Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

anroid
8. lis 2013

@aaalena Ahoj tak my jsme začaliv 5,5 měsících říká se že plně kojené děti dřív jak v 6 měsících by s příkrmem začínat neměli. Moje malá už, ale o jídlo jevila velký zájem tak jsem si řekla, že by to byla škoda propásnout. Vzali jsme to tedy z druhé strany začali jsme ovocem napřed po pár lžičkách přesnídávky zbytek dojídal tatínek. Pak se zeleninou první byla mrkev 1.den jednu lžičku, druhý den dvě a třetí den co spapala. Když jsem věděla, že žádná alergická reakce není, tak jsem jí dala bramboru na stejný způsob, Pak už měla brokolici, květák, ale dej si pozor může to nadýmat my to zvládáme v pohodě. Už jsme měli i pórek. Teď už přidávám i kuřecí maso. 15.11. nám bude 7.měsíců papáme oběd, svačinku-ovocnou přesnídávku nebo od Nestlé mléčný dezert od 6.měsíce a večer mléčnou kaši od Hami. Na změkčení stolice je dobrá švestková, višňová nebo hrušková přesnídávka na zpevnění zase banán a jablečná, jahodová, broskvová,meruňková, malinová a borůvková přesnídávka reguluje stolici.

elastiq
10. lis 2013

My jsme začali přikrmovat od šesti měsíců, první jídlo bylo zeleninové, vařená mrkvička s bramborem, ze začátku jenom malé množství, lžička, dvě, zachutnalo jí to, potom se i množství zvyšovalo a také jsem přidávala další zeleninu, brokolice, květák, kousek petržele, vždy po jednom druhu, aby na něco nebyla alergická, z ovoce jako první dostala rozmixovaný banán, ale pak jsem raději mačkala, protože si celkem zvykla na tu mixovanou stravu, ten banán jsme potom střídali s jablíčkem, potom jablíčkem s piškotama, večer také kašičky

blondys24
11. lis 2013

Holky potřebuju miniradu,co se týče přikrmování kaší. Teď zatím v poledne dáváme zeleninku, jinak stále kojím.Malý má 7m. Chtěla bych začít dávat večer kaši. Ale teď nevím jestli jí dát místo kojení v 17hod. Nebo před koupáním v 19hod, nebo po koupání a spát? Chci ale na noc kojit,protože mi u toho dobře usíná, tak nevím. Taky nechci moc podávat z lahve

janinek
11. lis 2013

@blondys24 on kasi kazdy dava jinak. Ja treba nedavam vubec. Ale jestli chcesna noc kojit, dala bych ji pred koupanim tak 30-60 minut.

anroid
12. lis 2013

@blondys24 ahoj Vy jste taky v Dubnu??? My dáváme kašičku v 18:00 po koupání a mezi 18:30-18:45 nakojím a spinkáme

blondys24
12. lis 2013

jj,dubnový....tak kašička zas takový úspěch neměla,tak jsem začla dávat odpoledne ovoce a kaše přijde jako třetí v pořadí asi

anroid
14. lis 2013

@blondys24 jakou si zkoušela kaši????

blondys24
15. lis 2013

no, chtěla jsem nemléčnou,ale nakonec jsem zkusila mléčnou rýžovou od nutrilonu - mě chutnala 🙂 ono to možná nebude tou kaší. Máme s těma příkrmama trochu problémy. Zkoušíme už měsíc zeleninku apod. k obědu. Ze začátku vždy vypadá, že dobrý, pak zaklapne pusinu a konec...sní tak 50g a to mi přijde málo a nechci mu to zas nějak nutit

zuzicek
10. pro 2013

Ahoj holky, tato diskuse je koukám velmi rozsáhla a přečíst vše je nad lidský úkon. Mám 4 měsíční holčičku a už přikrmujeme mrkvičkou, zítra bude mrkev s bramborem. Pediatrička mi řekla, že má jíst 5x denně a to mléko, zeleninu, mléko, ovocnou přesnídávku, mléko. Máte to také tak?

llenka1986
11. pro 2013

Ahoj. Je tu někdo, kdo má 9ti měsíční miminko jako já. Zajímalo by mě co mu vaříte k obedu. Malej mi přestal jíst zeleninu, i když v ní bylo maso nebo žloutek. Tak si říkam co mu uvařit, abych ho nalákala. Jak třeba vaříte polévky? Díky

tajka1986
11. pro 2013

@zuzicek ano, takto sme postupovali aj my, iba ze ovocie som davala ako desiatu, potom obed a uz neskor len mlieko. Po mesiaci zeleninovania som pridala masko. Od 6 mesiaca som zacala davat na veceru mliecne kase, chutia nam od nutrilonu a hipp pretoze mala sa mi budievala v noci na hlad, odkedy davam kasu, spime krasnych 12 hodin🙂

zapka21
11. pro 2013

@zuzicek Ahoj, to je este malinke babo na tolko prikrmov. V tomto veku je mlieko prvorade. Aj keby ho pila 7x denne... Ponechaj zatial len zeleninovy obedik a po mesiaci pridaj ovocnu desiatu, a opat po mesiaci dalsi prikrm (my sme davali kasu na veceru + mlieko). Intervaly mozes aj predlzit, nic nezmeska. Nechapem niektore pediatricky... 😖

dasenecka
16. pro 2013

Dobrý den.Chci se poradit 🙂 Dcera bude mít 6. měsíců a už jsem začala přikrmovat...přes den 5 krát UM a večer kojení.
Kojím 1-2 krát za noc.
Začínám zeleninou, mám na tři dny jednu...máme za sebou mrkev, dýni jen dva dny, protože se objevila vyrážka a dnes brokolice...první den začínám malou porci a postupně zvyšuji...dnes ale měla apetit a chtěla sníst více, ale měla jsem obavy, aby ji nebolelo bříško...tak jsem jí po půl hodině dala jablíčko s banánem...už dvě hodiny spí, takže pomalu ale jistě vynechaváme jedno mlíčko...nevadí, že jsem dala i ovoce? Myslela jsem, že budeme teď měsíc jen na zelenině, no ale nevydržela jsem...

