Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzka222
12. led 2012

@victoriad s 3 ma mlieko vsade hihi.......kolko ma tvoje mimi

wham
12. led 2012

@zuzka222 nas ma 7 mesiacov a uz ma 3 dierky, a uz budem kupovat 4. , mu mame uz mesiac 2 zuby, tak to rozhryzie, tak menime casto, 3 mesiace nam cumle nevydrzali ani jeden, a to aj dudle a aj cumliky na flasu.... ale mliecko pije uz len v noci, cez den sme na prikmoch uz, tak sa nam spotreba cumlov znizila 😀

zuzka222
12. led 2012

@wham super ze na prikrmoch mi tak 2 lyzicky a sup mliecko 😝

victoriad
12. led 2012

@zuzka222 moje malo teraz 5 mesiacov, ale ako som pisala, nam sa lepsie pije s 3.dierkami lebo mame huste mlieko 🙂 cajik jej davam s 2.dierkami a tiez jej obcas zabehne 🙂

zuzka222
12. led 2012

@victoriad nooo caj tecie som skusala 😲

wham
12. led 2012

@victoriad a prco si nenavaris kasu doma, je to lacnejsie, cerstve, a viesco v tom mas, ja som tiez kupovala nutrilon kasu, ale poslednych par tyznov uz len doma varim,a malemu aj viac chuti,, dam varit ryzu pridam jablcko, (hrusku babnan,marhulu), dovarim, necham prechladnut, nezlejem vsetku vodu,aby nebola ako beton a pridam UM nutrilon, lebo to pije aj v noci,,, a ma aj davku mlieka a aj mu to chuti, my uz robievame aj kasu z ovsenych vlociek 😉

wham
12. led 2012

@zuzka222 ja do mojeho cez den mliko nedostanem, preto mame uz 3 prikrmy cez den,, rano este mliecko,ked je zaspaty,,, 😀 potom kasu neaku ovocnu urobime, na obed kuracinka s cuketou, spenatom, obmiename, zemiacik a tak, a na veceru varenu tekvicu s UM, 😀 tekvicu strasne lubi

zuzka222
12. led 2012

supeeer 😒

victoriad
12. led 2012

@wham ja uz kasu nepouzivam...kupila som teraz len cistu ryzu, od Nestle, neochutenu a tu pridavam tam, kde mi pasuje 🙂 a davam ju vyhradne len lyzickou, varit jej budem domace, ked bude vacsia, lebo momentlane odo mna chce len ovocne prikrmy, zeleninku kupujeme hipp, lebo domacu nechcela :( tak ked bude vacsia, budem sa tomu viac venovat, teraz nezje take mnozstvo aby sa mi to oplatilo 🙂

zuzka222
12. led 2012

ako si mam pridat temu do oblubenych???zevraj kliknut na sedu hviezdicku no ziadnu tu nevidim 😠 😠

millka11
12. led 2012

@wham Ahoj. Napis mi prosim, ako varis tu ryzovu ci ovsenu kasu doma. Napis to prosim step by step ako pre uplneho zaciatocnika. Chcem take nieco tiez davat mojmu 9m drobcovi. Mozem tie kase varit iba s vodou, bez pridatia mlieka?
Tisickrat dik.

wham
12. led 2012

@millka11 OKI 😀

tak tu je ryzova..

..Zalezi na tebe, ako casto ju chces davat ci 1x denne, alebo 2x , ak 2x, tak toto:

1.premyjes ryzu(100ml su priblizne 2 davky), das varit, uvarenu do maka odstavis, prebytocnu vodu(ked ti ostane zlievat nemusis)
2. ocistis a pokarjas jablcka (hrusku, marhulu), das varit do druheho hrnca, ked je makke odstavis (1 jablcko je jedna porcia)
3, odoberiem z ryze a dam do nadobky na mixovanie a pridam jablcka uvarene( ak chces bananovu tak ja dam rovno banan, alebo uvarene hrusky, ci marhulu, ktoru tiez treba osupat pre varenim)
4. mixujem, podla toho aku hustu chcem si dolej vodu v ktorej sa ovocie varilo ked mam zhruba taku hustu aku chcem pridam 3-4 odmerky UM, podla toho aka velka porcia
Lepsie je si to prichystat trodka dopredu, aby to stihlo troska prechlladnut a nebolo este vrele...

Bez mlieka je to dive, lebo ja nedavam cukor, iba to um, ktore maly pije aj v noci.
Zvysnu ryzu si mozes odlozit na vecer. s tym, ze uz len uvaris ovocie a zmiesas a pomixujes.....

Ak chcem iba jednu porciu, dam varit ryzu, ked je makka pridam jablcko povarim, ked je makke odstavim, necham prechladnut pomixujem pridam um a hotovo 😉

Rovnako ovsena, ocistim ovocie, dam varit spolu s vlockami( 3-4 lyzice, ked chces hustejsiu daj viac ) , ked je makke, odstavim, ono to rychlo hustne, treba davat pozor, aby neprihorelo, rovnako ako ryza,, necham vyvriet tolko vody kolko budem potrebovat, teraz uz viem kolko vody musim dat, aby to bolo ok necham troska ochladnut, pridam UM a hotovo, to mlieko to odladi a je to mnam 😉

wham
12. led 2012

@zuzka222 teraz daz uz len PACI SA MI 😀

@victoriad mojemu strasne chuti kuracinka so spenatom a zemiacikom, a teraz aj s cuketou to je strasne mnam 😉 , no moj uz vobec nechce mlieko cez den, co by bolo pre mna jednoduchsie 😅 , takto som stale v hrncoch, ale viem co v tom mam,
instantne kase som davala asi len 3 tyzne, a bol na tom asi ako tvoje, iba 1 x za den troska, no ale postupne sa rozjedol, a prestal mi pit mliko cez den, tak som sa znazila do nho dostal mieko v kasi, a kasu mi papa, tak mne sa to uz oplati,,,, a pravdu povediac,keby mi niekto povedal ze sa to da aj doma tak urobit, tak by som robila, ale vsade len o instantnych, aj u dokiho a tak, ale zeleninku cestvu doma varime od zaciatku,,,, chuti mu,, 😉

zuzka222
12. led 2012

@wham ahaaa mam to dufam ze aj moja bude skoro papkat ☹

tereza123123
12. led 2012

@wham a ryža je uplne obyčajna? niekde som čítala že natrural ta sa mi zdrá dost tvrdá pre take male bábo či?

wham
12. led 2012

@tereza123123 , ono ju rozvaris do makka, gulata je na teke veci lepsia ako dlhozrna,,, 😉 ja kupujem klasiku gulatu, nie najlacnejsiu, ono to na dlho vydrzi, a vlocky dom kupila z DM v bio kvalite 😉 , a aj tak to nakoniec pomixujes, takze kludne ju mozes aj rozvarit ;)

@zuzka222 bude neboj, nebudes stihat varit 🙂 , kazde babo ma svoje tempo, moj mava tiez svoje dni ,ked s nim bojujem aby som aspon nieco do neho dostala,ale v zase nadavam nasilu,aj ked stale ponukam, kym nezje aspon troska, keby pil mlieko cez den, tak by ma netrapilo, ze nezje prikrm, ale takto, sa snazim aby spapal aspon nieco z prikrmu, alebo kase, kedze pridavam do toho aj mlieko,

millka11
12. led 2012

@careamell Dik. Vyborny clanok.

millka11
12. led 2012

@wham Vdaka za odpoved. Vyskusam uvarit. 🙂

zuzka222
13. led 2012

@wham nooo dufam ze jej zacne chutit papat 😖

radlinka
13. led 2012

@tereza123123 ahooj, tvoj prispevok sa mi vobec nezobrazil, 😒 Ano skusali sme aj ruzickovy kel, aj karfiol, nemame s tym problem. Obycajne hodim 2-3 ruzicky a varim spolu so zeleninou do makka. 🙂 Nedavam uz ziadnu zeleninu samostatne, to sme skusali na zaciatku s mrkvou a zemiakom, potom som pridala brokoli a dalsie. Odvtedy uz kombinujeme. Teraz uz davam viacej druhov, z kazdeho trosku nech to ma aj chut. Malemu to velmi chuti a este k tomu masko, tak vzdy vsetko zbasti (on je taky hladosko).
Jablcko alebo hrusku davam bud cele, alebo polovicku. Nastruham na jemnom struhaku a teraz ked uz mozeme pridam 1-2-3 piskoty, aby to bolo hustejsie. Davam to na desiatu, nemusi to byt velka porcia, staci malicko, lebo potom neskor uz nasleduje obed, tak aby nemal prilis plne brusko.
Tie vyzivky OVKO a HIPP z nemocnic mu nemusis davat, ako chces ty. Ja som to zbastila tam, lebo som chcela strasne ovocie a nic som nemohla jest okrem polievok zo zaciatku a potom som az presla na normalnu stravu, takze som mala chut na nieco ako vyzivu. 😀
Inak my sme uz zacali skusat aj jogurt a tiez nam chuti. Doktorka povedala, ze mozem zaviest a uvidime.

radlinka
13. led 2012

@zuzka222 ano musis veru dufat, hlavne ze spapka aspon nieco aj to je uspech. Ona sa rozpapka a bude to okej. 😉 Aj cumliky menit podla veku dietata 1-2-3 a aj podla toho ako su opotrebovane. Niektori menia kazde 2 -3mesiace na kazdej flaske, pripadne aj ten co ma v puske.

zuzka222
13. led 2012

nooo len cez velky nestiha vsetko ide mimo pusiny 😝

zuzka222
13. led 2012

@radlinka do kedy mam obed dormovat um

zuzka222
13. led 2012

@radlinka keby obed oklamem cajom a nie um ci??

tereza123123
13. led 2012

@radlinka vidis aj nd to som sa chcela opytat ci dodrzujes nejaky odstup medzi jedlami? Lebo ja teraz davam kazde 3hodky a potom mi to akosi nevychadza.Maly spinka do pol 9 to mu dam 170ml sunaru o pol 12 mudam jablcko a sunar o pol 3 zeleninku a masko o pol 6 sunar a o 8 kupenm o pol 9 sunar a o 23 sunar a spinka.Mozem mu to jablcko dat skorej? Aky rezim mas ty?

radlinka
13. led 2012

@zuzka222 ak je hladnejsi, zvys mu porciu zeleninky a maska (teda neviem kolko ma tvoje dietatko mesiacov). Potom uz nemusis nato dokrmovat UM. Staci ked sa napapa na obed, pojde spinkat a po popoludnajsom spanku mu das mliecko. 😉
Nikdy neklamam dieta ani cajom ani vodou. Davam normany obed, ktory pripravim, je to zelenina + hydinove masko, najlepsie kuracie. Maly ma rad aj ryzu, uz sme skusali, cestoviny nam tak nechutili, tak sme odlozili. Ved sa neponahlame. To mu pripravim do jednej keramickej misky (umele ani moc nepouzivam) a nakrmim ho. Medzitym si niekedy sam vypyta vodicku a to viem, lebo sa pozastavi a neotvara usta. Dam mu zapit to jedlo a potom zase papa dalej. Po dokonceni, zapijame vodickou, pije kolko mu chuti.
Cajik niekedy varim, ale dostava v priebehu dna, ked sa hrame a pod. Ale jedlo obycajne kazde jedno zapijame vodickou, ucim ho viacmenej na vodu i ked teraz v zimnom obdobi nemame taku chut pit, tak sa snazime. 😒

radlinka
13. led 2012

@zuzka222 k tym dudlikom - on si zvykne, lebo prver 3. mesiace sa pouziva 1-tka dudlik, potom 2-ka a od 6 mesiaca uz sa meni na velky 3-kovy. Ja pouzivam flasky aj dudle Tomme Tipppee, lebo Aventove sa mi zdaju dost tvrde, tak neviem, maly ich nechce. A do ust jedine NUK, silokovne, tie zrezane. Skusali sme aj ine znacky, ale vsetky su objemne a vobec ich nechce.

radlinka
13. led 2012

@tereza123123 napisem ti to do IP-cka aj pre tvoje dietatko, je to na dlhsie. 😉

wham
13. led 2012

co sa tyka dudlikov na flase, takna si sam vypytal vatsi, ked mu uz neslo kolko chcel jednoducho reval a reval, 🙂, tak to bolo aj pri prechode na 2ku aj 3ku,,,, a my mame avent a nemali sme nikaky problem, co sa tvordosti tyka, ani ine sme neskusali,,,, avent mame od zaciatku, ja som spokojna, a aj maly,,,,,

ja somlen zvadava,kedy moj drobec prestanepistat, terazma neake dive obdobie,len pisti a kvici, a aj neje normalne, len sa vrti,kruti, no jedlo je vsade po stolicke, takyto je par dni, tak dufam,ze ho to prejde,lebo to pistanie z akvicanie zakazdym je strasneeeee 🙄