to ohřívám v mikrovlnce, jen tak na 15 vteřin, podle množství. Malá vypije čaje i vody kolem 500ml, Kojila jsem plně do 4 měsíců a kousek a pak jsem postupně odstavovala, protože asi nebylo tak výživné, malá mi vždy po kojení plakala, tak jsem jí dokrmovala nutrilonem. Pak jsem už kojila ráno a večer a teď už kojím jen ráno. Jinak od 4 měsíce jsme tak něják začaly dávat zeleninku a ovoce.

klosky
12. bře 2011

@darka1 Granulovaný od Hipp a od Sunarky dávám. Střídám to. Převařím si vždy obyč vodu.

darka1
12. bře 2011

@klosky moc děkuji. Někde jsem četla, že se má dávat i jen voda, tak jsem myslela, že třeba dáváš převařenou koj vodu. Jinak já taky dělám čaj z převařené obyč. vody.

klosky
12. bře 2011

@darka1 Taky dávám jen vodu, ale obyč. převařenou. Kojeneckou nepoužívám.

lio
12. bře 2011

@klosky ahojky, já koupila takovej ten ohřívač, co se zlomí, do toho se vloží sklenička, flaška a ono to ohřeje, pak se to musí vyvařit aby se to dalo znovu použít, tak bych vzala to.....ohřívačka do auta by ti v zoo asi moc nepomohla, takže já to budu řešit tou "přenosnou" že ten oběd nebude studenej...

lio
12. bře 2011

@darka1 určo neohřívat víckrát skleničku, odendat ohřát....ale jednu skleničku víckrát ohřívat ne eeeee

@klosky půl litru čaje, to je tedy solidní množstí, my dáváme tak max 100 denně, když měl kašlík tak pil víc....a pije obyč vodu, čaje nechtěl

klosky
12. bře 2011

@lio A myslíš, že je to hodně a nebo ne?

valentinuska
12. bře 2011

Ahoj holky, jestli se chystáte do ZOO, tak tam příkrmy ohřejete normálně v mikrovlnce 😀
Takže nemusíte řešit nějaké balení skleniček apod. Já teda cestuju hodně a zatím jsem neměla problém s ohřátím příkrmu - buď jsem našla mikrovlnku a nebo mi nalili do něčeho vaříci vodu a ohřála jsem to v horké lázni ...

andelka
13. bře 2011

@simkat určitě přidat jednu novou k vyzkoušenému základu. 😉

No, já vím že v ZOO už na to nějak připravení jsou, mám etam místa na přebalování a tak, ale nevím jak je to tam s mikrovlnkama. Takže asi vezmu tu ovocnou, pro jistotu.
@klosky tuším že 6měsíční dítě by mělo mít na den asi třičtvrtě litru tekutin, počítá se do toho voda, čaj, mléko i voda v příkrmech. Počítá se to +- 100ml na kilo váhy.

simkat
13. bře 2011

@andelka Tak to jo. A jakou váhu používáš, pro inspiraci... 🙂

lio
13. bře 2011

@valentinuska to mi taky napadlo, že jako poprosit o ohřátí skleničky v mikro, nebo nalití vařicí vody nebude problém, ale pro terén, jako hory a tak, mám to, co sem popisovala výše 🙂
@klosky já si nemyslím nic, jen já myslela , kolik mi toho DOmča nevypije, když dal 120 za den 😀 a ty tu válíš půl litru, bud ráda že pije, na léto to bude určo dobrý a pokud není žádný prob, tak at pije...zbytečně to neřeš.
@andelka z tohodle výpočtu jsem dycky kvetla....bo jsme nikdy nedali to co jsme "měli" a že má DOmča už přes 8 kilo, v 6,5 měs...ale orientačně je to dobrý vědět...ráno jsem mu přidala mlíčko, pil dycky tak 160 a dal dalších 40 ....ale po té 160 neřval, jen jsem to prubla a vypil to....

valentinuska
13. bře 2011

v pražské zoo je třeba mikrovlnka volně přístupná přímo v restauraci u hl. vchodu ... v ostatních částech to rádi do mikrovlnky strčí 🙂

jinak půl litru tekutiny denně je vážně dobrý výkon - já se teď taky raduju z toho, že dáme 140-160 ml 🙂 ale je pravda, že u toho ještě kojím ...

andelka
13. bře 2011

@lio no tak jasně, já to taky nevím přesně, když kojím, tak netuším kolik se napije. Tak se snažím mu pití nabízet a on když chce tak pije 😅

@simkat jejda, musela bych s epodívat, mám teď novou. Ale měla jsem Philips, ta byla super.http://www.averecord.cz/HR2393/kuchynska-...

apollo11
13. bře 2011

@klosky Ohledně ohřívání příkrmů venku - já bez problémů používám termosku s horkou vodou, naliju do vhodné nádobky a během chviličky je sklenička ohřátá 😉

werunka21
13. bře 2011

@simkat Já myslím, že všechny digitální váhy mají tu možnost dovažování ne? Já mám nějakou, co jsem koupila v Tescu-nějaká Soenhu nebo tak nějak, stála něco do 500,- , ta nejlevnější, co tenkrát měli.

andelka
13. bře 2011

@apollo11 aha, to je dobrej nápad 🙂 a do jaké nádoébky to dáváš? tu vozíš taky s sebou, že? My budem v ZOO totiž možná pl dne, i přes oběd a svačinu, tak dvoje ovoce se mi dávat nechce. já ohřívám v mikrovlnce 😅 tak s ohříváním vodou nemám moc zkušenost.

apollo11
13. bře 2011

@andelka no beru s sebou takovej "plecháček" (není to klasickej plecháč, asi smalt - nevím, takovej lehkej hrneček 😉 ), nezabere to ani místo, tu skleničku šoupnu do něj a malou termosku dolů do košíku. Jinak i doma ohřívám ve vodní lázni a je to rychlé, mikrovlnku jsem nikdy nechtěla, ani když nám ji tchýně nabízela 🙂
Určitě se takhle dá zvládnout delší výlet, mám vyzkoušeno 😉 jen kdyžtak tu horkou vodu po chvilce vyměnit, dost rychle chladne

apollo11
13. bře 2011

(jako v tom hrnečku při ohřívání vyměnit, píšu jak hotentot 😀 )

andelka
13. bře 2011

@apollo11 joo, ten hrnek máme taky, sklenička by se tam akorát vešla 🙂 díky za tip, jsi zlato 😵 Můžem ven na skoro celej den 🙂

apollo11
13. bře 2011

@andelka tak hurá do zoo 😀 😉