nickijanicka
29. pro 2013

Kaše na noc do toho rozmixovaný banán nebo přesnídávka,aby to mělo lepší chuť a je to...tohle dáváme v 18hodin,v sedm koupem a v půl osmý nakojím a spinká až do rána...Jinak máme 5 a půl měsíce a dávám už téměř všechno,tento týden jsem začala s masem,jinak klasika mrkev + brambory,brokolice,masíčko odpoledne přesnídávka,ale už měl i malinko chlebíčku s rajčátkem(asi 4 lžičky) a jede mu to.Začali jsme takhle brzy protože jsem měla málo mléka.A jako zázrakem po příkrmech se objevilo,takže třeba po odpolední přesnídávce ještě přikojím. Kojím tedy večer, ráno, dopoledne a pak podle toho kolik sní příkrmu.Snad to dělám správně ale vzhledem k tomu, že faldíčky má tak akorátní tak snad jo.Teď jdem k doktorce tak kdyžtak písnu kdyby to bylo špatně.. 🙂 😉

macicek2
2. led 2014

Ahoj chci se zeptat, malá bude mít 6 měsíců a začali jsme na večer dávat kašičky od nestlé. nyní už dávám pyré z mrkve a brambor, květák s bramborem a zkoušeli jsme špenát. Takže to má oběd a na večer ji dávám tu kaši, stačí jí to krom mého kojení??nebo ji mám ještě dávat něco víc???

ada510
2. led 2014

@helik no to ja mám opačný problém môjmu synovi tak zachutili prikrmy či už zeleninka alebo ovocie setko spapa mám pocit že chce viac prikrm ako mliecko ale od začiatku je to hlados a stale sa chce prejedat...(po tatovi...;)

dasenecka
3. led 2014

@macicek2 určitě to stačí...

dasenecka
3. led 2014

Dcera měla teď 6 měsíců a už prakticky papáme oběd.Střídám zeleninové příkrmy s masozeleninovým.Prvně jsem dávala jen zeleninu a teď postupně maso zatím 2-3 krát denně, postupně až 6 krát denně.
Chci teď pomalu zařadit ovoce, ale mám problém s dopolední dávkou.Malá vstává v 9 hod. dostane UM 150 ml a potom až ve 12 hod. dostane zeleninový příkrm, mezitím nic nechce...takže budu muset ovoce dávat až odpoledne.
Co se týká kaše, tak ji k večeru nechce, chce mít své mlíčko, tak jí vždy přisypnu do mlíčku trochu rýžové nemléčné rýže od Hippu.

macicek2
6. led 2014

dnes jsme byli na kontrole a mám ji dávat na snídani kaši, oběd zelenina, odpol ovoce a večer zase kaši mimo to ještě mé mléko no doktorka se zbláznila, kam to dá??Začala mi ted dělat scény s jídlem, vždy do ní dám tak 4 lžičky a hotovo, už mi nechce mrkev s bramborem, květák s bramb,, špenát a ani brokolici, vše mi pluje..nejvíc ji chutná ty kaše večer. Dávala jsem ji ty lahvičky kupované abych věděla co ji chutná a podle toho to uvařila a dala třeba do mrazáku, tak ted nevím mám ji to nějak přisladit nebo něco aby to snědla???

josefina79
16. led 2014

Holky, prosím, jaké existují NEMLÉČNÉ kaše bez nějaký zbytečných dochucovadel? Já znám jenom rýžové kaše a pak nějaké obilné od HIPP.
Nechci žádné takové ty sušenkové atp.
Také jsem koukala na nemléčné kaše z DM (Alnatura a DM privátka), ale tam mají nějaké podivné schéma přípravy od 4mm. Dokonce tam píšou, že se to má dát do mléka (jako kravského, ne UM nebo MM). Tak jsem z toho dost jelen 😕
Malému je korigovaně 5 měsíců.

aaa
16. led 2014

@josefina79 Sinlac od Nestlé

josefina79
16. led 2014

@aaa a není to HA???

aaa
16. led 2014

@josefina79 Ne, není.

cicimon
16. led 2014

@josefina79 a babylove?

cicimon
16. led 2014

@josefina79 ak hladas obilninove kase (co neobsahuju mlieko ale mozes ich zarobit do coho chces) tak take maju napr v kauflande alebo nejakych zdravych obchodoch, znacka poex, marianna

josefina79
16. led 2014

@cicimon Babylove je právě ta DM privátka.
Je od 6 měsíce (to neva, prostě chvilku počkáme), ale spíš mne zaráží ty pokyny na přípravu:
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/baby...

cicimon
16. led 2014

@josefina79 co je zvlastne na tom postupe?

josefina79
16. led 2014

Nezdá se mi to plnotučné mléko. Myslela jsem, že děti by běžné kravské mléko tak do jednoho roku pít neměly, nebo???

Návod na Přípravu polomléčné kaše (od 6. měsíce): Ke každému jídlu převařte 100 ml plnotučného mléka a 100 ml vody a nechte ochladit na 50°C. Do hlubokého talíře nasypte 5 polévkových lžic prášku (ca. 25 g), dobře promíchejte a nechte ca. 1 minutu odstát. Nechte ochladit na vhodnou teplotu a ihned podávejte.

cicimon
16. led 2014

@josefina79 no KM do vareniea cca od 10mes, tak dovtedy asi len s UM prip vodou..

jitkah86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz